خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
فرمانده سپاه ناحیه بهشهر:
ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی در فضای مجازی با قوت در دستور کار باشد
پورقربان گفت: ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی در فضای مجازی با قوت در دستور کار باشد و تهدیدها و فرصت ها اطلاع رسانی شود.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۲۲:۲۰

رئیس تبلیغات اسلامی کشور؛
گام دوم انقلاب مستحکم‌تر در جامعه اجرایی شود
حجت الاسلام قمی با بیان اینکه دشمنان در عرصه جنگ نرم وارد شده و از طرق مختلف درصدد خدشه‌دار کردن اسلام هستند، گفت: با برنامه‌ریزی و مدیریت امیدواریم گام پیش رو مستحکم‌تر و موثرتر در جامعه اجرایی شود.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۳:۵۷

نفر اول رشته قرائت در بخش دانش آموزی مسابقات بین المللی قرآن کریم
انس با قرآن به زندگی انسان جهت می دهد
رستمی با اشاره به تاثیرات انس با قرآن در زندگی شخصی افراد، بیان کرد: انس با قرآن به زندگی انسان جهت می دهد. برای آغاز فعالیت های قرآنی حتما باید استاد خوب داشت ولی علاقه از همه چیز مهمتر است.

۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۱:۴۲

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری تاکید کرد
انس بانوان با قرآن به تمدن سازی در گام دوم انقلاب کمک می کند
ابتکار با بیان اینکه انس زنان و دختران ما با قرآن نه فقط خود آنها بلکه خانواده و جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: انس با قرآن از طریق حفظ و تلاوت سبب می شود بانوان روح، ذهن و رفتار خود را پرورش دهند.

۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۴:۰۵

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد بوشهر خبر داد:
برپایی جشن اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ کانون مساجد بوشهر
علیرضا پولاد گفت: ویژه برنامه جشن اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۱:۲۶

مدیر گروه فقه سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تاکید کرد
تولید علم پیش نیاز رونق تولید است/تحول اقتصاد به خروج از کلیشه غرب گرایی نیاز دارد
حجت الاسلام ایزدهی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله اقتصاد در شعارهای انتخابی سال، گفت: اگر قرار باشد که رونق تولید در اقتصاد شکل بگیرد باید پیش فرض آن رونق تولید در علم باشد واگرنه رویکرد اقتصادی مناسبی شکل نمی گیرد.

۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۰۹:۳۸

یک تهیه کننده برنامه های آیینی تاکید کرد
گام دوم انقلاب به هنرمندان متعهد و حزب اللهی نیاز دارد/هنر انقلابی راه تعامل با دنیا است
حجت الاسلام نطنزی هنر کمال گرا و انقلابی را برای جامعه تمدن ساز حرکت رو به جلو دانست و گفت: زبان هنر بهترین وسیله برای تعامل با دنیا است، باید در کنار تولید هنرمند متعهد و انقلابی تربیت کنیم، این لازمه تمدن سازی در گام دوم انقلاب است.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۳:۰۲

حجت الاسلام عالی بیان کرد
دین داری واقعی سخت نیست/نفس هایی که تا صبح تسبیح می شوند
استاد اخلاق گفت: بسیاری تصور می کنند دینداری به معنای ‌آن است که مشقات فراوانی را تحمل کنند تا به درجه ای والا از معنویت برسند در حالی که دین مبین اسلام اصلا چنین سخت گیری هایی را ندارد و افراد با رعایت اصولی می توانند به دین خود پایبند باشند.

۱۳۹۸/۱/۱۸ - ۱۴:۴۰

مواجهه با دشوارهای زندگی از دریچه روان شناسی
میزگرد «مواجهه با دشواری های زندگی: روان شناسی چه می تواند عرضه کند؟» با حضور تنی چند از صاحبنظران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۱۰:۲۹

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
بعثت به بشر کرامت بخشید/تمدن نبوی(ص) خودگرایی را به خداگرایی تبدیل کرد
حجت الاسلام کفیل با بیان اینکه تمدن بدون امت تمدن نیست، گفت: اسلام به طور کامل نیازهای بشری را پاسخ می دهد و هماهنگی با فطرت، یکی از شاخص‌های مهم آن است، در این تمدن برخلاف تمدن های غربی خودگرایی تبدیل به خداگرایی شده است.

۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۰۹:۴۷

مبارزات امام کاظم(ع) در کلام مقام معظم رهبری؛
درس و تعلیم، فقه و حدیث و تقیه و تربیت موسی بن جعفر(ع) وقف جهادی مقدس بود
امام موسی بن جعفر (علیهما السلام) نیز همه زندگی خود را وقف این جهاد مقدس ساخته بود؛ درس و تعلیم و فقه و حدیث و تقیه و تربیتش در این جهت بود. البته، زمان او ویژگی های خود را داشت؛ پس جهاد او نیز به تناسب زمان مختصاتی می یافت.

۱۳۹۸/۱/۱۲ - ۰۹:۵۰

مدیرگروه پژوهشی اخلاق اسلامیِ دانشگاه معارف بیان کرد
بی اخلاقی دیگران توجیه مسئولیت گریزی نیست/اخلاق به سبک زندگی معنا می دهد
حجت الاسلام فلاح با اشاره به اهمیت وجود نگرش اخلاق در جامعه و تاثیر آن بر سبک زندگی، گفت: تجربه بشری نشان داده که زیست اخلاقی ولو اینکه دیگران بدی کنند یا جامعه به سمت زیست غیراخلاقی برود به نفع ما است.

۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۰:۴۱

نوروز و فرصت ها
خطراتی که با ترک صله رحم انسان را تهدید می کند
قطع رحم یكی از برجسته ترین اموری است كه آثار و پیامدهای محسوس و خطرناكی در زندگی انسان دارد و هشدارهائی كه در روایات در این باره از ائمه(ع) نقل شده است به خوبی گویای خطرناك بودن آن است.

۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۰:۱۵

نوروز و فرصت ها
نقش صله‌ی رحم در طول عمر انسان
حدیث داریم چه افرادی كه گناهكار هستند، اما چون به فامیل‌ها سر می‌زنند، وضعشان خوب است. چه آدم‌هایی كه همه نماز شب خوان هم هستند، چون اخمو هستند و با هم قهر هستند، زندگی‌شان نكبت است.

۱۳۹۸/۱/۶ - ۱۰:۳۴

برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی در مسجد مقدس جمکران
کارگاه سبک زندگی اسلامی در دو نوبت صبح و بعدازظهر در صحن حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۰:۴۶

نوروز و فرصت ها
دید و بازدید خُلق انسان را خوب می کند
امیرالمومنین علی(ع) در خطبه‌ی متقین نهج البلاغه، به این نكته توصیه می فرمایند كه یكی از ویژگی های پرهیزگاران، پیوند و ارتباط با ارحام و خویشاوندان است. دید و بازدید سبب می‌شود خُلق انسان خوب می‌شود. چون آدم‌های منزوی، مرتب از داخل خود را می خورند.

۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۰:۴۱

کارشناسان در گفت وگو با شبستان تاکید کردند
احوال پرسی های مجازی جای صله رحم را نمی گیرد
دو تن از کارشناسان فضای مجازی و سبک زندگی با بیان اینکه دید و بازدید جزء فرهنگ اسلامی ایرانی ما است و جایگاه ویژه ای در این فرهنگ دارد، اظهار کردند: احوال پرسی های تلگرامی هرگز نمی تواند جای دید و بازدیدها را بگیرد.

۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۰:۳۲

بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری درباره حضرت زینب(س)؛
حضرت زینب(س) حجب و عفاف زنانه را به عزّت مجاهدانه تبدیل کرد
زینب (سلام اللَّه علیها) نشان داد كه می توان حجب و عفاف زنانه را تبدیل كرد به عزت مجاهدانه، به یك جهاد بزرگ؛ آنچه كه از بیانات زینب كبری(س) باقی مانده است و امروز در دسترس ماست، عظمت حركت ایشان را نشان می دهد.

۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۲:۱۸

استاد اخلاق تشریح کرد
مشکل گشایی های دعای تحویل سال از سبک زندگی
حجت الاسلام بهاری با بیان اینکه درک «أَحْسَنِ الْحَالِ» لوازم و آدابی را می طلبد، گفت: اینکه بخواهیم گستره این دعا را به ابعاد صرفا مادی یا معنوی تقسیم کنیم درست نیست، احسن الحال جمیع احوال بشر را مطرح می کند، هم بعد مادی و هم بعد معنوی را.

۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۱:۵۸

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تاکید کرد
اعتکاف؛ خلوتی معنوی همراه با تعاملات علمی اخلاقی/فصل عمل به سنت های قرآنی
حجت الاسلام آذربایجانی با بیان اینکه اعتکاف خلوتی عبادی و همراه با تعاملات اخلاقی، علمی و مذهبی است، گفت: این سه روز فرصت عمل به سنت قرآنی «اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم» را به معتکفان می دهد.

۱۳۹۸/۱/۱ - ۱۱:۳۳