خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٠ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 09, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
مسول حوزه نمایندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چگنی:
تقویت سبک زندگی اسلامی ضرورت دنیای امروز است
حجت الاسلام رحیمی، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ دینی، گفت: تقویت سبک زندگی اسلامی ضرورتی برای مقابله با توطئه های دشمنان است.

۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۱:۵۲

یک جامعه شناس تشریح کرد
خطی که با «تتو» بر چهره انسانیت می کشیم
حجت الاسلام بهداروند با بیان اینکه پوشیدن لباس های پاره، تتو و خالکوبی روی بدن از جمله خروجی های جنگ نرم است، گفت: این رفتارها مغایر با کرامت انسانی است و اگر تبدیل به فرهنگ شود روز مصیبت ما است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۹:۰۶

عرفان یا دکّان/۱۴
نقش عرفان های نوظهور در ناآرامی های جهان پس از سال ۲۰۱۲
حجت الاسلام مظاهری سیف تاکید کرد: جریان های تروریستی تا قبل از سال ۲۰۱۲ فقط در مناطق غرب آسیا، سوریه و عراق فعالیت داشتند اما از این سال به بعد در کل دنیا گسترش پیدا می کند و این یعنی رویاهای «هابرد» و همکارانش، طراحی استراتژی های کلان در جهان است.

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۴:۰۹

شبستان گزارش می دهد
وقتی تابعیتِ غیرایرانی، حق «سلبریتی ها» و حمایت، وظیفه مردم است
وقتی سخن از نذری امام حسین(ع) و ساخت مسجد و ... می شود برخی از سلبریتی ها سریع حس ایران دوستی شان به جوش آمده و یاد فقرا می افتند اما وقت اخذ ویزای سفر به خارج از کشور و سلفی های آنچنانی، ردپایی از حس همدردی با فقرا در پشت ژست های شان دیده نمی شود!

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۱۴:۲۵

مهدی شاه نظری:
ازدواج یک رابطه متعهدانه، هدفمند و عاشقانه است؛ معیارهایی که در دوستی معنی ندارد
عضو هیئت علمی دانشگاه ازدواج را یک رابطه متعهدانه، هدفمند و عاشقانه خواند و گفت: احترامی که در رابطه ازدواج میان دو فرد وجود دارد در رابطه دوستی یافت نمی شود.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۰:۳۴

دلایل و عواقب ابتلای سبک زندگی به ویروس ریا
گفته می شود موش برای درامان ماندن خود دو حفره برای خانه خود تعبیه می کند تا در هنگام خطر و در حالی که دشمن وی از حفره ای برای شکار وی وارد می شود او بتواند از حفره دیگر بگریزد و در لغت به این حفره نافقاء گفته می شود انسان دورو هم کارش شبیه موش است.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۳:۳۴

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
اصول حاکم بر سبک زندگی/تا تعلیم و تربیت درست نشود زندگی هامان اصلاح نمی شود
استاد اخلاق با تاکید بر اینکه همه باید سبک زندگی را بلد باشند، گفت: قرآن در آیات مختلف به ویژگی های مرد و زن مسلمان و مومن اشاره کرده همچون ایمان، راستگویی، خشوع و ... که جزء اصول حاکم بر سبک زندگی اسلامی هستند.

۱۳۹۷/۹/۸ - ۰۹:۳۳

استقبال بیش از ٢٠ دستگاه اجرائی کشور از طرح ملی حفظ قرآن
٢٢ دستگاه اجرائی کشور از طرح ملی حفظ قرآن ویژه کارکنان دولت استقبال کرده اند.

۱۳۹۷/۹/۷ - ۱۰:۲۸

یک استاد اخلاق
پیامبر(ص) با حُسن خُلق بدترین خَلق را جذب اسلام کردند
حجت الاسلام بهاری با بیان اینکه پیامبر(ص) با خُلق نیکو،‌ بدترین خَلق را به خود جذب کردند، گفت: کلید سعادت مسلمانان آن است که با تمسک به سیره نبوی(ص)، حقیقت اسلام را به جهانیان معرفی کنند.

۱۳۹۷/۹/۵ - ۰۹:۱۱

کارشناس دفتر مطالعات راهبردی نهاد رهبری در دانشگاه ها
رفتار پیامبراکرم (ص) با کودکان بهترین شیوه تربیت نسل آینده است
حجت الاسلام ابوالحسنی با بیان اینکه رفتار پیامبر(ص) با کودکان بهترین شیوه تربیتی برای نسل آینده است، گفت: اگر ساده زیستی ایشان الگوی عملی مسئولان باشد مردم از جان و دل آنها را همراهی می کنند.

