خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
نقطه عطف سبک زندگی عاشورایی
پيشنهاد امويان و يزيديان به اين هفتاد و دونفر اين بود كه از فرهنگ الهى جدا شويد و به فرهنگ اموى بپيونديد؛ اين‏ها نه اختلاف پولى داشتند، نه اقتصادى، نه سياسى. اصل اختلاف آنها، اختلاف فرهنگى بوده است.

۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۵:۵۱

کارشناس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه:
امام سجاد(ع) لذت دینداری را به مردم چشاند/صحیفه سجادیه؛ نسخه اصیل عرفان
حجت الاسلام باقی تاکید کرد: اگر امام سجاد(ع) صحیفه سجادیه را انشاء نکرده بودند کشش نسبت به دین در مردم از بین می رفت؛ ایشان دل ها را تسخیر و به اسلام جذب کردند و بعد عقل ها و تفکرات و اندیشه فقهی اسلام را به دست باقرین(ع) سپردند.

۱۳۹۷/۷/۱۳ - ۱۰:۳۵

استاد اقتصاد دانشگاه تبریز:
احتکار به اقتصاد ملی ضربه می زند/در الگوسازی موفق عمل نکرده ایم
محمدعلی متفکرآزاد با بیان اینکه در دانشگاه، آموزش و پرورش و خانواده نتوانستیم تعلیم و تربیت اسلامی را به طور جدی پیگیری کنیم، گفت: در الگوسازی موفق عمل نکرده ایم و فضای مجازی هم تاثیرات فراوانی بر افکار و عمل مردم به ویژه از نظر اقتصادی داشته است.

۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۴:۳۸

با چه کسی همنشین شویم؟
اسلام به عنوان جامع ترین نسخه سبک زندگی که مسیر آدمی را به حیات طیبه ختم می کند، درباره همنشین توصیه هایی دارد که بکارگیری آنها می تواند راهگشای آدمی و یاور او در رسیدن به مقصد کمال و سعادت باشد.

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۵:۰۳

حجت الاسلام عالی تشریح کرد
راه خشنود کردن خدا
کارشناس مذهبی با بیان اینکه خداوند احساسات انسانی اعم از غم و شادی و ... را تجربه نمی کند، ابراز کرد: امام صادق(ع) می فرمایند: «خدا مانند ما تاسف نمی خورد اما ...».

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۱۲:۰۴

مهدی جمشیدی تشریح کرد
پشت پرده هیجان های کور خرید و کمرنگ شدن همدلی در جامعه
عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد هیجان کور خرید در مردم، گفت: نوع معیشت و موضع گیری برخی مسئولان در دهه های گذشته، ذهنیت اقصادی و رفاهی مردم را تغییر داده و حس تعاون و نوعدوستی را در بخش از جامعه کمرنگ کرده است.

۱۳۹۷/۷/۱۰ - ۰۹:۰۶

دانشگاه ها همواره هدایت و راهگشایی جوامع بشری به سمت روشنایی را به عهده داشته اند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه آموزش سبک زندگی و مدیریت ذهن باید در دانشگاه ها تدریس شود، گفت: دانشگاه ها همواره هدایت و راهگشایی جوامع بشری را به سمت روشنایی، به عهده داشته اند.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۷:۴۵

مدیر موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت
خروجی تعلیم و تربیت باید بندگان صالح باشد
حجت الاسلام زارعان با بیان اینکه تعلیم و تربیت باید مساله اول در جامعه ما تلقی شود، گفت: آنچه که می تواند ویژگی تربیتی ما را مشخص کند و به آن شکل دهد، مسلمانی و تقید به مکتب اسلامی است. مهم این است که ما بندگان صالحی را تربیت کنیم.

۱۳۹۷/۷/۹ - ۱۰:۱۰

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تشریح کرد
امام حسین(ع) در کلام بزرگان اهل سنت و خاورشناسان
حجت الاسلام اکبری با اشاره به جایگاه امام حسین(ع) و عاشورای ایشان در نگاه خاورشناسان، گفت: درس عاشورا و نهضت حضرت اباعبدالله (ع) تا همیشه تاریخ؛ درس آزادگی و عدالت خواهی و ذلت ناپذیری است.

