خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

الأربعاء ١٥ المحرّم ١٤٤٠

Wednesday, September 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
مدیر انتشارات نسیم حیات در گفت وگو با شبستان:
حقوق بشر غربی، چکیده رساله حقوق امام سجاد(ع) است/رهاورد صحیفه سجادیه برای تحول علوم
خبرگزاری شبستان: مدیر انتشارات نسیم حیات گفت: رساله حقوق، درسنامه اخلاقی مؤمن در حوزه روابط فردی و اجتماعی است و وظایف فرزند در برابر پدر، مادر، وظایف همسران نسبت به یکدیگر و فرزندان و ... را بیان می کند و حقوق بشر غربی، چکیده این رساله است.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۹:۳۷

تعالی انسان و جامعه، مبنای سبک زندگی اسلامی از نگاه امام سجاد علیه السلام
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه تعالی انسان و جامعه، مبنای سبک زندگی اسلامی از نگاه امام سجاد علیه السلام است، از حیات طیبه به عنوان یک مدل سبک زندگی اسلامی نام برد.

۱۳۹۷/۲/۲ - ۰۱:۲۵

مقالات برگزیده همایش ملی "سبک زندگی امام سجاد علیه السلام" به چاپ می رسد
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد(ع)» با اشاره به وصول ۲۵۷ اثر علمی از ۲۴ استان، از چاپ کتاب مقالات برگزیده این همایش خبر داد.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۲۳:۳۵

ضرورت تشکیل هیئت اندیشه ورز برای اجرایی شدن معارف صحیفه سجادیه
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه دعای ۲۷ صحیفه سجادیه در حق مرزبانان است، بر ضرورت تشکیل هیئت اندیشه ورز در راستای عملیاتی شدن معارف و آموزه های این دعا تأکید کرد.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۲:۰۹

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان:
جاودانگی عاشورا وامدار وفاداری های عباس گونه است
خبرگزاری شبستان: یکی از ویژگی های خاص حضرت عباس (ع) وفاداری بود. در حقیقت پیروزی و سربلندی هر نهضت و قیام مرهون و مدیون وفاداری یارانی است که در آن حضور پیدا می کنند تا نهضت با اتکاء به وفای آنان به اهداف شکوهمندانه خود دست یابد.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۰:۲۰

امام جمعه اسفراین:
صحیفه سجادیه، کامل ترین مرجع تبیین سبک زندگی اسلامی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه اسفراین با تأکید بر بهره مندی از صحیفه سجادیه، این کتاب را کامل ترین مرجع و الگوی تبیین سبک زندگی اسلامی بیان کرد.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۹:۴۴

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان:
راز باب الحوائج شدن حضرت ابوالفضل(ع)/کیفیت ادب و بصیرت در مکتب عباس بن علی(ع)
خبرگزاری شبستان: امام سجاد(ع) می فرمایند: «حضرت عباس(ع) ایثار و جان خود را فدای برادرش کرد و خداوند در عوض این کار، به ایشان دو بال در بهشت می دهد تا بگردد و روز قیامت، مقام ایشان در میان شهدا بسیار رفیع است و همگان غبطه می خورند.»

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۹:۱۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری:
ابزار هنر شاه کلید تحقق و تبیین اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی اسلامی
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار محال و بختیاری، بهره گیری از ابزار هنر را شاه کلید تحقق و تبیین اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی بیان کرد.

۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۸:۳۶

عضو مجمع محققین حوزه علمیه قم در گفت وگو با شبستان:
راز جاودانگی امام حسین(ع)/فلسفه «سَیِّدَا شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ» بودنِ اباعبدالله(ع)
خبرگزاری شبستان: شخصیت امام حسین (ع) در یک دوره خاص تاریخی شناخته می‌شود و دوران کودکی، نوجوانی و دوران امامت امام حسن(ع) مغفول مانده و کمتر در متون و محافل بحث شده است و بیشتر شش‌ماهه آخر عمر ایشان مورد نظر قرار گرفته است.

۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۴۷

استاد حوزه و دانشگاه و مولف «رسالت حسینی» در گفت وگو با شبستان:
چرا امام حسین(ع) «مِصباحُ الهدی و سَفینَةُ النّجاةِ» است؟!
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام امیرخانی با تشریح وجوه امتیاز سبک زندگی حسینی که در تاریخ جاودانه شده است، گفت: امام حسین(ع) در طول تاریخ الگوی آزادی خواهان، طالبان هدایت و عدالت، انسان های آزاده در میان مسلمان و حتی غیرمسلمانان بوده اند.

۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۰۹:۱۱

ضرورت بیان داستان‌های قرآنی برای بهتر زیستن
خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: در متن داستان‌های قرآن مطالبی بیان شده است که هر یک قانونی برای بهتر زیستن است.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۲:۰۸

برگزاری دوره تخصصی سبک زندگی اسلامی در میعادگاه منتظران
خبرگزاری شبستان: معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران در راستای ماموریت برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت سبک زندگی اسلامی، دوره تخصصی سطح پنج را برگزار می‌کند.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱:۰۴

حجت الاسلام حیدری کاشانی:
پرهیز از مصرف‌گرایی و فسادستیزیِ اقتصادی، مهمترین وظیفه منتظر است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی با اشاره به ضرورت «حمایت از کالای ایرانی» در جامعه زمینه ساز ظهور، گفت: ما خودمان را زمینه‌سازان ظهور امام زمان(ع) می‌دانیم و مهم‌ترین وظیفه ما اصلاح مصرف‌گرایی، فساد ستیزی اقتصادی و تولید گرایی بهتر و بیشتر است.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۰:۲۳

حجت الاسلام دکتر ترخان در گفت وگو با شبستان:
راه سرمایه گذاری سودآور در ماه شعبان/شرط پذیرش عمل صالح!
خبرگزاری شبستان: رویش به زمین مناسب نیاز دارد، دانه در زمینی می‌روید که شوره زار نباشد. قرآن کریم در مسیر سعادت، قطعاً هدایتگر است، اما رویش بذر هدایت در وجود آدمی، برای آنانی اتفاق خواهد افتاد که از زمینه مناسب برخوردار باشند.

۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۰۹:۴۴

راهکار امیرمومنان(ع) برای اصلاح زمامداران
خبرگزاری شبستان: در هر جامعه ‏اى كه حقّ مسئوليت اجتماعى و نظارت عمومى نفى گردد و روحيه امر به معروف و نهى از منكر از دست رود، نابخردان و نابكاران آن جامعه امكان قدرت مى ‏يابند، و چون زمام امور به دست آنان افتد، همه چيز را به تباهى برند.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۵۵

در نشست هم اندیشی «جایگاه معماری اسلامی در معماری معاصر ایران» مطرح شد:
معماری اسلامی به معنای رجوع به سنت ها نیست/هویت در معماری مانند اثر انگشت است
خبرگزاری شبستان: معماری اسلامی به معنای رجوع به سنت ها نیست. سنت‌ها همان اصول هستند و اصول زمان و مکان ندارد. اسلام حکمت نظری، عملی و سبک هنری به عنوان راهکار های پیشنهادی دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱:۴۷

دانشیار دانشگاه خوارزمی:
ذائقه مردم در مصرف باید تغییر کند/ضرورت همدلی دولت و ملت در حمایت از کالای ایرانی
خبرگزاری شبستان: اشتهای بالای مصرف کالای خارجی در توده مردم وجود دارد. اگر دولت سیاست های درستی را اجرا کند اما مردم به آنها عمل نکنند به جایی نمی رسیم، بنابراین باید فرهنگ سازی کنیم.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۳:۲۲

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان(۲):
شرط دستیابی به حیات طیبه/مرز سعادت و شقاوت آدمی
خبرگزاری شبستان: این قوّه عقل و ادراک است که انسان را به جایگاه خلیفه الهی سوق می دهد. در عالم ناسوت، امور به وسیله عقل و شعور به منصه ظهور و بروز خواهند رسید و عدم استفاده از عقل و ادراک، قطعاً آدمی را به حضیض ذلّت می کشاند.

۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۰۹:۳۵

یک پژوهشگر در گفت‌وگو با شبستان:
سبک زندگی نبوی الهام بخش اطباء و روانشناسان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام طالبی مازندرانی با بیان اینکه مکتب پیامبر اکرم(ص) هرگز کهنه نمی شود، گفت: اخلاق نیکو ، رفتار شایسته، سازش و خداشناسی از فاکتورهای مهم سبک زندگی نبوی است که در تحکیم روابط خانوادگی و اجتماعی نقش بسزایی دارد.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۲:۳۸

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با شبستان(۱):
«حیات طیبه»؛ رمز ماندگاری انسان/مختصات سبک زندگیِ موردپسند قرآن
خبرگزاری شبستان: مهمتریت دغدغه زندگانی انسان ها روی زمین، سرانجام و پایان کارشان بوده است. انسان ها در تمامی اعصار، از نیستی و فنا شدن و رسیدن به پایان عمر، مضطرب و نگران بوده اند و به نوعی وفات و رحلت از دنیای فانی را، برابر با نیستی می دانسته اند.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۱:۵۲