خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢ شوّال ١٤٣٨

Tuesday, June 27, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مهدویت
انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۱
توصیه های پایانی «افتتاح» به منتظران
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: عصر غیبت لزوما عصری توام با فساد و ولنگاری نیست بلکه بنابر دعای افتتاح در آخرالزمان دینداری سخت است و کثرت گرایی دینی و قرائت های مختلف از دین افزایش می یابد اما راهی برای مقابله با آن هست.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۱۰

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان البرز در گفت وگو با شبستان:
وحدت در موضوع فلسطین، زمینه ساز ظهور/شعار «نه غزه، نه لبنان» با منطق انتظار سازگار نیست
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) استان البرز با بیان اینکه شعار «نه غزه نه لبنان» با منطق روایات و منطق دولت کریمه سازگار نیست، گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «فردی که ظلم را ببیند و عکس العملی نشان ندهد، مسلمان نیست».

۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۱:۳۲

استاد حوزه و پژوهشگر مهدوی در گفت وگو با شبستان:
دفاع از مظلوم شاه بیت زیست منتظرانه است/روز قدس؛ اوج همراهی با آرمان های دولت کریمه
خبرگزاری شبستان: ادعا و اعتقاد انقلاب اسلامی، از ابتدا این بود که باید با نشر عدالت و عدالت خواهی و رویارویی با ظلم و ستم، زمینه ظهور را فراهم کرد. آن دیدگاهی که معتقد است با اشاعه ظلم و ستم، ظهور حضرت(عج) تسریع می شود، دیدگاهی انحرافی است.

۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۰:۴۲

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
چگونگی اجابت «فُکَّ بِهِ اَسْرَنا»/با ظهور به همه آرزوهامان می رسیم
خبرگزاری شبستان: امام مهدی(عج) گشاده دست ترین و سخی ترین افراد نظام آفرینش خواهند بود که این سخاوت ایشان نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت ما را افزایش خواهد داد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۴۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹
مانع اصلی ظهور در نگاه « افتتاح»/عواقب مهدی گزینی برای انتظار
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: شرایط ظهور امام زمان (عج) را عِده و عُده یاران مشخص نمی کنند بلکه ویژگی های این یاران در اطاعت پذیری و ولایت پذیری از امام(عج) و شناختی که از ایشان دارند، مورد اهمیت است.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۳:۴۴

مدیر گروه قرآن مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان//۱:
راه شکست فتنه های آخرالزمان/شرط تحقق مدنیت مهدوی در جامعه منتظر
خبرگزاری شبستان: وعده حقیقی حکومت صالحان، نقطه مشترک تمامی کتب آسمانی است؛ اما زمانی می توان این عصر عظیم را درک کرد که ظرفیت پذیرش و وسعت بینش آن را داشته باشیم، مدنیت در جامعه ای محقق می شود که ظرفیت پذیرش آن را داشته باشد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۱۹

حدیث انتظار...
بافضیلت ترین جهاد در امت پیامبر(ص)
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف از افضل جهادها در امت خود یاد کرده اند.

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۱:۴۲

علیرضا قائمی نیا گفت وگو با شبستان:
مهدویت اساس الهیات امید در اسلام است
خبرگزاری شبستان: روایت «افضل الأعمال انتظار الفرج» یک معنای عام دارد که مؤمن باید همواره انتظار گشایش ساحت الهی را داشته باشد (امید ایمانی) و یک معنای خاص که بر ظهور حضرت ولیعصر(عج) تطبیق شده است (امید تاریخی).

۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۰:۵۸

زمزمه های رمضانیِ انتظار به روایت ماهنامه «امان»
خبرگزاری شبستان: شصت و یکمین شماره از ماهنامه امان ویژه ماه مبارک رمضان با مطالبی همچون «بهترین زندگی برای برترین مردم روی زمین» منتشر شد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۴:۰۵

مسابقه کتابخوانی « مهدی(عج)، آفتاب زندگانی» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسابقه کتابخوانی « مهدی(عج)، آفتاب زندگانی» به همت مسجد جامع غدیرخم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۹:۱۱

معرفی کتاب/
گسترش فرهنگ مهدویت و زمینه سازی برای ظهور از تکالیف عصر غیبت است
خبرگزاری شبستان: مولف و محقق مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید به عامل سن در تربیت پذیری و تاثیرپذیری آموزه های مهدوی توجه لازم داشت گفت: کتاب پژوهشی «مهدی باوری درکودکان» بزودی از طرف انتشارات مرکز تخصصی مهدویت قم به چاپ خواهد رسید.

۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۳:۰۱

پدر و مادر دو بال در تربیت فرزند هستند/ آغاز سیر تربیت فرزند پیش از تولد
خبرگزاری شبستان: یک محقق حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اگر خانواده ای دوست دارد لبخند رضایت را بر چهره امام زمان(عج)ببینند باید با همه وجودشان محبت امام زمان(عج) را در دل فرزندانشان نهادینه کنند گفت: این امر با پرورش نسلی مهدوی محقق خواهد شد.

۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۰:۰۲

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۷
مرگ سکولاریسم در آستانه ظهور/راز مشقت دینداری در عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: در دعای افتتاح می خوانیم: «لا یَسْتَخْفِىَ بِشَىْءٍ مِنَالْحَقِّ مَخافَهَ اَحَدٍ مِنَ الْخَلْقِ» بر اساس این فراز، سکولاریزه شدن آموزه های دینی که دغدغه عصر غیبت است، در عصر ظهور و حتی آستانه آن وجود نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۰۷:۵۰

حدیث انتظار...
شیعیان چه زمانی به فرجام نیک می رسند؟
خبرگزاری شبستان: امام مهدی(عج) در حدیثی شریف از زمانی که شیعیان به فرجام نیک و زیبای خود می رسند، سخن گفته اند.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۴:۲۳

نشانه صداقت منتظران
خبرگزاری شبستان: منتظر باید اهل عمل باشد. عمل گرا بودن در فرهنگ منتظران نهادینه شده است؛ زیرا منتظر تا به سمت وضعیت مطلوب حرکت نکند، در واقع منتظر نیست.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۳:۱۲

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
ماجرای تاسیس جمکران/موانع جمکران در کمک به امام زمان(عج)!
خبرگزاری شبستان: مدیران جمکران باید متناسب با جایگاه و شان این مسجد و دامنه اثرگذاری اش در جامعه شیعی اسلامی استفاده بهتری از ظرفیت آن داشته باشند، چنان که شاهدیم برخی ادیان و مذاهب از داشته هایی به مراتب کمتر از این حد بهره های فراوان می برند.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۲:۲۱

محقق مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:
خانواده؛ محبوب ترین تشکل و بنیان نزد خداوند است/ضرورت تربیت مهدوی فرزندان
خبرگزاری شبستان: مدرس و محقق مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ضمن تاکید بر اطلاع رسانی در حوزه مهدویت گفت: مسئله مهم تر تربیت مهدوی است و برای تحقق این موضوع خانواده ها بایستی به نهادینه سازی آموزه های مهدوی در کودکان و نوجوانان بپردازند.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۴:۰۳

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۶
شباهت امام مهدی(عج) با عزیز مصر/آثار نصرت و یاری امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: در زمان ظهور امام زمان(عج) علمی در جامعه رایج و رشدی محقق می شود و به تعبیر روایات، جامعه به غایت و بلوغ اجتماعی می رسد که مردم راه رسیدن به سعادت را نزد انبیاء و اولیاء الهی بویژه امام زمان(عج) می یابند.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۰۹:۴۸

بررسی راهکارهای موثر بر نهادینه سازی فرهنگ مهدویت در برنامه درسی دوره متوسطه
خبرگزاری شبستان: کرسی ترویجی راهکارهای موثر بر نهادینه سازی فرهنگ مهدویت در برنامه درسی دوره متوسطه از منظر دبیران، در دانشگاه قم برگزار می شود.

۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۵:۴۰

مقبولیت مردمی حکومت جهانی امام مهدی(عج) چگونه حاصل می شود؟
خبرگزاری شبستان: بی‌گمان‌ حق‌ امام‌ بر مردم‌ اين‌ است‌ كه‌ او را ياريی كنند و زمينه ‌حكومت‌ او را فراهم‌ سازند و حق‌ مردم‌ بر امام‌ اين‌ است‌ كه‌ به‌ وسيله حكومت‌ به‌ کارهای دينی و دنيوی آنان‌ سامان‌ دهد.

۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۵:۰۴