خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اعمال حج
اسرار و فلسفه نظام تطهیر تدریجی حج
طهارت تدریجی بواسطه اعمال حج و ارتباط با این اماکن مقدس با حالت اخلاص و استمرار ذکر، توبه، سجده و ... حاصل می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۰۹:۴۰

فلسفه تقصیر در حج تمتع چیست؟
خبرگزاری شبستان: فلسفه تقصیر این است که انسان در مقام عبودیت پروردگار عالم از محسنات و زیبایی های ظاهری خود بگذرد و به اصطلاح به خواهش های نفسانی نه بگوید..

۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۰:۰۶

فتوای آیت الله موسوی اردبیلی درباره باقی مانده اعمال مجروحان و درگذشتگان فاجعه منا
خبرگزاری شبستان: آیت الله موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید به پرسشی درباره باقی مانده اعمال مجروحان و درگذشتگان فاجعه منا پاسخ گفت.

۱۳۹۴/۷/۵ - ۱۴:۲۷

آل سعود قادر به مدیریت حرمین شریفین نیست
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به سهل انگاری آل سعود در کشته شدن بیش از ۳ هزار نفر در اعمال حج گفت: آل سعود قادر به مدیریت حرمین شریفین نیست.

۱۳۹۴/۶/۲۷ - ۱۵:۳۳

آشنایی با اعمال حج
اینفوگرافی / در کنار خانه خدا

۱۳۹۴/۶/۲۰ - ۰۹:۵۰

وقتی ظواهر و ابعاد مادی حاجی را مجذوب می کند
خبرگزاری شبستان: این که در بیانات مقام معظم رهبری می بینیم که ایشان بر این نکته تاکید دارند به این دلیل است که برخی در آن سرزمین گرفتار ظواهر مادی می شوند یعنی آن بعد ظاهری اعمال را انجام می دهند اما به بعد معنوی توجه نمی کنند.

۱۳۹۴/۶/۷ - ۱۰:۱۸