خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
آیت الله نوری همدانی عنوان کرد
عربستان با هر قیمتی می خواهد در منطقه نفوذ داشته باشد/اعتراض گسترده مردم پاکستان به سفر بن سلمان
آیت الله نوری همدانی گفت: مردم پاکستان با سفر بن سلمان مخالف بودند و دست به اعتراضات گسترده نیز زدند که حاصل این سفر توطئه و همچنین کمک ۲۰ میلیارد دلاری سعودی ‌ها به دولت پاکستان بود.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۲:۵۱

آیت ‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد
تشریفات عید نوروز باید کم شود
آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: انتظار است که مردم و دولت در ایام نوروز، تشریفات را کم کرده و به جای آن به فکر خانواده‌ هایی که در فشار مضاعف هستند باشند.

۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۱:۵۸

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سردادن برخی شعارها در راهپیمایی ۲۲ بهمن
آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از سردادن برخی شعارها در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: متاسفانه برخی افراد تندرو همه مسائل را کنار گذاشته و به نظام و انقلاب ضربه می زنند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۴

آیت‌الله مکارم شیرازی:
امیدواریم مسئولان پیام حضور باشکوه مردم در راهپیمایی را شنیده باشند
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن از حضور با صلابت مردم قدردانی کرد و گفت:مردم استوارتر و مستحکم‌تر مشت بر دهان دشمنان زدند و رسالت مسئولان با این حضور پرشور سنگین‌تر شد.

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۱:۰۶

آیت‌الله مکارم شیرازی:
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ تمام توطئه‌های دشمن را خواهد داد
آیت الله مکارم شیرازی به ایام الله دهه فجر اشاره کرد و ضمن گرامیداشت این ایام گفت: مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن حضوری پرشور خواهند داشت و به لطف خداوند پاسخ دشمن را خواهند داد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۲:۵۰

لزوم تعقل و تفکر از دیدگاه آیت الله سبحانی
آیت الله سبحانی گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که کارهای خود را مقداری کم کرده و به تفکر و فکر بپردازیم و بدانیم که تعقل در کار نتیجه بسیاری دارد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۶

آیت الله مکارم شیرازی:
مسئولان به فکر رفع مشکلات اقتصادی مردم باشند/باید از خواب غفلت بیدار شد
آیت الله مکارم شیرازی به پرونده های قضایی اشاره کرد و گفت: بسیاری از این پرونده ها به دلیل ضعف مسائل فرهنگی در جامعه است که اگر تقویت شود، شاهد کاهش پرونده ها خواهیم بود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۱:۴۵

آیت‌الله سبحانی:
منبرهای تعلیمی و تبلیغی توسط طلاب برپا شود/منبر طلاب باید بار دولت را در کاهش فساد کم کند
آیت الله سبحانی با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: متاسفانه جنایات، دزدی، خیانت، فساد و... در کشور زیاد شده و یکی از دلایل آن این است که منبرهای تعلیمی و تبلیغی که شراب خوار را پای منبر توبه می داد و یا بی نماز را نماز خوان می کرد، کم شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۹

آیت ‌الله نوری همدانی:
قیام ۱۹ دی مردم قم سرآغاز انقلاب اسلامی ایران بود
آیت ‌الله نوری همدانی گفت: قیام مردمی قم در ۱۹ دی سال ۵۶ منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ شد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۲

آیت الله سبحانی تاکید کرد
لزوم از بین رفتن خودخواهی و رسیدن به حقیقت خواهی انسان ها
آیت الله سبحانی گفت: اگر انسان ها بتوانند مقام خودخواهی خود را کم کنند و به حقیقت خواهی برسند، درجات والای انسانی را کسب خواهند کرد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۵

آیت ‌الله علوی‌ گرگانی:
باید از ظرفیت اصناف در رفع مشکلات استفاده کرد
آیت ‌الله علوی‌ گرگانی با اشاره به خدمات اصناف گفت: باید از ظرفیت اصناف نیز استفاده کرد و باید کمال دقت را در کارها داشته باشند، اصناف نمایندگان ملت بوده و هر جا موجب ضرر برای ملت است باید جلوی آن را بگیرند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۳

آیت الله مکارم شیرازی:
مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی تنها یک تکلیف شرعی نیست/ جایگاه امر به معروف نباید خدشه دار شود
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: مقابله با بدحجابی و بی‌حجابی تنها یک تکلیف شرعی نیست بلکه باید بدانیم که این موضوع فساد اخلاقی جوانان را به همراه داشته و موجب متلاشی شدن خانواده ها و افزایش ارتباطات نامشروع و ارتکاب جنایات را به دنبال خواهد داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۰۷

آیت الله نوری همدانی:
اسلام مخالف اشرافی گری است/فقر در جامعه اسلامی باید از بین برود
آیت الله نوری همدانی گفت: اسلام مخالف اشرافی گری است و در جامعه اسلامی نباید این امر وجود داشته باشد و مسئولان باید برای رفع مشکلات اقتصادی و فقر در جامعه تلاش کنند.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۴:۲۲

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
«نماز جمعه» فرزند حوزه است / نباید پایگاه ضد حوزه شود
آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: همه چیز در نماز جمعه از حوزه است، چطور می شود که یک فرد مخالف حوزه را دعوت کرده تا دروغ های بزرگ بگوید، در نماز جمعه گفته می شود که چهل سال است حوزه حرف های سابقش را می زند.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۰:۵۱

توضیحات آیت الله سبحانی در خصوص دیدار اخیرشان با ناشران
آیت الله سبحانی با اشاره به واکنش ها بعد از دیدار با ناشران گفت: پس از آن جلسه شخصی نوشت که تکلیف شرع فقط نماز مغرب و عشاست که در پاسخ باید بگوییم نماز تکلیف شرع است و کارهایی همچون مشق شب، تکلیف عرف که باید به این مسائل توجه و اهتمام داشته باشیم.

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۱۰:۴۹

هشدار آیت الله نوری همدانی نسبت به FATF؛
باید مراقب نفوذ دشمنان بود/هوشیاری لازمه کار است
آیت الله نوری همدانی گفت: FATF پروژه ای برای نفوذ غربی ها و صهیونیست ها به ایران است و از این رو علما و مراجع و حوزه در برابر تصویب این طراح ها سکوت نکرده و هشدار خواهیم داد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۱

آیت الله مکارم شیرازی:
وضعیت نابسامان کاغذ باید برطرف شود/شبکه های ضد انقلاب در دروغگویی مهارت دارند
آیت الله مکارم شیرازی گفت: موضوع کاغذ باید برطرف شود و دولت مشکل آن را برطرف کند و در گسترش خوراک روحی و معنوی به جامعه بکوشد.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۴۰

آیت الله سبحانی:
حذف تکلیف مدارس اشتباه است
آیت الله سبحانی با اشاره حذف تکلیف درسی در مدارس گفت: شنیده می شود در برخی مدارس تکالیف مدرسه حذف شده که کار اشتباهی است و باید بررسی شود.

۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۳:۳۸

یک مرجع تقلید، مطرح کرد
مسئولان باید در میان مردم باشند/لزوم توجه به رفع مشکلات مردم
آیت الله نوری همدانی، گفت: مسئولان باید در میان مردم باشند و امام راحل و مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید دارند و بدانیم که اگر در میان مردم نباشیم، روز مشکلات است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۴۸

آیت الله سبحانی:
اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند
آیت الله سبحانی گفت: اسلام تبعیض بین زن و مرد را محکوم می کند اما معتقد به تفاوت میان آنها هست و دلیل تفاوت برخی احکام بین این دو موضوع است.

۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۲:۱۱