خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

الجمعة ٢ جمادى الأولى ١٤٣٩

Friday, January 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه خلوص در عبادت
آیت‌الله صدیقی:
تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است
خبرگزاری شبستان:امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، گفت: تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۴:۱۵

خلوص در اعمال نیاز اساسی انسان است
خبرگزاری شبستان: استاد اخلاق حوزه های علمیه با تاکید بر خلوص نیت گفت: اخلاق و خلوص بدون سخن و شعار، باید در اعمال هویدا باشد.

۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۰۸:۴۵

آیت الله ناصری:
عبادت برای کسب بهشت خالصانه نیست
خبرگزاری شبستان: استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: خلوص در عبادت ها در شکر واقعی برای کسب رضایت الهی مشخص می شود و کسانی که عبادات را برای کسب بهشت و دوری از جهنم انجام می دهند عبادت آن ها خالصانه و برای رضایت الهی نیست.

۱۳۹۵/۳/۲۴ - ۲۰:۲۲

استاد حوزه علمیه:
عبادت بدون خشوع کامل نیست و قبول نمی شود
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: اعتقاد عمیق عابدان و عارفان به اینکه حول و قوه عالم به دست خداست سبب خشوع قلب آنها می‌شود بنابراین هر چه این اعتقاد قوی‌تر باشد خشوع قلب افزایش می‌یابد.

۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۰۹:۲۳

نيّت صدق و اخلاص در امام جماعت و واعظ
عالمي كه سي سال از نمازهايش را قضا كرد
خبرگزاري شبستان: از بعضى از علماى بزرگتر نقل شده است که سى سال در صف اول نماز جماعت حاضر مى شد، بعد از سى سال به خاطر مانعى نتوانست به صف اول برسد و در صف دوم ایستاد و گویا از این که او را در صف دوم مى دیدند، خجالت مى کشید این جا بود که فهمید مواظبت او بر صف اول همراه با ریا بوده است، به همین جهت تمام نمازهاى این مدت را قضا کرد.

۱۳۹۴/۴/۳۱ - ۰۸:۴۹