خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آزاداندیشی
در کرسی آزاداندیشی؛
پاسخ به پرسش اگزیستانسیالِ رابطه انسان با خدا
خبرگزاری شبستان: ششمین کرسی آزاداندیشی با همت پژوهشکده ادیان و مذاهب و با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی و به میزبانی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۳

بررسی ابعاد مفهوم اسلام رحمانی با حضور مهدوی زادگان و میری؛
می خواهند اسلام رحمانی کارکرد لا حکم الاللهِ خوارج را داشته باشد
خبرگزاری شبستان: ما از اسلام رحمانی سیاسی، بیشتر خشونت دیدیم تا رحمانیت و همان اوایل انقلاب نیز امثال استاد مطهری و مرحوم بهشتی و ۷۲ تن از یارانش به دست این مدعیان اسلام رحمانی به شهادت رسیدند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۱

بررسی مفهوم اسلام رحماني در کرسی آزاداندیشی
خبرگزاری شبستان: طی چهار دهه اخیر در ایران، اسلام با پسوندهای مختلفی استفاده می‌شود. اسلام انقلابی، اسلام التقاطی، اسلام رساله‌ای، اسلام فقاهتی، اسلام عرفانی، اسلام سیاسی، اسلام رحماني و ... .

۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۶

آزاداندیشی خاصیت علمی بودن است
خبرگزاری شبستان: آزاداندیشی خاصیت علمی بودن است و تحجر در میدان علم، اصولاً معنا ندارد. من موافقم که کرسی‌های آزاداندیشی تشکیل بشود.

۱۳۹۴/۴/۳۰ - ۱۳:۱۵

از مجموع سلسله نشست های تخصصی سیمرغ باریخ؛
نشست "گفتگو و آزاداندیشی، هویت، جایگاه و ظرفیت های آن " برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نخستین سلسله نشست تخصصی سیمرغ باریخ با موضوع گفتگو و آزاداندیشی، هویت، جایگاه و ظرفیت های آن برگزار شد.

۱۳۹۴/۴/۹ - ۱۵:۵۷

حجت الاسلام محمدیان:
زمینه حضور تشکل‌ها در کرسی‌های آزاداندیشی را فراهم می‌کنیم
خبرگزاری شبستان: تلاش داریم بستر حضور تشکل‌ها را در کرسی‌ها فراهم کنیم. البته باید خود تشکل‌ها وارد عرصه شوند و چنین فضایی را مطالبه و با پیگیری، موانع را برطرف کنند.

۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۴:۳۸