خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

الأحد ٧ ربيع الثاني ١٤٤٠

Sunday, December 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
آموزش زندگی به سبک «بنده خوب خدا»
خبرگزاری شبستان: حیف است که کودکان و نوجوانان با شخصیت های ورزشی و هنری، بازیگران سینما آشنایی کامل داشته باشند اما بزرگان دیگر بویژه در حوزه مذهبی را نشناسند، در صورتی که این بزرگان الگوی حقیقی هستند و آشنایی با آنها می تواند برای کودکان موثر باشد.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۴۸

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی:
برای تحقق سبک زندگی اسلامی ابتدا باید آسیب ها را ریشه یابی کرد
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با تأکید بر گره خوردن فضل علمی و فضیلت عملی برای رسیدن به نتیجه مطلوب گفت: برای تحقق سبک زندگی اسلامی ابتدا باید آسیب ها را ریشه یابی کرد و بعد به دنبال راهکار عملیاتی رفت.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۴:۲۵

چالش های بانکداری اسلامی بدون ربا در ایران
خبرگزاری شبستان: بانک اسلامی به عنوان یک زیر نظام باید تحقق دهنده عدالت اقتصادی باشد اما هم از نظر تخصیص منابع بین متقاضیان و هم از جهت نرخ های سود بانکی چه سپرده ها چه تسهیلات احساس عدالت از این صنعت بانکی نمی کنیم.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۳:۰۴

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان(۲):
کیفیت رسیدن به « أَحْسَنِ الْحَالِ» در رمضان
خبرگزاری شبستان: انسان هر گاه در مقابل مال و ثروت سر تعظيم فرود آورد و فريبندگي ‏هاي نارواي مادي او را فريب دهد، دچار نوعي بردگي و سرگرداني می شود اما هر گاه در دانشگاه روزه، درس مقاومت بياموزد و دست ردّ به سينه كشش هاي دنيوي بنهد، عزّت می یابد.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۰۹:۳۷

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان(۱):
سوغات یک ماه مهمانیِ رمضانی
خبرگزاری شبستان: روزه نقش بسيار مؤثري در ترك عادت‏ هاي غلط دارد؛ زنجيرها را مي‏ گسلد و به آدمي گوشزد مي‏ كند عادت‏ هايش هرگز اصيل و طبيعي نیستند که راه گريزي از آنها نباشد. بلكه نفس، بر انسان تحميل كرده و يا در شرايطي مجبور به آنها شده است.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۰۸

لزوم تهذیب نفس در جوانی مهمترین اولویت تغییر در سبک زندگی است
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان سرعین گفت: لزوم تهذیب نفس در جوانی مهمترین اولویت تغییر در سبک زندگی است.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲:۴۶

حجت الاسلام ذوعلم در گفت وگو با شبستان:
«روز قدس»؛ احیای روح مقاومت در کالبد سبک زندگی/دفاع از مظلوم و ساخت تمدن نوین اسلامی
خبرگزاری شبستان: ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی به مقدماتی نیاز داریم که مهمترین آنها وحدت امت اسلامی، رشد مولفه های اقتدار در امت و شکل گیری جبهه مستعد علیه نظام سلطه است. مولفه هایی که در ذات راهپیمایی روز قدس و آرمان آزادی قدس شریف نهفته است

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۲:۲۲

آداب روزه داری، احوال روزه داران؛
روزه جسم و روزه جان در کلام امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: یک روایتی از امیرالمومنین (ع) هست که روزه را به روزه جسم و روزه جان تقسیم می کند. درباره روزه جسم می فرماید: «صوم الجسد الامساک عن الاغذیه باراده و اختیار».

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۹:۰۵

اصلی ترین کارِ لیالی قدر/مقدمه رسیدن به سرنوشت های خوب
خبرگزاری شبستان: کار ما در این شب، و دو شب بیست و یکم و بیست و سوم، فقط دعا و تضرع است. دلیل ما هم وعده روشنی است که خداوند داده است. در سوره غافر آیه ۶۰ می فرماید: ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکم. یعنی بخوانید من را تا اجابت کنم شما را.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۴۵

رونمایی «سکوت آفتاب» از خصال «ابوتراب»
خبرگزاری شبستان: این فقط علی(ع) است که در اوج قدرت روی خاک می نشیند، نان جو می خورد و لباس وصله دار می پوشد . فقط او «ابوتراب» است؛ او «پدر خاک» است، کسی که روی خاک می نشیند.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۳۵

