خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه آزاداندیشی
مانع تراشی های «من» برای آزاداندیشی!
خبرگزاری شبستان: اگر به استقلال نسبی من از دیگری باور داریم باید به وجود احکام مستقل از عوامل خارجی درباره من هم باور داشت. پس باید پذیرفت یکی از موانع آزاداندیشی خود من است.

۱۳۹۵/۳/۲۵ - ۱۲:۵۲

کرسی ترویجی گذار فلسفه دینی برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی گذار فلسفه دینی به معیار بین‌الادیانی اندیشه پیشرفت و نظریه مدیریت قدرت با ارائه احمد آکوچکیان برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۲/۴ - ۰۹:۱۴

در کرسی آزاداندیشی؛
پاسخ به پرسش اگزیستانسیالِ رابطه انسان با خدا
خبرگزاری شبستان: ششمین کرسی آزاداندیشی با همت پژوهشکده ادیان و مذاهب و با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی و به میزبانی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۳

بررسی ابعاد مفهوم اسلام رحمانی با حضور مهدوی زادگان و میری؛
می خواهند اسلام رحمانی کارکرد لا حکم الاللهِ خوارج را داشته باشد
خبرگزاری شبستان: ما از اسلام رحمانی سیاسی، بیشتر خشونت دیدیم تا رحمانیت و همان اوایل انقلاب نیز امثال استاد مطهری و مرحوم بهشتی و ۷۲ تن از یارانش به دست این مدعیان اسلام رحمانی به شهادت رسیدند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۱

بررسی مفهوم اسلام رحماني در کرسی آزاداندیشی
خبرگزاری شبستان: طی چهار دهه اخیر در ایران، اسلام با پسوندهای مختلفی استفاده می‌شود. اسلام انقلابی، اسلام التقاطی، اسلام رساله‌ای، اسلام فقاهتی، اسلام عرفانی، اسلام سیاسی، اسلام رحماني و ... .

۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۶

آزاداندیشی خاصیت علمی بودن است
خبرگزاری شبستان: آزاداندیشی خاصیت علمی بودن است و تحجر در میدان علم، اصولاً معنا ندارد. من موافقم که کرسی‌های آزاداندیشی تشکیل بشود.

۱۳۹۴/۴/۳۰ - ۱۳:۱۵

از مجموع سلسله نشست های تخصصی سیمرغ باریخ؛
نشست "گفتگو و آزاداندیشی، هویت، جایگاه و ظرفیت های آن " برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نخستین سلسله نشست تخصصی سیمرغ باریخ با موضوع گفتگو و آزاداندیشی، هویت، جایگاه و ظرفیت های آن برگزار شد.

۱۳۹۴/۴/۹ - ۱۵:۵۷

حجت الاسلام محمدیان:
زمینه حضور تشکل‌ها در کرسی‌های آزاداندیشی را فراهم می‌کنیم
خبرگزاری شبستان: تلاش داریم بستر حضور تشکل‌ها را در کرسی‌ها فراهم کنیم. البته باید خود تشکل‌ها وارد عرصه شوند و چنین فضایی را مطالبه و با پیگیری، موانع را برطرف کنند.

۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۴:۳۸