خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠

Wednesday, April 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه فرهنگ
سرانه فضای فرهنگی در ایلام افزایش می‌یابد/ احداث سالن‌های ۴ گانه سینما امید با ۴۰۰ صندلی در ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، بابیان اینکه سینما قدس ایلام احیا می‌شود، گفت: احداث سالن‌های ۴ گانه سینما امید با حمایت سازمان برنامه‌وبودجه کشور و سازمان سینمایی با ظرفیت ۴۰۰ صندلی در حال پیگیری است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۰:۲۰

بدیعی در گفتگو با شبستان:
حمایت‌های مناسب و به موقع، ضامن تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری را نیازمند حمایت مناسب و به موقع دانست و افزود: شرط تداوم فعا لیت های فرهنگی و هنری تزریق به موقع و مناسب اعتبارات است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۰۸:۳۴

باید رشد و بالندگی فرهنگی در جامعه را مورد توجه قرار داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: احساس می شود گاهی توجه به این عرصه کم بوده، هرچند اقتصاد، مسائل اجتماعی و معیشتی، عمران و آبادانی مردم لازم است ولی باید رشد و بالندگی فرهنگی در جامعه را هم مورد توجه قرار داد.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۱۰:۱۶

عدل هاشمی پور:از سوالات اصحاب رسانه لذت بردم/به درستی از فرصت ها استفاده نکردیم
نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید عیب ها و ضعف های حوزه های مختلف را شناسایی کنیم، گفت: به برکت این نظام می توان کارهای بزرگی در این حوزه ها برای مردم انجام داد.

۱۳۹۷/۱۱/۹ - ۰۹:۳۲

معاون هماهنگ کننده سپاه:
سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد شده است
یردار فدوی با بیان اینکه انقلاب ما به جایگاه و تکیه گاه محکمی در چهل سالگی رسیده است، گفت: سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده و دستاوردهای بسیاری کسب کرده است.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۸:۲۰

حضور پرشور در نمایشگاه کتاب نشان دهنده بالندگی فکری و فرهنگی مردم است
مدیر کمیته اطلاع رسانی هجدهمین نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد به حضور پرشور مردم در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این استقبال و خرید با توجه به مشکلات اقتصادی غیرقابل انتظار بود، ولی خوشبختانه حضور آنها نشان دهنده بالندگی فکری و فرهنگی مردم استان است.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۲۳:۱۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
فرهنگ می تواند بستری برای پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی فراهم کند
مروارید گفت: نقش فرهنگ در تعالی جامعه انکار ناپذیر است و می تواند یک بستر امن و با نشاط برای پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی فراهم کند.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۵:۲۲

کهگیلویه و بویراحمد می تواند منشاء و مبداء داستان های بزرگ باشد
رئیس انجمن داستان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان ما به لحاظ جغرافیایی، خرده فرهنگ ها و به لحاظ شیوه خاص زندگی که در آن وجود دارد، می تواند در حقیقت منشاء و مبداء داستان های بزرگ باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۵:۲۲

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:
تلاش برای برگزاری نمایشگاه کتاب با کیفیتی متفاوت و تاثیرگذارتر از قبل
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش شــد روند برپایی نمایشگاه کتاب به هیچ عنوان و در هیچ استانی نه تنها متوقف نشود، بلکه با کیفیتی متفاوت و تأثیرگذارتر از قبل برگزار شود.

۱۳۹۷/۱۱/۶ - ۱۱:۲۹

رها کردن فرهنگ، همه دستاوردهای دیگر جامعه را به باد خواهد داد
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی فرهنگ را زیربنای توسعه در همه بخش های مختلف جامعه دانست و تاکید کرد: رها کردن فرهنگ، همه دستاوردهای دیگر جامعه را به باد خواهد داد.

۱۳۹۷/۱۱/۵ - ۰۷:۵۸

حجت الاسلام والمسلمین قدریان در دیدار با مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی بیان کرد:
فعالیت‌های فرهنگی مدارس باید با نگاه "مسجد طراز اسلامی" باشد
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران گفت:

۱۳۹۷/۱۱/۳ - ۱۳:۴۸

کارکرد بنیاد مهدویت در راستای امید به زندگی و حرکت روبه جلوست
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد کارکرد بنیاد مهدویت را در راستای امید به زندگی و حرکت روبه جلو دانست و اضافه کرد: بنده نیز به نوبه خودم کار در این بنیاد را در راستای انجام وظیفه و افتخار می دانم.

۱۳۹۷/۱۱/۲ - ۱۰:۴۱

معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
اسلام را از طریق فرهنگ و هنر ایران در دنیا تبلیغ می‌کنیم
احسان خزاعی می‌گوید از راه برگزاری هفته‌های فرهنگی و هنری و نمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها به صورت غیرمستقیم به تبلیغات دینی در دنیا می‌پردازیم، چون معتقدیم این هنرها می‌تواند بیانگر فرهنگ دینی باشد.

۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۷

عضو شورای علمی گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی مرکز پژوهش‌های جوان تشریح کرد
شیوه چیدن «توت فرهنگی»
حجت الاسلام سیدی با بیان اینکه در اسلام هم به محتوا و هم به فرم بها داده شده است، گفت: در کنار توجه به غنای محتوایی مباحث، فرم نیز باید مخاطب را تکان دهد!

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۰

مساجد مبارزات مردم برای تحقق انقلاب اسلامی در سال ۵۷ را منسجم کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پرتو آموزش هایی که در مساجد به مبارزان انقلاب داده می شد، آنها را برای تحقق انقلاب اسلامی در سال ۵۷ منسجم کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۴

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
برخی دستگاههای فرهنگی با کاهش اعتباراتشان در سال ۹۸ با مشکل مواجه می شوند
سیاوشی با اشاره به کاهش اعتبارات بخش فرهنگ در لایحه بودجه ۹۸ گفت: دستگاههای دولتی که وظابف حاکمیتی را در مباحث فرهنگی و ورزشی برعهده دارند با کاهش اعتباراتشان در سال ۹۸ با مشکل مواجهه می شوند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۷:۴۱

نماینده ولی فقیه در لرستان:
هنر دینی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است
آیت الله میرعمادی، با اشاره به اهمیت تقویت هنر متعالی در جامعه، گفت: هنر دینی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۱

حجت الاسلام علی سرلک:
نهادینه کردن فرهنگ تزکیه و زکات در فرهنگ عمومی جامعه/ نشان خداوند؛ «لَرَؤُفٌ رَحيمٌ»
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی حوزه خانواده و سبک زندگی اسلامی با بیان اینکه عالَم صحنه جمال حضرت حق است، گفت: فرهنگ تزکیه، پاکیزگی و زکات باید در فرهنگ عمومی جامعه جاری و نهادینه شود.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۷:۵۰

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی:
نمایش ‌های کودک و نوجوان باید در سبد فرهنگی خانواده‌ ها قرار بگیرد
زره ساز گفت: نمایش‌های کودک و نوجوان باید در جهت تقویت رشد فکری و ذهنی این دو گروه سنی در سبد فرهنگی خانواده‌ها قرار بگیرد.

۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۲

گفت وگو با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی/۳
دیپلماسی فرهنگی بازوی قدرتمند کشور در تحریم ها است
احسان خزاعی می گوید: در شرایط امروز، اصلی ترین عاملی که می تواند به کمک کشور بیاید «دیپلماسی فرهنگی» است؛ به این دلیل که روابط فرهنگی بر خلاف روابط سیاسی یا اقتصادی هرگز قطع نمی شوند. امروز تاثیر فرهنگ ایران بر کشورهای همجوار مشهود است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۳:۵۲