خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حقوق بشر اسلامی
با حضور رییس قوه قضاییه
همایش بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی آغاز شد
همایش بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی صبح امروز با حضور رییس قوه قضاییه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز شد.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۰۹:۵۲

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:
باید برای احیای تفکر اسلام در حقوق بشر تلاش کنیم/سازمان ملل به آلت دست امریکا و کشورهای غربی تبدیل شده است
لاریجانی با اشاره به اینکه باید برای احیای تفکر اسلام در حقوق بشر تلاش کنیم زیرا پرچمدار حقوق بشر؛ اسلام است، گفت: سکولاریسم دشمن همه ادیان است بنابراین پیگیری حقوق بشر اسلامی به طور حتم آثار جهانی دارد.

۱۳۹۸/۵/۱۵ - ۰۷:۳۱

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
کشورهای خارج از خاورمیانه هم گرفتار حقوق بشر آمریکایی شده اند
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه تمام ملت های جهان باید در برابر آمریکا بیدار و از خود مقاومت نشان دهند، گفت: متاسفانه امروز کشورهای خارج از خاورمیانه هم گرفتار حقوق بشر آمریکایی شده اند.

۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۱۶:۰۵

حقوق بشر غربی ابزاری برای ضربه به ساختار مدنی ایران است/ناکارآمدی مسئولین زمینه اهداف دشمن را فراهم می کند
دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین الملل قوه قضائیه با بیان نکاتی در زمینه حقوق بشر و تفاوت ماهوی این مسئله در غرب و در ایران، تذکراتی درباره رویکردهای داخلی نیز داد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۱:۲۳

ضعف برخی دولت های اسلامی، عامل تحقق نیافتن حقوق بشر اسلامی است
مدرّس حوزه علمیه کرمان با بیان این مطلب که اصلی ترین عامل عدم تحقق حقوق بشر اسلامی، ضعف برخی دولت های اسلامی است، گفت: همه کشورهای اسلامی باید راهکار مقاومت را در پیش بگیرند و خود را باور داشته باشند تا بتوانند به حقوق بشر اسلامی دست پیدا کنند.

۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۱۵:۰۶

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی:
حقوق بشر اسلامی مبارزه با استعمار را یک اصل می داند
حجت الله ابراهیمیان با بیان اینکه تکلیف و حق در حقوق بشر اسلامی یک اصل اند، گفت: در اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ سخنی از مبارزه با استعمار به میان نیامده در حالی که در حقوق بشر اسلامی از این مساله صحبت شده است.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۴:۴۶

در نشستی خبری
برنامه های روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی تشریح می شود
نشست خبری «روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی و با حضور چهره های علمی بین المللی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۰:۴۰

حقوق بشر در نگاه اسلام
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) فرموده اند: «هر کس در رفتارش با مردم به آنان ستم نکند و در گفتارش به آنها دروغ نگوید و در وعده هایش تخلف نکند از کسانی است که غیبت او حرام و مروت او کامل و عدالت اش ظاهر و برادری با وی لازم است.»

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۹:۵۴

عضو گروه مطالعات تطبیقی دانشگاه جورج آگوست گوتینگن آلمان در گفت وگو با شبستان:
وقتی حقوق بشر توسط آزادی های بی قید و شرط پایمال می شود/دفاع از مظلوم اوج حقوق بشر است
خبرگزاری شبستان: حقوق بشر غربی بحث آزادی بی قید و شرطی را مطرح می کند که نهایتاً بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را رقم می زند. اما در اسلام اگرچه انسان آزاد است اما این آزادی تا حدی تایید می شود که سبب فحشاء و منکرات نباشد.

۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۴۶

گفت وگوی دکتر علیرضا صدرا با شبستان به مناسبت ۱۲ تیر//۲
معنای حقوق بشر از نوع آمریکایی/وقتی صدای منتقدان گم می شود
خبرگزاری شبستان: در حقوق بشر غربی و آمریکایی، از لقمه دهان دیگران برای رسیدن به منفعت خود می زنند یعنی منفعت آنها در ضرر دیگران، امنیت آنها در ناامنی دیگران و پیشرفت آنها در عقب ماندگی دیگران است.

۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۰۹:۰۳

گفت وگوی دکتر علیرضا صدرا با شبستان به مناسبت ۱۲ تیر//۱
رمزگشایی پرواز ۶۵۵ ایران ایر از حقوق بشر آمریکایی
خبرگزاری شبستان: در تفکر سلطه گرایانه و حقوق بشر غربی آمریکایی که از تفکر فراعنه و نمرود الهام گرفته، آنچه را که برای خود می پسندند، برای دیگران نمی خواهند و آنچه را که در حق خود نمی پسندد، برای دیگران می پسندند و برخوردی دوگانه با این واژگان دارند.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۰۹:۴۰

در میزگرد علمی «حقوق بشر» مطرح شد:
تفاوت حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر غربی
خبرگزاری شبستان: میزگرد علمی حقوق بشر در پرتو نظرات آیت‌الله هاشمی شاهرودی و میزبانی دانشگاه عدالت برگزار شد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۴

آیت الله مبلغی:
مقید شدن قتال در اسلام به قید فی سبیل الله، خاستگاه جدی کنترل جنگ است
خبرگزاری شبستان:عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که دچار بدفهمی و کج فهمی هستند و قرائت غلط و نادرستی از آیات دارند، فکر می کنند قرآن با کلمه قتال فی سبیل الله، می خواهد به انسان ها هجوم ببرد و مسیر جنگ را به عنوان سبیل الله به صورت گسترده باز کند.

۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۳:۵۶

فراخوان همایش بین المللی اسلام و حقوق بشر دوستانه بین المللی تمدید شد
خبرگزاری شبستان: فراخوان دومین همایش بین ا لمللی اسلام و حقوق بشر دوستانه بین المللی از سوی مرکز مطالعات تطبیقی اسلام و حقوق بشر دوستانه بین المللی تا ۳۰ آبان ماه سال جاری تمدید شد.

۱۳۹۵/۷/۲۴ - ۱۶:۳۰

مسئولان پاسخگوی مردم در خصوص برجام باشند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مردم اثرار برجام را ندیدند، گفت: بدعهدی از طرف مقابل بوده اما مسئولان باید پاسخگوی مردم در خصوص برجام باشند.

۱۳۹۵/۵/۱۵ - ۱۶:۲۲

نفاق و دورویی چهره واقعی و سیاست غرب است/اسلام حقوق بشر آرمانی می‌خواهد
خبرگزاری شبستان:امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه اسلام حقوق بشر آرمانی می خواهد، گفت: آنها هرچیزی که در حقوق بشر نوشتند عمل نکردند و فکر می کنند حقوق بشر فقط برای اسرائیل است.

۱۳۹۵/۵/۱۵ - ۱۵:۱۲

با صدور بیانیه؛
محکومیت نقض حقوق مسلمانان توسط مجمع جهانی صلح اسلامی
خبرگزاری شبستان: مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه ای به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی، نقض حقوق مسلمانان در فسلطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن، نیجریه، افغانستان و سایر نقاط جهان را محکوم کرد.

۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۱۲:۵۶

هانی زاده در گفت و گو با شبستان:
حقوق بشر غربی به پای قوانین مترقی اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش نمی رسد
خبرگزاری شبستان: کارشناس مسایل خاورمیانه با اشاره به جایگاه صلح و اندیشه بشردوستانه دین مبین اسلام، گفت: قرن هاست که حقوق بشر فارغ از مسایلی چون رنگ و نژاد در دین مبین اسلام وجود دارد.

۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۰۸:۴۴

استاد دانشگاه داکای بنگلادش تصریح کرد:
متأسفانه امروز در غرب شاهد عدم فهم درست از جهان اسلام هستیم
خبرگزاری شبستان: استاد دانشگاه داکا با بیان این که متأسفانه امروز در کشور‌های غربی شاهد عدم فهم درست از جهان اسلام هستیم، گفت: ما باید به نظام جامع حقوقی و قضایی برای غیرمسلمانان برسیم تا چشم‌انداز کلی‌تری برای همه انسان ها داشته باشیم.

۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۰۰:۵۱

رئیس کل دادگستری استان قم عنوان کرد:
کرامت ارزشی در مکتب غرب نادیده گرفته شده است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام و المسلمین خلیلی گفت: در مکتب اسلام، فضایل اکتسابی دیگری به نام کرامت ارزشی در کنار کرامت ذاتی انسانی وجود دارد، در حالی که در مکتب غرب به کرامت ارزشی توجه نشده است و نادیده گرفته شده است.

۱۳۹۵/۵/۱۳ - ۰۰:۴۹