خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶

الجمعة ٢٥ جمادى الثانية ١٤٣٨

Friday, March 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت
کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
صله ارحام با عطر و بوی مهدوی!
خبرگزاری شبستان: شاید نتوانیم مستقیما از حضرت حجت(ع) یاد کنیم اما می توان به شکلی رفتار کرد که طرف مقابل احساس کند شخص بزرگی را یادآور می شوید، اینکه بتوان نشان غیرمستقیم ولّی خدا بود شرط اولی است که در تعاملات و رفت و آمدها باید به آن توجه شود.

۱۳۹۶/۱/۲ - ۱۱:۱۹

آخرین مراحل انتظار...
انتظار خدا از منتظران/امروز وقت خدمت به دین است
خبرگزاری شبستان: آخرالزمان تنها زمان اخبار بد نیست، در این دوران، افرادی پا به عرصه می گذارند که شبیه آنان در عالم وجود نداشته، اگر ظلم و فساد در آخرالزمان زیاد است، صلاح هم زیاد می شود و افرادی در این دوران می آیند که در گذشته نظیر نداشته اند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۵

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون سطح چهار مرکز تخصصی موعود
خبرگزاری شبستان: ثبت نام طلاب علاقمند به شرکت در مقطع سطح چهار (دکتری) مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم تا ۳۰ اسفند تمدید شد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۰

کارشناسان در گفت وگو با شبستان مطرح کردند:
انزوای «مهدویت» در سند چشم انداز ۲۰ ساله!
خبرگزاری شبستان: ما مدعی هستیم مهدویت مولفه هایی دارد که می تواند همه خلاءهای زندگی بشر را پُر کند. اما متاسفانه در مدیریت، برنامه ریزی و توسعه فرهنگی در کشور به این موضوع کمتر توجه شده و در سند چشم انداز نیز جای آن خالی است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۰

راز اتقان و اعتبار احادیث مهدوی(۲)
آیا احادیث ولادت امام مهدی‏(عج) قوت لازم را دارد؟
خبرگزاری شبستان: نمی توان با احادیثی که بر ولادت امام مهدی(ع)به عنوان موعود عالم دلالت می‏ کند و فوق تواتر است، معامله‏ خبر واحد کرد و هر یک از راویان این اخبار را نقد و بررسی کرد و در صورت عدم اثبات وثاقت آنان، احادیث را مورد طعن قرار داد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۱

حجت‌الاسلام‌ کفیل:
حضرت ام البنین(س)؛ الگوی عشق و ارادت به امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: حضرت ام البنین(س) چهار فرزند خود را راهی کربلا کرد و شاید اگر دختری هم داشت، راهی این سفر می کرد تا همراه و یاور حضرت زینب کبری(س) باشد؛ این یعنی آنچه داشت را وقف امام زمان خود کرد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۰:۰۸

سبک زندگی منتظران در دعای امام زمان(عج)//۴
سلب آسایش از دیگران با روح انتظار تضاد دارد
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مهدوی با اشاره به انتظارات امام زمان(عج) از منتظران گفت: منتظر واقعی در حال زندگی و حقوق دیگران را کاملا رعایت می کند، چون اگر آسایش و آرامش دیگران با اعمال ما آسیب ببیند، با روح انتظار منافات دارد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۳

مدیر مرکز تخصصی نماز در گفت وگو با شبستان:
نماز واکسینه منتظران مقابل گناه و فحشاء است
خبرگزاری شبستان: مدیر مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه این فریضه انسان را از فحشاء دور می کند، گفت: اولین اقدام امام زمان(عج) بعد از ظهور براساس آیه ۴۱ سوره مبارکه حج «الَّذينَ إِن مَكَّنّاهُم فِي الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ ....» اقامه نماز است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۹

راز اتقان و اعتبار احادیث مهدوی(۱)
سندیت روایات مهدوی ناشی از چیست؟
خبرگزاری شبستان: باور کردنی نیست که امثال شیخ صدوق و شیخ طوسی‏ با آن جلالت قدر، به روایت‏ هایی اعتماد کنند که خود، راویان آن‏ها را نشناخته و به وثاقت آن‏ها پی نبرده باشند. آن هم در مسأله‏ مهم امامت و مهدویّت که مورد توجه و اعتنای عام و خاص بوده است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۳:۱۱

