خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

الخميس ٢ رجب ١٤٣٨

Thursday, March 30, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه درس فقه مراجع
آیت‌الله نوری همدانی:
آیت‌الله ابن الرضا خدمات فراوانی برای نشر فرهنگ اهل بیت(ع) ارائه کرد
خبرگزاری شبستان: یکی از مراجع تقلید گفت: آیت‌الله ابن الرضا و والد مکرمشان سال‌های طولانی با تأسیس مدارس علمیه و تربیت شاگردان فراوان در نشر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام خدمات فراوانی کردند.

۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۳:۵۷

آیت‌الله صافی گلپایگانی:
آیت‌الله خوانساری عمر خود را در راه ترویج معارف اهل‌بیت(ع) صرف کرد
خبرگزاری شبستان:یکی از مراجع تقلید گفت: آیت‌الله ابن‌الرضا خوانساری عمر مبارک خود را در راه اعتلای کلمه‌الله و ترویج معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام و تاسیس حوزه علمیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در شهرستان خوانسار و بنای مراکز عام ال

۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۳:۵۶

آیت الله مکارم شیرازی:
امام راحل با توکل به خداوند انقلاب را به پیروزی رساند/آمریکا قابل اعتماد نیست
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به بد عهدی های آمریکایی ها گفت: آمریکا از جمله کشورهایی است که به عهد خود وفا نمی کند و با این وجود ما نمی توانیم به آمریکا اعتماد کنیم.

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۲

آيت ‌الله نوري همداني:
هر کس به فکر تکیه کردن به بیگانه باشد، خیانت کرده است
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله نوري همداني تاکید کرد: باید بدانیم که تکیه بر بیگانه خیانت است، همگان بدانید که در هیچ زمانی بیگانگان دلشان برای ملت و کشور ما نسوخته و اگر کسی بخواهد به آنها تکیه کند، خیانت کرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۲:۳۲

آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي:
اقتصاد مقاومتی با شعار و برگزاری همایش محقق نمی شود/استفاده از کالای ایرانی باید در دستور کار باشد
خبرگزاری شبستان: آيت‌ الله مكارم ‌شيرازي به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تحقق این امر با شعار دادن و برگزاری همایش صورت نمی گیرد، بلکه زمانی مشکل حل می شود که دولت، فروشندگان و مردم پای کار آمده و به تولید داخلی فکر کنند.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۱:۱۱

آیت الله سبحانی تاکید کرد
همت و تواضع دو مقوله اصلی برای طلاب
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی گفت: باید طلاب همت به خرج داده و در درس خواندن همواره همت کنند و با تواضع به کسب علم بپردازند.

۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۰:۲۱

آیت ‌الله مکارم شیرازی:
بافت های فرسوده بازسازی شوند/خسارت های وارد شده به پلاسکو جبران شود
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم شیرازی گفت: باید خسارت حادثه دیدگاه ساختمان پلاسکو جبران شود و مسئولان باید در کنار اینکه با بازماندگان این حادثه همدردی می‌کنند، به فکر جبران خسارت حادثه دیدگان هم باشند.

۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۳:۲۲

آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي:
حقوق‌هاي نجومي وجدان جامعه را جريحه‌ دار كرده است
خبرگزاری شبستان: آيت ‌الله مكارم‌ شيرازي گفت: در خصوص سو استفاده های مالی باید نهادهای اطلاعاتی، دولت و دستگاه قضایی نماینده ای فرستاده و در جلسه ای تعیین تکلیف کنند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۹

آیت الله نوری همدانی:
اختلافات نباید به جامعه کشیده شود/اتحاد در جامعه حفظ شود
خبرگزاری شبستان: آیت الله نوری همدانی با اشاره به برخی اختلاف ها گفت: نباید دامنه اختلاف ها به جامعه کشیده شود، باید وحدت در جامعه گسترش یافته و در تمام محورها انجام شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۶

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
عزم جدی برای درمان فضای مجازی در کشور وجود ندارد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی تصریح کرد: درد فضای مجازی قابل درمان است اما عزم جدی برای اصلاح آن وجود ندارد، هرچند که این درمان هزینه چندانی هم ندارد اما سرنوشت جامعه با این امر ارتباط داشته که باید اصلاح شود.

۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۳

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
۹ دی روز مهم و تاریخی است/سیاست های حاکم بر جهان منافقانه و مملو از دروغ است
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی با بیان اینکه سیاست های حاکم بر جهان امروز منافقانه و مملو از دروغ و نفاق است گفت: هر چه زمان می گذرد بی اعتمادی به سیاست حاکم بر جوامع کنونی کمتر می شود و بدبین تر می شویم.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۱:۵۷

آیت ‌الله سبحانی عنوان کرد
حوزه علمیه باید علمی و فکری باشد/لزوم اهمیت عمل عالم
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی با اشاره به فعالیت حوزه های علمیه گفت: حوزه باید یک حوزه علمی و فکری باشد و شب روز در حال فراگیری علوم بوده و فکر برتر را در جامعه سوق دهد.

۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۱۰:۳۶

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
بانکداری کشور هنوز اسلامی نشده است/مسئولان دلسوزانه مشکلات فضای مجازی را برطرف کنند
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: بانک ها سود بر سود می گذارند و اسم آن را بانکداری اسلامی می گذارند اما متاسفانه بانکداری ما هنوز اسلامی نشده است.

۱۳۹۵/۱۰/۱ - ۱۱:۱۰

آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی:
انگلیس به فکر سرکیسه کردن شیوخ عرب است/در خصوص برجام باید در برابر نامردی دشمن ایستادگی کرد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم ‌شیرازی گفت: در موضوع برجام امتیازهای سنگین و فراوانی به آنها دادیم که اگر در برابر آن بخواهند پیمان شکنی و نامردی کنند قابل تحمل نبوده و باید آماده بود و البته نباید کار عجولانه نیز انجام داد.

۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۲:۰۳

آیت‌ الله سبحانی:
علوم واقعی باید بر جوارح انسان تاثیر بگذارد
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله سبحانی تصریح کرد: پست ترین مرحله علم و دانش، علومی است که در زبان باشد و علم واقعی آن است که پایین رفته و بر جوارح و زبان و گوش و قلب ما تاتیر بگذارد.

۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۲:۱۶

تاکید آیت‌ الله سبحانی بر تربیت فقیه در جامعه
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله سبحانی گفت: تربیت فقیه امر ضروری و مهم است و موجب می شود تا دشمنان به افکار جوانان و مردم ما نزدیک نشده و آنها را گمراه نکنند.

۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۲:۲۵

آیت ‌الله مکارم‌ شیرازی:
اربعین خاری در چشم وهابی ها است
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله مکارم‌ شیرازی تاکید کرد: اربعین سرمایه مهم و خاری در چشم وهابی ‌ها است و مشاهده می کنند که حرف های دروغ آنها مشتری نداشته و مردم با همه عشق و علاقه در این مراسم شرکت می کنند.

۱۳۹۵/۸/۲۶ - ۱۲:۲۵

آیت الله سبحانی:
علمای اسلام با توجه به مشترکات به وحدت برسند/دنیا به فکر تخریب کشورهای اسلامی است
خبرگزاری شبستان: آیت الله سبحانی خطاب به علمای ادیان اسلامی گفت: همه باید بدانند که بدون توجه به اختلافات باید موضوع تفرقه در جهان اسلام را حل کرد و علمایی که دلشان برای اسلام می سوزد باید در رفع این مشکل گام بر دارند.

۱۳۹۵/۸/۱۹ - ۱۲:۳۹

سفر دبير شوراي عالي امنيت ملي به قم
دكتر شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي امروز پنج شنبه ۶ آبان در سفر خود به قم با حضرات آیات صافی گلپایگانی،مکارم شیرازی،نوری همدانی،جوادی آملی و حجت الاسلام شهرستانی دیدار کردند.

۱۳۹۵/۸/۷ - ۰۰:۵۴

آیت‌ الله نوری همدانی:
تاریخ انقلاب باید مطرح شود/باید همواره امام راحل برای ما الگو باشند
خبرگزاری شبستان: آیت‌ الله نوری همدانی گفت: در طول تاریخ امام راحل درس های بسیاری را برای ما به ارمغان گذاشتند که باید از آنها بهره و عبرت گرفته و این مسائل مهم را فراموش نکنیم.

۱۳۹۵/۸/۵ - ۱۳:۰۸