خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه انجمن خوشنویسان ایران
مسئول انجمن خوشنویسان فردوس تاکید شد:
لزوم راه اندازی نگارخانه در پارک ملت فردوس
قاسمی بر راه اندازی یک نگارخانه در پارک ملت شهر فردوس تاکید کرد و گفت: مسئولان برای معرفی یک شهر به دیگران، باید هنرمندان را حمایت و هدایت کنند.

۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۳:۱۲

سعید ضابطی:
«ادبیات» و «خوشنویسی» با یکدیگر عجین هستند/تعامل هنرمندان در اعتلای این دو هنر مؤثر است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل با بیان اینکه دو هنر ادبیات و خوشنویسی با یکدیگر عجین هستند، گفت: هرجا خطی خوش نگاشته می شود، از شعری از شاعران بنام بهره برده می شود و اشعار بسیاری را در نگارش خط کتیبه ها و اماکن مذهبی می توان یافت.

۱۳۹۸/۲/۸ - ۱۱:۱۳

«خوشنویسی؛ هنر مهجور» در گفتگو با کارشناسان
مهجوریتی که مهجوریت نیست
هنر خوشنویسی به ظاهر طرفداری ندارد و این روزها کمتر خانواده ای فرزندش را به «کلاس خط» می فرستد اما بسیاری از فعالان انجمن خوشنویسان می گویند این هنر مهجور نیست و ۳۲۰ شعبه انجمن در کشور شاهد این مدعاست.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۰۹:۱۵

«خوشنویسی؛ هنر مهجور» در گفتگو با عارف براتی:
خوشنویسی نسبت به سایر هنرها وضعیت بهتری دارد
مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران با بیان اینکه هنر خوشنویسی وضعیت بهتری نسبت به سایر هنرها دارد از دولت خواست که به تشکل های هنری بیشتر توجه کند و گفت: کسی نمی پرسد برای هنرهای بنیادین کشور همچون خوشنویسی چقدر بودجه صرف می شود.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۴۵

یدالله کابلی در نکوداشت هفته خوشنویسی:
فعالیت آموزشی انجمن خوشنویسان در ۳۰۰ شعبه گسترش پیدا کرده است
خبرگزاری شبستان: عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران با بیان اینکه این انجمن تنها کانون هنری ایران است که به شکل رسمی و مستمر سالیان درازی را در بستر تربیت هنری کوشیده است، گفت: فعالیت آموزشی انجمن خوشنویسان در ۳۰۰ شعبه گسترش پیدا کرده است.

۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۶:۱۰

علی جنتی در حاشیه مجمع انجمن خوشنویسان ایران در جمع خبرنگاران/
دولت تلاش می کند اختلاف سلیقه در انجمن خوشنویسان را برطرف کند
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت تلاش می کند اختلاف سلیقه در بین انجمن خوشنویسان را برطرف کند، ابراز امیدواری کرد: انجمن خوشنویسان با همدلی و صمیمیت و همفکری با یکدیگر کار کنند.

۱۳۹۴/۵/۲ - ۱۳:۰۷