خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢

Wednesday, December 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت
عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی:
آینده پژوهی به ما کمک می کند تا در امر ظهور تلاش کنیم
حجت الاسلام کارگر گفت:آینده پژوهی به معنای «دانش مطالعه آینده های ممکن و محتمل و تلاش برای خلق آینده مطلوب است» و به ما کمک می کند تا در امر ظهور تلاش کنیم

۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۱۳:۳۴

مدیر حوزه علمیه زنجان تبیین کرد
دو ماموریت متضاد امام عسکری(ع) درباره مهدویت
حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه امام عسکری(ع) دو وظیفه کاملاً متضاد در موضوع مهدویت را بر عهده داشتند، گفت: مخفی کردن ولادت حضرت مهدی(عج) برای در امان ماندن جان ایشان و نیز زمینه‌سازی برای ورود به عصر غیبت دو ماموریتی است که توسط ایشان انجام شد.

۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۱:۰۵

رئیس مرکز تخصصی مهدویت:
مقام نبوت و امامت تحصیلی نیست/ از مهمترین آزمون‌های اعتقادی
حجت‌الاسلام کلباسی با بیان اینکه بنابر منطق قرآن مقام نبوت و مقام امامت، مقامی تحصیلی نیست، گفت: ما با انواعی از امتحان‌ها مواجه هستیم یکی از آنها امتحان عقیده‌ها است، همچون پذیرش رسیدن امام به امامت در کودکی.

۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۳:۳۴

یک کارشناس مهدوی:
نشر مهدویت از جریان روز جامعه عقب مانده است
حجت‌الاسلام فوادیان با تاکید بر لزوم نیازسنجی و آسیب‌شناسی در حوزه کتاب و کتابخوانی مهدوی، گفت: نشر مهدویت از جریان روز جامعه عقب مانده است، باید از قالب‌هایی همچون داستان و رُمان و ادبیات محاوره‌ای برای بیان این موضوعات در آثار بهره بگیریم.

۱۳۹۹/۸/۲۹ - ۱۱:۱۸

رئیس مرکز تخصصی مهدویت بیان کرد
چگونه به امام غایب(عج) معتقد شویم؟!
حجت‌الاسلام کلباسی در پاسخ به این سوال که چگونه به امام غایب(عج) معتقد شویم، گفت: اگر اعتقادت انسان به چارچوب ملموسات و مشاهدات محدود شود، بسیاری از دانسته‌ها از دست می‌رود.

۱۳۹۹/۸/۲۶ - ۱۳:۵۶

یک کارشناس مهدوی:
غبطه و شوق ارتباط با امام زمان(عج) را جایگزین حسرت‌های دنیایی کنیم
حجت‌الاسلام میرصادقی با بیان اینکه خوب است گاهی به جای غبطه‌های دنیایی، غبطه آنها را که با امام زمان(عج) انس داشته‌اند، بخوریم، گفت: غبطه امثال سیدبن طاووس که به قدری با امام(عج) مانوس بود که صدای پای‌شان را می‌شنید.

۱۳۹۹/۸/۲۶ - ۱۲:۴۰

برنامه مسجد مقدس جمکران در آخرین هفته آبان
مسجد مقدس جمکران این هفته با برنامه‌های «توسل به حریم کبریا» و «کمیل عارفانه» و حضور چهره‌های سرشناس منبر همچون حجت‌الاسلام دکتر رفیعی به استقبال جمعه می‌رود.

۱۳۹۹/۸/۲۶ - ۱۱:۳۴

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
کتاب و کتاب‌خوانی ما درباره مهدویت ناظر به تعریف مشخص از این باور نیست/کتاب‌های پیشنهادی برای مطالعه منتظران
حجت‌الاسلام صدوقی با بیان‌اینکه فرهنگ کتاب و کتابخوانی ما در موضوع مهدویت ناظر به تعریف مشخص از مهدویت نیست، گفت: تالیفات مهدوی باید از خدشه زدن به باور منتظران از طرقی همچون تعیین وقت ظهور یا تطبیق وقایع با علائم ظهور پرهیز کند.

۱۳۹۹/۸/۲۵ - ۱۲:۳۳

روایت «چهار فانوس» از زندگانی نواب خاص امام عصر(عج)
«چهار فانوس» با روایت بخش‌هایی از زندگی نمایندگان خاص امام زمان (عج) و زوایای پنهانی آغاز عصر غیبت و فضای بحث برانگیز نیابت امام مهدی(عج)، توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شد.

۱۳۹۹/۸/۲۵ - ۱۰:۲۳

یک کارشناس مهدوی:
تعطیل کردن بخشی از دین به بهانه مهدویت، انحراف است
حجت‌الاسلام شریعتی با بیان‌اینکه آمیختگی مهدویت با اوهام و سلایق فردی، تهدید و آسیب است، گفت: اگر کسی در عرصه مهدویت مردم را به خود می خواند، دچار انحراف است. اینکه بخشی از دین به بهانه مهدویت تعطیل شود یعنی فساد و انحراف.

