خبرگزاری شبستان

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢

Saturday, November 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حجت الاسلام نصوری
معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج):
شان تالیفات مهدوی تمدن‌سازی منتهی به ظهور است/ کتاب‌های مهدوی تهییج‌کننده و تکلیف‌آور نیستند
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به مشکلاتی که حوزه نشر مهدوی با آنها درگیر است، گفت: کتاب‌های مهدوی تهییج‌کننده به سوی ظهور نیست. فضای کتابخوانی برای تمدن‌سازی با محور مهدویت و کاربردی‌سازی مهدویت برای نسل امروز هنوز دچار کهنه‌گرایی است.

۱۳۹۹/۸/۲۴ - ۰۹:۵۱

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
از سند استکبارستیزی تا تعریف دوست و دشمن برای منتظران
یک کارشناس مهدوی با بیان‌اینکه از لوازم مهم اخلاقی در طی مسیر کمال، دوست و دشمن شناسی است، گفت: زیارت عاشورا با محور قرار دادن محبت و پذیرش ولایت امام حسین (ع) معیار انتخاب دوست و شناخت دشمن را در اختیار زائر قرار می‌دهد.

۱۳۹۹/۷/۱۲ - ۱۳:۵۶

مهدویت به روایت زیارت عاشورا
زیارت عاشورا؛ درخواست آماده‌باش برای همراهی امام عصر(عج)/ توصیه امام مهدی(عج) به سیدرشتی
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه زیارت عاشورا درخواست آماده‌باش شیعه برای همراهی امام مهدی(عج) در خونخواهی حضرت سیدالشهداء(ع) است، گفت: این زیارت باز نگاه داشتن پرونده‌ای است که زمان اجرای حکم آن به دست حضرت مهدی(عج) است.

۱۳۹۹/۶/۱۵ - ۱۱:۲۷

یک کارشناس مهدوی:
غدیر طرح‌گاه سازمان امامت است/«وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ» با رهبران معصوم محقق می‌شود
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه غدیر طرح‌گاه سازمان امامت و هدایت بشر است، گفت: اینکه خداوند می‌فرماید: «وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ»، نیازمند مبانی‌ای است که باید توسط معصومانی عالِم تبیین شود.

۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۲:۴۵

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
مهدویت در آیه ۵۵ سوره مبارکه نور؛ از رمز جهانی شدن اسلام تا راه روی کار آمدن دولت موعود
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه قرآن، اسلام را دین آینده جهان می‌داند، گفت: خداوند رمز این پیروزی را بسترسازی برای دولت جهانی امام مهدی(عج) معرفی کرده و بر ایمان و عمل صالح در این زمینه‌سازی تاکید دارد.

۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۰:۰۷

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
خدا به جهت شتاب مردم، در ظهور شتاب نمی‌کند/ تعجیل و توقیت در امر فرج سبب هلاکت است
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه شتاب در امر فرج امام عصر(عج) سبب هلاکت می‌شود، گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند: فرمود: وقت‌گذاران برای ظهور دروغ می‌گویند، عجله‌کنندگان هلاک هستند، تسلیم‌شوندگان هستند که نجات پیدا می‌کنند.

۱۳۹۹/۳/۲۱ - ۱۱:۴۷

یک کارشناس مهدوی بیان کرد
مهدویت سند محکم شیعه در تحقق همه‌جانبه عدالت است/ باید قبل از ظهور عدالت عصر مهدوی را تمرین کرد
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه عدالت برجسته‌ترین شعار دعای ندبه است، گفت: مهدویت عملاً سند محکم شیعه در تحقق همه جانبه عدالت است؛ باید قبل از ظهور عدالت را تمرین و این کار را از زندگی خودمان شروع کنیم.

۱۳۹۹/۳/۱۷ - ۱۰:۱۸

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
انتظار یعنی اعتراض به وضع موجود/ ظهور به همدلی و اتحاد منتظران نیاز دارد
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه ظهور به همدلی و اتحاد منتظران نیاز دارد، گفت: منتظران باید نگاه‌شان را در مسیر همدلی قرار دهند و بعد به این نتیجه برسند که اضطرار و بحرانی به اسم غیبت وجود دارد که باید برای رهایی از آن تلاش کنند.

۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۲:۵۴

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
به‌روزرسانی دوره‌های مجازی مهدویت بعد از ۱۵ سال/محتوای مهدوی بیانیه گام دوم انقلاب برای اصناف تبیین ‌شود
حجت‌الاسلام نصوری از به‌روزرسانی دوره‌های مجازی مرکز تخصصی مهدویت بعد از ۱۵ سال خبر داد و گفت: «سبک زندگی مهدوی» و «مهدویت در بیانیه گام دوم انقلاب» ازجمله مباحث جدید این دوره‌ها است که در تابستان برگزار می‌شود.

