خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٦ رمضان ١٤٤٠

Tuesday, May 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه هنر تجسمی
نگاهی به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر
جشنواره ای که پای بزرگان تجسمی به واسطه گالری ها به آن باز شد
یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی متفاوت ترین جشنواره هنرهای تجسمی در عمر کوتاهش است؛ جشنواره ای که با دعوت مدیر مرکز هنرهای تجسمی از گالری دارها پای بزرگان تجسمی به این رویداد هنری باز شد.

۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۶

یدالله کابلی در نشست هفته خوشنویسی:
هیچ یک از هنرهای تجسمی به اندازه خوشنویسی رشد نداشته است
عضو شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران با بیان این که امروز دوران درخشان خوشنویسی ایران است،گفت: هیچ کدام از هنرهای تجسمی بدون حمایت دولتی به اندازه خوشنویسی رشد نداشته است.

۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۵:۵۸

«حضور هنر در زندگی مردم» در گفتگو با علی تن
در شرایط کنونی اقتصاد، «هنر» می تواند پشتوانه ارزی کشور باشد
هنرمند خوشنویس با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا هنر تجسمی مهجور نماند، گفت: این که اثر هنری گران فروخته شود، دور از انتظار نیست. در برخی کشورها آثار هنری پشتوانه ارزی اقتصاد است، ما هم باید به سوی آن نقطه حرکت کنیم.

۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۸:۰۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر:
ایران از طریق هنرهای تجسمی می‌تواند بدون زبان واسطه با جهان ارتباط برقرار کند
خبرگزاری شبستان:سیدعباس صالحی با بیان اینکه هنرهای تجسمی چون با زبان تصویر صحبت می‌کنند،هنرهای جهانی هستند؛ گفت: ایران از طریق هنرهای تجسمی می‌تواند بدون زبان واسطه با جهان ارتباط برقرارکند.

۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۰۹:۰۹

نقاشی های سرخوشانه و غیر رقابتی ۵ تا ۱۲ ساله ها در جشنواره نقطه
خبرگزاری شبستان: نخستین جشنواره تجسمی کودک و نوجوان "نقطه" با نمایش بیش از ۱۰۰ نقاشی، برگزاری چهار کارگاه، چهار نشست تخصصی و یک نمایشگاه کتاب کودک در هنرکده لنا برگزار شد.

۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۵:۰۷

افشین پیرهاشمی تنها هنرمند خاورمیانه در حراج فیلیپس 
خبرگزاری شبستان: حراج فیلیپس لندن در حالی برگزار می‌شود که تنها یک اثر از کشورهای خاورمیانه در آن حضور دارد.

۱۳۹۶/۴/۹ - ۲۱:۰۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:
هنرمندان از هنر به نفع تعالی جامعه استفاده کنند
خبرگزاری شبستان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه هنرمندان باید از هنر به نفع تعالی جامعه استفاده کنند، گفت:هنرمندان می توانند ارتقا و اعتلای فرهنگ سیاسی و اجتماعی را از طریق هنر به مردم عرضه کنند.

۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۲۲:۱۹

هنرهای تجسمی در محیط شهری/ حسن علیکرمی:
هنر محیطی در سطح تهران یکدست نیست/ گرافیک شهری ما الگوی واحد ندارد
خبرگزاری شبستان: مدرس دانشگاه معتقد است با بهره از گرافیک منسجم شهری می توان تاثیر آزاردهنده ترافیک، شلوغی، زشتی های معماری از هم گسیخته و بی مبنا و هرج و مرج در جلوه بصری شهر را کاهش داد.

۱۳۹۴/۸/۱۲ - ۰۹:۴۸

اسطوره های ملی و مذهبی در هنرهای تجسمی/ احسان قائمی:
داستان های قرآن و تاریخ اسلام موجب غنای نگارگری ایرانی است
خبرگزاری شبستان: هنرمند نگارگر با اشاره به تاثیر داستان های قرآنی و تاریخ اسلام در غنای نگارگری ایرانی، گفت: تصاویر گوناگونی که از مجموعه آثار تاریخی به دست ما رسیده جملگی حکایت از نقش پررنگ و انفکاک ناپذیر اسطوره های دینی خصوصا پیامبر اسلام و امام اول شیعیان در نگارگری دارد.

۱۳۹۴/۵/۱۳ - ۰۹:۳۲