خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩

Saturday, November 18, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
آیت الله نوری همدانی:
کشورهای سلطه گر به نام حقوق بشر دست به کشتار مسلمانان می زنند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در دنیای کنونی که به نام حقوق بشر سلطه گران، مستضعفین را می کشند و کسی نیست که جواب دهد.

۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۲:۱۸

آیت الله مکارم شیرازی:
دشمنان به دنبال گسترش اختلاف در عراق هستند/باید به فکر رفع شر دشمن خارجی بود
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: عراق بداند که اگر ساز اختلاف ها به صدا در آید، تمامی پیروزی ها از بین می رود و باید بدانیم که دشمن نیز به فکر ایجاد اختلاف در عراق است.

۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۰:۳۱

آيت‌الله نوري همداني:
آمریکا قابل اعتماد نیست
خبرگزاری شبستان: آيت‌الله نوري همداني به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: برجام امر حساسی است، خداوند فرموده است که به ظالمان اعتماد نکنید و باید مراقب بوده و به ظالم اعتماد نکنیم.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۲:۲۰

آیت الله مکارم شیرازی:
مکتب امام حسین(ع) در قلوب مردم نفوذ کرده است/افزایش آگاهی مردم نسبت به عزاداری ها/آمریکا ناامن ترین کشور
خبرگزاری شبستان: یکی از مراجع عظام تقلید گفت: امروزه آگاهی های مردم بیشتر شده و همه می دانند که این اعمال به نفع شیعه و اسلام نیست و امیدواریم که همواره این مراسم عزاداری باشکوه برگزار شود.

۱۳۹۶/۷/۱۵ - ۱۰:۳۸

آیت الله نوری همدانی:
نباید غدیر مظلوم بماند/مسلمانان در برابر کشتار میانمار ساکت نباشند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی های غدیر گفت: غدیر دارای عظمت فراوانی است و باید این ویژگی ها را روز به روز تبیین کرده و در گسترش آن کوشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۳:۳۵

آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي:
اجتماع وزرای کشورهای اسلامی در دفاع از مسلمانان میانمار تشکیل شود/غدیر را از مظلومیت باید خارج کرد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي با اشاره به مشکلات مردم میانمار گفت: انتظار است اجتماع وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در این زمینه تشکیل شده و اقدامی برای آنها انجام شود و باید در اینگونه موارد به طور جدی ورود پیدا کرد و فریاد کشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۲:۳۴

مراسم عزاداری شهادت امام محمد باقر(ع) در دفاتر مراجع عظام تقلید در قم
به‌مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقرعلیه السلام مراسم عزاداری و سوگواری با حضور مراجع عالیقدر،علماء، اساتید، طلاب، هیئات عزاداری و مردم عزادار، در دفاتر و بیوت مراج عظام برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۷:۱۹

آیت‌ الله مکارم شیرازی:
کشور را با شعار نمی‌توان اداره کرد/مدیران باید ساده زیست باشند تا درد مردم را بفهمند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله مکارم شیرازی با تاکید بر ساده زیستی مدیران گفت: چه دلیلی دارد که تمام مدیران کشور در نقاط خاصی از تهران زندگی کرده و از جنوب پایتخت بی خبر باشند؟ باید مدیران ساده زیست بوده تا درد مردم را بفهمند.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۰:۳۰

آیت الله سبحانی:
تعطیلی ها در حوزه زیاد است/شورای مدیریت حوزه فکری به حال تعطیلی ها کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی عنوان داشت: باید طلاب ۱۰ سال در کلاس های درس شرکت کنند اما به دلیل این تعطیلاتی که وجود دارد باید طلاب ۲۰ سال سر کلاس حاضر شوند تا بتوانند مطالب و مفاهیم را به خوبی فرا گیرند.

۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۲:۰۶

آیت ‌الله سبحانی:
زکات فطره در راه درست مصرف نمی‌شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی عنوان داشت: زکات فطره در راه درستی مصرف نمی‌شود اگر زکات فطره درست مصرف شود، میزان بسیاری از فقر در کشور از بین خواهد رفت.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۴۲

آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي:
نباید به آرامش انتخابات ضربه وارد شود/از کاندیدای خاصی حمایت نکرده ام/آرای سفید، سطح حضور را پایین می آورد
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اینکه سخنانی بیان شود که ما نمی ‌توانیم به این و آن رای دهیم پس رای سفید دهیم باید بدانیم که رای سفید سطح حضور در انتخابات را پایین می‌آورد و جزو اوراق حساب نمی‌شود و باطله است.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۱۰

آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي:
حضور مردم باید پای صندوق های رای، دشمن شکن باشد/مراقب توطئه های دشمن باشیم
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي عنوان داشت: باید حضور مردم در پای صندوق های رای دشمن شکن باشد و باید بدانیم که امنیت و پیشرفت کشور در گرو حضور پرشور مردم پای صندوق های رای است که دشمنان را مایوس می کند.

۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۱:۵۸

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
انتخابات باید دشمن شکن برگزار شود/از هیچ جناحی حمایت نکرده ایم
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: آبروی حکومت اسلامی باید حفظ شود و امیدواریم که این انتخابات مطابق موازین اسلامی و دشمن شکن انجام شود.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۴۷

اثرات استمرار به گناه از دیدگاه آيت ‌الله سبحاني
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني گفت: ارتکاب به گناه مشکلات بسیاری دارد و استمرار در گناهان کبیره موجب می شود انسان به خداوند و روز قیامت منکر شود.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۲۲

آيت‌ الله نوري همداني:
همه باید در برابر قانون تمکین کنند/شرکت در انتخابات وظیفه و تکلیف است
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله نوري همداني با اشاره به تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان برای تشخیص صلاحیت افراد قانون معین کرده است و کسی نباید در برابر شورای نگهبان و قانون چون و چرا کند.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۴:۰۶

آيت ‌الله سبحاني:
باید مراقب ضعف ایمان بود/تهذیب نفس باید همواره در دستور کار باشد
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی تاکید کرد: اگر ذهن انسان به هر دلیلی مملو از افکار شیطانی شد، فرد به کار خطای خود ادامه داده و ضعف ایمان را به همراه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۱:۴۵

آیت ‌الله علوی گرگانی:
تقوا و تواضع همواره باید در دستور کار مسئولان باشد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله علوی گرگانی گفت: مسئولان ما باید در کارهای خود تقوا و تواضع داشته و همواره بر این امر تاکید داشته باشند.

۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۲۱:۴۵

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
حضور جوانان در مراسم اعتکاف خشم دشمن را به همراه دارد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: جوانان بسیاری برای مراسم معنوی اعتکاف در مساجد حضور می یابند که این به عنوان خاری در چشم دشمن بوده و خشم دشمنان را به همراه دارد.

۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴:۱۳

واکنش آيت ‌الله نوري همداني به برخی گفته ها در خصوص اظهارنظرهای مراجع در زمینه اقتصاد
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله نوري همداني با اشاره به برخی از گفته ها با این عنوان که چرا علما درخصوص اقتصاد نظر می دهند گفت: باید به این افراد گفت که ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم و اسلام در تمام ابعاد بیان کامل و جامع دارد.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۳:۳۸

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
ربا در بانک ها بیداد می کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: بانکداری غربی بر مبنای رباخواری است و بانک های ما نیز از آنها الگو گرفته اند و جالب اینکه رباخواری بانک های غربی از بانک های ما کمتر است!

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۱:۵۱