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۴:۱۵

نشانه هایی از دولت موعود
وضعیت فقرا پس از ظهور
بنابر تصریح روایات در حکومت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه مردم به اطاعت خداوند روی می آورند و بر فرمان حجت خدا گردن می نهند، دیگر دلیلی ندارد که زمین و آسمان از برکاتش بر بندگان خدا مضایقه کنند.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۶:۲۲

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی:
تصوف با نفوذ در کتاب‌های درسی بر ذهن جوانان تاثیرمی‌گذارد
حجت الاسلام سبحانی مواضع روشن و صریح مراجع در مقابله با جریان های انحرافی و از جمله تصوف را راهگشا دانست و گفت: تصوف به خاطر جاذبه های ادبی و هنری که دارد، از طریق کتب درسی، استادان و دانشجویان را جذب می کند و شناسایی نمی شود.

۱۳۹۷/۷/۷ - ۱۳:۴۳

پژوهشگر دینی:
شهدا را دست یافتنی معرفی کنیم
محمدباقر خراسانی با اشاره به راه های ورود فرهنگ ایثار و شهادت به سبک زندگی، گفت: شهدا را دست یافتنی معرفی کنیم؛ باید از روش های پوپولیستی و عوام گرایانه جدا شویم، امروز نیازمند نگاه اندیشه محور هستیم

۱۳۹۷/۷/۵ - ۰۸:۱۲

معرفی سبک زندگی ایرانی اسلامی در برنامه «امروزو زندگی کن»
برنامه«امروزو زندگی کن» با نگاهی کارشناسانه به موضوع موفقیت و سبک زندگی شاد و پر از امید چهارشنبه ها از شبکه یک روی آنتن می رود.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۸:۴۷

رییس عقیدتی سیاسی ارتش در بازدید از خبرگزاری شبستان
دفاع ما با ایستادگی بر آرمان ها «مقدس» شد
حجت الاسلام محمد حسنی گفت: در همه جای دنیا جان دادن برای حفظ دین و خاک و جلوگیری از هتک حریم زنان و دختران مقدس است، لذا آنچه رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند شایسته عنوان «دفاع مقدس» است.

۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۲:۲۶

معنای ترس ارزشمند در مکتب حسینی
در مکتب حسینی ترس با ارزش، ترس از خداست نه ترس از غیر خدا، لذا حضرت(ع) در دعای معروف عرفه، ترس از خدا را طلب می نماید: «اَللَّهُمَّ اِجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ؛ خدایا مرا چنان قرار ده که از تو بترسم، [چنانکه] انگار تو را می بینم.»

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۵:۱۸

راز شیرینی شهادت برای مردان خدا
سراسر کتاب تاریخ مزین است به اسامی افرادی که با جهاد و شهادت توانستند پرچم اسلام و تشیع را بالا نگاه دارند، کمااینکه در همین عصر و زمان شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با الهام از فرهنگ عاشورا و امام حسین(ع) و یاران باوفای شان چنین کرده اند.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۱:۰۷

استاد اخلاق:
بزرگ ترین عبرت عاشورا عدم کنار آمدن حق با باطل است
حجت الاسلام بهاری با اشاره به عبرت های عاشورا، تاکید کرد: مقاومت همیشه هست و هرگز نمی تواند با باطل کنار بیاید، شاید با باطل آتش بس کند اما آن را نمی پذیرد، چنان که امام حسین(ع) بیست سال در مقابل معاویه سکوت کرد اما با او کنار نیامد.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۰۹:۰۲

برگزاری همایش ملی «فقه و تربیت»
همایش ملی «فقه و تربیت» در چهار محور اصلی: تعامل دانش فقه و تربیت، فقه و نظام سازی در تعلیم و تربیت، فقه و فرآیند تعلیم و تربیت و فقه تربیتی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۶:۱۷

حجت الاسلام پناهیان بیان کرد
گناه وحشتناکی که بخشیده نمی شود
استاد اخلاق تاکید کرد: بگو چه کنم بتوانم جواب عنایت امام رضا(ع) را بدهم و بتوانم این همه نگاه حضرت(ع) را جمع کنم و با خود ببرم؟ با یک وانت بار آمده ام و حضرت(ع) به اندازه یک تریلی به ما عنایت کرده اند.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۲۰

عاشورائیان زمان...
«شمرخوانی» که مدافع حرم شد!
شهید به جهت اینکه درشت اندام بود همواره در تعزیه ها نقش شمر لعنت الله علیه را اجرا می کرد، اما وقتی خیمه ها را آتش می زدند، گوشه ای می نشست و اشک می ریخت. در وصیتنامه اش نیز نوشت: می روم تا آن دنیا شرمنده حضرت عباس(ع) نباشم.

۱۳۹۷/۷/۱ - ۰۹:۵۵