خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

الأحد ١٢ رمضان ١٤٣٩

Sunday, May 27, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی
ذکر بسم الله به کار و عمل ما برکت می دهد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه زاهدان گفت: در کار کردن وقتی انسان نام بسم الله را می برد خداوند خود را موظف می داند کار او را به سرانجام و سامان برساند و کارش را میانه رها نکند.

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۵۲

استاد حوزه و پژوهشگر تاریخ در گفت وگو با شبستان:
کدام سبک زندگی، خدیجه(س) را ام المومنین کرد؟/معیارهای صحیح ازدواج به روایت بانوی آفتاب
خبرگزاری شبستان: از عوامل موفقیت حضرت خدیجه(س) را می توان در انتخاب همسر دانست، چون با آن همه مال و مکنت، برای انتخاب همسر ملاک های خاص داشت، هرگز قدرت و ثروت نمی خواست، در پی همسری بود که حُسن خُلق، امانتداری و صداقت داشته و به خوبی شهره باشد.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۹:۳۵

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی خبر داد:
نشست استانی «هم اندیشی سبک زندگی» برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی، از برگزاری نشست استانی هم اندیشی سبک زندگی در مهرماه سال جاری خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۳:۵۴

نماینده ولی فقیه در لرستان:
برپایی عدالت اجتماعی و حمایت از محرومان هدف انقلاب است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در لرستان، استکبار ستیزی، برپایی عدالت اجتماعی و حمایت از محرومان را از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی دانست.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۲:۵۹

استاد عرفان در گفت وگو با شبستان:
حریم دل باید مهیای شهرالله الاکبر باشد/سوغات ماه مبارک رمضان برای سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرمودند: «قلب حرم خداست؛ در حرم خدا غیر خدا را راه ندهید»؛ در ماه خدا نباید جز خدا را به دل راه داد، ماه مبارک رمضان فرصتی است که افراد اخلاق نیکو را برای خود تبدیل به عادت کنند.

۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۰:۵۱

راهی بهتر از این نیست که در ضیافت الله، خدا را پیدا کنیم
خبرگزاری شبستان: راهی بهتر از این نیست که در ماه میهمانی خدا، خدا را پیدا کنیم. خدا می فرماید: «انسان اگر من را بخواهد من به او نزدیک هستم»؛ رمضان ماه گشودگی است. ما نباید کار خاصی انجام دهیم بلکه باید امیدوار باشیم که ماه رحمت فرا برسد.

۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۴:۵۲

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:
قواعد قرآنی مطابق با نیازهای مخاطبان عرضه شود
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: قواعد قرآنی مطابق با نیازهای مخاطبان عرضه شود.

۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۱:۴۵

سختی دنیا به چه کسانی فشار نمی آورد؟
خبرگزاری شبستان: اگرچه آدمی برای عبور از مشکلات و سختی های زندگی و کنار آمدن با آنها راه های مختلف را تجربه می کند اما راهی است مطمئن و نتیجه بخش که پیامبر اکرم(ص) از آن رونمایی کرده اند.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۴:۲۱

استاد حوزه در گفت وگو با شبستان:
آداب ورود به ماه مبارک رمضان/برای استفاده از ضیافت الله باید هاضمه روح سالم باشد
خبرگزاری شبستان: انسان بدون نشان دادن ارادت واقعی به آستان حضرت دوست، به حقیقت رمضان راه نمی یابد، بدون خشوع و اهل آداب ظاهر و باطن بودن، انسان به حقیقت ماه مبارک نمی رسد. اهل معرفت می گویند انسان اگر بخواهد به باطن چیزی برسد باید آدابش را بداند.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۰۹:۳۹

انتشار فراخوان جشنواره کتابخوانی رضوی با سه رده سنی در کهگیلویه و بویراحمد
خبرگزاری شبستان: دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی هفت اثر با موضوع سیره امام رضا (ع) در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان»،«جوان و بزرگسال» و همچنین بخش «خانوادگی» منتشر شد.

۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۱:۲۷

راه به دست آوردن دل ها
خبرگزاری شبستان: اگرچه ما راه های مختلفی را برای جذب قلب ها طی می کنیم اما آموزه های روایی دینی راه کم هزینه را برای این مهم پیش پای ما گذاشته اند.

۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۴:۲۹

مدیر حوزه علمیه قاسم بن الحسن(ع) در گفت وگو با شبستان:
وقتی سبک زندگی به حال احتضار می افتد!
خبرگزاری شبستان: معضل از جایی شروع می شود که برخی از مردم به دلیل مُدگرایی و احساس دگراندیشی، تلاش می کنند که همزیستی مسالمت آمیز با فرهنگ های دیگر داشته باشند و همین می شود که شکل و شمایل برخی فرهنگ های بیگانه در سبک زندگی های ما راه می یابد.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۰۹:۲۳

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان:
رهاورد حاکمیت امید بر سبک زندگی/علم و قدرت الهی به یاری چه کسانی می آید؟
خبرگزاری شبستان: خداوند به انسان های امیدوار توانایی هایی و در عین حال وعده داده است که راه نجات برای آنها باز است؛ در واقع کسی که سبک زندگی امیدوارنه را انتخاب کرده، علم و قدرت مطلق به یاری او می آید تا به خواسته اش برسد.

۱۳۹۷/۲/۱۳ - ۰۹:۴۸

برگزار می شود؛
پنجمین کنفرانس بین المللی روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: پنجمین کنفرانس بین المللی روانشناسی، علوم تربیتی و سبک زندگی در محورهای متنوع تیر ماه سال جاری برگزار می شود.

۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۴:۰۰

حفظ حجاب تدوام بخش راه شهیدان است
خبرگزاری شبستان: شهید سرمالیان در وصیت نامه خود با تاکید به ضرورت توجه ویژه به تربیت صحیح فرزندان آورده است:خواهران با حفظ حجاب تداوم بخش راه شهیدان باشید.

۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۳:۳۵

برگزاری همایش نقش معماری در سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: به مناسبت روز ملی معمار، همایش نقش معماری در سبک زندگی در قزوین برگزار می شود.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۰۹:۱۷

حجت الاسلام دکتر ترخان در گفت وگو با شبستان:
راه سرمایه گذاری سودآور در ماه شعبان/شرط پذیرش عمل صالح!
خبرگزاری شبستان: رویش به زمین مناسب نیاز دارد، دانه در زمینی می‌روید که شوره زار نباشد. قرآن کریم در مسیر سعادت، قطعاً هدایتگر است، اما رویش بذر هدایت در وجود آدمی، برای آنانی اتفاق خواهد افتاد که از زمینه مناسب برخوردار باشند.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۰۹:۴۴

نوع رفتار و حرکت طلبه باید حجّت اسلام باشد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه گفت: طلبه ها باید بر اجتماع تأثیر بگذارند نه اینکه همرنگ اجتماع شوند، وقتی می گوییم حضرت زهرا(س) الگو هستند باید در تمام ابعاد زندگی الگو باشند، شخصی که زندگی مصرف گرایی دارد این با ساده زیستی و سادگی منافات دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۰۲

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان(۲):
شرط دستیابی به حیات طیبه/مرز سعادت و شقاوت آدمی
خبرگزاری شبستان: این قوّه عقل و ادراک است که انسان را به جایگاه خلیفه الهی سوق می دهد. در عالم ناسوت، امور به وسیله عقل و شعور به منصه ظهور و بروز خواهند رسید و عدم استفاده از عقل و ادراک، قطعاً آدمی را به حضیض ذلّت می کشاند.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۹:۳۵

یک پژوهشگر در گفت‌وگو با شبستان تشریح کرد:
راه های آسان حل مشکلات در زندگی به سبک پیامبر خوبی ها(ص)
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام محمد سادات منصوری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) همچون خورشید هستند که باید از نور ایشان بهره بگیریم، گفت: جزییات رفتار پیامبر(ص) باید مشخص و به عنوان الگو به جامعه ارائه شود.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۲:۲۲