خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام خانجانی
عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان:
باب «غیبت» با نافرمانی از امیر(ع) باز شد/نشانه های آمادگی برای ظهور
خبرگزاری شبستان: اگر قرار باشد آنچه را انجام دهیم که در عصر امیرالمومنین(ع) و امام مجتبی(ع) رخ داد یعنی آماده ظهور نشده ایم؛ آنها که ادعای یاری و تبعیت امام زمان(عج) را دارند باید در معرفت به جایی برسند که عقیده و عمل شان با هم هماهنگ باشد.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۰۹:۴۴

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان//۲
برخی جوگرفتگی را انتظار تلقی می کنند/توقف در احساس، انتظار کوفیانه را تکرار می کند
خبرگزاری شبستان: اگر فقط جنبه احساسی و عاطفی عاشورا مطرح باشد و درپی بعد عقلانی و معرفتی آن نباشیم، چه بسا همین افراد، ناخواسته در شمار کسانی قرار گیرند که اگر قرار باشد امام معصوم در جامعه ظاهر شود، همان کار منتظران امام حسین(ع) را تکرار کنند.

۱۳۹۵/۷/۱۴ - ۱۳:۲۰

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان//۱
عزاداری امام حسین(ع) مدرسه انتظار است اگر عقل و احساس رفیق شوند
خبرگزاری شبستان: حماسه عاشورا دو بُعد مهم دارد؛ یکی احساسی و عاطفی، دیگری عقلانی و معرفتی. اگر بُعد عقلانی عاشورا به بعد احساسی آن ضمیمه شود آن وقت هرکس برای امام(ع) عزاداری کند، می تواند خود را یک منتظر قلمداد کند.

۱۳۹۵/۷/۱۳ - ۱۳:۳۷

رضایت مندی و آرامش خاطر افراد نسبت به انجام وظایف، ترسیمی از یک جامعه منتظر است
خبرگزاری شبستان: هرگاه فرد با رضایت مندی و آرامش خاطر نسبت به انجام وظیفه وآنچه برعهده داشته است زندگی کند و نگرانی و دغدغه ای برای درک یا عدم درک ظهور نداشته باشد؛ چنین شرایطی دورنما و ترسیمی از جامعه منتظر است.

۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۲:۴۹

کارشناسان در گفت و گو با شبستان:
ولنگاری فرهنگی دور مهدویت حصار می کشد
خبرگزاری شبستان: انکار امام زمان (عج) پس از ظهور و ادعای اینکه ایشان دین جدیدی آورده، یک آسیب است که در اثر تغییرات زیربنایی در عقاید و افکار جامعه رخ می دهد،

۱۳۹۵/۵/۶ - ۰۹:۰۹

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت و گو با شبستان:
انکار امام مهدی(ع) بعد از ظهور ریشه در ولنگاری فرهنگی امروز ما دارد
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام خانجانی با اشاره به انکار ولیعصر(عج) و جدید انگاشتن دین ایشان بعد از ظهور گفت: ما به مرور از طریق تغییر اعتقادات، تغییر در الگو و رفتار با اصل دین فاصله می گیریم و اصل دین در زندگی ما جریان نخواهد داشت.

۱۳۹۵/۴/۱۳ - ۱۳:۰۲

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت و گو با شبستان:/۱
امید میوه انتظار است/چرا جامعه منتظر به ولنگاری فرهنگی مبتلا می شود؟!
خبرگزاری شبستان: منشاء هر رفتار و عملی در انسان، اعتقاد و باور اوست که بخشی از این اعتقادات نیز به مسئله موعود و امام زمان علیه السلام و تفکر اعتقادی شیعه درباره ایشان به عنوان منجی بشریت در آخرالزمان مربوط می شود.

۱۳۹۵/۴/۵ - ۱۲:۲۳

گفت و گوی شبستان با عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه 
تردید و تشکیک ها درباره فرزندان امام عسکری با اهداف خاص انجام می شود
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام خانجانی گفت: برخی ادعا می کنند امام عسکری علیه السلام فرزند پسر دیگری به نام موسی و ۲ دختر به نام های «فاطمه و ام الموسی» یا «فاطمه و عایشه» داشته اند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۹

گفت و گوی شبستان با عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه 
«توهم دینداری» تدین را قربانی «پسند جامعه» می کند 
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام خانجانی گفت: ما در«توهم دین داری» زندگی می کنیم؛ آنچه که امروز سمت و سوی زندگی ما را جهت دهی میکند «پسند جامعه» است؛ دین دار بودن سخت است چون میل و ذایقه ما تغییر کرده است...

۱۳۹۴/۱۰/۵ - ۱۰:۰۶

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گفت و گو با شبستان
همگان حرم امام رضا علیه السلام را پناهگاه می دانند؛ چرا؟  
خبرگزاری شبستان: این سخن از شیخ صدوق و شیخ مفید نیست بلکه از عالمی سنی است که اتفاقا در میان اهل سنت جایگاه برجسته­ ای دارد؛ « علی بن موسی از بزرگان اهل بیت و بنی هاشم است. زمانی که در طوس بودم، هر مشکلی برایم رخ می‌داد، قبر او را زیارت می‌کردم .

۱۳۹۴/۶/۴ - ۱۲:۰۵