خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه گابریل گارسیا مارکز
بهروز رضوی«کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد» را بازخوانی می کند
بهروز رضوی، دوبلور و گوینده در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران رمان «کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد» اثر گابریل گارسیا مارکز را بازخوانی می کند.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۴:۳۶

چاپ چهاردهم«صد سال تنهایی» در امیر کبیر
خبرگزاری شبستان:چاپ چهاردهم کتاب «صد سال تنهایی» اثر« گابریل گارسیا مارکز» را انتشارات«امیرکبیر» با ترجمه «بهمن فرزانه» را منتشر کرد.

۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۰۹:۲۴

«شب مینا» کتابی از«گابریل گارسیا مارکز»
خبرگزاری شبستان:«شب مینا» کتابی از«گابریل گارسیا مارکز» با ترحمه «صفدر صفی زاده» را موسسه انتشارات «نگاه» چاپ کرده است.

۱۳۹۷/۱/۱۵ - ۱۱:۵۱

بئاتریس سالاس مترجم شاهنامه به زبان اسپانیولی در گفت و گو با شبستان:
جلد هفتم شاهنامه رمان مدرنی است که به رئالیسم جادویی نزدیک می شود
خبرگزاری شبستان: مترجم متن کامل شاهنامه فردوسی با بیان اینکه جلد هفت شاهنامه رمان مدرنی با سبک و سیاق گابریل مارکز است،گفت: شاهنامه رمان به روز و مدرنی است که شمول جهانی دارد.

۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۸:۲۸

«شب مینا» به بازار کتاب رسید
خبرگزاری شبستان:مجموعه ای از داستان های کوتاه «گابریل گارسیا مارکز» تحت عنوان «شب مینا» را انتشارات نگاه با ترجمه ی «صفدر تقی زاده» منتشر کرد.

۱۳۹۵/۵/۱۹ - ۰۹:۰۳

«صد سال تنهایی» و مروری بر آنچه« گابریل گارسیا مارکز» را جاودانه کرد
خبرگزاری شبستان:«صد سال تنهایی» ،«زنده‌ام که روایت کنم»، «عشق سال های وبا» و«ساعت شوم» آثاری  ماندگار و خواندنی از گابریل گارسیا مارکزاست که به مانند آب حیات به او جاودانگی بخشید.

۱۳۹۴/۶/۳۱ - ۱۰:۴۸

ترجمه بهمن فرزانه از «صدسال تنهایی» مارکز به چاپ ششم رسید
خبرگزاری شبستان:رمان «صدسال تنهایی»،یکی از برترین رمان های تاریخ ادبیات جهان، نوشته گابریل گارسیامارکز؛ نویسنده بزرگ آمریکای لاتین، با ترجمه بهمن فرزانه به چاپ ششم رسید.

۱۳۹۴/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸

از نهم تیرماه/
«عشق سالهای وبا» در سالن استاد سمندریان 
خبرگزاری شبستان: نمایش «عشق سال‌های وبا» براساس رمان «گابریل گارسیا مارکز» و دراماتورژی و کارگردانی «فرزاد امینی» به روی صحنه می رود.

۱۳۹۴/۴/۸ - ۱۰:۲۰