خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه معرفت
استاد حوزه علمیه:
اسلام دین تدبر، توجه، تامل و تعقل است
حجت الاسلام آقا میری گفت: اسلام دین تدبر، توجه، تامل و تعقل است، برای شناخت و معرفت نسبت به خدا انسان باید در نشانه‌های الهی تفکر و تعقل کند.

۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۱:۲۴

در مراسم سوگواره شهادت امام هادی(ع) در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) عنوان شد
فصیح‌ترین کلام و کامل‌ترین معنا درباره شان امام در زیارت جامعه کبیره
حجت الاسلام سیل سپورگفت:در زیارت جامعه کبیره فصیح‌ترین کلام و کامل‌ترین معنا درباره شان امام وجود دارد که از نظر سند حدیث نیز صحیح‌ترین زیارات است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۴

عضو مجلس خبرگان رهبری:
تمدن سازی بر پایه علم و ایمان و تعمیق معرفت دینی، دستاورد مهم انقلاب اسلامی
آیت الله کعبی گفت: اکنون سطح معرفت دینی در سایه انقلاب اسلامی رشد و عمق پیدا کرده است و محیط برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا مساعد گشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۲

رییس دانشگاه علامه طباطبایی(ره):
کرسی نظریه پردازی مثل حق ثبت اختراع در حوزه صنعت است/واردکننده محض معرفت شده ایم
سلیمی با بیان اینکه به لحاظ محتوایی نمی توان آزاداندیشی را از نظریه پردازی جدا کرد، گفت: کرسی های نظریه پردازی مانند حق ثبت اختراع در حوزه صنعت است. ساختار آموزشی ما از دوره دبیرستان حفظ محور و تست محور است لذا از آن اندیشه محوری بیرون نمی آید.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۶

حجت الاسلام حسنلو:
قرآن، دریافت لذات را به عهده معرفت انسان گذاشته است
مدیر گروه تاریخ وسیره مرکز مطالعات حوزه علمیه گفت: قرآن دریافت لذات و شادی را به عهده معرفت انسان گذاشته است؛ پس قرآن از ابتدا بینش و معرفت شادی را دراختیار انسان گذاشته چون انسان را ذاتا شادی طلب می داند.

۱۳۹۷/۹/۲۴ - ۰۹:۳۲

قواعدی در سیر الی الله وجود دارد/ وادی معرفت، وادی نور و خدا است
خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قواعدی در سیر الی الله و وادی معرفت وجود دارد، گفت: وادی معرفت، وادی نور و وادی خدا است.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۰:۵۱

آیت الله قرهی:
معرفت به نفس مانع فریب دنیاست
خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: وقتی انسان درون و نفس خود را به خوبی بشناسد هیچ ظواهری از دنیا برای او جلوه پیدا نمی‌کند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۸ - ۰۹:۱۸

آیت‌الله رشاد:
هیچ معرفت و علمی بدون عقل حاصل نمی‌شود
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله رشاد با بیان اینکه عقل سلطان برای مصادیق و منابع معرفت است، گفت: در عرصه نظر و عمل همه شئونات انسانی بدون عقل دچار اختلال می‌شود.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۹:۰۳

لزوم رشد متوازن و شکوفایی ظرفیت های مادی و معنوی انسان
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر از ساحت معنوی خود غافل شویم از ظرفیت عظیمی از معرفت، معنا، اخلاق و از لذت و سرور محروم شده ایم.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۳:۲۹

دوم آذرماه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی؛
همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت در روز دوم آذرماه ۱۳۹۶ با حضور اساتید و شخصیتهای برجسته قرآنی در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در شهر مقدس قم برگزار می شود

۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۶:۰۰

معرفت کلامی به ایستگاه هجدهم رسید
خبرگزاری شبستان: شماره هجدهم فصل‌نامه علمی ـ پژوهشی «معرفت کلامی» با مقالاتی همچون بررسی نقش ترس در پیدایش دین منتشر شد.

۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۱۰:۴۹

آيت الله توكل در يادواره شهداي طلبه تيران و كرون:
شهداي طلبه از بال علم و شهادت براي رسيدن به خدا بهره گرفته اند
خبرگزاری شبستان: نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان گفت: علما مسير هدايت و شهادت را براي مردم مشخص كرده اند و به همين دليل جايگاه علما بيش از جايگاه شهدا است و البته شهداي طلبه و روحاني از بال علم و بال شهادت براي رسيدن به مقام عالي بهره گرفته اند.

۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۰۸:۱۶

آیت‌الله جاودان:
بخشش گناهان شخصیت و ماهیت انسان را تغییر می‌دهد
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بخشش گناهان شخصیت و ماهیت انسان را تغییر می‌دهد، گفت: اگر شخصیت انسان براثر آمرزش گناهان تغییر کند دیگر هرگز مرتکب گناه نمی شوند.

۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۷:۰۹

گفتگوی شبستان با استاد حوزه علمیه
جمعیت عظیم زیارت اربعین در کنار معرفت به هدف می رسد
خبرگزاری شبستان: زیارت اربعین زمانی در دنیا می تواند آثاری که ائمه به ما وعده می دادند داشته باشد که حقیقت نهضت امام حسین (ع) در زندگی ما شعیان جلوه و نمود داشته باشد.

۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۴:۳۹

حجت الاسلام والسملمین انصاریان:
ولایت نقطه اتصال انسان با خدا است
خبرگزاری شبستان:مفسر قرآن کریم با بیان اینکه ولایت نقطه اتصال انسان به خدا است، گفت: خداوند اهل بیت(ع) را وسیله ارتباط بین خود و بندگانش قرار داده است.

۱۳۹۶/۷/۵ - ۰۹:۳۷

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
معرفت به امام حسین گرانبهاترین گوهر در قلب انسان است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه با بیان اینکه معرفت به امام حسین(ع) گرانبهاترین گوهر در قلب انسان است، گفت: اگر کسی نسبت به امام حسین(ع) معرفت داشته باشد به طور قطع به همه انبیاء و امامان معصوم(ع) معرفت کسب خواهد کرد.

۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۱۹:۴۶

دعای عرفه نمایش اقرار به بندگی است/ نوای دعای عرفه در ۴۱۶مسجد مازندران طنین انداز می شود
خبرگزاری شبستان: مازندرانی ها فردا نهم ذی الحجه با حضور در مساجد، مصلا ها و مساجد جامع استان و با زمزمه یادگار ارزشمندامام حسین(ع) و هم نوا با حجاج بیت الله الحرام اقرار به بندگی را به نمایش می گذارند.

۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۱:۵۸

شناخت معرفت اولین گام در مسیر عبودیت خداوند است
خبرگزاری شبستان:تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ارتباط با ولی خدا برای انسان سالک امری ضروری است، افزود: شناخت معرفت اولین گام در مسیر عبودیت خداوند است.

۱۳۹۶/۶/۳ - ۱۵:۲۱

آیت الله قرهی:
ائمه معصومین(ع) بر ۱۲ هزار عالم حجت هستند
خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: ائمه معصومین(ع) بر ۱۲ هزار عالم حجت هستند اگر ما نسبت به آنها معرفت پیدا می‌کردیم به نفع خودمان بود.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۸:۴۴

دهه کرامت، بهترین فرصت کسب معرفت/جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) بیانگر ابراز مودت به ائمه
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بابل از دهه کرامت به عنوان بهترین فرصت کسب معرفت یاد کرد و گفت: جشنواره نامه ای به امام رضا(علیه السلام) بیانگر مودت به ائمه هدی(علیهم اسلام) به ویژه دو مولود این دهه است.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۰۹:۱۹