خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
بسته خبری//۱ اسفند
رونق اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از آخرین ماه سال
انتشار نخستین شماره از «زمانه» در دور جدید، برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» و آغاز به کار چهارمین «هفته تمدن نوین اسلامی» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در نخستین روز از اسفند ماه است.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۳۶

برگزاری سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت»
سلسله درس گفتارهای « نگرش حقوقی_اجتماعی به حریم خصوصی و امنیت» به همت کانون اندیشه جوان و میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۵:۵۴

عضو هیأت علمی گروه فرهنگ‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
بیانیه گام دوم انقلاب؛ نظریه ای که راهنمای عمل است
جمشیدی با اشاره به مفاد بیاینه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، نوشت: در جامعه‌ی اسلامی، اصالت از آنِ «امر فرهنگی» و به‌طور خاص «فرهنگ دینی» است؛ چراکه مقوّم انسانیتِ انسان و ملاک سعادت و شقاوت او، نسبتش با ایمان دینی است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۹

نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» برگزار می شود
نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی» با حضور احمدحسین شریفی و محمدسعید مهدوی کنی و میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۶

شبستان بررسی می کند
تاثیر صدقه بر سبک زندگی؛ از درمان بیماری ها تا رفع فقر
صدقه نه تنها از دارایی انسان نمی کاهد بلکه سبب افزایش و برکت مال هم می شود. از این رو، در آموزه های قرآنی روایی به کرات نسبت به آن توصیه و برکات و آثار آن برای سبک زندگی تصریح شده است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۵

جایگاه عدالت حقوقی در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بررسی می شود
نشست علمی «تکمیل و ارتقاء الگوی پیشرفت با موضوع جایگاه عدالت حقوقی در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» با حضور سیدحسین میرمعزی و محمود حکمت‌نیا برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۴:۱۵

شبستان بررسی می کند
فرصت طلایی در تهدیدهای فضای مجازی / اصلاح سبک زندگی توسط شبکه های اجتماعی
به باور کارشناسان و پژوهشگران نمی توان حضور ابزارهای ارتباطی هوشمند را در زندگی فردی و اجتماعی نادیده گرفت و یا انکار کرد، بلکه باید به سطحی از دانش و آگاهی دست بیابیم که بتوانیم با کمترین آسیب، ابزارهای ارتباطی در فضای مجازی را به خدمت درآوریم.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۱

استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام بیان کرد
درس هایی که القاب صدیقه کبری(س) به عالم می دهد
حجت الاسلام خانجانی با اشاره به «ممتحنه» خوانده شدن حضرت زهرا(س)، گفت: آموزه بزرگ این لقب، توکل به خدا در امتحانات و ابتلائات زندگی است که همین یک ویژگی یعنی صبوری و توکل سبک زندگی ما را دستخوش تحولات عظیم می کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۸

حجت الاسلام عالی:
بدون فاطمه(س) نه رسالت می ماند و نه ولایت/حضرت زهرا(س) لیله القدر پیامبر(ص) است
استاد اخلاق با بیان اینکه سوره قدر از یک جهت در شأن حضرت فاطمه زهرا(س) شده، گفت: رسالت و امامت حافظ می خواهد و فاطمه(س) حافظ هر دو آنها است؛ برای همین حضرت زهرا(س) لیله القدر پیامبر(ص) است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۳

جامعه شناس و کارشناس علوم اجتماعی:
ضرورت ترویج سبک زندگی سالم در فضای مجازی
عبادی با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت های موجود در فضای مجازی ، گفت: سبک زندگی سالم را باید بتوانیم در فضای مجازی ترویج کنیم.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۶:۱۶

روایت «طلبه انقلابی» از بالندگی حیات صنفی طلاب
حجت الاسلام هلالیان با بیان اینکه ترسیم سیمای طلبه انقلابی و ویژگی ‌های مختلف آن، تأثیرات مثبت مستقیمی در بالندگی حیات صنفی طلاب دارد، گفت: علی رغم چنین تاثیری، کمتر به این مسئله پرداخته شده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۵:۴۴

راز اسامی و القاب حضرت زهرا(س)
مادرانه‌ای که به برکت «امّ ابیها» نصیب همه شیعیان می‌شود
حجت‌الاسلام بهاری با اشاره به کاربرد تعبیر «امّ ابیها» توسط پیامبر(ص) برای حضرت زهرا(س)، گفت: امام باقر(ع) می فرمایند، مادر ما فاطمه(س) تمامی دوستداران و شیعیان و محبان خود را از صفحه محشر انتخاب و جمع می کند و به سوی بهشت رهنمون می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۸

چهارمین همایش علمی «تمدن نوین اسلامی» برگزار می شود
چهارمین همایش علمی «تمدن نوین اسلامی» به همت دانشگاه شاهد و با همکاری نهادهای حوزوی و دانشگاهی، هشتم و نهم اسفند ماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۹

یک استاد دانشگاه:
رقیب تراشی برای دین به وسیله فرقه ها، تاکتیک استعمار فرانو است
حجت الاسلام سلطانی تهرانی با اشاره به انفجار فرقه ها پس از جنگ جهانی دوم، گفت: فرقه ها و نحله های انحرافی با ایجاد آلترناتیو یا جانشین رهبری معنوی می کوشند با یک نگاه مسامحه گرایانه، برای دین رقیب تراشی و با انقلاب اسلامی مقابله کنند.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۵:۵۵

پژوهشگر فضای مجازی:
ترویج سبک زندگی غربی از دریچه اینستاگرام
صفویه با اشاره به تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی سبک زندگی خانواده های ایرانی، گفت: سبک زندگی غربی از دریچه اینستاگرام ترویج می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۴:۰۵

امام جمعه زنجان عنوان کرد:
سلامت باید به گفتمان عمومی تبدیل شود
نماینده ولی فقیه استان زنجان گفت: زنده ماندنی مطلوب است که توام با سلامت باشد؛ بین سلامت و محیط سالم رابطه متقابلی وجود دارد و نپذیرفتن این مسئله خطرناک است پس بایستی پذیرش همگانی داشته باشد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۲۳:۳۸

شبستان گزارش می دهد
چشم زخم واقعیت دارد/راه مصونیت از چشم شور
چشم زخم، آسیب و ضرری است که از حسادت و بدخواهی و حتی ممکن است از سر علاقه به شخص یا چیزی برسد و همین در فرهنگ عامیانه به شوری چشم تعبیر شده است. نسبت به این پدیده در آموزه های دینی نیز تصریحاتی وجود دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۵:۱۴

سبک زندگی اسلامی باید سرلوحه خانواده‌ ایرانی باشد/تبلیغ اصول مهدویت از طریق رسانه ها
کارشناس بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سبک زندگی اسلامی با پیروی از اصول مهدویت از طریق رسانه‌ ها باید ترویج و سرلوحه زندگی خانواده‌ ایرانی و اسلامی قرار گیرد.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۱:۱۴

مدیردارالقرآن علامه طباطبایی:
علامه طباطبایی الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است
نجفی قدسی گفت: علامه طباطبایی بهترین الگوی سبک زندگی قرآنی و اسلامی است که با تهذیب نفس درهای رحمت اللهی برای او باز می شود و در آسمان معنویت سیر می کند.

۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۰:۴۶

برگزاری نشست «سلبریتیسم۲»
نشست «سلبریتیسم۲» از سلسله نشست‌های «بررسی آسیب‌های اجتماعی در ایران» با حضور کارشناسان و میزبانی خانه مهر رضا (ع) برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۷ - ۱۱:۵۵