۱۳۹۹/۲/۳ - ۱۰:۴۵

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت اعلام کرد
نرم‌افزار «ره‌توشه» برای تبلیغ مجازی مهدویت در ماه رمضان، عرضه می‌شود
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به تعطیلی اعزام مبلغ مرکز تخصصی مهدویت در ماه مبارک رمضان به دلیل شیوع کرونا، گفت: نرم افزار تبلیغی «ره‌توشه» ویژه مبلغان، ائمه جماعات، ائمه جمعه و مشتمل بر موضوعاتی همچون منابر و آیات مهدوی عرضه می‌شود.

۱۳۹۹/۱/۳۱ - ۱۲:۰۹

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
تمدن‌ در سایه ولایت‌مداری ساخته می‌شود/ ولی‌گرایی شاخصه جامعه مهدوی است
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره به راهکارهای شکل‌گیری جامعه مهدوی در عصر غیبت، گفت: ویژگی چنین جامعه‌ای ولی‌گرا بودن است. آمادگی برای ظهور و تمدن‌سازی مهدوی زمانی حاصل می‌شود که سبک زندگی خود را تغییر دهیم.

۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۰

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
وقتی پای جریان‌های انحرافی به بازار نشر مهدوی باز می‌شود/ در رُمان‌نویسی انتظار ضعف داریم
حجت‌الاسلام نصوری با بیان‌اینکه کتاب‌های مبتنی بر مباحث بازاری و احساسی به مهدویت ضربه می‌زند،گفت: این آثار پای جریان‌های انحرافی را به بازار نشر باز می‌کنند. در حالی‌که با قالب‌های متنوع همچون رمان می‌توان معارف ناب مهدوی را به جامعه منتظر عرضه کرد.

۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۴:۱۱

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) در مازندران:
ششمین دوره تربیت مربی معارف مهدویت با حضور ۱۰۰ طلبه در بابل برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام نصوری گفت: ششمین دوره تربیت مربی معارف مهدویت هفته اول آذرماه سال جاری با حضور ۱۰۰ طلبه برادر در حوزه علمیه شهرستان بابل برگزار می‌شود.

۱۳۹۸/۸/۲۱ - ۱۴:۱۰

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت:
مهدویت می تواند دکترین وحدت برای همه دنیا باشد
حجت‌الاسلام نصوری با اشاره‌به اهمیت فعالیت‌های مهدوی در شرایط امروز جامعه، گفت: مهدویت می تواند محور و دکترین وحدت برای همه دنیا باشد. باید با منکرات و انحرافات در حوزه مهدویت مقابله شود.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۵:۱۱

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت خبر داد
پذیرش دانش پژوه سطح سه در مرکز تخصصی مهدویت
حجت الاسلام نصوری از پذیرش دانش پژوه سطح سه در مرکز تخصصی مهدویت از میان طلاب برادر و بر اساس مصاحبه علمی خبر داد.

۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۴:۴۵

معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت:
افتتاح سال جدید تحصیلی در مرکز تخصصی مهدویت/رونمایی از سه اثر جدید مهدوی
حجت الاسلام نصوری با اعلام برگزاری آیین افتتاحیه سال جدید تحصیلی در مرکز تخصصی مهدویت، گفت: رونمایی از سه اثر جدید و تقدیر از دانش ‌آموختگان ممتاز سال قبل ازجمله برنامه های این آیین است.

۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۰:۲۵

معاون ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با شبستان:
رهاورد انقلاب اسلامی برای مهدویت/میراث ماندگار امام خمینی(ره) برای مهدی باوران
خبرگزاری شبستان: در گذشته وضعیت مهدویت به گونه ای بود که گویا برخی از مسئله غیبت امام زمان(عج) بهره می بردند؛ به عبارت دیگر تعریفی از موضوع غیبت امام مهدی(عج) در جامعه وجود داشت مبنی بر اینکه ایشان غایب اند و مردم فقط باید برای ایشان دعا کنند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۳

غربت مهدویت در هیاهوهای عصر غیبت(۲)
متولیان فرهنگی، مراکز مهدوی را به رسمیت نمی شناسند/بی تفاوتی ها غیبت را طولانی کرده است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام نصوری گفت: باید مردم و جامعه از حالت بی تفاوتی در دوران غیبت خارج شوند و هر روز که به دوران غیبت افزوده می شود احساس زیان داشته باشیم چرا که همین بی تفاوت بودن ها باعث می شود تا غیبت همچنان ادامه پیدا کند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۰۷:۳۲

غربت مهدویت در هیاهوهای عصر غیبت(۱)
نگاه کهنه گرا ما را از اولویت های مهدوی دور می کند
خبرگزاری شبستان: امروز جای این سوال است که متولیان عرصه دینی، علما، اندیشمندان و نخبگان نگاه معرفتی نسبت به مهدویت را چگونه به مخاطب ارائه می کنند؟ به نظر می رسد که استراتژی درستی برای جریانات مباحث مهدوی وجود ندارد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۰:۳۷

دریچه ورود به دین، شناخت حضرت مهدی(عج) است
خبرگزاری شبستان: مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در استان مازندران، دریچه ورود به دین را شناخت حضرت مهدی(عج) دانست و بر تجدید پیمان با آن حضرت، تاکید کرد.

۱۳۹۶/۹/۷ - ۱۴:۲۰