خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه بانک مرکزی
در اسفند ۹۷ صورت گرفت؛
برگشت ٦٧١ هزار فقره چک به ارزش ٩٧ هزار میلیارد ریال
بالغ بر ۷ میلیون و ۶۰۰ فقره چک به ارزشی بالغ بر ١٠٣١ هزار میلیارد ریال در اسفندماه ١٣٩٧ در کل کشور مبادله شد که از این تعداد بالغ بر ٦٧١ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٩٧ هزار میلیارد ریال در کل کشور برگشت داده شده است.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۰:۴۱

جزییات تاثیر اجرای عملیات بازار باز تشریح شد
شورای پول واعتبار در جلسه ۲۷ فروردین خود به بانک مرکزی اجازه داد نسبت به عملیات بازار باز که نوعی خرید و فروش اوراق قرضه دولتی در بازار آزاد است اقدام کند و حالا رییس کل بانک مرکزی به تشریح جزییات تاثیر اجرای عملیات بازار باز پرداخته است.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۹:۳۴

فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد
بانک مرکزی در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۸:۲۶

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با سفیر سوئیس مطرح شد؛
افزایش تبادلات بانکی ایران و سوئیس در آینده نزدیک
ایران و سوئیس چه در قبل از اجرای برجام چه پس از آن مبادلات تجاری گسترده ای با یکدیگر داشتند و در راستای تعمیق روابط در دیدار سفیر سوئیس با رییس کل بانک مرکزی اعلام شد که در آینده نزدیک شاهد افزایش تبادلات بانکی میان دو کشور هستیم.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۹:۴۳

آخرین خبرها از تشکیل بازار متشکل ارزی/برگزاری اولین جلسه هیات مدیره بازار
رییس کل بانک مرکزی چندی پیش خبر داده بود که تا پایان فروردین بازا رمتشکل ارزی عملیاتی نی شود و با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال امروز اولین جلسه هیات مدیره این بازار برگزار شد.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۲:۲۸

آزمایش موفقیت آمیز سامانه کالابرگ الکترونیکی
سامانه کالابرگ الکترونیکی که رییس کل بانک مرکزی از آمادگی زیرساخت اجرایی آن خبر داده و اعلام کرده بود که استفاده از آن سامانه در انتظار تصمیم دولت است بنا بر گزارش های رسیده در آزمایش های انجام شده عملکرد موفقیت آمیزی را ثبت کرده است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۱:۲۷

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد،
جزییات دستور العمل عملیات بازار باز و برنامه بانک مرکزی
همتی جزییات مصوبه دستور العمل عملیات بازار باز و برنامه های بانک مرکزی را اعلام کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۲۲:۱۷

شورای پول و اعتبار تصویب کرد؛
اجازه بانک مرکزی برای انجام عملیات بازار باز
عملیات بازار باز به عنوان یک سازوکار کنترل پولی طی دهه‌های اخیر به‌عنوان موثرترین ابزار ثبات‌ساز در بازار پول مطرح شده است که شورای پول و اعتبار در راستای کنترل تورم به بانک مرکزی اجازه انجام این عملیات را داد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۲۱:۳۳

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد؛
به روزرسانی فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی
بانک مرکزی در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۹:۱۹

کاهش آمار چک های برگشتی/۶۴۲ هزار فقره چک برگشتی در بهمن ۹۷
قوانین اعمالی از سوی بانک مرکزی برای جلوگیری از برگشت چک باعث شده است تا زمینه کاهش آمار چک های برگشتی فراهم شود به طوری که در بهمن سال گذشته ۶۴۲ هزار فقره چک برگشت خورد که در مقایسه با ماه قبلش ۱۱۹ هزار فقره کمتر بوده است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۳:۴۱

آغاز مهاجرت از کارت‌های بانکی مغناطیسی به هوشمند
توسعه و ایمن‌سازی کارت‌های مغناطیسی در شبکه بانکی دغدغه ۱۰ سال گذشته بانک مرکزی بود که امروز با پیاده‌سازی استاندارد EMV علاوه بر تامین این هدف زمینه مهاجرت از کارت‌های مغناطیسی به هوشمند فراهم شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۲:۵۴

در کمیسیون اقتصاد هیات دولت صورت می گیرد؛
بررسی حذف چهار صفر از پول ملی
لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی دی ماه سال گذشته به دولت تقدیم شده بود و به تازگی بررسی این موضوع در کمیسیون اقتصاد دولت به جریان افتاده است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۱:۳۲

نیمه نخست امسال، بررسی اصلاح قانون بانک مرکزی در صحن مجلس
طرح اصلاح قانون بانک مرکزی که پس از نیم قرن سال گذشته در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت و به تصویب آن رسید حالا بنا به گفته ریییس این کمیسیون قرار است نیمه نخست امسال در صحن مجلس بررسی شود.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۹:۵۴

در پی همکاری برای مقابله با کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان
حسابهای جعلی از سوی کمیته مشترک بانک مرکزی و دادستانی مسدود شد
دادستانی کل کشور و بانک مرکزی در راستای نظارت و جلوگیری از وقوع کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان، مسدودسازی حساب‌های بانکی جعلی را در دستور کار قرار دادند که بنا به گفته مسئولان چند حساب جعلی از سوی کمیته مشترک این دو نهاد مسدود شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۳:۵۹

رییس بانک مرکزی:
صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تأسیس می شود
همتی با ابراز امیدواری برای تاسیس هرچه زودتر بیمه همگانی حوادث طبیعی، گفت: حادثه خیز بودن کشور، ضرورت این امر را ایجاب می کند.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۲۲:۳۶

استفاده از زیرساخت اجرای کوپن الکترونیکی در انتظار تصمیم دولت
بنا به گفته رییس کل بانک مرکزی سامانه کالابرگ الکترونیک که پیرو سیاست مجلس در زمینه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز با نرخ ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی آماده است برای استفاده در انتظار تصمیم دولت است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۲۱:۱۷

همکاری بانک مرکزی و دادستانی برای مقابله با کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان
پیرو تذاکرات پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان کشور با توافق صورت گرفته میان بانک مرکزی و دادستانی زمنیه مسدودسازی حساب‌های جعلی فراهم شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۳:۳۳

همراهی سیستم بانکی برای کمک به سیل زدگان
سیستم بانکی کشور نیز همراه با سایر نهادها با وقوع سیل در استان های شمالی، غربی و جنوب غربی کشور اقداماتی را برای کمک به سیل زدگان در دستور کار خود قرار داده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۱۲:۰۱

بانک مرکزی: درخواستی برای وام از IMF نداشتیم
بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این بانک هیچ‌گاه درخواستی برای وام به صندوق بین المللی پول ارائه نکرده است.

۱۳۹۸/۱/۲۵ - ۰۸:۵۶

رییس کل بانک مرکزی تکلیف سپرده گذاران بانکی را مشخص کرد
عدم افزایش نرخ سود بانکی
بانک مرکزی در راستای اقدامات خود برای اصلاح نظام بانکی موضوع کاهش سود نرخ سپرده گذاری ها را دنبال می کند و با آغاز سال جدید رییس کل این بانک با اعلام عدم افزایش این نرخ در سال جاری تکلیف سپرده گذاران بانکی را مشخص کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۰۵