خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

الأربعاء ١٥ المحرّم ١٤٤٠

Wednesday, September 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
دروس خارج فقه نظام‌های اسلامی برگزار می شود
درس خارج فقه نظام‌های اسلامی با موضوع «مبانی مدیریت اسلامی؛ محتوایی و روشی» با هدف کشف، ساخت و پرداخت نظام‌های اسلامی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۰۹:۳۹

کارشناسان تشریح کردند
راه انس نسل آینده با آموزه های دین/نقش «فلسفه برای کودک» در آینده سازی
کارشناسان با اشاره به الزامات نهادینه کردن قدرت تفکر و استدلال در نسل آینده، تاکید کردند: فلسفه برای کودک می خواهد تفکر انتقادی را به کودکان بیاموزد؛ قطعاً بچه خلاق، دین فهم تر خواهد بود و مسائل دینی را بهتر متوجه می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۱۰:۰۸

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تشریح کرد
راه رفع فقر و نابرابری های اقتصادی و تامین امنیت با مهدویت
حجت الاسلام ملکی راد با اشاره به کارکردهای اجتماعی مهدویت، گفت: رشد و بالندگی سیاسی اجتماعی، فهم درست از جهان هستی، ایجاد هویت مشترک میان پیروان اقوام و مذاهب و استقرار امنیت از برکاتی است که با اعتقاد به مهدویت و منجی موعود(عج) به جامعه می رسد.

۱۳۹۷/۶/۱۵ - ۰۹:۴۰

شبستان بررسی کرد
ژن های خوبی که زندگی را احیاء می کنند
این هجرت کوتاه و چندروزه و دور شدن از روزمرگی ها و زرق و برق های کاذب باعث می شود که ویروس اسراف و تجمل طلبی و اصطلاحاً «لاکچری نمایی» که این روزها بسیاری را حتی از جامعه مذهبی آلوده کرده است، از جسم و جان حاضران در اردو خارج شود.

۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۱۴:۰۳

پاسخ های رهبری به پرسش درباره سبک زندگی در فضای مجازی
مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتائاتی درباره کیفیت زیست در فضای مجازی، مولفه های سبک زندگی در این فضا را تشریح کرده اند.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۱:۲۷

شبستان بررسی کرد
وقتی به بهانه حج، کج می رویم
متاسفانه مروری بر شبکه های اجتماعی و کانال های مجازی نشان می دهد که آداب و تشریفات پس از بازگشت حجاج به کشور چنان به تجمل و لاکچری نمایی آلوده شده که گویی رقابتی فزاینده برای پیشی گرفتن از یکدیگر در انجام اصطلاحاً باکلاس تر این مراسم ها وجود دارد.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۰۹:۵۷

استاد سطوح عالی حوزه تشریح کرد(۲)
تحولات مثبتی که «غدیر» به سبک زندگی هدیه می دهد
حجت الاسلام روستایی با بیان اینکه پیامبر(ص) پس از هجرت به مدینه اقدامات فکری فرهنگی برای معرفی و تثبیت ولایت امیرالمومنین(ع) انجام داد، گفت: اینکه غدیر را در اندیشه سیاسی، اعتقادی و اجتماعی موثر بدانیم، سبک زندگی را دستخوش تحولات شگرف می کند.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۲:۵۲

برگزاری نشست «تبیین ابعاد تمدن اسلامی»
نشست «تبیین ابعاد تمدن اسلامی» در آستانه محرم حسینی و با سخنرانی حجت الاسلام محسن الویری ۱۴ شهریور ماه برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۱:۰۵

غدیر، عاطفه جمعی و سبک زندگی ما
اگر هر کدام از ما در ارتباط با همسر، دوست، همکار، همشهری، هموطن به این بیندیشیم که او «هم‌ولایتی» ماست و اثر کار و تولید ما به یاران هم‌دل ما در ولایت علی (ع) می‌رسد، یقینا وجدان کاری و انضباط اجتماعی و احترام به حقوق همدیگر و ... افزایش می یابد.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۰:۵۱

غدیر در کلام رهبری
«غدیر»؛ پاسخ دندان‌شکن به مبلغان جدایی اسلام از سیاست
مسئله‌ى غدیر پاسخ دندان‌شکنى است به همه‌ى کسانى که فکر میکنند و تبلیغ میکنند که اسلام را از مسائل سیاست و مسائل حکومت و مانند اینها برکنار بدارند. حادثه و واقعه‌ی غدیر - که نشانه‌ی عظمت اسلام و جامعیت اسلام است.

۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۲:۳۵

مسئول کارگروه تبلیغ بنیاد خاتم الاوصیاء(ع):
اهمیت غدیر در تثبیت نظام سیاسی جدید برای اسلام است
حجت الاسلام میرمحمدیان بیان کرد: اهمیت روز غدیر در این است که نظام سیاسی جدیدی را برای اسلام تثبیت و اعلام می کند پس از پیامبر(ص) نیز باید این نظام سیاسی وجود داشته باشد.

۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۲:۵۹

آیت‌الله سعیدی:
سیاسی شدن، آسیب ترویج سبک زندگی اسلامی است
تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با بیان اینکه برای سبک زندگی اسلامی ویژه دولتی‌ها باید کار جدی‌تری انجام شود، گفت: دولتی‌ها سبک زندگی جامعه را با مدیریت خود مورد تاثیر قرار می‌دهند به همین علت باید در این عرصه ورود جدی فراتر از یک نوشته داشته باشیم

۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۹:۴۹

روزشمار هفته امربه معروف درمازندران تشریح شد
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران ضمن تشریح روزشمارهفته امربه معروف در استان،گفت: ترویج وظیفه شناسی و وجدان کاری و نه به بی تفاوتی در بین کارکنان ادارات در برنامه های این هفته مورد توجه است.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۴:۵۳

کلام امیر(ع)
شیوه رفتار با ناسپاسان و قدرنشناس ها
آموزه های علوی سراسر تعلیم و تربیت برای اصلاح سبک زندگی است، ازجمله توصیه ای که برای رفتار مقابل ناسپاسان کرده اند.

۱۳۹۷/۶/۴ - ۱۲:۳۵

شبستان به مناسبت یکم شهریور، روز پزشک بررسی کرد
تاثیر حکمت بر طبابت/کارکرد سبک زندگی اسلامی در پیشگیری و درمان بیماری ها
دکتر ابوالفضلی گفت: ساعت خواب، ساعت کار، بیداری و تفریح همه در لسان پیامبر(ص) و ائمه(ع) آمده، اینکه چه طور تغذیه کنیم، چگونه زندگی کنیم و ...؛ غفلت از این منابع سبب شده امروز با مشکلات متعدد جسمی و روحی مواجه شویم.

۱۳۹۷/۶/۱ - ۱۵:۲۸

مدیر کل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش:
اختصاص ۳۰ درصد پست های مدیریتی اجحاف به جایگاه زنان است
​ مدیر کل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یک میلیون کارمند زن در کشور وجود دارد، گفت: ۵۰۰ هزار نفر آنان در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۵:۴۹

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
عواقب تکلف و ظاهرسازی برای سبک زندگی
خطیب و کارشناس مذهبی گفت: یکی از بیماری هایی که امام سجاد(ع) از آن به خدا پناه می برد، تکلف است، چنان که عرضه می دارد: «خدایا به تو پناه می برم از تکلف»؛ تکلف یعنی خود را به مشقت و زحمت بیهوده انداختن، یعنی تصنع و خودنمایی و ظاهرسازی.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۰۸:۳۸

برگزاری کارگاه های سبک زندگی اسلامی در مناطق روستایی شهرستان چگنی
مسئول بسیج خواهران شهرستان چگنی، گفت: کارگاه های آموزشی سبک زندگی اسلامی با حضور کارشناسان توانمند در مناطق روستایی شهرستان چگنی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۴:۰۱

حاکمیت صداقت در فضای خانواده، زیرساخت تربیت صحیح فرزند است
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز، با اشاره به اینکه خانواده اسلامی با عقاید زندگی می کند، افزود: حاکمیت صداقت در فضای خانواده از زیر ساخت های مهم تربین صحیح فرزند است.

۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۵۷

امام جمعه زنجان؛
برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به سیره علمی و عملی معصومین متوسل شویم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با برشمردن برخی صفات ائمه معصومین(علیه السلام) گفت: با توسل به سیره علمی و عملی این بزرگان می‌توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۹:۴۳