خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

الخميس ٣ رجب ١٤٤١

Thursday, February 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه سبک زندگی اسلامی
دستورالعمل‌های آیت‌الله قاضی برای ماه‌های رجب و شعبان
همان‌گونه که در زمین‌های حرم باید از محرّمات اجتناب نمود و ارتکاب یک سلسله اعمالی که در جایی جرم نیست، امّا در حرم جرم محسوب می‌شود، در این ماه‌ها هم که قرق‌گاه زمانی محسوب می‌شوند، چنین است.

۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۰۹:۵۵

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا راه بهره بردن از مهربانی‌های خدا است/ در ماه رجب تمرین تقوا کنید
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در ماه رجب تمرین تقوا کنید، گفت: اگر تقوا پیشه کنید با نورانیت وارد ماه مبارک رمضان می‌شوید، این سه ماه توشه تقوا بردارید.

۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۰۹:۱۵

یک پژوهشگر مطالعات استراتژیک در گفت وگو با شبستان بیان کرد
تعبیر علت شیوع کرونا به قهر و عذاب الهی، مستند شرعی ندارد/ از قول علمای جعلی، نسخه تجویز نکنیم/ توصیه حاج قاسم برای بحران‌ها
حجت‌الاسلام حدادپور جهرمی با بیان‌اینکه تعبیر علت شیوع کرونا به قهر و عذاب الهی، مستند شرعی ندارد، گفت: با نقل نظرات علمایی که نام و نشانی از آنها در تاریخ نیست خود را مضحکه عام و خاص نکنیم. کرونا نباید وحدت ما را خدشه‌دار کند.

۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۲:۰۴

شهرستان بهمئی میزبان جشنواره کتابخوانی «نماز و سبک زندگی اسلامی»
جشنواره کتابخوانی با محوریت «نماز و سبک زندگی اسلامی» در شهرستان بهمئی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۹:۴۱

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:
تقوا یعنی مراقبت/ با تقوا می‌توان از بلایا و بیماری‌هایی مانند کرونا عبور کرد
یک استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: هر کس امر الهی را مراقبت کرده و تقوا پیشه کند، خداوند از او مراقبت می‌کند، امروز که بحث بیماری کرونا است با تقوا از بلایا و بیماری‌ها می‌توانیم عبور کنیم.

۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۳:۱۵

یک استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد
توصیه امام باقر(ع) درباره فراگیری علوم/ شیوه باقرالعلوم(ع) در مبارزه با جریان‌های انحرافی
حجت‌الاسلام لواسانی گفت: امام باقر(ع) همچون سایر معصومان(ع) گنجیه دانش الهی بودند و بنابر ظرفیت مردم دوره خود، درهایی از علوم و معرفت را به روی آنها گشودند. از این امام بزرگوار طبق برخی از اقوال، حدود ۳۰ هزار حدیث نقل شده است.

۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۰۹:۱۶

یک مدرس دانشگاه هاروارد:
همه اضطراب‌های انسان در تنهایی ریشه دارد
پروفسور جیمز موریس بیان کرد: همه اضطراب‌ها به دلیل احساس تنهایی است و انسان زمانی که احساس ناراحتی یا نقص می‌کند، ناخودآگاه تنها می‌شود زیرا انسان از عشق ساخته شده است.

۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۵:۵۶

یک استاد حوزه علمیه:
رجب ماه رحمت است/ هر قدر می‌توانید در این ماه قرآن بخوانید
حجت‌الاسلام اکرمی با تاکید بر انفاق نسبت به فقرا به هر میزان که امکان آن وجود دارد، گفت: رجب ماه رحمت فراوان است که خداوند از همه طرف رحمت خود را در اختیار بندگان قرار می‌دهد، بندگان خالص تنها به خدا امید دارند تا از بخشش الهی بهره‌مند شوند.

۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۰۹:۳۳

یک استاد حوزه علمیه تاکید کرد
سهم‌خواهی از انقلاب، آموزش یهود و نصاری به برخی خواص است/ مرگ بر آمریکا و اسرائیل استناد قرآنی دارد
حجت‌الاسلام ابوالقاسمی با بیان‌اینکه سهم‌خواهی از انقلاب را یهود و نصاری از طریق تهاجم فرهنگی به برخی از خواص آموزش دادند، گفت: مرگ بر آمریکا و اسرائیل استناد قرآنی دارد.

۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۰۹:۲۰

حجت‌الاسلام حسینی قمی:
حمد کلید یاد خدا است
یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه گاهی صلاح نیست که حاجات افراد برآورده شود، گفت: متاسفانه برخی افراد تا به مشکل و گرفتاری برمی‌خورند رابطه خود را با خدا قطع می‌کنند و طلبکار می‌شوند در حالی که باید خدا را شکر کرد، حمد کلید یاد خدا است.

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۵

مدیر کل امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی:
اولیای الهی در سیره اخلاقی خود برای مریدان دیگر ادیان احترام قائل بودند
صالحی با بیان‌اینکه بیشتر جنگ‌ها و کشتارها در تاریخ ادیان ناشی از عدم شناخت نسبت به سایر ادیان الهی است، گفت: اولیای الهی در سیره اخلاقی خود برای مریدان سایر ادیان احترام قائل بودند.

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۲

مدیر کانون ولایت شهر جیرفت خبر داد 
آغاز طرح زندگی به رنگ خدا در کانون ولایت 
ایوب عبدی نسب گفت: هم زمان با جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها، طرح زندگی به رنگ خدا در کانون فرهنگی هنری ولایت آغاز شد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۷

آیت‌الله محمدی ری‌شهری تشریح کرد
اصلی‌ترین بیماری‌هایی که قلب را تهدید می‌کند
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان‌اینکه اصلی‌ترین بیماری‌ قبلی که مبتلا نبودن به آن سلامتی قلب را تضمین می‌کند، شک و شرک است، گفت: بیماری دل در شک است اما روح سالم در حقایق روشن دچار شک نمی‌شود.

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۱

تولیت مدرسه علمیه مروی:
شیعه واقعی در روابط اجتماعی در پی صلاح است و به حقوق دیگران تجاوز نمی‌کند
آیت‌الله تحریری با بیان‌اینکه شیعه واقعی با ائمه معصومین(ع) ارتباط ولایی داشته و از آنها پیروی می‌کند، گفت: شیعه افزون بر رابطه عبادی با خداوند در روابط مختلف اجتماعی هم به اعمال صالح پرداخته و هیچ‌گاه به حقوق دیگران تجاوز نمی‌کند.

۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۲

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی:
آموزه های دینی از مسیر خانواده به ایجاد سبک زندگی اسلامی منجر می شود
طهماسبی از نقش بانوان در ترسیم سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد نظر در بیانیه گام دوم انقلاب نیز یاد کرد و گفت: آموزه های دینی و اخلاقی از مسیر خانواده به ایجاد و بسط سبک زندگی اسلامی منجر می شود.

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۰۶

آیت‌الله جاودان بیان کرد
تعداد و فاصله طبقات بهشت/ وقتی خدا از همه گناهان انسان می‌گذرد
یک استاد اخلاق با بیان‌اینکه اگر یک سبحان‌الله را درست بگویید خداوند از همه گناهان‌تان می‌گذرد، گفت: ممکن نیست کسی ایمان واقعی آورده باشد و تقوا نداشته باشد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۴

شبستان گزارش می‌دهد
خیر کثیر کانون «کوثر» برای منطقه محروم قیامدشت/ از مرمت خانه نیازمندان تا شناسایی و حمایت نخبگان
کانون فرهنگی هنری «کوثر» از کانون‌های فعال مساجد استان تهران با شناسایی آسیب‌های منطقه محروم قیامدشت توانسته در محورهای کارآفرینی، شناسایی نخبگان علمی و حمایت از دانش‌آموزان ممتاز اما محروم، منشا اثرات سازنده فرهنگی در این منطقه شود.

۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۵۴

افتتاح مركز درمانی «حضرت قائم(عج)» از موقوفات ميرزا احمدخان مشيرالسلطنه
مركز درمانی «حضرت قائم(عج)» از موقوفات ميرزا احمدخان مشيرالسلطنه در ۷۲۰۰ مترمربع ساخته شده که فاز اول آن شامل درمانگاه افتتاح شد و فاز دی‌کلینیک آن سال آینده کلید می‌خورد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۹

مدیر حوزه علمیه خواهران ملایر عنوان کرد
خانه داری، همسر داری و تربیت فرزند مهمترین وظیفه زن
ترکمان اسدی گفت: خانه داری ، همسر داری و تربیت فرزند مهمترین وظیفه زن در زندگی است.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۰۱

معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی ملایر 
حفظ امنیت اخلاقی جامعه در گرو رعایت حریم زن و مرد است
کردیوند گفت:حفظ امنیت اخلاقی جامعه در گرو رعایت حریم زن و مرد است.

۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۷