خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶

الأحد ٣ المحرّم ١٤٣٩

Sunday, September 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
آیت الله نوری همدانی:
نباید غدیر مظلوم بماند/مسلمانان در برابر کشتار میانمار ساکت نباشند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی های غدیر گفت: غدیر دارای عظمت فراوانی است و باید این ویژگی ها را روز به روز تبیین کرده و در گسترش آن کوشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۳:۳۵

آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي:
اجتماع وزرای کشورهای اسلامی در دفاع از مسلمانان میانمار تشکیل شود/غدیر را از مظلومیت باید خارج کرد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم‌ شيرازي با اشاره به مشکلات مردم میانمار گفت: انتظار است اجتماع وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در این زمینه تشکیل شده و اقدامی برای آنها انجام شود و باید در اینگونه موارد به طور جدی ورود پیدا کرد و فریاد کشید.

۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۲:۳۴

مراسم عزاداری شهادت امام محمد باقر(ع) در دفاتر مراجع عظام تقلید در قم
به‌مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقرعلیه السلام مراسم عزاداری و سوگواری با حضور مراجع عالیقدر،علماء، اساتید، طلاب، هیئات عزاداری و مردم عزادار، در دفاتر و بیوت مراج عظام برگزار شد.

۱۳۹۶/۶/۷ - ۱۷:۱۹

آیت‌ الله مکارم شیرازی:
کشور را با شعار نمی‌توان اداره کرد/مدیران باید ساده زیست باشند تا درد مردم را بفهمند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله مکارم شیرازی با تاکید بر ساده زیستی مدیران گفت: چه دلیلی دارد که تمام مدیران کشور در نقاط خاصی از تهران زندگی کرده و از جنوب پایتخت بی خبر باشند؟ باید مدیران ساده زیست بوده تا درد مردم را بفهمند.

۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۰:۳۰

آیت الله سبحانی:
تعطیلی ها در حوزه زیاد است/شورای مدیریت حوزه فکری به حال تعطیلی ها کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی عنوان داشت: باید طلاب ۱۰ سال در کلاس های درس شرکت کنند اما به دلیل این تعطیلاتی که وجود دارد باید طلاب ۲۰ سال سر کلاس حاضر شوند تا بتوانند مطالب و مفاهیم را به خوبی فرا گیرند.

۱۳۹۶/۳/۱ - ۱۲:۰۶

آیت ‌الله سبحانی:
زکات فطره در راه درست مصرف نمی‌شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی عنوان داشت: زکات فطره در راه درستی مصرف نمی‌شود اگر زکات فطره درست مصرف شود، میزان بسیاری از فقر در کشور از بین خواهد رفت.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۴۲

آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي:
نباید به آرامش انتخابات ضربه وارد شود/از کاندیدای خاصی حمایت نکرده ام/آرای سفید، سطح حضور را پایین می آورد
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اینکه سخنانی بیان شود که ما نمی ‌توانیم به این و آن رای دهیم پس رای سفید دهیم باید بدانیم که رای سفید سطح حضور در انتخابات را پایین می‌آورد و جزو اوراق حساب نمی‌شود و باطله است.

۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۲:۱۰

آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي:
حضور مردم باید پای صندوق های رای، دشمن شکن باشد/مراقب توطئه های دشمن باشیم
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي عنوان داشت: باید حضور مردم در پای صندوق های رای دشمن شکن باشد و باید بدانیم که امنیت و پیشرفت کشور در گرو حضور پرشور مردم پای صندوق های رای است که دشمنان را مایوس می کند.

