خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

الاثنين ٣ ذو القعدة ١٤٣٩

Monday, July 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس
باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه شیراز گفت: باید افق چندین دهه ای برای مبانی فلسفی فرهنگ و هنر ترسیم کرد و اگر گفتمان فلسفی و بنیادی به هنر داشته باشیم، لازم است تا نکات اولیه آن آماده باشد.

۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۹:۴۶

دیدار اعضای دبیرخانه کانون های مساجد فارس با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
خبرگزاری شبستان: پرسنل دبیرخانه کانون های مساجد و همچنین خبرگزاری شبستان فارس با صابر سهرابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کردند.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۳:۴۴

کانون های مساجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و هنری به حساب می آیند
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه کانون های مساجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و هنری به حساب می آیند، گفت: هم افزایی با کانون های مساجد از اولویت برنامه های اداره کل خواهد بود.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۶

ثبت بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه های مسجد»
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از ثبت بیش از ۲۴ هزار نفر عضو کانون مساجد فارس در سامانه «بچه های مسجد»، خبر داد و گفت: پتانسیل عظیمی در کانون های مساجد وجود دارد.

۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۱:۴۳

نشان مفاخر فرهنگی فارس به دکتر بهزاد مریدی اعطا شد
خبرگزاری شبستان: نشان مفاخر فرهنگی فارس به دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعطا شد.

۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۰۳

استان فارس نیازمند سند توسعه فرهنگی است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: استان فارس نیازمند سند توسعه فرهنگی است تا همه اقدامات و زحمات به ایجاد تصویر روشن از فضای فرهنگی استان کمک کند.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۹

حفظ سرمایه های فرهنگ و هنر فارس ضروری است
خبرگزاری شبستان: معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری شیراز و استان فارس، گفت: برای آینده فرهنگ و هنر کشور، یک چشم ما در وزارتخانه به شیراز است و همه سرمایه های فرهنگی و هنری آن باید حفظ شود.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۷

سکان مدیریت فرهنگی فارس در دستان صابر سهرابی/مهمترین دغدغه فکری من تعالی فرهنگ و هنر استان است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مهمترین دغدغه فکری خود را تعالی فرهنگ و هنر استان فارس دانست.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۳

توجه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی فارس از ضروریات است
خبرگزاری شبستان: معاون عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه استان پهناور و بزرگ فارس تلاش های فراوانی را طلب می کند، گفت: توجه به زمینه های فرهنگی و اجتماعی فارس از ضروریات است.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۵۰

اهالی فرهنگ و هنر باید سخنان خود را هنرمندانه با رعایت مقتضیات زمان بگوید
خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره با اینکه فارس مطالبات فرهنگی بسیار زیادی دارد، گفت: اهالی فرهنگ و هنر باید سخنان خود را هنرمندانه با رعایت مقتضیات زمان بگوید.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۴۶

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
خبرگزاری شبستان: مراسم تودیع و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز (۲۹ اردیبهشت) در شیراز برگزار شد، در این مراسم صابر سهرابی به عنوان مدیر کل جدید معرفی و از زحمات دکتر بهزاد مریدی، تقدیر شد.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۲۳:۴۲

کانون های مساجد منشا اثر و نقطه تحول در عرصه فرهنگ دینی و مذهبی هستند
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس گفت: کانون های مساجد منشا اثر و نقطه تحول در عرصه فرهنگ دینی و مذهبی هستند و از این رو باید وزارت خانه توجه بیشتری به کانون ها داشته باشد.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۱:۴۹

لزوم هم افزایی هنرمندان و اعضای کانون های مساجد برای تولید آثار فاخر فرهنگی
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برنامه های موثری توسط جوانان فعال، فرهنگی و مذهبی اجرا می شود و در صورتی که هم افزایی هنرمندان و اصحاب کانون های مساجد شکل بگیرد، شاهد اجرای کارهای فرهنگی مناسب خواهیم بود.

۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۱:۴۷

تعدد افراد معرفی شده به وزارت ارشاد برای پست مدیر کل ارشاد فارس، زیبنده نیست
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه روی میز وزیر ارشاد بیش از ۹ نفر نامزد مدیر کل ارشاد معرفی شده باشد، زیبنده نیست و پیداست به جایی نمی رسیم و این تعدد افراد جای تاسف دارد.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۲:۴۴

مجتمع های فرهنگی دارای شرایط واگذار می شوند/ اولویت با هنرمندان
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از واگذاری تعدادی مجتمع فرهنگی هنری واجد شرایط شهرستان شیراز و چندین شهرستان در استان با حفظ مالکیت و قرار داد یکساله، آنهم با اولویت برای هنرمندان خبر داد.

۱۳۹۷/۱/۱۶ - ۱۰:۲۱

حضور بیش از ۱۲ هزار شرکت کننده زن در آزمون سراسری قرآن استان فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر بخش قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به برگزاری آزمون سراسری قرآن استان با حضور۱۷ هزار و ۲۱۱ نفر شرکت کننده، گفت: از تعداد شرکت کنندگان ۱۲ هزار و ۹۸۲ نفر زن هستند.

۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۰:۳۱

دانش آموزان ابتدایی شرکت کننده در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، به شکل شفاهی امتحان می دهند
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: دانش آموزان اول تا ششم ابتدایی شرکت کننده در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، به شکل شفاهی امتحان می دهند و در مورد بزرگسالان آزمون به شکل کتبی خواهد بود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۵:۱۰

بیش از یک هزار زندانی در آزمون مفاهیم و حفظ قرآن کریم شرکت می کنند
خبرگزاری شبستان: سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین گفت: با توجه به اینکه با همکاری کانون اصلاح و تربیت یک هزار و ۲۲۶ نفر زندانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت می کنند، آزمون در ۱۱ زندان برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۴:۳۵

رقابت ۱۷ هزار و ۲۲۵ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در فارس
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس از رقابت ۱۷ هزار و ۲۲۵ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سطح استان خبر داد و گفت: آزمون کتبی این دوره روز پنج شنبه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود.

۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۳:۴۲

شرکت بیش از سه هزار نفر از حافظان مکتب القرآن ثارالله (ع) در آزمون های حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفند ماه ۹۶
خبرگزاری شبستان: مدیر موسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله (ع) از شرکت بیش از ۲ هزار نفر ازحافظان این موسسه در آزمون حفظ و مفاهیم سازمان اوقاف و وزارت ارشاد در روز ۱۰ اسفندماه سال جاری خبر داد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۲:۵۲