خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

الجمعة ٦ رجب ١٤٣٩

Friday, March 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
در نشست «مبانی نظری و فلسفه مجازی» مطرح شد؛
مسئله امروز ما فیلترینگ نیست/انسان مجازی در بیشترین حد خود در ایران ظهور کرده است!
خبرگزاری شبستان: فضای مجازی فضای زندگی و تنفس ماست، این فضا مکان و زمان، سبک زندگی و نحوه اندیشیدن را برای ما تغییر می‌دهد. مسئله امروز ما فیلترینگ نیست، انسان مجازی است که در ایران در بیشترین حد خود ظهور کرده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۶

ضرورت اصلاح سبک زندگی به منظور افزایش سلامت اجتماعی
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی وزیربهداشت و درمان گفت: اصلاح سبک زندگی فردی و اجتماعی در افزایش سلامت اجتماعی و کاهش مشکلات با مشارکت مردمی ضروری است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۷

حداد عادل در گفتگو با مهر:
سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۶

آیه های مهدوی؛
خدا در دل دشمنان حضرت حجت(عج) ترس می اندازد
خبرگزاری شبستان: گاهی امداد غیبی به این است که در دل دشمنان ترس بیفتد. شاه، امام خمینی(ره) را زندان کرده بود اما باز هم از ایشان می ترسید. شاید معنای «المومن کالجبل» این باشد که حتی اگر دشمنان بر سر مومن پا بگذارند، باز هم از او می ترسند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم؛
ساده زیستی شاه بیت سبک زندگی فاطمی/درمان مشکلات جامعه در گرو تمسک به سیره صدیقه طاهره است
خبرگزاری شبستان: حضرت زهرا(س) در طول زندگی خود همواره قناعت و ساده زیستی را پیشه می کردند، امروز مهمترین آفت خانواده ها اشرافی گری است. سیره حضرت و پیروی از آن درمان جامعه ماست.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۷

برگی از دفتر زندگانی فاطمه زهرا(س)؛
رهاورد زندگی به سبک فاطمی/هرگز بیش از توان امیر(ع) خواسته ای نداشت
خبرگزاری شبستان: صدیقه طاهره(س) در تمام دوران زندگی کوتاه مدت خود، الگویی از سبک زندگی به شیوه رسول خدا بود و پس از ازدواج نیز همواره یار و یاور همسر خود بود و هرگز خواسته ای بیش از توان مادی او نکرد تا مبادا همسرش نزد او شرمنده شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۰۸:۱۷

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان:
استعداد یابی نوجوانان بستر تحقق رشد و توسعه است
خبرگزاری شبستان:معاون سیاسی، امنیتی استانداری، گفت: جشنواره خوارزمی فرصتی برای استعداد یابی و پی بردن دانش آموزان به خلاقیت و توانمندی خودشان است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۷

استاد علوم تربیتی دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت وگو با شبستان(۲)؛
فلسفه، کودک را مسئولیت پذیر می کند/ثبات اخلاقی جامعه نیازمند سرمایه گذاری در سنین پایین است
خبرگزاری شبستان: کودکان از طریق برنامه فلسفه متوجه می شوند که دیگران نیز حق دارند فرضیه ای ارائه دهند و به اظهارعقیده بپردازند، بنابراین یاد می گیرند که از تک قطبی کردن گفت و گو ها خودداری کنند و به عقاید دیگران نیز گوش فرا دهند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۲

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان(۱)؛
سوغات انتظار برای سبک زندگی/منتظر به دعای فرج اکتفا نمی کند
خبرگزاری شبستان: منتظر حضرت حجت(عج) وضعیت موجود را پایان کار و زندگی تلقی نمی کند، آینده را روشن می داند که باید با همت خود به آنجا برسد، لذا در سایه چنین باوری نشاط می یابد و در امور عبادی به دعای سلامتی امام زمان(عج) بسنده نمی کند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۰

ویژگی های تدوین سبک زندگی ایرانی – اسلامی
خبرگزاری شبستان: اگر قرار است درباره شیوه زیستن ایرانیان امروز الگویی ارائه شود بایستی به طور جدی به شرایط جامعه ما از منظر نسبت این جامعه با سنت و مدرنیته توجه جدی شود.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۹