۱۳۹۶/۲/۲۰ - ۱۱:۵۸

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
انتخابات باید دشمن شکن برگزار شود/از هیچ جناحی حمایت نکرده ایم
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: آبروی حکومت اسلامی باید حفظ شود و امیدواریم که این انتخابات مطابق موازین اسلامی و دشمن شکن انجام شود.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۴۷

اثرات استمرار به گناه از دیدگاه آيت ‌الله سبحاني
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله سبحاني گفت: ارتکاب به گناه مشکلات بسیاری دارد و استمرار در گناهان کبیره موجب می شود انسان به خداوند و روز قیامت منکر شود.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۱:۲۲

آيت‌ الله نوري همداني:
همه باید در برابر قانون تمکین کنند/شرکت در انتخابات وظیفه و تکلیف است
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله نوري همداني با اشاره به تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان برای تشخیص صلاحیت افراد قانون معین کرده است و کسی نباید در برابر شورای نگهبان و قانون چون و چرا کند.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۴:۰۶

آيت ‌الله سبحاني:
باید مراقب ضعف ایمان بود/تهذیب نفس باید همواره در دستور کار باشد
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی تاکید کرد: اگر ذهن انسان به هر دلیلی مملو از افکار شیطانی شد، فرد به کار خطای خود ادامه داده و ضعف ایمان را به همراه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۱:۴۵

آیت ‌الله علوی گرگانی:
تقوا و تواضع همواره باید در دستور کار مسئولان باشد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله علوی گرگانی گفت: مسئولان ما باید در کارهای خود تقوا و تواضع داشته و همواره بر این امر تاکید داشته باشند.

۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۲۱:۴۵

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
حضور جوانان در مراسم اعتکاف خشم دشمن را به همراه دارد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: جوانان بسیاری برای مراسم معنوی اعتکاف در مساجد حضور می یابند که این به عنوان خاری در چشم دشمن بوده و خشم دشمنان را به همراه دارد.

۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۴:۱۳

واکنش آيت ‌الله نوري همداني به برخی گفته ها در خصوص اظهارنظرهای مراجع در زمینه اقتصاد
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله نوري همداني با اشاره به برخی از گفته ها با این عنوان که چرا علما درخصوص اقتصاد نظر می دهند گفت: باید به این افراد گفت که ما سخنگو و مترجم اسلام هستیم و اسلام در تمام ابعاد بیان کامل و جامع دارد.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۳:۳۸

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
ربا در بانک ها بیداد می کند
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: بانکداری غربی بر مبنای رباخواری است و بانک های ما نیز از آنها الگو گرفته اند و جالب اینکه رباخواری بانک های غربی از بانک های ما کمتر است!

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۱:۵۱

آیت‌الله سبحانی:
هدفمندی در رفتار طلاب باید مورد اهتمام باشد
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی گفت: طلاب باید در کارهای خود هدفمند رفتار کنند و در این زمینه اهتمام داشته و همواره بکوشند تا به هدفی که برای خود طراحی کرده اند برسند.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۰:۳۹

آیت‌الله نوری همدانی:
آیت‌الله ابن الرضا خدمات فراوانی برای نشر فرهنگ اهل بیت(ع) ارائه کرد
خبرگزاری شبستان: یکی از مراجع تقلید گفت: آیت‌الله ابن الرضا و والد مکرمشان سال‌های طولانی با تأسیس مدارس علمیه و تربیت شاگردان فراوان در نشر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام خدمات فراوانی کردند.

۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۳:۵۷

آیت‌الله صافی گلپایگانی:
آیت‌الله خوانساری عمر خود را در راه ترویج معارف اهل‌بیت(ع) صرف کرد
خبرگزاری شبستان:یکی از مراجع تقلید گفت: آیت‌الله ابن‌الرضا خوانساری عمر مبارک خود را در راه اعتلای کلمه‌الله و ترویج معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و تاسیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در شهرستان خوانسار و بنای مراکز عام ال

۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۳:۵۶

آیت الله مکارم شیرازی:
امام راحل با توکل به خداوند انقلاب را به پیروزی رساند/آمریکا قابل اعتماد نیست
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به بد عهدی های آمریکایی ها گفت: آمریکا از جمله کشورهایی است که به عهد خود وفا نمی کند و با این وجود ما نمی توانیم به آمریکا اعتماد کنیم.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۲