خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٧ ذو الحجّة ١٤٤٠

Monday, August 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای حفاظت از منابع آب
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی:
۱۶۱ میلیون مترمکعب آب به سفره های زیرزمینی خراسان جنوبی تزریق می‌شود
قوسی گفت: در مجموع فعالیت‌های آبخیزداری تا پایان برنامه هفتم ۱۶۱ میلیون مترمکعب تزریق و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی را در استان خواهیم داشت.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۷:۱۰

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی:
حجم روان آب های خراسان جنوبی افزایش می‌یابد
نصرآبادی با تاکید بر اینکه هر سال حجم روان آبها در استان بر اثر کاهش پوشش گیاهی و تغییر بازه زمانی بارش ها افزایش می‌یابد، گفت: این در حالی است که مسئولان آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی معتقد هستند که ۹۰ درصد بارندگی‌های استان تبخیر می‌شود!

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۶:۱۳

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:
کاهش مصرف ۲۳۰ میلیون مترمکعبی آب در خراسان جنوبی هدفگذاری شد
میرجعفریان از کاهش مصرف ۲۳۰ میلیون مترمکعبی آب برای استان خراسان جنوبی هدفگذاری شده، گفت: باید سهم هر دستگاه اجرایی در این مدیریت منابع آبی مشخص شود.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۴:۵۷

معاون سیاسی استاندار مرکزی:
تاکید بر ساماندهی چاه های غیر مجاز استان مرکزی
اکرمی بر ساماندهی چاه های غیر مجاز استان در سال جاری تاکید کرد.

۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۸:۳۱

استاندار مرکزی:
 اقشار جامعه باید صرفه جویی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند
آقازاده گفت: همه اقشار جامعه باید صرفه جویی را در اولویت کارها و برنامه های خود در استفاده از منابع آب چه آب شرب و چه آب کشاورزی قرار دهند.

۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۸:۲۹

ممنوعیت کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد/طرح کشت جایگزین برنج برای استان تدوین شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ممنوعیت کشت برنج در سراسر کشور خواستار تدوین طرح کشت جایگزین برنج از سوی متولیان امر در استان شد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۵

تا پايان سال ۹۵؛
تمامي چاه هاي خراسان جنوبي به کنتور هوشمند آب و برق مجهز مي شوند
خبرگزاری شبستان:مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در خصوص تجهیز کلیه چاه‌های استان به کنتورهای هوشمند آب و برق تا پایان سال ۹۵، گفت: تاکنون یک هزار و ۶۱۲ حلقه چاه کشاورزی تجهیز و تعداد ۳۵۰ حلقه همچنان فاقد کنتور هوشمند است.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۵

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
هدررفت ۳۰ درصد آب استان در شبکه های آبی/ وزارت نیرو در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کند
خبرگزاری شبستان: معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان بیش از ۳۰ درصد آب در شبکه آبی هدر می‌شود، گفت: باید دستگاه‌های ذیربط نگاه ویژه ای داشته باشند و وزارت نیرو در بازسازی شبکه آبرسانی استان سرمایه‌گذاری کند.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۷

در سومین شورای حفاظت منابع آب استان تاکید شد:
وزارتخانه های «کشاورزی و نیرو» سهم خراسان جنوبی از اعتبارات ملی را بدهند
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: باید عزم عمومی و جدی ایجاد کرد تا وزارت نیرو و کشاوررزی سهمیه استان از اعتبارات ملی را در نگه داشت آب در حوزه بدهد تا در استان سدهای زیرزمینی داشته باشیم.

۱۳۹۴/۸/۲۰ - ۱۱:۵۵

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی خبر داد:
اختصاص ۳.۵ میلیارد تومان به طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح احیا و تعادل‌بخشی به منابع آب زیرزمینی یک طرح ملی است که با اعتبار ۸.۵ میلیارد تومان در استان اجرا می‌شود، گفت: تاکنون در این راستا ۳.۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

۱۳۹۴/۸/۲۰ - ۱۱:۴۸

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
سند ملی آب چشم انداز روشنی ندارد/ تصرفات بستر رودخانه‌ها با قاطعیت برخورد و پیگیری قضایی شود
خبرگزاری شبستان: معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه سند ملی آب چشم انداز روشنی ندارد، گفت: تصرفات بستر رودخانه‌ها از روی بی‌دقتی و تعارفات اجتماعی صورت گرفته که بسیار خطرناک است و باید با قاطعیت برخورد و پیگیری قضایی شود.

۱۳۹۴/۸/۲۰ - ۱۰:۴۷

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:
ضرورت کار کارشناسی برای تامین آب استان
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید در موضوعات تامین منابع آب استان به صورت کارشناسانه اقدام شود، گفت: با اجرای طرح های آبخوان داری و آبخیزداری باید گام‌های جدی در جهت حفظ و تقویت منابع آب زیرزمینی استان برداشته شود.

۱۳۹۴/۶/۱۶ - ۱۵:۱۴

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی:
تنش آبی در ۱۹۴ روستای استان/ آبرسانی به روستاها نیازمند ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار است
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۹۴ روستای استان با بحران آبی مواجه هستند، گفت: برای اقدامات کوتاه مدت برون رفت و مقابله با بحران خشکسالی در بحث آبرسانی به روستاها ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

۱۳۹۴/۶/۱۶ - ۱۴:۳۲