خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

الأربعاء ٢٩ رجب ١٤٣٨

Wednesday, April 26, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
علل بسیاری از بیماری ها ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: اساس بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، دیابت و ... بیشتر به سبک زندگی افراد برمی گردد لذا ضرورت دارد موارد اشتباه شناسایی و در جامعه فرهنگ سازی شود.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۶:۰۰

الگو برداری از سبک زندگی پیامبر اکرم (ص) ثمره تقوا و ایمان الهی است
خبرگزاری شبستان: مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد کرج پیامبر اکرم (ص) را محرم همه اسرار الهی خواند و گفت: الگو برداری از سبک زندگی پیامبر اسلام (ص) ثمره تقوا و ایمان الهی است.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۹:۰۸

عضو پژوهشکده تفسیر پژوهشگاه دارالحدیث در گفت وگو با شبستان:
سیاست جمعیتی جامعه منتظر با سیره امام کاظم علیه السلام رابطه معکوس دارد
خبرگزاری شبستان: امروز حتی خانواده ها و قشرهای مذهبی ما نیز شجاعت و جسارتِ داشتن ِفرزندان زیاد را ندارند. چیزی که در جامعه منتظر پسندیده به نظر نمی رسد. این معضل ریشه در سبک غلط زندگی دارد. تا زمانی هم که این سبک تغییر نکند تحولی رخ نمی دهد.

۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۴:۱۳

حجت الاسلام رجبی:
انحصارگرایی و منفعت‌طلبی جایی در انتخابات اسلامی ندارند
خبرگزاری شبستان: در نظام های غربی فرصت انتخابات را موقعیتی برای رسیدن به منافع حزبی و گروهی و جناحی لحاظ می کنند، ولی نظام سیاسی اسلامی، منفعت طلبی و ویژه خواری را در زیر سایه و نتیجه انتخابات، مردود می داند و این رویکردها را قابل قبول نمی داند.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۲:۰۷

امام جمعه خرم آباد:
بازسازی عتبات عالیات بزرگداشت شعائر دینی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه خرم آباد، با اشاره به ساخت درب سرداب امام زمان (عج) در لرستان، گفت:کمک به بازسازی عتبات عالیات بزرگداشت شائر دینی و الهی است.

۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۲:۰۰

سبک زندگی دینی، بهترین سبک زندگی است
خبرگزاری شبستان: مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان چگنی، با بیان اینکه آسیب شناسی خانه و خانواده مهم ترین تکلیف امروز است، افزود: سبک زندگی دینی، بهترین سبک زندگی است.

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۳:۴۸

تغییر سبک زندگی رویکرد اصلی فضای مجازی/ بانوان جامعه هدف عملیات روانی در فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: پژوهشگر و کارشناس علوم اجتماعی با بیان اینکه تغییر سبک زندگی رویکرد اصلی فضای مجازی را تشکیل می دهد، گفت: تغییر نگرش و سبک زندگی جوانان و بانوان هدف اصلی در عملیات روانی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.

۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۰۹:۰۲

صیانت از محیط زیست را از خانواده آغاز کنیم/ اصلاح الگوی مصرف با رویکرد زیست محیطی
خبرگزاری شبستان: جامعه شناس با اشاره به نقش زنان در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست، گفت: آموزش، ارتقا سطح آگاهی، فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می تواند در تغییر سبک زندگی سازگار با محیط زیست و احترام به طبیعت نقش موثری داشته باشد.

۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۰۹:۰۷

راه افزایش دارایی ها و ثروت
خبرگزاری شبستان: همه ما برای افزایش دارایی ها و ثروتمند شدنبه راه های سخت و دور و دراز فکر می کنیم در حالی که راه های بسیاری آسانی برای این مهم در آموزه های دینی تصریح شده است.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۱:۲۵

زیارت رجبیه امام زمان(عج)//۳
تنها راه اصلاح امور/توصیه امام مهدی(عج) برای آرامش دنیا و آخرت
خبرگزاری شبستان: اگر بخواهیم از این زیارتنامه، آموزه های موکد اخلاقی را برداشت کنیم، مسئله معیت و همراهی با معصومین(ع) است که با «تسلیم بودن» محقق می شود. اگر کسی تلاش کند در زندگی تسلیم امر اهل بیت(ع) باشد، معیت و همراهی شان را به دست می آورد.

