خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد
امیرمومنان(ع) یک وجود کیهان اندیش بود/عواقب انزوای نهج البلاغه
قبادی با بیان اینکه حضرت امیر(ع) یک وجود کیهان اندیش بود، گفت: مشکلات فرهنگی امروز که با آن مواجهیم ناشی از آن است که نتوانستیم این سرمایه عظیم به نام امام علی(ع) و نهج البلاغه را به جوانان منتقل کنیم تا به فرهنگ دینی بیشتر پیوسته باشند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۸

رحیم پور ازغدی در همایش ملی «میثاق علوی» تاکید کرد
بازگشت به اسلام آری، بازگشت به گذشته نَه/بدون شناخت هندسه احکام، دردی دوا نمی شود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نقل آیات و احادیث بدون شناخت هندسه آن و جریان های مخالف مشکلی را حل نمی کند، گفت: امروزه تعلیم و تربیت را در حوزه خانواده تقریبا کنار گذاشته ایم.خانواده ای که کارکرد اسلامی ندارد، نفرت و یأس را پمپاژ می کند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۴

استاد حوزه و دانشگاه تشریح کرد
نقشی که اسلام برای درخت و درختکاری در حیات انسان قائل است
حجت الاسلام شفیعی نیا با بیان اینکه پیامبر(ص) و ائمه(ع) در جنگ ها بر حفظ و عدم قطع درختان تاکید داشتند، گفت: نگاه اسلام به درختگاری و حفظ طبیعت از طریق آن، صرفاً مادی و برای تامین معاش دنیای انسان نیست بلکه ارتباط با طبیعت را موثر در آخرت می داند.

۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۸

«غرب زدگی و نفوذ استعمار در ایران»//۱
تا غرب درون ما فعال است حریف غرب بیرون نمی شویم/انقلاب حقیقی، انقلاب در حال است
یک پژوهشگر تاریخ با بیان اینکه تا زمانی که غرب وجودی در ما فعال است حریف غرب بیرونی نمی شویم، گفت: امروز متاسفانه ایده‌آل مردم خانه، ماشین و وضع مالی خوب شده که این مبتنی بر نظریات غربی و خنثی کننده شهادت طلبی ها و پیام‌های امام و رهبری است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۲

شبستان بررسی می کند
میانبر افزایش رزق و روزی/دارویی که ترس را درمان می کند
در سایه کمک به دیگران و رفع غم از چهره دردمندان و نیازمندان است که دردها و غم های ما رنگ می بازد اما گاه ماه با غفلت از این راه در دسترس و میانبر، تن به مصرف دارو و هزینه های گزاف می دهیم تا غم ها و ترس های مان را برطرف کنیم.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۲

آیت الله محقق داماد تشریح کرد
معنای «دنیا مزرعه آخرت است»/«دل»؛ راهنمای شادی و غم آدمی پس از مرگ
استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به دیدگاه ملاصدرا در مورد معاد، گفت: اینکه می گویند دنیا مزرعه آخرت یعنی آن سوی زندگی این دنیا، اگر انسان می خواهد بداند که کجا قرار گرفته و آیا جزو خوشحالان است یا جزو افراد غمگین، باید به دل خویش بنگرد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۱

کلام امیر(ع)
بیشترین حسرت روز قیامت از آنِ این افراد است!
از امیرمؤمنان(ع) سؤال کردند چه کسی روز قیامت حسرتش از همه بیشتر است؟ فرمود: «کسی که در آن روز اموال خود را در میزان اعمال دیگران ببیند که خدا او را به واسطه آن مال وارد دوزخ کند و دیگری را به سبب آن مال وارد بهشت سازد».

۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۴۰

حجت الاسلام عالی بیان کرد
عبادت بدون ولایت، شیطنت است/نظر امام زمان(عج) درباره «جامعه کبیره»
یک استاد اخلاق تاکید کرد: شیطان با تمام عباداتش جز رجم، چیزی نصیب اش نشد، اگر کسی مقابل ولایت معصومین(ع) تسلیم نشود، دچار همین سرنوشت می شود، عبادات او هم شیطنت است و قطعاً به هیچ جایی نمی رساند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۸:۲۱

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد
عملی که در حکم جنگ با خدا است
یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

۱۳۹۷/۱۲/۲ - ۱۳:۲۹

آغاز چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا
چهارمین هفته تمدن نوین اسلامی از فردا آغاز می شود و در طول این هفته با کمیسیون هایی همچون «سیر تکوین تمدن نوین اسلامی» و «آینده پژوهی و آینده نگاری تمدن نوین اسلامی» کار خود را ادامه می دهد.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۲۵

