خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٦ شوّال ١٤٤٠

Thursday, June 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه لیبی
آیا طلای سیاه،لیبی را تجزیه می کند؟
خبرگزاری شبستان:نخست وزیر دولت لیبی در طرابلس ،هشدار داد که تلاش دولت های موازی و رقیب برای تحت کنترل آوردن صنعت نفت،می تواند موجب بالا گرفتن درگیری های سیاسی شده و منجر به تقسیم این عضو اوپک به دو بخش شود.

۱۳۹۳/۹/۹ - ۰۹:۲۳

آیا لیبی واقعا «بمب ساعتی» بزرگ برای خاورمیانه است؟
خبرگزاری شبستان:وزیر امور خارجه امارات متحده عربی که کشور عربی خلیجی متحد آمریکاست در اظهاراتی تاکید کرد که خطرات لیبی پس از سقوط معمر قذافی به رهبری ائتلاف ناتو که در حفظ ثبات کشور،ناتوان بود در حال تبدیل شدن به یک «بمب ساعتی بزرگ» برای خاورمیانه است.

۱۳۹۳/۹/۵ - ۱۶:۴۴

با بمباران دوباره فرودگاه طرابلس:
جنگ میان دولت های موازی در لیبی بالاگرفته است
خبرگزاری شبستان: مردم لیبی که پس از سقوط معمر قذافی،دیکتاتور سابق این کشور دلخوش به روزهای خوش آینده بودند،حالا شاهد درگیری های مختلف میان دو دولت مستقر شده در این کشور هستند.

۱۳۹۳/۹/۵ - ۱۰:۱۰

اینجا لیبی،صدای داعش را از «درنا» می شنوید!!
خبرگزاری شبستان:شورشی های وفادار به گروه داعش در عراق و سوریه اکنون کنترل کامل شهر «درنا» را در اختیار دارند.شهری که جمعیتی حدود 100 هزار نفر دارد،از مرز مصر دور نیست و تنها 200 مایل از سواحل جنوبی اتحادیه اروپا فاصله دارد.

۱۳۹۳/۹/۲ - ۱۱:۳۸

درگیری در بنغازی و رنج فزاینده لیبیایی ها
خبرگزاری شبستان: درگیری ها در بنغازی بین نیروهای حفتر و انقلابیون همچنان ادامه دارد و مردم شهر بنغازی و شهرهای دیگر را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است.

۱۳۹۳/۸/۲۵ - ۰۹:۵۹

با آزادی گروگان های ترک؛
ردپای آنکارا در عملیات تروریستی لیبی آشکارتر شد
خبرگزاری شبستان:دولت لیبی 9 نفر از تبعه های ترک را که از سوی ارتش به اتهام همدستی با شبه نظامیان مسلح بازداشت شده بودند،آزاد کرد .

۱۳۹۳/۸/۲۴ - ۱۱:۰۱

نخست وزیر لیبی:
جامعه بین الملل نسبت به بحران لیبی سهل انگار است
خبرگزاری شبستان:با وجود اینکه وضعیت در لیبی پس از سقوط معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور هر روز پیچیده تر می شود اما یک چیز کاملا واضح و مبرهن است؛ لیبی به خاطر وجود شبه نظامیان متفاوت در بخش های مختلف که با دستور کارهای گوناگون برای تحت کنترل درآوردن کشور می جنگند دچار هرج و مرج شده است.

۱۳۹۳/۸/۲۰ - ۱۰:۰۶

سومین میدان نفتی در لیبی تعطیل شد
خبرگزاری شبستان:مقامات لیبی اعلام کردند که یک حوزه نفتی دیگر در جنوب غربی این کشور تعطیل شد و به این ترتیب این سومین حوزه نفتی است که در هرج و مرج های لیبی در طول هفته های گذشته به تعطیلی کشانده می شود.

۱۳۹۳/۸/۱۹ - ۰۹:۳۰

آیا گره کور لیبی با نشست الجزایر باز می شود؟
خبرگزاری شبستان: مقامات الجزایر در حال مذاکره با گروه های مختلف سیاسی در لیبی به منظور آمادگی برای گفتگوهای همه جانبه صلح هستند.

