خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

الاثنين ١١ شوّال ١٤٣٩

Monday, June 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
همزمان با سراسر کشور؛
برگزاری آزمون تربیت مربی سبک زندگی اسلامی در قزوین
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون تربیت مربی سبک زندگی اسلامی با عنوان « زندگی به رنگ خدا » در قزوین برگزار می شود.

۱۳۹۷/۴/۲ - ۰۷:۵۳

اخبار برگزیده اجتماعی ۳۰ خرداد:
سبک زندگی ایرانی اسلامی پویا است/اجرای عدالت اجتماعی در پرتوی حکومت اسلامی
خبرگزاری شبستان: سبک زندگی ایرانی اسلامی پویا است/اجرای عدالت اجتماعی در پرتوی حکومت اسلامی/۲۵۰ میلیون دلار صادرات چمدانی صنایع دستی/ وزش باد شدید و وقوع گرد و غبار در جنوب غرب، جنوب و شرق کشور ... از جمله اخبار اجتماعی ۳۰ خرداد ۹۷ را تشکیل می دهد.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۷:۰۶

چیستی و چگونگی تمدن نوین اسلامی(۲)
قابلیت های تمدن اسلامی برای جهانی شدن
خبرگزاری شبستان: داعیه داران تمدنی جهان و سردمداران زّر و زور، همگی بر این عقیده اند که منافع شان جز با زیر پا گذاشتن ملّت ها و کشورهای دیگر محقق نمی شود؛ مدعیان مدیریت جامعه بین المللی این حجم از ثروت و منابع را چگونه به دست آورده اند؟

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۱:۵۶

سبک غلط تغذیه عامل بسیاری از بیماری‌های جامعه است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه یزد با بیان اینکه سبک غلط تغذیه عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های جامعه است، گفت: کشاورزی در ایران به صورت جدی نیازمند مدیریت به ویژه در حوزه مصرف است.

۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۱۰:۳۸

دکتر مهدی جمشیدی:
رفتار مردم متاثر از گروه های مرجع است/مصرف کالای ایرانی مستلزم حرکت نخبگانی
خبرگزاری شبستان: رفتارهای عمومِ مردم، تا حد زیادی، متأثّر از رفتارهای «گروه‌های مرجع» است و گروه‌های مرجع از این لحاظ، فضای جامعه را در دست دارند و جامعه‌گردانی می‌کنند. از این‌رو، باید برای تغییرِ رفتارهای مصرفیِ گروه‌های مرجع، چاره اندیشید.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۲:۱۳

چیستی و چگونگی تمدن نوین اسلامی(۱)
استکبارستیزی در ذات تمدن اسلامی است/مهمترین دغدغه تمدن سازی
خبرگزاری شبستان: تمام مکاتب فکری و بشری، دارای مبانی خاصِ خود هستند و این مبانی، در نظریات و تئوری های این مکاتب تأثیرگذار اند. بحث تمدن نوین و یا اصول تمدنی که مرتبط با مسائل اجتماعی و جامعه شناختی است، از این چارچوب جدا و مستثنی نیست.

۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۱:۴۹

مواجهه امیرالمومنین(ع) با ویژه خواری ها
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام على(ع) به هيچ روى امتيازى ويژه و امكانى خاص به كسى با ملاحظه خويشاوندى، وابستگى و پيروى نمى‌داد، و در اساس چنين چيزى در قاموس حكومت او معنا نداشت، و اين را تجاوزى آشكار به حرمت و كرامت و حقوق همگان مى‌دانست.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۰۹:۳۶

بزرگ ترین میادین رزمایش جنگ نرم، یافتن آسیب های اجتماعی است
خبرگزاری شبستان: معاون اجتماعی نیروی انتظامی مازندران، بزرگ ترین میادین رزمایش جنگ نرم را یافتن آسیب های اجتماعی دانست و گفت: آسیب های اجتماعی به عنوان یک بحران در کشور، مطرح می شود.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۰۹:۱۴

درسی از مکتب شهدا/ یاری رسان انقلاب باشید
خبرگزاری شبستان:وصیت نامه های شهدا سندهای جامع و کاملی برای انتقال فرهنگ ایثار در جامعه هستند.

۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۲:۲۸

حجت الاسلام قطبی در گفت وگو با شبستان:
فلسفه ختم شدن یک ماه بندگی به عید فطر
خبرگزاری شبستان: به غیر از اثرات فردی عید فطر، شاهد اثرات اجتماعی آن نیز هستیم که مهمترین آنها اجتماع و وحدت مسلمانان است، مسلمانان در نماز عید فطر تجمع کرده و از مشکلات هم خبردار می شوند این وحدت برای دشمن وحشت آفرین است.

۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۰:۵۸

آموزش زندگی به سبک «بنده خوب خدا»
خبرگزاری شبستان: حیف است که کودکان و نوجوانان با شخصیت های ورزشی و هنری، بازیگران سینما آشنایی کامل داشته باشند اما بزرگان دیگر بویژه در حوزه مذهبی را نشناسند، در صورتی که این بزرگان الگوی حقیقی هستند و آشنایی با آنها می تواند برای کودکان موثر باشد.

۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۴۸

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی:
برای تحقق سبک زندگی اسلامی ابتدا باید آسیب ها را ریشه یابی کرد
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با تأکید بر گره خوردن فضل علمی و فضیلت عملی برای رسیدن به نتیجه مطلوب گفت: برای تحقق سبک زندگی اسلامی ابتدا باید آسیب ها را ریشه یابی کرد و بعد به دنبال راهکار عملیاتی رفت.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۴:۲۵

چالش های بانکداری اسلامی بدون ربا در ایران
خبرگزاری شبستان: بانک اسلامی به عنوان یک زیر نظام باید تحقق دهنده عدالت اقتصادی باشد اما هم از نظر تخصیص منابع بین متقاضیان و هم از جهت نرخ های سود بانکی چه سپرده ها چه تسهیلات احساس عدالت از این صنعت بانکی نمی کنیم.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۳:۰۴

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان(۲):
کیفیت رسیدن به « أَحْسَنِ الْحَالِ» در رمضان
خبرگزاری شبستان: انسان هر گاه در مقابل مال و ثروت سر تعظيم فرود آورد و فريبندگي ‏هاي نارواي مادي او را فريب دهد، دچار نوعي بردگي و سرگرداني می شود اما هر گاه در دانشگاه روزه، درس مقاومت بياموزد و دست ردّ به سينه كشش هاي دنيوي بنهد، عزّت می یابد.

۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۰۹:۳۷

کارشناس مذهبی در گفت وگو با شبستان(۱):
سوغات یک ماه مهمانیِ رمضانی
خبرگزاری شبستان: روزه نقش بسيار مؤثري در ترك عادت‏ هاي غلط دارد؛ زنجيرها را مي‏ گسلد و به آدمي گوشزد مي‏ كند عادت‏ هايش هرگز اصيل و طبيعي نیستند که راه گريزي از آنها نباشد. بلكه نفس، بر انسان تحميل كرده و يا در شرايطي مجبور به آنها شده است.

۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۰۸

لزوم تهذیب نفس در جوانی مهمترین اولویت تغییر در سبک زندگی است
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان سرعین گفت: لزوم تهذیب نفس در جوانی مهمترین اولویت تغییر در سبک زندگی است.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲:۴۶

حجت الاسلام ذوعلم در گفت وگو با شبستان:
«روز قدس»؛ احیای روح مقاومت در کالبد سبک زندگی/دفاع از مظلوم و ساخت تمدن نوین اسلامی
خبرگزاری شبستان: ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی به مقدماتی نیاز داریم که مهمترین آنها وحدت امت اسلامی، رشد مولفه های اقتدار در امت و شکل گیری جبهه مستعد علیه نظام سلطه است. مولفه هایی که در ذات راهپیمایی روز قدس و آرمان آزادی قدس شریف نهفته است

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۲:۲۲

آداب روزه داری، احوال روزه داران؛
روزه جسم و روزه جان در کلام امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: یک روایتی از امیرالمومنین (ع) هست که روزه را به روزه جسم و روزه جان تقسیم می کند. درباره روزه جسم می فرماید: «صوم الجسد الامساک عن الاغذیه باراده و اختیار».

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۹:۰۵

اصلی ترین کارِ لیالی قدر/مقدمه رسیدن به سرنوشت های خوب
خبرگزاری شبستان: کار ما در این شب، و دو شب بیست و یکم و بیست و سوم، فقط دعا و تضرع است. دلیل ما هم وعده روشنی است که خداوند داده است. در سوره غافر آیه ۶۰ می فرماید: ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکم. یعنی بخوانید من را تا اجابت کنم شما را.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۴۵

رونمایی «سکوت آفتاب» از خصال «ابوتراب»
خبرگزاری شبستان: این فقط علی(ع) است که در اوج قدرت روی خاک می نشیند، نان جو می خورد و لباس وصله دار می پوشد . فقط او «ابوتراب» است؛ او «پدر خاک» است، کسی که روی خاک می نشیند.

۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۰:۳۵