خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

السبت ٢٧ شوّال ١٤٣٨

Saturday, July 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تئاتر شهر
فرهاد مهندس پور در نشست خبری جشنواره تئاتر فجر مطرح کرد:
انتخاب آثار جشنواره بر عهده جامعه تئاتری است
خبرگزاری شبستان: فرهاد مهندس‌پور در نشست رسانه ای جشنواره تئاتر فجر گفت: اینکه جامعه ی تئاتری خودش بتواند آثار را انتخاب کند، اتفاق درست تری است که می تواند ضریب اشتباهات را پایین بیاورد. در آن صورت حتی اگر اشتباهی رخ دهد، یک اشتباه دسته جمعی است.

۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۶:۵۸

در نشست خبری «خسیس» مطرح شد:
تئاتر کلاسیک اروپایی با مولفه های نمایش ایرانی
خبرگزاری شبستان: مریم کاظمی مترجم و کارگردان نمایش خسیس که از پایان تیرماه در پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود، درباره ی این اثر نمایشی گفت: عناصر نمایش های کلاسیک ایرانی نظیر رو حوضی، خیمه شب بازی و نقالی در اجرای این نمایش به کار گرفته شده اند.

۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۶:۰۷

در نشست خبری جشنواره ی چرخ و فلک مطرح شد:
توجه به نمایش خلاق با کمک خانواده ها
خبرگزاری شبستان: در نشست رسانه ای جشنواره چرخ و فلک توجه به نمایش خلاق، معرفی تئاتر به خانواده ها و امکانی برای شناخت توانایی های کودک از اهداف مورد توجه برگزار کنندگان این رویداد معرفی شد.

۱۳۹۶/۴/۱۱ - ۱۲:۳۹

تبریک عزت‌الله انتظامی به علی نصیریان
خبرگزاری شبستان: عزت الله انتظامی پیشکسوت تئاتر کشور در پیام کوتاهی که برای علی نصیریان نوشت، درخشش این هنرمند را بر صحنه‌های تئاتر شادباش گفت.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۵:۱۵

گلچهر دامغانی در گفتگو با شبستان:
ردپای جنگ در «صبحانه در غروب»
خبرگزاری شبستان: نویسنده و کارگردان نمایش صبحانه در غروب پرداخت به مسئله ی جنگ را یکی از دغدغه های فکری خود دانست که در نمایشنامه های مختلف به آن می پردازد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۴۹

آوا فیاض خبر داد:
اجرای «به طرز غریبی» به شیوه مستند داستانی
خبرگزاری شبستان: نمایش به طرز غریبی که قرار است در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود، نخستین تجربه ی کارگردانی تئاتر آوا فیاض است که به گفته ی او اجرایی مستندگونه دارد.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۰۹:۳۳

با حضور بازیگران تئاتر انجام می شود؛
«دی روز» با خوانش پنج نمایشنامه از نویسندگان نامی تئاتر
خبرگزاری شبستان: علی سرابی با اجرای پروژه ی خوانش و اجرا «دی روز» نمایشنامه هایی از بهرام بیضایی، علی رضا نادری، نادر برهانی مرند، محمد چرمشیر و محمد یعقوبی را به تئاتر شهر می آورد.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۴:۵۷

جشنواره تئاتر تك طنز «تكخند» در ایستگاه ششم
خبرگزاری شبستان: ششمین دوره جشنواره تئاتر تك طنز با عنوان «تكخند» به شكل سراسری در شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۰:۲۲

تئاتر شهر و اجرای نمایشی از گلستان
خبرگزاری شبستان: «پلاک ۷۲۹» به کارگردانی مهدی کردی، نمایشی از استان گلستان است که از شب گذشته هشتم خرداد در پلاتوی شماره ی یک مجموعه ی تئاتر شهر روی صحنه رفته است.

