خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠

Saturday, May 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس
مشق قدر
همه ساله در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، خطاطان شیرازی در مراسمی به عنوان «مشق قدر» شرکت می کنند.

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۱۲:۱۸

مشق قدر
خبرگزاری شبستان: همه ساله در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، خطاطان شیرازی در مراسمی به عنوان «مشق قدر» شرکت می کنند.

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۵:۴۴

متولیان هنر، مجموعه های استاد اجتهادی را به زیور طبع آراسته کنند
خبرگزاری شبستان: مراسم نکوداشت سید حسن اجتهادی، استاد فقید و شاعر معاصر استان فارس در شیراز برگزار شد و یکی از سخنرانان مراسم، از متولیان هنر استان خواست، مجموعه های استاد اجتهادی را به زیور طبع آراسته کنند.

۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۸:۵۸

باید با هم افزایی، همدلی و همت جمعی، مشکلات فرهنگی استان را از بین ببریم
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: باید با هم افزایی، همدلی و همت جمعی، مشکلات فرهنگی استان را از بین ببریم.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۲:۴۰

سازمان تبلیغات اسلامی از متولیان گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) در کشور است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس گفت: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از متولیان امور فرهنگی و تبلیغی کشور در تبیین و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است که با همکاری سایر دستگاه ها، می تواند در اعتلای فرهنگ دینی استان اثرگذار باشد.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۲:۲۷

بازدید استاندار فارس از نمایشگاه قرآنی
خبرگزاری شبستان: مهندس تبادار، استاندار فارس از نمایشگاه قرآنی فارس که با عنوان «عروه الوثقی» در گذر هنر برپا شده است، بازدید کرد.

۱۳۹۷/۳/۱۰ - ۱۰:۵۳

تشکیل کارگروه مشترک تئاتر و انجمن هنرهای نمایشی فارس
خبرگزاری شبستان: هیئت مدیره های انجمن هنرهای نمایشی فارس و خانه تئاتر شیراز امروز (۶ خرداد) در نخستین جلسه هم اندیشی میزبان دکتر لیلا دودمان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بودند، این جلسه به همت هنرمندان تئاتر و در دفتر خانه تئاتر شیراز برگزار شد.

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۱:۰۴

برگزاری «جشن رمضان» در ۱۵ نقطه فارس/ ۱۵ فعال قرآنی استان تجلیل می شوند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برگزاری «جشن رمضان» در ۱۵ نقطه فارس، گفت: ۱۵ فعال قرآنی استان در ایام ماه مبارک رمضان تجلیل می شوند.

۱۳۹۷/۳/۴ - ۰۰:۰۵

«هنرمندی» با «هنرپیشگی» تفاوت دارد
خبرگزاری شبستان: رئیس مدرسه خان شیراز گفت: در بحث هنر و فرهنگ هم می توان گفت که «هنرمندی» با «هنرپیشگی» تفاوت دارد و این هنر است که در وجودش یگانه شده و ارزش و اصالت پیدا کرده و با انسانی که هنر را فقط پیشه کرده، فرق دارد.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۲۳:۵۵

باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز گفت: باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد و اگر گفتمان فلسفی و بنیادی به هنر داشته باشیم، لازم است تا نکات اولیه آن آماده باشد.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۹:۴۶

دیدار اعضای دبیرخانه کانون های مساجد فارس با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبرگزاری شبستان: پرسنل دبیرخانه کانون های مساجد و همچنین خبرگزاری شبستان فارس با صابر سهرابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کردند.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۳:۴۴

کانون های مساجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و هنری به حساب می آیند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه کانون های مساجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و هنری به حساب می آیند، گفت: هم افزایی با کانون های مساجد از اولویت برنامه های اداره کل خواهد بود.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۶

ثبت بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه های مسجد»
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از ثبت بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه های مسجد»، خبر داد و گفت: پتانسیل عظیمی در کانون های مساجد وجود دارد.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۳

نشان مفاخر فرهنگی فارس به دکتر بهزاد مریدی اعطا شد
خبرگزاری شبستان: نشان مفاخر فرهنگی فارس به دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعطا شد.

۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۰۳

استان فارس نیازمند سند توسعه فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: استان فارس نیازمند سند توسعه فرهنگی است تا همه اقدامات و زحمات به ایجاد تصویر روشن از فضای فرهنگی استان کمک کند.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۹

حفظ سرمایه های فرهنگ و هنر فارس ضروری است
خبرگزاری شبستان: معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری شیراز و استان فارس، گفت: برای آینده فرهنگ و هنر کشور، یک چشم ما در وزارتخانه به شیراز است و همه سرمایه های فرهنگی و هنری آن باید حفظ شود.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۷

سکان مدیریت فرهنگی فارس در دستان صابر سهرابی/مهمترین دغدغه فکری من تعالی فرهنگ و هنر استان است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مهمترین دغدغه فکری خود را تعالی فرهنگ و هنر استان فارس دانست.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۳

توجه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی فارس از ضروریات است
خبرگزاری شبستان: معاون عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه استان پهناور و بزرگ فارس تلاش های فراوانی را طلب می کند، گفت: توجه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی فارس از ضروریات است.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۰

اهالی فرهنگ و هنر باید سخنان خود را هنرمندانه با رعایت مقتضیات زمان بگوید
خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره با اینکه فارس مطالبات فرهنگی بسیار زیادی دارد، گفت: اهالی فرهنگ و هنر باید سخنان خود را هنرمندانه با رعایت مقتضیات زمان بگوید.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۴۶

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
خبرگزاری شبستان: مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز (۲۹ اردیبهشت) در شیراز برگزار شد، در این مراسم صابر سهرابی به عنوان مدیر کل جدید معرفی و از زحمات دکتر بهزاد مریدی، تقدیر شد.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۴۲