خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵

الثلاثاء ٢٥ ربيع الثاني ١٤٣٨

Tuesday, January 24, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
آیت ‌الله مکارم شیرازی:
بافت های فرسوده بازسازی شوند/خسارت های وارد شده به پلاسکو جبران شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: باید خسارت حادثه دیدگاه ساختمان پلاسکو جبران شود و مسئولان باید در کنار اینکه با بازماندگان این حادثه همدردی می‌کنند، به فکر جبران خسارت حادثه دیدگان هم باشند.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۳:۲۲

آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي:
حقوق‌هاي نجومي وجدان جامعه را جريحه‌ دار كرده است
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي گفت: در خصوص سو استفاده های مالی باید نهادهای اطلاعاتی، دولت و دستگاه قضایی نماینده ای فرستاده و در جلسه ای تعیین تکلیف کنند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۹

آیت الله نوری همدانی:
اختلافات نباید به جامعه کشیده شود/اتحاد در جامعه حفظ شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به برخی اختلاف ها گفت: نباید دامنه اختلاف ها به جامعه کشیده شود، باید وحدت در جامعه گسترش یافته و در تمام محورها انجام شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۶

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
عزم جدی برای درمان فضای مجازی در کشور وجود ندارد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی تصریح کرد: درد فضای مجازی قابل درمان است اما عزم جدی برای اصلاح آن وجود ندارد، هرچند که این درمان هزینه چندانی هم ندارد اما سرنوشت جامعه با این امر ارتباط داشته که باید اصلاح شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۳

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
۹ دی روز مهم و تاریخی است/سیاست های حاکم بر جهان منافقانه و مملو از دروغ است
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی با بیان اینکه سیاست های حاکم بر جهان امروز منافقانه و مملو از دروغ و نفاق است گفت: هر چه زمان می گذرد بی اعتمادی به سیاست حاکم بر جوامع کنونی کمتر می شود و بدبین تر می شویم.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۱:۵۷

آیت ‌الله سبحانی عنوان کرد
حوزه علمیه باید علمی و فکری باشد/لزوم اهمیت عمل عالم
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی با اشاره به فعالیت حوزه های علمیه گفت: حوزه باید یک حوزه علمی و فکری باشد و شب روز در حال فراگیری علوم بوده و فکر برتر را در جامعه سوق دهد.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۰:۳۶

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
بانکداری کشور هنوز اسلامی نشده است/مسئولان دلسوزانه مشکلات فضای مجازی را برطرف کنند
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: بانک ها سود بر سود می گذارند و اسم آن را بانکداری اسلامی می گذارند اما متاسفانه بانکداری ما هنوز اسلامی نشده است.

۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۱:۱۰

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
انگلیس به فکر سرکیسه کردن شیوخ عرب است/در خصوص برجام باید در برابر نامردی دشمن ایستادگی کرد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: در موضوع برجام امتیازهای سنگین و فراوانی به آنها دادیم که اگر در برابر آن بخواهند پیمان شکنی و نامردی کنند قابل تحمل نبوده و باید آماده بود و البته نباید کار عجولانه نیز انجام داد.

۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۲:۰۳

آیت‌ الله سبحانی:
علوم واقعی باید بر جوارح انسان تاثیر بگذارد
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله سبحانی تصریح کرد: پست ترین مرحله علم و دانش، علومی است که در زبان باشد و علم واقعی آن است که پایین رفته و بر جوارح و زبان و گوش و قلب ما تاتیر بگذارد.

۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۲:۱۶

تاکید آیت‌ الله سبحانی بر تربیت فقیه در جامعه
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله سبحانی گفت: تربیت فقیه امر ضروری و مهم است و موجب می شود تا دشمنان به افکار جوانان و مردم ما نزدیک نشده و آنها را گمراه نکنند.

۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۲:۲۵

آیت ‌الله مکارم‌ شیرازی:
اربعین خاری در چشم وهابی ها است
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم‌ شیرازی تاکید کرد: اربعین سرمایه مهم و خاری در چشم وهابی ‌ها است و مشاهده می کنند که حرف های دروغ آنها مشتری نداشته و مردم با همه عشق و علاقه در این مراسم شرکت می کنند.

۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۲:۲۵

آیت الله سبحانی:
علمای اسلام با توجه به مشترکات به وحدت برسند/دنیا به فکر تخریب کشورهای اسلامی است
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی خطاب به علمای ادیان اسلامی گفت: همه باید بدانند که بدون توجه به اختلافات باید موضوع تفرقه در جهان اسلام را حل کرد و علمایی که دلشان برای اسلام می سوزد باید در رفع این مشکل گام بر دارند.

۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۲:۳۹

سفر دبير شوراي عالي امنيت ملي به قم
دكتر شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي امروز پنج شنبه ۶ آبان در سفر خود به قم با حضرات آیات صافی گلپایگانی،مکارم شیرازی،نوری همدانی،جوادی آملی و حجت الاسلام شهرستانی دیدار کردند.

۱۳۹۵/۸/۷ - ۰۰:۵۴

آیت‌ الله نوری همدانی:
تاریخ انقلاب باید مطرح شود/باید همواره امام راحل برای ما الگو باشند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله نوری همدانی گفت: در طول تاریخ امام راحل درس های بسیاری را برای ما به ارمغان گذاشتند که باید از آنها بهره و عبرت گرفته و این مسائل مهم را فراموش نکنیم.

۱۳۹۵/۸/۵ - ۱۳:۰۸

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
شایعه‌پراکنی اعتماد را متزلزل می‌کند/تا گناه کسی در محکمه اسلامی ثابت نشود، نقل آن، گناه کبیره است
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی تاکید کرد: شایعه‌پراکنی سبب سو ظن شده و اعتمادها را از بین خواهد برد و باید بدانیم که هیچ سرمایه ‌ای مهمتر از اعتماد به یکدیگر نیست.

۱۳۹۵/۸/۵ - ۱۲:۵۰

آیت ‌الله نوری همدانی:
عاشورا مکتب پیشرفت و تمدن است/دشمن در فضای مجازی می خواهد مکتب عاشورا را تضعیف کند
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی با اشاره به تحرکات دشمنان در فضای مجازی گفت: آنها به دنبال این هستند که از این طریق مکتب عاشورا به به تحریف کشیده و یا تضعیف کنند، اما باید بدانیم که عاشورا مکتب پیشرفت و تمدن است.

۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۲:۲۰

آیت‌ الله سبحانی:
طلاب به فراگیری علوم دینی بپردازند/مباحثه طلاب امر ضروری است
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله سبحانی گفت: فراگیری علوم دینی و داشتن ایمان امر ضروری است که باید همواره در دستور کار باشد و طلاب مباحثه دروس را جدی گرفته و به آن پای بند باشند.

۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۲:۱۹

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
چهره واقعی غرب نمایان شده است/حمایت از حقوق بشر ادعای غربی هاست
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: در یمن شاهد هستیم که از یک فرد جانی به دلیل پولدار بودند حمایت می کنند اما در برابر این همه کشتار مردم بیگناه سکوت می کنند.

۱۳۹۵/۷/۲۸ - ۱۱:۵۶

آیت الله جوادی آملی:
محرم را نباید تنها به گریاندن مردم صرف کرد
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: نباید محرم را تنها به گریاندن مردم صرف کرد بلکه باید در این ایام معارف حسینی را بیان کرده تا برای مردم زنده بماند.

۱۳۹۵/۷/۷ - ۱۳:۴۴

آیت الله نوری همدانی:
اقداماتی که موجب وهن در مجالس عزاداری می شود باید کنار گذاشت/سخنرانان و مداحان مطالب را با سند بیان کنند
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه قمه زنی موجب وهن در عزاداری امام حسین(ع) می شود و حرام است، گفت: هر گونه اقدامی که موجب وهن دین و مذهب می شود را در مجالس عزاداری کنار بگذاریم چرا که دشمن سو استفاده می کند.

۱۳۹۵/۷/۷ - ۱۳:۴۲