حجت الاسلام مومنی:
مقام شهدا مقام حسرت است نه تأثر و تأسف
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه بالاترین دلیل بر زنده بودن شهدا اثری است که امروز در جامعه دارند، گفت: مقام شهدا مقام حسرت است نه تأثر و تأسف. آنها در جهاد اصغر، جهاد در معرکه جنگ سربلند شدند و در مقابل دشمن سر تعظیم فرو نیاوردند.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱:۰۳

استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع)//۲
خدمت به خلق؛ شاهراه ارتباط با خدا/آرامش رهاورد همیاری با مردم است
حجت الاسلام شبدینی پاشاکی گفت: عبادت چیزی جز خدمت به خلق نیست، ارتباط با خدا در راستای ارتباط با مردم است. اگر پیامبر(ص) این قدر محبوب و تبدیل به چهره ای جهانی شد به دلیل آن است که همواره برای مردم تلاش می کرد و غم مردم را داشت.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۰۹:۱۲

برگزاری گردهمایی طلاب و روحانیون انقلابی در کانون امام هادی (ع) بوشهر
گردهمایی بزرگ طلاب و روحانیون انقلابی بوشهر با هدف تبیین بیانیه راهبردی «گام دوم انقلاب» در کانون امام هادی (ع) بوشهر برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۲

مؤسس مؤسسه قرآنی قائم آل محمد شهر جیرفت:
گواهی پایان دوره آموزشی قرآن کریم به ۶۰۰ نفر از متربیان قرآنی اعطا شده است
عادلی، گفت: تاکنون به ۶۰۰ نفر از متربیان مؤسسه قرآنی قائم آل محمد در رشته روخوانی سطح های یک و ۲ گواهی پایان دوره اعطا شده است

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۶:۱۸

مدیر گروه تاریخ اسلام حوزه های علميه خواهران تشریح کرد
نقش ام البنین(س) در مقامات بالای حضرت عباس(ع)/برکات مجالس اهل بیت(ع) برای تربیت فرزند
حجت الاسلام ادیب بهروز با اشاره به تصریح آموزه های دینی به نقش تکوینی مادر در سعادت یا شقاوت فرزندان، گفت: حضور در مجالس ذکر مناقب و مصائب اهل بیت(ع) از بهترین نسخه ها برای تربیت فرزند و جلوگیری از انحراف و آسیب وی است.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۶

بسته خبری//۲۹ بهمن
از برگزاری نشست های سبک زندگی تا هفته علمی تمدن نوین اسلامی
برگزاری نشست علمی «نقش اخلاق اسلامی در سبک زندگی»، اعلام برنامه های چهارمین هفته علمی تمدن نوین اسلامی و بررسی «آیا ما یک خدا را می‌پرستیم؟(گفتگوی اسلام و مسیحیت)» از مهمترین اخبار حوزه اندیشه در ۲۹ بهمن است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۰

دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌کند:
نشست مولفه‌های سبک زندگی اسلامی در تمدن تراز اسلامی
حجت الاسلام صافی با اشاره به لزوم تبیین مولفه‌های سبک زندگی اسلامی گفت: سبک زندگی اسلامی در تمدن تراز اسلامی باید در عمق جامعه نفوذ کند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۳

حجت الاسلام عالی:
درگیری جبهه حق و باطل کوره امتحان خدا را در دنیا گرم می کند
استاد اخلاق تاکید کرد: دو جبهه حق و باطل در طول تاریخ همیشه با هم درگیر بوده و هستند و خواهند بود و این درگیری حق و باطل است که کوره امتحان خدا در دنیا را گرم می کند و معلوم می شود که هر کسی چه کاره است، باید معلوم شود که هر کسی در کدام جبهه است.

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۸

استادیار پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع)//۱
تحقق مطالبه رهبری درباره سبک زندگی، قبل از هر چیز نیازمند گفتمان سازی است
حجت الاسلام شبدینی پاشاکی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله سبک زندگی در بیانیه اخیر ایشان، گفت: اگر بخواهیم در زمینه سبک زندگی رویکرد قابل قبولی را ارایه کنیم قبل از هر چیز باید گفتمان سازی کنیم.

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۱

نقش اثرگذار رسانه ها در ترویج سبک و سیره علمی و عملی معصومین
مدرس حوزه و دانشگاه به عدم شناخت درست افراد از سبک و سیره ی عملی معصومین(ع) در زندگی اشاره کرد وگفت: اهمیت کار مبلغین و نویسندگان، در عرصه‌ی تبلیغ چهره به چهره و رسانه، سبب آشنایی افراد با سبک و سیره ی عملی معصومین می شوند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۲