خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶

الخميس ١ جمادى الأولى ١٤٣٩

Thursday, January 18, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت
ما منتظریم؛
برترین موهبت برای انسان با معرفت
خبرگزاری شبستان: برای انسانی که دارای معرفت باشد، موهبتی از این برتر نیست که احساس کند ولی خدا، امام برحق، عبد صالح، بنده برگزیده در میان همه بندگان عالم و مخاطب به خطاب خلافت الهی در زمین، با او و در کنار اوست؛ او را می بیند و با او مرتبط است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۳

گفتمان مهدوی، صبحگاه آفرینش تا امروز(۱)
انتظار عجین با جان آدمی است/وقتی اقیانوس مهدویت را در برکه ای کوچک محصور می کنیم!
خبرگزاری شبستان: اگر ما مفهوم انتظار را که عجین با جان آدمی است، از او اخذ کنیم بخش بزرگی از حقیقت را از وی سلب کرده ایم. ما با اقیانوسی وسیع روبرو هستیم اما متاسفانه در یک برکه بسیار کوچک محصورش کرده ایم و فقط در مناسبتی خاص به آن رجوع می کنیم.

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۹

حدیث انتظار...
راز حکومت بقیه الله(عج) بر دل ها
خبرگزاری شبستان: حکومتی که در مدتی کوتاه بر دشواری ها چیره گردد و نابسامانی ها را از بین ببرد و با برچیدن ناامیدی از دل ها، بذر امید در آنها بکارد، از پشتیبانی مردمی برخوردار خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۸

حجت الاسلام هاشمی نژاد:
اگر گناه و معصیت نکنیم، امام زمان(عج) سراغ ما می آیند
خبرگزاری شبستان: هاشمی نژاد با اشاره به اینکه تمام عوالم موجود که در حرکت هستند، صدقه سر حضرت ولیعصر (عج) حیات دارند، ابراز کرد: حیف است چنین شخص و امامی را اذیت کنیم، ایشان بسیار مهربان هستند و به دوستان خود بسیار توجه دارند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۵

امام جمعه بیرجند:
راه اندازی دانشگاه مهدویت به تبیین فرهنگ انتظار کمک می کند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینكه اصل اقدام و ایجاد دانشگاه كار خوب و منحصر به فردی است، گفت: مسأله انتظار باید برای مردم تبیین و ملاك ها و شرایط آن بیان شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۹

حجت الاسلام کفیل:
دفاتر بنیاد مهدی موعود(عج) در همه استان‌ها فعال اند
خبرگزاری شبستان: قائم‌مقام بنیاد مهدی موعود (عج) كشور گفت: درحال حاضر در تمامی استان‌های كشور دفاتر بنیاد فعال است و در استان هایی مثل خوزستان، اصفهان و كرمان نیز در همه شهرستان‌ها دفاتر مهدویت راه اندازی شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۰

حدیث انتظار...
وقتی کمک به یکدیگر واجب می شود!
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) در حدیثی شریف با اشاره به ویژگی های عصر ظهور، درباره کیفیت کمک برادران دینی به یکدیگر در دولت کریمه مهدوی سخن گفته اند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۹

تکالیف بندگان نسبت به حضرت صاحب الزمان(عج)؛
وظیفه منتظران در محبوب کردن حضرت صاحب الزمان(عج)
خبرگزاری شبستان: به جهت دلالت عقل بر اینکه هر کس محبتش واجب و نیکو است، سزاوار است او را محبوب کرد و نیز دلالت می کند بر آن؛ محتوای فرموده خدای تعالی در حدیث موسی(ع) که: «مرا در میان آفریدگانم محبوب ساز.»