آیت الله خاتمی؛ امام جمعه این هفته تهران
خبرگزاری شبستان: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه پس از ایراد خطبه‌ها به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اقامه می‌شود.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۱:۵۴

ایثار و از خودگذشتی مهم ترین ویژگی حضرت فاطمه بود
خبرگزاری شبستان:دبیر ستاد اقامه نماز الیگودرز، حضرت فاطمه(س) را الگویی برای همگان خواند و گفت: از ویژگی های مهم و بارز این بانوی بزرگ اسلام ایثار و از خودگذشتگی بود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۴

استاد تاریخ اسلام در گفت وگو با شبستان:
انقلاب نگاه اسلام و پیامبر(ص) به جایگاه زن را احیاء کرد
خبرگزاری شبستان: این نگاه اسلام به زن بود که در انقلاب اسلامی ایران با الگوبرداری از نهضت پیامبر(ص) تبلور یافت، اما در مقابل و در همان زمان، نگاه غرب به زنان با وجودی که بسیار بر آزادی زنان و استقلال آنان تاکید کرده و تبلیغ داشتند، متفاوت بود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۶

پرسش‌های مهم، پاسخ‌های كوتاه؛
فلسفه تلخى ‏ها و ناگوارى‏ ها در زندگی چیست؟
خبرگزاری شبستان: ناگوارى‏ ها دو گونه است: برخى به دست خود ماست و برخى در اختیار ما نیست؛ اگر در داد و ستدها، اسناد تجارى را محكم تنظیم نكردیم و ضامن و وثیقه از طلبكار نگرفتیم و او مال ما را نداد، مقصّر خود ما هستیم.

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۵

پیش بینی ۲۰ فعالیت جنبی در حاشیه نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی هفدهمین نمایشگاه کتاب استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های جنبی حاشیه برگزاری این نمایشگاه در یاسوج را تشریح کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۰:۰۰

مدیر مرکز مشاوره «مهندسی دوباره زندگی» در گفت وگو با شبستان:
سیره فاطمی حضور مردانه زن در اجتماع را بر نمی تابد/در پازلی اشتباه مشغول چینش هستیم
خبرگزاری شبستان: پژوهشگر سیره اهل بیت(ع) با بیان اینکه زن در سبک زندگی اسلامی هیچ وقت به مثابه یک مرد در نظر گرفته نمی شود، گفت: حضرت زهرا(س) سمینار و همایش برگزار نکرد اما در همان منزل فرزندانی را تربیت کرد که تاریخ ساز شدند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۶

استاد فلسفه دانشگاه‌های ردینگ و نتردام:
بی توجهی پوزیتیویسم به اخلاق، نتایج شومی را بر بشر تحمیل کرد
خبرگزاری شبستان: رویکرد پوزیتیویستی، نوعی نگرش سطحی انگارانه به علم داشت که علوم انسانی را نیز متاثر کرد؛ یعنی ارزش را ندیده و در سایه بی توجهی به اخلاق، انسان را شیء تلقی کرد؛ لذا اخلاقیات در علم کنار گذاشته و نتایج شومی بر بشر تحمیل شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۲

متخصص علوم رفتاری در گفتگو با شبستان مطرح کرد:
زندگی لاکچری و سرخوردگی جوانان
خبرگزاری شبستان:یک آسیب شناس اجتماعی گفت:نمایش زندگی لوکس در شبکه های اجتماعی ومحافل مختلف موجب شده تا برخی از جوانان دچار سرخوردگی و احساس تبعیض در جامعه شوند.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۰۹:۴۰

تغییر سبک زندگی، مقدمه ای برای سرنگونی حاکمیت است
خبرگزاری شبستان: مدرس مشهور حوزه علمیه قم با بیان اینکه زیارت عاشورا حدیث قدسی بوده و از جنس متن هایی که از ناحیه بشر نوشته می شود، نیست، گفت: تغییر سبک زندگی، مقدمه ای برای سرنگونی حاکمیت است.

۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۶:۵۶

وجود انقلاب اسلامی، نعمتی گرانبها برای همه نسل ها است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به اینکه وجود انقلاب اسلامی در ایران نعمتی گرانبها برای همه نسل ها است، ادامه داد: گرامی داشت ایام الله دهه فجر نیز برای همه یک ضرورت محسوب می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۴:۲۳