خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

الجمعة ٢٤ ذو الحجّة ١٤٤١

Friday, August 14, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام قاضی عسکر
حجت‎الاسلام قاضی‌عسکر:
لفظ «شهید» برای کشته‌شدگان منا در تفاهم‌نامه با عربستان تصریح شده/حج تعطیلی بردار نیست/ عزت‌‌مان را با چیزی معاوضه نمی‌کنیم
سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان‌اینکه لفظ «شهید» برای کشته‌شدگان منا در تفاهم‌نامه با عربستان تصریح شده است، گفت: حج واجب شرعی است و تعطیلی بردار نیست. ما هرگز عزت و عظمت‌مان را با هیچ چیز معاوضه نمی‌کنیم.

۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۰:۱۷

سرپرست سابق حجاج ایرانی:
پذیرش تقصیر از سوی ایران در فاجعه منا ادعای کذب است
حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر در پی ادعای مرتضی رکن آبادی، اظهار کرد: پذیرش تقصیر از سوی ایران در فاجعه منا ادعای کذب است؛ رسانه باید مراقب باشد با حرف‌های بی‌اساس عزت کشور را خدشه‌دار نکند.

۱۳۹۸/۵/۲۲ - ۱۰:۱۰

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر در گفت وگو با شبستان تشریح کرد
ویژگی‌هایی که حج را ماکت تمدن نوین اسلامی کرده است/ فلسفه برائت از مشرکین
سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان‌اینکه حج جامع عبادت و سیاست است، گفت: همین مسئله حج را به‌تعبیر رهبری نمونه‌‌ای کوچک از تمدن نوین اسلامی کرده است. در این میان برائت از مشرکین، نمایانگر اقتدار جامعه اسلامی است و دشمنان را به وحشت می‌اندازد.

۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۰۸:۵۸

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:
شرایط حج امسال نسبت به سال های قبل بهتر است
حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر با تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری حج ۹۸ تأکید کرد: هیچ نگرانی برای برگزاری این مراسم معنوی وجود ندارد.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۰:۰۲

دیدار سفیر سیرالئون در ایران با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت
سفیر سیرالئون در ایران با حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۰:۳۴

حجت الاسلام قاضی عسگر خبر داد
آغاز کلاس های آنلاین برای زائران حج آینده
کلاس های آنلاین زائران حج تمتع ۹۸ با سخنان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت آغاز شد.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۱:۴۸

صرفه جویی محور فعالیت های بعثه در حوزه حج وزیارت
سرپرست حجاج ایرانی در جمع معاونين و مديران بعثه مقام معظم رهبري، صرفه جویی را محور فعالیت های بعثه در حوزه حج وزیارت دانست و بر لزوم همکاری و هم پوشانی واحدهای مختلف در اجرای عملیات حج ۹۸ تاکید کرد.

۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۱:۴۳

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر
بهره‌مندی معنوی هدف اصلی سفرهای زیارتی است
نماینده ولی فقیه در حج و زیارت در همایش روحانیون، مداحان و مدیران کاروان‌های عتبات نوروزی استان تهران، بهره‌مندی معنوی زائران را از سفرهای زیارتی از اهداف اصلی سفرهای زیارتی دانست و بر لزوم توجه ویژه به آن تأکید کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۶

حجت الاسلام قاضی عسکر:
رحمت خداوند از ماه رجب به ماه رمضان سرازیر می شود
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه ماه رجب؛ ماه خداست، گفت: در زندگی انسان فرصت هایی وجود دارد که اگر از آنها استفاده نکند از دست می رود و دیگرقابل دست یافتن نخواهد بود.

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۳:۴۵

دیدار سفیر ترکیه در ایران با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت
ایران و ترکیه با همکاری یکدیگر می توانند بستر تروریسم را در منطقه خشک کنند
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر با تاکید براینکه ایران و ترکیه با همکاری یکدیگر می توانند بستر تروریسم را در منطقه خشک کنند، تصریح کرد: مردم دنیا باید بفهمند که حامیان واقعی تروریست ها چه کشورهایی هستند.

۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۰:۲۱

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر دربازدید از شبکه جهانی ولایت:
ضرورت فعالیت رسانه ای بر محور مشترکات فرق اسلامی
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دربازدید از شبکه جهانی ولایت فعالیت رسانه ای بر محور مشترکات مذاهب اسلامی را ضروری خواند و بر لزوم پرهیز از تفرقه افکنی و تلاش برای معرفی اسلام ناب و حقیقی در جهان تأکیدکرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۴:۲۵

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت:
لزوم خدمات رسانی بهتر به زائران حج ۹۸ و عتبات نوروزی
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر برلزوم خدمات رسانی بهتر به زائران حج تمتع آینده و عتبات نوروزی تاکید کرد وگفت: باید با کار فشرده توقعات اجرایی و فرهنگی زائران را فراهم کرد.

۱۳۹۷/۱۲/۷ - ۱۳:۰۹

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت:
رعایت ادب انسان را به کمال می رساند
حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: چارچوب زندگی انسان مومن عقل است و راستی و درستی راهنمای مسیر اوست و ادبش موجب می شود که درجامعه قوام پیدا کند و اگر شاکر نعمت های الهی باشد زندگی اش منطقی و درست خواهد بود.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۸

رموز موفقیت جامعه اسلامی:
حفظ ارزش های اسلامی، شایسته سالاری، پرهیز از ظلم و اختلاف و مشورت با مردم
نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت حفظ ارزش های اسلامی، شایسته سالاری، پرهیز از ظلم و اختلاف و مشورت با مردم را رموزموفقیت جامعه اسلامی دانست و گفت: مردم باید مراقب باشند و با ادامه راه شهیدان ازانقلاب پاسداری کنند تا به دست نا اهلان نیفتد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۳:۲۷

ویژگی های حضرت زهرا، الگوی زندگی صحیح دینی و اسلامی
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با اشاره به ویژگی های زهرای مرضیه (س) گفت: هرانسانی با الگو گرفتن از این ویژگی ها می تواند یک زندگی صحیح دینی و اسلامی داشته باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۳:۵۷

قاضی عسکر خبر داد
احتمال از سرگیری سفر سوریه
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از تقویت احتمال از سرگیری اعزام ایرانی‌ها به سوریه خبر داد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۷:۲۹

دیدارهیئتی ازعلما و شخصیت های دانشگاهی پاکستان با سرپرست حجاج ایرانی
اختلافات ریشه ای بین مسلمانان وجود ندارد
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: برای اینکه اسلام دردنیا به قدرت برتر تبدیل شود و کشورهای اسلامی پیشرفت کنند، مسلمانان باید درنقاط مختلف دست در دست هم به یکدیگر کمک کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۶:۲۷

با کم حرفی زینت اسلام و اهل بیت(ع) باشید
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با اشاره به فرموده امام صادق (ع) گفت: کاری کنید که برای ما؛ همیشه زینت باشید و موجبات ننگ و عار ما را فراهم نکنید.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۳:۲۱

پیام تسلیت حجت الاسلام قاضی عسکر در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی
حجت الاسلام قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درگذشت عالم فرزانه، مجاهد نستوه، فقیه عالیقدر، آیت الله هاشمی شاهرودی را در پیامی تسلیت گفت.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۱:۰۹

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر:
دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان راه‌اندازی می‌شود
نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با اشاره به امضای تفاهم نامه حج ۹۸ میان مسئولان حج ایران و عربستان گفت: قرار است دفتر سازمان حج و زیارت در عربستان زودتر از سال های قبل راه اندازی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۱۱:۴۳