خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٢ شوّال ١٤٤٠

Sunday, June 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شبکه چهار سیما
«حکایت دل» با آیت الله سید مصطفی محقق داماد
اولین قسمت از مستند چهره نگارِ «حکایت دل» با محوریت معرفی آیت الله «سید مصطفی محقق داماد» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۳:۱۹

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد
اشکال مختلف مواجهه اندیشه‌های اجتماعی جهان اسلام با دنیای مدرن
حجت‌الاسلام «پارسانیا» در برنامه «ضیافت» که به مناسبت ماه رمضان از شبکه چهار سیما پخش می‌شود، با اشاره به سیر تطور فکری در جهان اسلام به اشکال مختلف مواجهه اندیشه‌های اجتماعی جهان اسلام با دنیای مدرن پرداخت.

۱۳۹۸/۳/۱۳ - ۱۱:۴۶

یک روانشناس بیان کرد
ریشه اضطراب نداشتن معنا در زندگی است
حجت‌الاسلام عباسی در برنامه «معنای زندگی» با اشاره به مشکلات امروز انسان، گفت: اضطراب خیلی تهدید کننده‌تر از ترس است. استرس گاهی ملازم اضطراب است یعنی استرس‌ها می‌توانند ناشی از اضطراب باشند یا خودشان باعث اضطراب شوند.

۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۶:۱۷

غلامعلی حداد عادل:
سنت ترجمه‌خوانی قرآن همگانی شود
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: در ابتدای مراسم مجلس، سنت قرائت ترجمه قرآن را نیز قرار دادم تا این سنت در همه محافل کشور رایج شود و هنوز در مجلس ادامه دارد؛ امیدوارم در ایران ترجمه‌خوانی سنت و به عنوان یک عادت و فرهنگ تبدیل شود.

۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۲:۰۰

«ضیافت» میزبان حدادعادل می‌شود
دوازدهمین قسمت از برنامه «شب ضیافت» ميزبان غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با موضوع ترجمه قرآن مي‌شود.

۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۳:۳۲

حجت‌الاسلام الویری:
باید پاسخ پرسش‌های بشر امروز را در قرآن پیدا کنیم
عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه باید پرسش‌های بشر امروز را در قرآن پیدا کنیم، گفت: با این وجود ما فقط به ترجمه اکتفا کرده‌ایم در حالی که آیات قرآن باید تفسیر عملیاتی شوند.

۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۵:۲۷

«ضیافت» با قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان روی آنتن می‌رود
نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «ضیافت» امشب با موضوع « قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان» و با حضور محسن الویری روی آنتن می‌رود.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۱۴:۵۷

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی:
تنهایی محصول جدا شدن آدمی از امر الهی است
میثم سفیدخوش با بیان اینکه نمی‌توان تنهایی را به عنوان یک امر ذاتی تلقی کرد، گفت: باید به دنبال شرایطی در آگاهی و فرهنگ بگردیم که باعث پدید آمدن تنهایی شده اند. تنهایی محصول جدا شدن آدمی از امر الهی است.

۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۰۹:۵۱

یک تمدن‌پژوه مطرح کرد:
تمدن‌پژوهان نمی‌توانند از مسائل جهان اسلام شانه خالی کنند
حجت الاسلام بابایی در هفتمین برنامه «ضیافت» که با موضوع «فهم تمدنی قرآن» از شبکه چهار سیما پخش شد، اظهار کرد: تمدن پژوهان نمی‌توانند از مساله های جهان اسلام شانه خالی کنند. در خوانش‌های خود امید و نقطه عزیمت تمدنی را مدنظر قرار دهیم.

۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۵:۰۱

محمود حکمت نیا:
برخورد با نشر اکاذیب سنت الله است
حکمت‌نیا گفت: خداوند در زمان پیامبر(ص) به سه قشر منافقین، کسانی که در قلب‌شان مرض هست و کسانی که نشر اکاذیب می‌کردند، هشداری شدید می‌دهد و می‌گوید: اگر دست برندارید به شدت با شما برخورد خواهد شد.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۵:۲۱

حجت الاسلام آذربایجانی:
کسی که چرایی زندگی را بداند، با هر چگونگی می‌سازد
عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به ابعاد توانایی انسان در پیشبرد اهدافش، گفت:انسان قدرت و ظرفیت سازگار کردن خود با شرایط جدید را دارد. پس تا آنجا که ممکن است سعی کنیم شرایط جامعه را تغییر دهیم، اگر نشد باید شرایط ذهن خود را تغییر دهیم.

۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۴:۱۰

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی:
فلسفه مواجهه با بنیادِ فرهنگ و ادب یک قوم است
چاووشی با بیان اینکه غایت کاری که فلسفه می تواند در باب معنای زندگی کند، آری گویی به زندگی است، گفت: فلسفه، پرسش از بنیاد و مواجهه با بنیادِ فرهنگ و ادب یک قوم و نوعی نحوه زیستن است.

۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۰۹:۵۷

حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی تشریح کرد
چرا قرآن را در معالجه دردها به کار نمی گیریم؟
عضو خبرگان رهبری در برنامه «ضیافت» شبکه چهار سیما گفت: در حال حاضر رجوع به قرآن به دلیل نداشتن روش کار آمد دچار چیزی شبیه به ایستایی شده، قرن های متمادی است که تفسیرهایمان به تکرار اقوال افتاده است.

۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۶:۳۲

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به «ضیافت» می آید
ویژه برنامه رمضانی «ضیافت» با محور ورود به پژوهش های جدید قرآنی حوزه و دانشگاه، امشب با حضور نجف لکزایی روی آنتن زنده شبکه چهار سیما می رود.

۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۱:۵۶

حجت الاسلام حمید پارسانیا:
نزول قرآن مسیر جدیدی در اندیشه اجتماعی انسان ایجاد کرد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سیر نزول قرآن و تاثیرات ‌آن در جامعه دوران پیامبر(ص) و میراث ارزشمند اجتماعی که برای آ‌یندگان باقی ماند، گفت: نزول قرآن مسیر جدیدی در اندیشه اجتماعی انسان ایجاد کرد.

۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۵:۵۹

در برنامه «معنای زندگی» بیان شد
وظیفه فلسفه تبدیل مشکلات به مساله است/تعریف معنا برای زندگی، هدف مهم ادیان
یک استاد فلسفه در برنامه «معنای زندگی» اظهار کرد: از کارکردهای اصلی دین این است که انسان را به عنوان یک موجود متناهی به یک موجود نامتناهی وصل می کند و در یک طرح گسترده و کلی قرار می دهد.

۱۳۹۸/۲/۱۸ - ۱۴:۳۵

قرآن و اندیشه اجتماعی مسلمانان در «ضیافت» بررسی می شود
برنامه زنده تلویزیونی «ضیافت» با حضور حجت الاسلام پارسانیا موضوع قرآن و اندیشه اجتماعی مسلمانان را بررسی می کند.

۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۵:۳۳

«سحوری» با اجرای ساعدباقری روی آنتن می رود /ویژه برنامه سحرگاهی شبکه چهارسیما
ساعد باقری از سحر اولین روز ماه رمضان با اجرای زنده «سحوری» ویژه برنامه سحر شبکه چهار سیما، به جمع مجریان برنامه های سحرگاهی سیما پیوست.

۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۳:۳۱

مساله حجاب با ‌«مصیر» روی آنتن می رود
«مساله حجاب، سیاست‌گذاری‌های موجود در این زمینه و جایگاه آن در اجتماع» به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت استاد مطهری روی آنتن «مصیر» شبکه چهارم سیما می رود.

۱۳۹۸/۲/۹ - ۱۶:۱۶

«مصیر» ویژه برنامه شبکه ۴ برای شهید مطهری
شبکه چهار سیما به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری ویژه برنامه ۶ قسمتی «مصیر» را به روی آنتن می برد.

۱۳۹۸/۲/۷ - ۱۴:۴۸