خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨

Sunday, May 28, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس
فرهنگ عشایر نباید از بین برود
خبرگزاری شبستان: امروزه با توجه به تغییراتی که در سبک زندگی روی داده، باید مسئولین به گونه ای برنامه ریزی کنند تا از از بین رفتن فرهنگ غنی عشایر جلوگیری شود، فرهنگی که هزاران سال است مانا بوده و استمرار داشته است.

۱۳۹۶/۲/۳۱ - ۱۰:۱۴

نام شیراز با هنر و فرهنگ عجین شده است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه شیراز همواره نامش با هنر گره خورده است، گفت: شیراز را در همه جای دنیا به نام ادب و هنر می شناسند.

۱۳۹۶/۲/۲۶ - ۰۸:۱۵

همایش علامه خفری برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: همایش علامه شمس الدین محمد خفری از عالمان و فلاسفه استان فارس، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه در خفر و جهرم فارس برگزار می شود.

۱۳۹۶/۲/۱۸ - ۱۴:۰۱

تجدید میثاق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با شهدا
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه جمعی از اهالی نمایش با شهدا تجدید میثاق کردند، در ادامه با حضور بر سر مزار ۲ نفر از هنرمندان که اخیرا فوت شده اند، یاد آن درگذشتگان را گرامی داشتند.

۱۳۹۶/۲/۱۵ - ۰۱:۴۳

مجموعه «تئاتر شهر» باعث رونق نمایش می شود
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه بازدید از مجموعه «تئاتر شهر» شیراز گفت: مجموعه «تئاتر شهر» باعث رونق نمایش می شود.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۹:۰۴

هنر بدون خلاقیت هیچ تفاوتی با دروس پایه نخواهد داشت
خبرگزاری شبستان:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه جز به کل نگریستن و کل به جز نگریستن ۲ مقوله ایست که تا انقلاب صنعتی بود اما امروز باید ترکیبی از هر ۲ باشد، گفت:اگر خلاقیت را از هنر بگیرند، هنر هیچ تفاوتی با دروس پایه نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۸:۵۴

۱۷ اردیبهشت ماه،افتتاح تئاتر شهر
خبرگزاری شبستان: معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: ١٧ اردیبهشت ماه جاری تئاتر شهر در مساحت ٨٠٠ متر مربع، نگارخانه های آباده و بوانات و کتابخانه بیرم هرکدام در مساحت ٥٠٠ متر مربع به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۶/۲/۱۳ - ۱۰:۰۴

دنیای بی اعتمادی بر عصر مدرنیسم حاکم شده است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، با واکاوی سه دوره مختلف زندگی از عصر کشاورزی و فئودالیسم تا عصر صنعت، گفت: دنیای بی اعتمادی بر عصر مدرنیسم حاکم شده است.

۱۳۹۶/۲/۷ - ۱۷:۳۶

تکریم از بزرگان، سرآمدان، مشاهیر و نخبگان در دولت «تدبیر و امید» شدت گرفته است
خبرگزاری شبستان: رئیس بنیاد ملی نخبگان فارس گفت: تکریم از بزرگان، سرآمدان، مشاهیر و نخبگان شناسایی رمز موفقیت آنهاست که تکریم از بزرگان در دولت «تدبیر و امید» شدت گرفته است.

۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۷:۳۳

بهره برداری از ۲ نگارخانه آباده و بوانات تا پایان خرداد ۹۶
خبرگزاری شبستان: معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تا خرداد ماه سال جاری سالن استاد لایق در مساحت ۸۰۰ متر مربع، نگارخانه های آباده و بوانات و کتابخانه بیرم هرکدام در مساحت ۵۰۰ متر مربع به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۶:۰۷

افتتاح هفت سالن سینما و نمایش در شیراز
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از افتتاح هفت سالن سینما و پلاتو نمایش در مجتمع «خلیج فارس» خبر داد و گفت: ۲ پلاتو نمایش و تماشاخانه استاد لایق تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۱:۴۴

پیکر استاد نمایش دانشگاه آزاد در شیراز تشییع شد
خبرگزاری شبستان: پیکر دکتر آرمین ره بین، استاد نمایش دانشگاه آزاد با حضور دوستداران هنر نمایش، خانواده وی و اصحاب هنر از مقابل تالار حافظ شیراز تشییع شد و تا ساعتی دیگر در قطعه فرهیختگان دارالرحمه شیر از دفن می شود.

۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۰:۱۳

امروز ادبیات و شعر زمین گیر شده است و مردم با کتاب قهرند
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز ادبیات و شعر زمین گیر شده است و مردم با کتاب قهرند، گفت: در حوزه سلبی سنگ تمام گذاشته شده و در قسمت ایجابی تولید نداشتیم.

۱۳۹۶/۱/۲۴ - ۲۲:۵۲

آغاز طرح «مترو کتاب» از امروز در شیراز
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: از روز چهارشنبه ٢٣ فروردین ماه در ایستگاه های مترو شیراز طرح «مترو کتاب» افتتاح خواهد شد.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۰۸:۲۸

پیام تسلیت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پی درگذشت غلامحسن اولاد
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پی درگذشت غلامحسن اولاد، شاعر معاصر شیرازی پیام تسلیتی صادر کرد.

۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۸:۴۳

شعار سال ٩٦ بر مبنای شرایط روز است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیام نوروزی خود تاکید کرد: شعار سال ٩٦ بر مبنای شرایط روز است و امروز نیازمند توجه بیش از پیش به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی دولت و ملت هستیم.

۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۸:۳۳

حضرت زهرا (س)، شخصیتی قدرتمند برای اتحاد اهل تسنن و تشیع است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: شخصیت حضرت زهرا (س) منبع معرفت شناسی اسلام است و شخصیتی قدرتمند برای اتحاد تسنن، تشیع و همچنین اسلام و مسیحیت است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۱:۳۴

حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همایش و جایزه ادبی «ریحانه»
خبرگزاری شبستان: معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همایش و جایزه «ریحانه» حمایت می کند و این جایزه باید جای خودش را در میان دیگر جوایز را باز کند.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۲:۱۳

بیش از یک هزار اثر به جشنواره ادبی «ریحانه» رسیده است
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: زمان اعلام فراخوان به مدت یک ماه، یک هزار و ۳۱۲ اثر و ۱۵۶ داستان و داستانک به دبیرخانه ارسال شده است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۹

شناخت مکتب حضرت زهرا (س) و توجه به راه و رسم ایشان مغفول مانده است
خبرگزاری شبستان: موسس مرکز اسلامی فاطمیه گفت: حضرت فاطمه (س) اسوه زنان و مردان ماست که فارغ از جنسیت برای همه ما اسوه است، شناخت مکتب حضرت زهرا (س) و توجه به راه و رسم ایشان مغفول مانده است.

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۵