۱۳۹۷/۹/۴ - ۰۹:۱۷

محمدرضا سنگری تشریح کرد
اوصاف پیامبر خوبی ها(ص) در کلام سیدالشهداء(ع)
زبانش را جز از سخنان سودمند نگه می‌داشت، نشست و برخاست او جز با یاد و ذکر خدا نبود، خود را از سه چیز نجات داده بود: جدال و بگو مگو، پرگویی و سخنان بیهوده؛ سایه اخلاق خوش او در برخوردها همه را فرا گرفته بود، و او برای، آنان در دلسوزی و خیرخواه بود.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۰۹:۴۹

آزاده اکبری:
قانونی که باید در جامعه تبیین و فرهنگ سازی شود
مدرس و پژوهشگر حوزه عفاف و حجاب، حفاظت از حریم شخصی، حریم خانوادگی و حریم اجتماعی افراد در جامعه را منوط به باور عفاف و حجاب خواند و گفت: عفاف و حجاب قانونی است که باید در جامعه تبیین و فرهنگ سازی شود.

۱۳۹۷/۸/۲۹ - ۰۹:۵۷

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله؛
اختلال در سبک زندگی عامل شیوع بیماری ها است
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه اختلال در سبک زندگی عامل شیوع بیماری ها است، گفت: امروز سبک زندگی مردم کشور برهم خورده است.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۱۵

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی:
جهان بینی ها در تعیین سبک زندگی تأثیرگذار است/ ایمان و عمل صالح، اساس سبک زندگی اسلامی
رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه در تعیین سبک زندگی، جهان بینی ها تأثیرگذار است، به دو نوع جهان بینی مادی و الهی اشاره کرد و گفت: تا ما جهان بینی خود را درست تحلیل نکنیم، نمی توانیم به سبک زندگی اسلامی برسیم.

۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۵۵

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
همه تلاش پیامبر(ص) این بود که مسلمانِ گزینشی نباشیم
حجت الاسلام لکزایی با اشاره به مشکلات پیش روی حضرت رسول(ص) برای دعوت مردم به دین گفت: برخی مردم دین را به گونه ای می خواستند که موافق خواسته هایشان باشد در حالی که حرف پیامبر(ص) این بود که نمی توان گزینشی مسلمان بود.

۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۰۸:۴۲

سیاست خارجی در سیره نبوی
متفکران اسلامی به ویژه فقها در بررسی سیاست خارجی دولت نبوی، عالَم را به دو بخش اصلی دارالاسلام و دارالحرب (یا دارالشرک و دارالکفر) تقسیم می کنند و براساس آن به تحلیل مناسبات، علاقات و روابط دارالاسلام با دارالحرب می پردازند.

۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۱:۲۹

نماینده ولی فقیه در لرستان:
مدیریت هزینه های درمان ضروری است
نماینده ولی فقیه در لرستان، سلامت را مهم ترین زیرساخت و بزرگترین نعمت دانست و گفت: تقسیم عادلانه اعتبار ومدیریت هزینه های درمان ضروری است.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۴:۵۹

مدیرگروه پژوهشی اخلاق دانشگاه معارف اسلامی تشریح کرد
ماجرای طی کردن یک شبه رهِ صد ساله اخلاق در پیاده روی اربعین
حجت الاسلام فلاح با بیان اینکه پیاده روی اربعین ایمان را در اجتماع چندمیلیونی نمایش می دهد، گفت: اگر به این جمعیت یک سال آموزش اخلاق می دادیم هرگز به چنین موفقیتی نمی رسیدیم، این شور حسینی است که سبب شده زائران اربعین یک شبه ره صدساله را بروند.

۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۸:۳۶

کتاب «درآمدی بر سبک زندگی از منظر اسلام» منتشر شد
کتاب «درآمدی بر سبک زندگی از منظر اسلام» از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۰:۲۰

استاد تاریخ اسلام تشریح کرد
پیاده روی اربعین؛ تجربه حیات طیبه با لبیک به سبک زندگی حسینی
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به تاثیر پیاده روی اربعین بر سبک زندگی زائران، تاکید کرد: این گردهمایی عظیم در واقع لبیک به سیره و سبک زندگانی حضرت سیدالشهداء(ع) و تجربه حیات طیبه است.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۸:۳۱