خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس
آغاز به کار شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز در خانه تنیس روی میز
کتابخانه «ورزش و اندیشه» در خانه تنیس روی میز شیراز همزمان با هفته تربیت بدنی و همچنین آغاز به کار شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز افتتاح شد.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۸:۲۹

کارکردهای سابق مساجد احیا شود
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس گفت: پیش از این تمام تصمیم های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مسجد گرفته می شد اما امروز چنین نیست و مسجد باید به کارکردهای خود بازگردد.

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۲۷

اختتامیه جشنواره استانی «ابوذر»، آبان ماه جاری برگزار می شود
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اختتامیه جشنواره استانی «ابوذر» بعد از محرم و صفر بین ۱۹ تا ۲۴ آبان برگزار می شود و حدود یکصد نفر در این جشنواره شرکت کرده اند.

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۵۵

برخی از مسئولین در عمرشان وارد حوزه نقد نشده اند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برخی از مسئولین در عمرشان در حوزه نقد وارد نشده اند و واقعیت های جامعه را نمی خواهند بپذیرند و از این رو باید فرهنگ نقد پذیری در جامعه تسری یابد.

۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۵۲

شبکه «نامه رسانان شیراز، دوستدار کتاب و کتابخوانی» در شیراز راه اندازی شد
شبکه «نامه رسانان شیراز، دوستدار کتاب و کتابخوانی»، با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی در شیراز راه اندازی شد.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۴۴

ترویج کتاب، یکی از رسالت های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی است
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ترویج کتاب و کتابخوان، یکی از رسالت های مهم اداره کل و وزارت ارشاد است.

۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۴۰

ایجاد شبکه آتش نشانان دوستدار کتاب برای پر کردن اوقات فراغت آتش نشانان، اثرگذار است
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: ایجاد شبکه آتش نشانان دوستدار کتاب برای پر کردن اوقات فراغت البته اندک این قشر مهم جامعه، برنامه ای مهم و اثر گذار است.

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۲:۲۹

شبکه «آتش نشانان دوستدار کتاب شیراز» راه اندازی شد
در ادامه طرح های شهر شیراز در پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران، مقارن با روز آتش نشان، شبکه «آتش نشانان دوستدار کتاب شیراز» در ایستگاه آتش نشانی شماره یک این شهر رسما راه اندازی شد.

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۲:۲۲

ایجاد شبکه دوستداران کتاب به منظور جریان سازی فکری و فرهنگی در حوزه ترویج مطالعه مفید
معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه «شبکه آتش نشانان دوستدار کتاب شیراز»، گفت: این شبکه ها به منظور جریان سازی فکری و فرهنگی در حوزه ترویج مطالعه مفید و پر کردن اوقات فراغت اقشار ایجاد می شود.

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۲:۱۷

انتقاد شدید رئیس شورای فرهنگ عمومی بوانات به عدم حضور مدیران در این جلسه
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات از عدم حضور برخی مدیران در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، انتقاد کرد و گفت: برای برخی مدیران همه چیز به جز جلسه شورای فرهنگ عمومی، در اولویت قرار دارد.

۱۳۹۷/۷/۵ - ۱۵:۲۷

کانون های مساجد باید در راستای عرضه هنر دینی فعالیت داشته باشند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه بودجه های فرهنگی، اندک و دستگاه های فرهنگی، بسیار زیاد و در کمبودها، مردم فقط نگاه به وزارت فرهنگ دارند، گفت: کانون های مساجد باید در راستای عرضه هنر دینی فعالیت داشته باشند.

۱۳۹۷/۷/۵ - ۱۴:۳۷

مساجد بهترین بستر برای کاهش آسیب های اجتماعی هستند
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به اینکه در دهه ۷۰ کانون ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شد، گفت: مساجد بهترین بستر برای کاهش آسیب های اجتماعی هستند چرا که از فضای پاک و مطهر بهره مندند.

۱۳۹۷/۷/۵ - ۱۴:۳۲

مقصر مائیم که مداحان هرچه می خواهند، می خوانند
رئیس انجمن موسیقی فارس گفت: مقصر اینکه برخی مداحان هرچی می خواهند، می خوانند، ما هستیم و چون اسم مداحی روی کار آنان است هیچ نظارتی بر کارشان نیست، هرچه دلشان می خواهد می خوانند.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۲۰:۴۷

لزوم آسیب شناسی در عزاداری ها/ عزاداری امروز به مسابقه خرید طبل مبدل شده است
پیشکسوت تئاتر و سینمای فارس گفت: سینه زنی و عزاداری امروز به مسابقه خرید طبل مبدل شده است و طبلی می خرند که 2 برابر قامت طبال بود و اعتقاد دارم عزاداری و تعزیه امروز نیاز به آسیب شناسی دارد و در هر تعزیه و سینه زنی تنها درسی که مهم است، انسانیت است.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۲۰:۳۶

بداهه نویسی عاشورا توسط خوشنویسان فارس
رئیس انجمن خوشنویسان فارس با اشاره به اینکه خوشنویسان بداهه نویسی واقعه عاشورا را اجرایی می کنند، گفت: هنرمندان خوشنویس نی ریزی مقیم شیراز، در هر سال تابلویی را خلق می کنند که ۱۲ سال است که این کار انجام می شود.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۲:۱۹

کم کاری در خصوص معرفی عاشورا/ از وضعیت کنونی مسجد نو و مسجد عتیق ناراحت هستم
بازیگر سینمای کشور با اشاره به اینکه از وضعیت کنونی مسجد نو و مسجد عتیق ناراحت هستم، گفت: در رابطه با معرفی عاشورا کم کار شده است.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۲:۰۶

هیئت هنرمندان برای ایجاد هم افزایی اجرای کارهای هنری اسلامی راه اندازی شده است
دبیر هیئت امنای هیئت هنرمندان با اشاره به هیئت هنرمندان برای ایجاد فضایی بین هنرمندان در راستای هم افزایی اجرای کارهای هنری اسلامی راه اندازی شده است، گفت: اهل بیت (ع)، سراسر زندگیشان خیر بوده اند.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۲:۰۰

اوج اندیشه و عاطفه از کربلا برمی آید
این شاعر آئینی با تاکید بر اینکه سرچشمه کربلا هنرست و اوج اندیشه و عاطفه از کربلا بر می آید، گفت: ماندگاری کربلا هم به گواه تاریخ به خاطر خطیب ها و شعرای بزرگی است که این واقعه را ماندگار کردند.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۲:۰۰

فراخوان فستیوال «شیرازه کتاب» اعلام شد/ شناسایی شهرهای هدف فارس برای پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اعلام فراخوان فستیوال ایده های ترویج کتابخوانی با عنوان «شیرازه کتاب» و شناسایی شهرهای هدف استان فارس برای نامزدی در پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران خبر داد.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۱:۵۴

برگزاری همایش «کارون نامه نی نوا» برگرفته از یادواره حماسه عاشورا در فارس
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس از برگزاری همایش «کارون نامه نی نوا» برگرفته از یادواره حماسه عاشورا و دفاع مقدس به مدت هشت روز در قالب هشت مجلس تعزیه، هشت پرده خوانی، هشت نمایشنامه خوانی، هشت نمایش خیابانی و 6 نمایش صحنه ای خبر داد.

۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۸:۵۶