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۵

کلام امیر(ع)؛
زمین هیچگاه از حجتى که به اقامه امر خدا قیام کند، خالى نیست
خبرگزاری شبستان: امیرمومنان امام علی(ع) در حدیثی شریف به کیفیت حضور دائمی حجج الهی در زمین اشاره و تاکید کرده اند که زمین هرگز از حجت خدا خالی نمی شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۳

وجه شباهت خاتم الانبیاء(ص) و حضرت بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: با توجه به اینکه حضرت مهدی عجل اللَّهُ تعالي فّرجه الشِریف از نوادگان پیامبر صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّم است، طبیعی است که شباهت‌های بسیاری میان این دو وجود مقدس وجود داشته باشد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۳

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مکانی برای بنیاد مهدویت خراسان جنوبی فراهم می شود
خبرگزاری شبستان:نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: برای ایجاد مکان معتبری برای بنیاد مهدویت در خراسان جنوبی پا در میانی خواهیم کرد تا مکانی در خدمت این بنیاد قرار بگیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۴

حجت الاسلام عالی:
کیفیت عضویت در ۴ گروه مهدی یاور/بدون امام زمان(عج) شیعه ۷۰ کفن پوسانده بود
خبرگزاری شبستان: به خدا قسم اگر دست مقدس امام زمان (عج) پشت شیعیان ولو در پشت پرده ها نبود، شیعه تا الان نه تنها هفت کفن بلکه ۷۰ کفن پوسانده بود، بطور مثال فقط یک حمله مغول در قرن هفتم برای این مهم کافی بود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۰

معنای رجعت چیست؟/سه روزی که ایام الله اند
خبرگزاری شبستان: علامه طباطبایی(ره) می‌فرماید: روایاتی که رجعت را اثبات می‌کنند، اگرچه با هم اختلافی دارند، اما همۀ آن‌ها در این معنا متحدند که سیر و حرکت نظام عالم به سمتی است که تمام آیات الهی به منتهای ظهور خود برسند ... .

۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۵

ما منتظریم؛
راه حس کردن امام غایب(عج) در میان مردم
خبرگزاری شبستان: عقیده به امام زمان(عج) نمی گذارد مردم تسلیم بشوند، به شرطی که این عقیده را درست بفهمند. وقتی که این عقیده به طور حقیقی در دل ها جا بگیرد، حضور امام غایب(عج) در میان مردم حس می شود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۴:۳۱

اوصاف منتظران؛
ثروت بی پایانِ منتظران در آخرالزمان!
خبرگزاری شبستان: قناعت برای انسان آسودگی خاطر و آرامش روان می آورد و هر که آن را ندارد همیشه احساس کمبود می کند و چشمش سیر نمی شود. از این رو، حضرت علی علیه السلام قناعت را سرمایه ای بزرگ می داند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۷

مومن وقت نعمت شاکر است و هنگام سختی دنبال حرام نمی رود
خبرگزاری شبستان: مومن، ادب شده خداوند است و زماني كه خداي متعال به وي نعمتي مي دهد شكر مي كند و زماني كه در فشار مالي قرار مي گيرد، هيچ گاه به دنبال حرام نمي رود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۰

حدیث انتظار...
راز دفع بلایا از شیعیان
خبرگزاری شبستان: حضرت حجت(عج) خود در حدیثی منتسب به کیفیت بهره مندی جامعه از وجودشان در دوران غیبت اشاره کرده اند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۷

انتظار عارفانه یعنی شوق دیدار وجه الله برای تسکین درد دوری از خدا
خبرگزاری شبستان: انتظار عارفانه، یعنی اولا منتظر رهایی از این دنیا و مشتاق ملاقات خدا بودن و ثانیا اکنون که در زندان این دنیا گرفتاریم و در رنج دوری از خدا می سوزیم، منتظریم تا ولی الله بیاید تا با دیدن او آن رنج دوری کمی تسکین پیدا کند و ... .

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۵

تمدید مسابقه کتابخوانی «جهت‌نما» تا ولادت حضرت زینب(س)
خبرگزاری شبستان: مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی «جهت‌نما» که با هدف ایجاد شناخت و معرفت نسبت به امام عصر(عج) برگزار می شود، تا سوم بهمن، سالروز میلاد حضرت زینب(س) تمدید شد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۹:۳۷

کارشناس مهدوی در گفت وگو با شبستان:
راه روئین تن شدن فرهنگ در جنگ نرم/چه وقت تبادلات فرهنگی به نفع ما می شود؟
خبرگزاری شبستان: در شرایطی که دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی روی آورده، محور قرار دادن مهدویت در تبادلات فرهنگی و در عرصه جهانی باعث می شود هم در این جنگ پیروز شویم و هم پیروان دیگر ادیان و مذاهب را به این باور اصیل جذب کنیم.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۰