بازخوانی/رئیس مرکز جامعه المرتضی(ع) در گفت وگو با شبستان:
راز برتری «لَیلَةُ القَدر» بر هزار ماه/چگونه تقدیر را با خواسته هایمان هماهنگ کنیم؟
خبرگزاری شبستان: «شب قدر»، نقطه عطف زیست و حیات بشری است، این شب زمانی است که ما قرآن کریم را بر سر می نهیم و خداوند سبحان را به آیات و جایگاه قرآن سوگند می دهیم که، این کتاب شریف را شفیع و نجات دهنده ما قرار دهد.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۳۳

به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در گفت وگو با شبستان مطرح شد:
آیت الله عالمی: زندگی رمضانی به سبک امام خمینی(ره)/آیت الله دین پرور: ساده زیستی؛ شاه بیت رفتاری معمار انقلاب
خبرگزاری شبستان: به هر بخش از مقاطع زندگی امام راحل بپردازیم آموزه های خاص را می یابیم، ازجمله در ماه مبارک رمضان و رویکردی که در این ایام داشتند و تلاش خود را در این ماه بر استفاده حداکثری از ظرفیت بی بدیل ایام ضیافت الله متمرکز می کردند.

۱۳۹۷/۳/۱۴ - ۱۰:۴۸

امام(ره) بر مکتب و مردم تکیه داشت/هویت اسلامی را احیا کرد
خبرگزاری شبستان: امام بر مکتب و مردم تکیه داشت به طوری که حاصل پیوند اسلام با مردم جمهوری اسلامی شد که شکل جدیدی از حکومت و قدرت بود و در هیچ کجای تاریخ به جز صدر اسلام نظیر آن دیده نشد.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۵:۲۵

ایمان به غیب اولین گام برای دستیابی به زندگی قرآنی است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه ساوه گفت: برای دستیابی به سبک زندگی قرآنی اولین گام ایمان به غیب است.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۴:۰۱

آداب روزه داری، احوال روزه داران؛
خدا را به یاد خودتان بیندازید/شب های قدر را قدر بدانید
خبرگزاری شبستان: در همان لحظه ای که شما دلتان را متوجه خدای متعال و خدا را در دل خودتان حاضر می کنید و به یاد خدا می افتید، خدای متعال در همان لحظه، چشم لطف و مهر و عطوفت اش متوجه شماست؛ خدا را به یاد خودتان بیندازید.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۱:۰۹

فراخوان جشنواره«ترنج» ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد در مازندران اعلام شد
خبرگزاری شبستان: جشنواره هنرهای تجسمی بچه های مسجد با عنوان «ترنج» ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد همزمان با سراسر کشور در مازندران برگزار می شود.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۸:۰۰

استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با شبستان تشریح کرد:
تفاوت کریم اهل بیت(ع) با دیگر کریمان/پاسخ مهدویِ امام حسن(ع) به پرسش از چرایی صلح
خبرگزاری شبستان: ایشان به قدری نسبت به مسلمین و مردم عنایت و لطف داشتند که وقتی شخصی به بیت ایشان مراجعه می کرد در بازگشت، به قدری متنعّم و برخوردار می شد که دیگر هیچ آثاری از فقر و تنگدستی در او دیده نمی شد و به تعبیری کاملاً غنی و برخوردار می گشت.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۰۹:۲۷

ویژگی های جامعه مطلوب؛ از امنیت تا مسئولیت پذیری و صداقت
خبرگزاری شبستان: امنیت مقدم بر همه چیز، مهم ترین عنصر زیرساختی در جامعه اسلامی محسوب می شود ضمن اینکه ضعف امنیت خود یکی از موتورهای تولید آسیب به شمار می رود.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۶:۰۶

حجت الاسلام سادات منصوری در گفت و گو با شبستان:
سوغات روزه داری برای سبک زندگی
خبرگزاری شبستان: روزه مسلمانان عمومی است، یعنی همزمان در یک مقطع مشخص چند میلیارد نفر از جسم فارغ و بر بُعد الهی خود متمرکز می شوند، همین مسئله روی فضای اجتماع هم تاثیر می گذارد و جو معنوی اخلاقی را بر آن حاکم می کند.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۰۰

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان:
آثار اجتماعی روزه داری/روزه پرهیز از گناه را ملکه ذهن می کند
خبرگزاری شبستان: طبق آمارهای اعلام شده جرم و جنایت، سرقت، مسایل غیراخلاقی در ماه مبارک رمضان در جامعه کاهش می یابد و چه بسا افراد شرور در این ماه با شرکت در مراسم های معنوی و پای منبرها و سخنرانی ها متحول شوند و سبک زندگی شان به طور کلی تغییر کند.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۰۹:۳۲