۱۳۹۶/۱/۱۷ - ۱۰:۳۲

فرهنگ صله رحم در دام فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: یک جامعه شناس با بیان اینکه فرهنگ دید و بازدید و اجتماعات فامیلی جای خود را به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داده است تاکید کرد: وابستگی به فضای مجازی، میزان گفتگو و معاشرت در دنیای واقعی را می کاهد و در گذر زمان فرد آسیب خواهد دید.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۹:۰۶

زیارت رجبیه امام زمان(عج)//۲
مهندسی انتظار و دعا در زیارت رجبیه بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: ما از خدا تقاضا می کنیم ما را به مقامی برساند که در بهشت و«فِي دَارِ الْمُقَامَةِ وَ الْخُلْدِ» همراه ائمه(ع) باشیم. یعنی در ابتدای زیارت، ما افق نهایی و بهترین چیز که همان رسیدن به مقام همراهی ائمه(ع) در بهشت است را طلب می کنیم.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۰۸:۵۰

خداوند هیچ واجب و مستحبی را از اینها نمی پذیرد!
خبرگزاری شبستان: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی شریف از کسانی نام می برند که خدای متعال از آنان هیچ عمل واجب و مستحبی را نمی پذیرد.

۱۳۹۶/۱/۱۴ - ۱۱:۳۶

خدا کار این افراد را به دیگران واگذار می کند
خبرگزاری شبستان: اگرچه به تصریح آیات و روایات، خداوند زندگی انسان و امور مربوط به آن را خود تکفل می کند اما هستند گروهی که خدا کار آنها را به دیگران وا می گذارد.

۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۱:۴۰

تغییر آرام و خزنده سبک زندگی در فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: جامعه شناس تصریح کرد: تغییرات در سبک زندگی بر اثر تکنولوژی و استفاده از فضای مجازی و امکانات ارتباطی جدید خزنده، پیچیده و بسیار آرام خواهد بود به طوریکه در اثر گذر زمان، آثار و پیامدهای آن بر سبک زندگی افراد مشهود خواهد شد.

۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۸:۲۲

شخصیت حضرت زهرا (س) نماد عفت در کمال دنيوی و اخروی زنان است
خبرگزاری شبستان: مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، به شخصيت والا و صفات متعالی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) اشاره کرد و گفت: شخصیت این بانوی بزرگوار نماد عفت در کمال دنيوی و اخروی زنان است.

۱۳۹۶/۱/۲ - ۱۳:۲۶

مدیر مرکز آموزش عالی قاسم بن الحسن(ع) در گفت وگو با شبستان:
راز «سیدة النساء العالمین» بودنِ حضرت زهرای مرضیه(س)!
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین(ع) فرمودند: «والله تاکنون زهرا (س) مورد خشم و غضب من نشده و به خدا قسم تاکنون هیچ دستور یا درخواستی از من را به تعویق نینداخته است و نافرمانی سخن من نکرده است.»

۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۲

سبک زندگی اهل بیت (ع) الگو و روش زندگی معنوی است
خبرگزاری شبستان: امام جماعت مسجد جامع رزکان نو در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان فردیس گفت: زندگی ما اگر اهل بیت(ع) گونه باشد این همه اختلاف و مشکلات در جامعه نخواهیم داشت و زندگی ها زندگی معنوی خواهد شد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۳

این عمل چهره ابلیس را می خراشد!
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع)۹می فرمایند: «... هيچ مؤمنى به مؤمن ديگر کمک نكرد و او را یاری نداد، مگر اين كه با آن كار چهره ابليس را خراشيد و دلش را جريحه دار كرد.»

۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۴

سه راه جلب محبت
خبرگزاری شبستان: امام جواد عليه السلام می فرمایند: «سه خصلت است كه به وسيله آنها جلب محبت مى شود: ...»

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۶