۱۳۹۹/۸/۲۵ - ۱۰:۰۹

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج):
شان تالیفات مهدوی تمدن‌سازی منتهی به ظهور است/ کتاب‌های مهدوی تهییج‌کننده و تکلیف‌آور نیستند
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به مشکلاتی که حوزه نشر مهدوی با آنها درگیر است، گفت: کتاب‌های مهدوی تهییج‌کننده به سوی ظهور نیست. فضای کتابخوانی برای تمدن‌سازی با محور مهدویت و کاربردی‌سازی مهدویت برای نسل امروز هنوز دچار کهنه‌گرایی است.

۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۰۹:۵۱

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
ماجرای ابوالادیان و معرفی امام زمان(عج)/ بیشترین عقیقه تاریخ به وجود مقدس امام مهدی(عج) اختصاص دارد
حجت‌الاسلام فوادیان با اشاره به ابتکارات امام عسکری(ع) برای پذیرش امامت و غیبت حضرت مهدی(عج)، گفت: آمار بیشترین عقیقه برای یک نوزاد، به وجود مقدس امام مهدی(عج) اختصاص دارد که حصرت عسکری(ع) از طریق آن خبر ولادت فرزندشان را به شیعیان رساندند.

۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۱۳:۳۵

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:
همه مامور صیانت از انقلاب هستند
حکمتی نیک با بیان اینکه همه وظیفه و مامور صیانت از انقلاب هستند، گفت: جوانان مومن و انقلابی در عرصه های مختلف فرهنگی، سیاسی، فرهنگی و همچنین عرصه فضای مجازی برای حفاظت از دستاوردهای نظام و انقلاب حضور دارند.

۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۲۳:۱۱

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
بزرگ‌ترین دغدغه شیطان، به تاخیر انداختن ظهور است
حجت‌الاسلام موسوی با بیان‌اینکه آن روز خاصی که خدا تا آن به ابلیس مهلت داده، روز ظهور امام زمان(عج) است، گفت: شیطان چون می‌داند اگر امام زمان(عج) بیایند او از بین می‌رود، همه تلاشش را می‌کند تا ظهور رخ ندهد.

۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۹:۳۲

یک کارشناس مهدوی تاکید کرد
ضمانت اجرای سبک زندگی منتظرانه، بیعت با امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام ملایی با بیان‌اینکه منتظران واقعی اکنون هم در خمیه مهدوی(عج) قرار دارند، گفت: ضمانت اجرایی برای تحقق سبک زندگی منتظرانه که باعث می‌شود التزام و تعهد ما به این سبک مستمر شود، بیعت با امام زمان(عج) است.

۱۳۹۹/۸/۱۸ - ۱۱:۳۹

رئیس پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی بیان کرد
نتایج تحليل و بررسی روايات رايات سود/ خروج پرچم‌های سیاه رخ داده و ما چشم انتظار آن نیستیم
حجت‌الاسلام الهی‌نژاد با اشاره به محتوای کتاب «تحليل و بررسی روايات رايات سود»، گفت: مولف در این اثر نتیجه‌ می‌گیرد طبق منظومه روایی ائمه(ع)، خروج پرچم‌های سیاه در گذشته تاریخ رخ داده و تمام شده و ما دلیلی بر چشم انتظاری تحقق این رخداد نداریم.

۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۱۰:۰۹

یک کارشناس مهدوی:
مهدویت برترین مکانیزم زایش‌های انقلابی است/ به زندگی بشر معنا می‌دهد
حجت‌الاسلام شریعتی با بیان‌اینکه مهدویت به زندگی بشر معنا می‌دهد و برترین مکانیزم زایش‌های انقلابی است، گفت: اگر مهدویت در جامعه بروز و ظهور داشته باشد اخلاق رواج یافته و مردم دارای سیستم خودنظارتی می‌شوند.

۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۰۹:۵۹

رویکرد تمدنی به مهدویت و نقش آن در امنیت پایدار بررسی می‌شود
نشست علمی بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع « رویکرد تمدنی به آموزه مهدویت و نقش آن در امنیت پایدار و دفاع همه جانبه» برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۱۲:۵۲

نشست کتاب‌خوان تخصصی مهدویت برگزار شد
نشست کتاب‌خوان تخصصی مهدویت با مشارکت رابطان فرهنگی برخی استان‌ها به صورت مجازی برگزار شد.

۱۳۹۹/۸/۱۴ - ۰۹:۳۲

استاد درس خارج مهدویت حوزه علمیه قم:
ده‌ها کتاب اهل سنت مربوط به مهدویت است/ مهدویت ظرفیت وحدت شیعه و اهل سنت را دارد
آیت‌الله مروجی طبسی با اشاره به ظرفیت‌های وحدت‌آفرین مهدویت، گفت: ده‌ها کتاب اهل سنت مربوط به مهدویت است. اینطور نیست که اهل سنت مهدویت را قبول نداشته باشند و بنا به فرمایش نبی مکرم اسلام(ص) کسی که مهدویت را قبول ندارد، مسلمان نیست.

۱۳۹۹/۸/۱۳ - ۱۱:۵۰