خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

الجمعة ٩ رمضان ١٤٤٤

Friday, March 31, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سخنگو
سخنگوی وزارت خارجه:
جمهوری اسلامی ایران هرگز به سازوکار اینستکس تکیه نکرده و دل نبسته بود
کنعانی در خصوص تصمیم کشورهای سهامدار اینستکس برای تعطیلی این سامانه گفت: جمهوری اسلامی ایران اگرچه هرگز به این سازوکار تکیه نکرده و دل نبسته بود، اما در کمال حسن نیت، از هیچ همکاری مقتضی برای فعالیت این کانال دریغ نکرد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۱۹

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آلمان در بغداد
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آلمان در بغداد را محکوم کرد و گفت: این اظهارات نشانه استمرار رویکرد حمایت آمیز دولت آلمان از تروریست های مسلح و تجزیه طلب علیه جمهوری اسلامی ایران است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۵۳

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به پنجمین بسته تحریمی علیه ایران
کنعانی در واکنش به اعمال تحریم جدید اتحادیه اروپا گفت، جمهوری اسلامی ایران نیز بزودی فهرست تحریم‌های متقابل را علیه این اتحادیه اعلام می‌کند.

۱۴۰۱/۱۲/۲ - ۰۶:۴۶

ایران حملات رژیم صهیونیستی به دمشق و حومه آن را به شدت محکوم کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه، حملات رژیم صهیونیستی علیه اهدافی در دمشق و حومه آن از جمله برخی ساختمان‌های مسکونی را که‌ منجر به شهادت‌ و زخمی شدن جمعی از شهروندان بی‌گناه سوری گردید، به شدت محکوم کرد.

۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱۳

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:
هیاهوی رسانه‌ای آمریکا تلاشی بی‌حاصل در مسیر ایران‌هراسی
کنعانی گفت: هیاهوی رسانه ای رژیم آمریکا و چند کشور اروپایی در مورد ایران، تلاشی بی حاصل در مسیر ایران هراسی و موجه ساختن اقدامات غیرقانونی و ضدحقوق بشری آنان علیه ملت ایران است.

۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۱

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:
حمایت از تروریستها و جنایتکاران، بخش تفکیک ناپذیر سیاست خارجی آمریکا
کنعانی با بیان اینکه حمایت از تروریستها و جنایتکاران، بخش تفکیک ناپذیر سیاست خارجی آمریکاست، گفت: رژیم صهیونیستی، گروهک تروریستی منافقین و ساواک همگی تحت حمایت مستقیم و مستمر آمریکا بوده و هستند.

۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۱۹

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتوانه مستحکمی برای تداوم مسیر دیپلماسی کشور
کنعانی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را «تجلی اتحاد و وحدت ملی و پشتوانه مستحکمی برای تداوم مسیر دیپلماسی عزتمند در راستای دفاع از منافع و امنیت ملی ایران» دانست.

۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۶:۳۶

حمایت اعضای کنگره از منافقین، پیوند آمریکا با تروریسم را به جهانیان نشان داد
سخنگوی وزارت امور خارجه در توییتی نوشت: حمایت ۱۶۵ تن از اعضای کنگره آمریکا از منافقین، بار دیگر پیوند عمیق نظام آمریکا با تروریسم را به جهانیان نشان داد.

۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۱:۵۰

سخنگوی وزارت خارجه:
ناقضان روزمره حقوق‌بشر، مدعیان دروغین آن هستند
کنعانی با بیان اینکه متحد راهبردی آمریکا و شریک اروپا در غرب آسیا، رژیمی است که طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین، ۲۲۴ فلسطینی خاصه ۵۳ کودک را در سال ۲۰۲۲ به قتل رساند، گفت: ناقضان روزمره حقوق‌بشر، مدعیان دروغین آن هستند.

۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۲۶

تکذیب خبر کشف سلاح ارسالی ایرانی به یمن
کنعانی با مردود شمردن انتشار خبر کشف سلاح ارسالی ایرانی به یمن توسط نیروهای ویژه نظامی فرانسه از سوی برخی محافل خبری، اینگونه اتهامات را با انگیزه‌های سیاسی و آدرس غلط به افکار عمومی جهان قلمداد کرد.

۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۴:۳۷

انتقاد سخنگوی وزارت خارجه از نگاه غرب به حقوق بشر
کنعانی با انتشار تصاویری از شهدای فلسطینی در یک ماه اخیر در صفحه توییترش نوشت: در ماه ژانویه ۳۵ فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری به شهادت رسیدند.

۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۴۶

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ضرب و شتم زنان اسیر فلسطینی
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به ضرب و شتم زنان اسیر فلسطینی در زندان "دامون" واکنش نشان داد و گفت: ضرب و جرح زنان اسیر فلسطینی در زندان "دامون" رژیم صهیونیستی نفرت انگیز است.

۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۷:۱۹

سخنگوی وزارت خارجه خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی:
وقتی مجرمان و قانونگریزان، پرچمدار امنیت بین‌المللی می شوند
کنعانی به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و گفت: مضحک اما واقعی است؛ مجرمان و قانونگریزان، پرچمدار امنیت بین‌المللی می شوند!

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۰۵

سخنگوی وزارت خارجه:
آمریکا هرگز نمی‌خواهد واقعیت ایران را بپذیرد
کنعانی گفت: سرویس های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا هرگز نمی‌خواهند واقعیت ایران را بپذیرند.

۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۵۰

پاسخ ایران به تکرار مواضع مداخله‌جویانه صدر اعظم آلمان
سخنگوی وزارت خارجه گفت: صدر اعظم آلمان، در یک شبیه سازی ناشیانه و مغرضانه بار دیگر نشان داد که همچنان در سمت اشتباه تاریخ ایستاده است.

۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۳۲

سخنگوی وزارت خارجه
کشف گورهای دسته جمعی کودکان بومیان کانادا بیانگر نسل کشی است
کنعانی انتشار گزارش های جدید از کشف تعدادی دیگری از گورهای دسته جمعی مربوط به کودکان معصوم بومیان کانادا را نمونه ای از یک «تراژدی بزرگ انسانی» دانست که توصیفی به جز «نسل‌کشی» برای آن نمی‌توان یافت.

۱۴۰۱/۱۱/۹ - ۱۱:۲۸

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:
دلیل خشم امریکا از سپاه/ سپاه از ارکان اساسی قدرت ملی ایران و برهم زننده راهبردهای سلطه طلبانه
کنعانی با بیان اینکه دلیل خشم آمریکا از سپاه و ترویج دروغ و اتهام بی اساس علیه آن نیز روشن است، گفت: سپاه از ارکان اساسی قدرت ملی ایران، تحقیر کننده رژیم آپارتاید صهیونیستی و برهم زننده راهبردهای سلطه طلبانه آمریکا در منطقه است.

۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۶:۲۳

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:
جنگ جاری ترکیبی غرب علیه ایران؛ استمرار جنگ نظامی، اقتصادی، سیاسی آنها
کنعانی با بیان اینکه جنگ جاری ترکیبی و شناختی غرب علیه ایران، استمرار جنگ نظامی، اقتصادی، سیاسی و روانی آنها علیه ایران است، گفت: این جنگ همچون گذشته محکوم به شکست است.

۱۴۰۱/۱۱/۲ - ۱۲:۵۹

واکنش کنعانی به اهانت به قرآن کریم در سوئد
سخنگوی وزارت امور خارجه تداوم هتک حرمت قرآن کریم در کشورهای اروپایی را که این بار در سوئد رخ داد، قویا محکوم کرد.

۱۴۰۱/۱۱/۱ - ۱۹:۴۵

سخنگوی وزارت خارجه:
فلسطین نابود شدنی نیست/ زوال در ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی نهفته است
کنعانی با بیان اینکه نخست وزیر تکراری و معلوم‌الحال رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود علیه ایران، بدنبال هویت سازی برای خود و رژیم نامشروع اسرائیل است، گفت: فلسطین نابود شدنی نیست و زوال در ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی نهفته است.

۱۴۰۱/۱۰/۹ - ۱۳:۵۸