عضو هیئت مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه:
خردورزی؛ مهمترین شاخصه قابل اجرا پیش از ظهور
خبرگزاری شبستان: عمده شاخصه در قوام یابی تمدن و فرهنگ عالی اسلامی، مسئله دانش افزایی و علم اندوزی است. بحث خِرد ورزی انسان و توسعه دانش بشری، مؤثرترین مؤلفه عصر مهدوی است که در دوران قبل از ظهور قابلیت اجراسازی را دارد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۱

ابدال، نجبا، عصائب و اخیار به چه کسانی گفته می شود؟!
خبرگزاری شبستان: ياران امام مهدی عليه السلام از صنف، نژاد و سرزمين خاصي نيستند؛ بلكه از گروه‌ها و نژادهای گوناگون و از سراسر گيتی هستند. كسانی كه به ياری آن حضرت(عج) مي‌شتابند، از مناطق گوناگون و کران تا کران اين کره خاکی هستند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۸

آخرین مراحل انتظار...
راه رسیدن به مقام «اَعجَبَ النّاسِ ایماناً وَ اَعظَمَهُم یَقیناً»!
خبرگزاری شبستان: در آخرالزمان امکانات فساد زیاد می شود، تا انسان ها بتوانند جزء «اَعجَبَ النّاسِ ایماناً وَ اَعظَمَهُم یَقیناً» قرار بگیرند، یعنی جوانان نباید فریب بخورند و بدانند، این شرایط برای فاسد شدن نیست بلکه برای زاهد شدن است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۸

عضو هیئت علمی مرکز تخصصی نماز در گفت وگو با شبستان:
آشتی دادن مردم با نماز زمینه سازی برای ظهور است
خبرگزاری شبستان: عدم ارتباط میان مهدویت و نماز ممکن است به دلیل کوتاهی دوستداران امام زمان(عج) باشد، باید در جلسات با محوریت امام عصر(عج) همچون دعای ندبه و ... برای نماز هنرمندانه کار کرد تا مهدی باوران را با نماز انس دهیم.

۱۳۹۵/۱۲/۱۸ - ۰۸:۴۸

زنان و دولت موعود!
خبرگزاری شبستان: بی‌گمان در فراهم‌کردن هسته اصلی آن پيكار بزرگ و جهاد مقدس، زنان نيز نقش به‌سزايی دارند و بر پايه بيان برخی روايات، پنجاه زن، از ياران ويژه امام(عج) و همراه ياران خاص در آن قيام جهانی حضور دارند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۷

ورود بهار و مهدویت به بازار نشر
خبرگزاری شبستان: کتاب بهار و مهدویت از سری منشورات مجله مهدوی امان روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۳:۲۸

اعلام شد:
فراخوان مقاله همایش بزرگ مهدویت
خبرگزاری شبستان: همایش بزرگ مهدویت با موضوعاتی همچون زمينه سازی براي ظهور، راهكارها، راهبردها و با جوایز ویژه همچون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۱:۴۴

معرفی کتاب...
تقویت انگیزه های مهدوی با «دولت خدا»
خبرگزاری شبستان: کتاب دولت خدا؛ درسنامه پیامدهای جهانی‌سازی و ضرورت تشکیل حکومت جهانی امام عصر(عج) تالیف امیرمحسن عرفان توسط مرکز فرهنگی تبلیغی آینده‌سازان منتشر شد.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۰

مهدویت در رسانه ها...
راه مقابله با جنگ آخرالزمانی هالیوود، برنامه های کارشناس محور صداوسیما نیست
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام عرفان تاکید کرد: قدرت رسانه ای فیلمی مانند ۲۰۱۲، مثل قدرت یک تانک و توپخانه است و زمانی که ما در رسانه ملی این فیلم را نقد ظاهری کنیم، گویی با کلوخ به جنگ تانک رفته ایم که قطعا اثری نخواهد داشت.

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۹:۱۸

در سطح سه؛
احراز رتبه عالی توسط پایان نامه های مهدوی
خبرگزاری شبستان: پایان نامه های «الگوی مطلوب جامعه منتظر و زمینه ساز» و« كاركردهای نواب اربعه در عصر غیبت صغری» امتیاز عالی را كسب كردند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۴

زنان برای شركت در آن انقلاب جهانی از اکنون باید خود را بسازند
خبرگزاری شبستان: براي شركت در آن انقلاب جهاني، زنان از هم اكنون بايد با معيارهاي دقيق اسلامي و اخلاقي، شخصيت خود را بسازند و در بعد علم و عمل تكامل يابند و بدانند كه هم اكنون و در آينده، مسئوليت ‏هاي بزرگي بر عهده دارند.

۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۱۰:۴۷