۱۳۹۳/۸/۱۴ - ۱۲:۰۰

شبح قذافی  و آنچه لیبی امروز با آن مواجهه است
خبرگزاری شبستان: لیبی در چالش هویت خویش گرفتار شده است . از یک سو سرمایه گذاران نفت در حالی غارت ثروت های ملی هستند و از سوی دیگر افراطی گری و بنیاد گرایی جان مردم را می گیرد . 

۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۸:۱۷

در آستانه آزادی بنغازی؛
آمریکا و غرب عملیات ضد تروریستی «حفتر» را محکوم کردند!
خبرگزاری شبستان:ایالات متحده آمریکا و چهار کشور اروپایی دیگر در بیانیه ای مشترک خواستار پایان دادن به خشونت در لیبی شدند.

۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۲:۴۲

آزادی «بنغازی» نزدیک است
خبرگزاری شبستان:یک ژنرال بازنشسته در لیبی پس از درگیری های سه روزه شبه نظامیان مسلح با نیروهای دولتی گفت که از نتایج نبرد در بنغازی راضی است و قول داد که «پیروزی نزدیک» است.

۱۳۹۳/۷/۲۶ - ۱۱:۳۰

مصر، ارتش لیبی را آموزش می دهد
خبرگزاری شبستان: بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه با دخالت های آمریکا عملا در مسیر نادرستی حرکت کرد و کار تا جای پیش رفت که اکنون تروریست های مورد حمایت ترکیه و قطر خطری جدی برای تمام منطقه شده اند. لیبی که به صورت قبیله ای و مملو از نا امنی است خواستار کمک های همسایگانش برای مقابله با تروریست ها شده است.

۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۱۵:۵۲

وهابی ها، مسجد تاریخی را در لیبی تخریب کردند
خبرگزاری شبستان: سلفی های تندرو، به مسجد تاریخی در طرابلس لیبی حمله و این مسجد را تخریب کردند.

۱۳۹۳/۷/۱۵ - ۱۱:۳۸

«گفتگوی ملی» امروز در لیبی
خبرگزاری شبستان: شهر غدامس امروز میزبان گفتگو ملی لیبی با نظارت نماینده ویژه سازمان ملل است.

۱۳۹۳/۷/۷ - ۱۳:۴۷

رای اعتماد پارلمان لیبی به دولت جدید
خبرگزاری شبستان: پارلمان لیبی به دولت جدید«عبدالله الثنی» با اکثریت آراء رای اعتماد داد.

۱۳۹۳/۷/۱ - ۰۹:۵۶

نظارت سازمان ملل برای حل بحران لیبی
خبرگزاری شبستان: نخستین گفتگوی طرف های درگیر در لیبی از آغاز بحران در این کشور دوشنبه آتی با نظارت سازمان ملل متحد برای حل بحران در این کشور برگزار می شود.

۱۳۹۳/۶/۳۱ - ۱۵:۴۰

درخواست پارلمان لیبی برای توقف درگیری ها در منطقه اوباری
خبرگزاری شبستان: پارلمان لیبی خواستار توقف فوری درگیری ها بین طرف های متنازع در منطقه اوباری بود.

۱۳۹۳/۶/۳۰ - ۱۵:۳۲

به بهانه تامین امنیت اروپا و آفریقا:
مصر و فرانسه به لیبی حمله می کنند
خبرگزاری شبستان:نیروهای مسلح مصر خود را برای انجام عملیات ویژه در داخل لیبی با هدف مبارزه با انقلابیون و حمایت از نظامیان وفادار به امارات متحده عربی در طرابلس و بنغازی آماده می کنند.

۱۳۹۳/۶/۲۶ - ۱۳:۳۹

افشای نخست وزیر لیبی:
قطر تروریست های مسلح  را تجهیز می کند
خبرگزاری شبستان: نخست وزیر لیبی، قطر را به فرستادن هواپیماهای حامل سلاح و مهمات به طرابلس متهم کرد.

۱۳۹۳/۶/۲۴ - ۱۱:۰۱