۱۳۹۶/۳/۹ - ۱۴:۱۸

«ترانه ای برای تو» به تالار سایه می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش «ترانه ای برای تو» نوشته و به کارگردانی امین ابراهیمی در تالار سایه ی مجموعه ی تئاتر شهر روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۳/۸ - ۱۱:۲۴

آمفی تئاترها و تالارهای زاهدان در خدمت تئاتر باشند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تمامی آمفی تئاترها و تالارها در سطح شهرستان زاهدان در خدمت تئاتر باشند.

۱۳۹۶/۳/۵ - ۱۶:۳۶

برگزیدگان جشن شب بازیگر معرفی شدند
خبرگزاری شبستان: در مراسم جشن شب بازیگر که در تالار اصلی مجموعه ی تئاتر شهر برگزار شود، بازیگران برگزیده ی سال معرفی شدند.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۲۰:۰۸

جشن شب بازیگر در تئاتر شهر/
جشن بازیگر کم فروغ و بی برنامه برگزار شد
خبرگزاری شبستان: جشن بازیگر علیرغم حضور خانواده ی تئاتر به علت عدم برنامه ریزی مناسب، بی نظم و کم فروغ برگزار شد.

۱۳۹۶/۲/۱۶ - ۱۹:۵۲

رئیس انجمن‌ هنرهای نمایشی استان اصفهان:
احداث ۱۴ تماشاخانه محلی در اصفهان/ افزایش گرایش مردم نصف‌جهان به تئاتر
خبرگزاری شبستان: رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان با اشاره به کمبود سالن نمایش در استان گفت: اگر سرمایه‌گذاری‌های لازم انجام شود، ۱۴ تماشاخانه محلی در شهر اصفهان احداث می‌شود.

۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۰۹:۰۱

رئیس انجمن‌ هنرهای نمایشی استان اصفهان مطرح کرد
تلاش برای ارتقای جایگاه تئاتر اصفهان/ برگزاری متفاوت اردیبهشت تئاتر اصفهان در سال جاری
خبرگزاری شبستان:رئیس انجمن‌ هنرهای نمایشی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر تلاش برای ارتقای جایگاه تئاتر این استان از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: در حال حاضر تلاش ما ارتقای جایگاه تئاتر اصفهان به شمار می‌رود.

۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۱:۱۴

«برلین» با رویکرد تئاتر مشارکتی در تئاتر شهر
خبرگزاری شبستان: آریان رضایی گفت: نمایشنامه ی برلین در اجرای ما، متفاوت از آن چیزی است که پیش تر اجرا شده. اضافه شدنِ یک مونولوگ زنانه و همچنین شیوه اجرایی ما که تئاتر مشارکتی است به نوعی برلین محمد یعقوبی را با تماشاگر به اشتراک می گذارد.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۲:۴۰

پرونده ای برای آسیب شناسی جشنواره های تئاتر؛
فرصت ها و تهدیدهای برگزاری یک جشنواره
خبرگزاری شبستان: برگزاری جشنواره های تئاتر هم می تواند محل فرصت باشد و هم تهدید. اگر جشنواره ای سیاست گذاری مشخص و برنامه ریزی منظمی داشته باشد که اهداف بلند مدتی را دنبال کند، حتما اتفاق مبارکی است و اگر صرفا باری به هر جهت باشد، قطعا آسیب زاست.

۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۱:۰۵

تالار سایه میزبان «وارونه» می شود
خبرگزاری شبستان: نمایش وارونه به کارگردانی همایون حجازی هفته آینده به تالار سایه مجموعه تئاتر شهر می رود.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۶:۳۶

«کافه پولشری» در تئاتر شهر اجرا می شود
خبرگزاری شبستان: الهام پاوه نژاد با کارگردانی نمایش «کافه پولشری» سال تازه کاری خود را با اجرای در تئاتر شهر آغاز می کند.

۱۳۹۶/۱/۱۶ - ۱۱:۴۰

آرزوی عراقچی برای تئاتری ها در سال جدید/ یک روایت از برجام
خبرگزاری شبستان: نمایش «مانوس» به نویسنده و کارگردانی نازنین سهامی زاده جمعه شب ۲۷ اسفند با صحبتهای مدیرکل هنرهای نمایشی و معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه به اجرای خود پایان داد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۱