خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٦ رمضان ١٤٣٩

Monday, May 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تئاتر شهر
رونمایی از کتاب دیالوگ در تئاتر شهر
خبرگزاری شبستان: مراسم رونمایی رسمی از کتاب «دیالوگ» نوشته‌ی رابرت مک‌کی و ترجمه‌ی مهتاب صفدری با حضور ایوب آقاخانی، منوچهر اکبرلو و اعظم کیان افراز؛ عصرِ پنج‌شنبه در سالن کُنفرانس مجموعه‌ی تئاتر شهر برگزار می شود.

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۰۹:۳۰

کلنگ احداث پردیس تئاتر شهر کرج بر زمین خورد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در آئین آغاز ساخت سالن تئاتر شهر کرج گفت: رشد زیرساخت های عمرانی سالن های نمایشی در سطح استان از جمله برنامه های این اداره کل در سال جاری است.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۸:۵۶

نشست خبری بیست و یکمین تئاتردانشگاهی
نشست خبری بیست و یکمین تئاتر دانشگاهی امروز سه شنبه ۲۸ فروردین برگزار شد.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۹:۴۹

یک کارگردان اصفهانی در گفتگو با شبستان:
نگاه مردم اصفهان نسبت به تئاتر بهتر شده است
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش «این قصه برای نخوابیدن است» درباره وضعیت تئاتر در اصفهان گفت: خوشبختانه امروزه دید مردم نسبت به تئاتر بهتر شده و اصفهان از شهر‌هایی است که به تئاتر و به ویژه تئاتر آئینی اهمیت می‌دهد.

۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۰:۰۳

اجراهای خیابانی جشنواره تئاتر فجر
اجراهای خیابانی جشنواره تئاتر فجر در مقابل مجموعه تئاتر شهر تهران در حال برگزاری است.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۲۳:۳۴

نشست خبری سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر
نشست خبری سی و ششمین دوره تئاتر فجر با حضور دبیر جشنواره و عوامل اجرایی در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد .

۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۵

نشست خبری ششمین جشنواره تئاتر شهر
نشست خبری ششمین جشنواره تئاتر شهر امروز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزاز شد.

۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۲۲:۳۳

خوش به حال مردمی که بدانند تئاتر شهرشان کجاست
خبرگزاری شبستان: دستیار کارگردان خیرالله تقیانی که این روزها تئاتر رقص شب تاب ها را در دست اجرا دارد، معتقد است: «خوش به حال مردمی که می دانند تئاتر شهرشان کجاست»؛ شاید این جمله اشارتی برای متولیان عرصه هنر در استان البرز باشد.

۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۰۸:۳۲

سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران:
پرداختن به مسئله حال حاضر مسجد ولی عصر (عج) در حیطه کاری ما نیست
خبرگزاری شبستان: سخنگوی مرکز رسیدگی به امور مساجد، با بیان اینکه ما در ساخت‌وساز مساجد ورود نمی‌کنیم، گفت: مسجد ولی عصر (عج) برای انتصاب امام جماعت هنوز به ما تحویل داده نشده است.

۱۳۹۶/۸/۲۱ - ۰۹:۲۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت:
برای حل مشکلات جشنواره تئاتر کودک کوشش می کنیم
خبرگزاری شبستان: فاضل عبادی گفت: جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان، در همدان رشد کرده و برای مثال سال گذشته دو سالن اضافه شده. از نظر اسکان و پذیرایی هم قویتر از گذشته عمل می کنیم و فکر می کنیم در میزبانی بهتر از جشنواره‌ای نظیر تئاتر فجر هستیم.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۵:۰۱

مریم کاظمی مطرح کرد:
نمی توان انتظار معجزه داشت
خبرگزاری شبستان: دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه سطح همکاری سازمان های استان همدان با جشنواره کم شده است، گفت: من در برابر مشکلات نمی توانم انقلاب کنم و نمی توان انتظار داشت معجزه ای رخ بدهد؛ اما تلاش می کنم، جشنواره پیشرفت نسبی کند.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۴:۳۶

نشست خبری بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
صبح امروز نشست خبری بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در سالن آمفی تئاتر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد .

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۴:۱۷

شش نمایش عاشورایی بر صحنه های تئاتر تهران
خبرگزاری شبستان: شورای ارزشیابی و نظارت از صدور مجوز اجرای شش نمایش جدید با موضوع عاشورایی و دفاع مقدس در سالن های شهر تهران خبر داد.

۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۰:۱۲

نژاد بهرام:
کمیسیون معماری شورای شهر به وضعیت مسجد ولیعصر (عج) ورود خواهد کرد
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: در صورتی که برای مسجد ولی عصر(عج) قرار باشد، گنبد و مناره ای نصب شود، باید همخوان با مجموعه تئاتر شهر باشد.

۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۰:۱۹

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش سوم
نوشتن از عشق و ایمان از نوشتن درباره مرگ ساده تر است
خبرگزاری شبستان: نوشتن از عشق و ایمان، ساده تر از نوشتن درباره‌ مرگ است. عشق و ایمان به شما انرژی می بخشد اما مرگ چون یک جور نبودن است، شما را به هراس می‌اندازد. برای از عشق نوشتن، می شد نگاه شخصی خود را جاری کنم اما درباره‌ مرگ نه.

۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۹:۰۸

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟/ بخش دوم
بازیگری که اصول فکری دارد با پذیرش هر نقش خود را به چالش می کشد
خبرگزاری شبستان: فرید قبادی مهم‌ترین دلیل حضور خود را در نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» نمایشنامه ظریف، چند لایه و با قابلیت کشف وجوه پنهان شخصیت ها می‌داند. دلایلی که او را علیرغم سختگیری‌اش پس از اجرای نمایش «ترور» به همکاری با شهرام کرمی قانع کرده.

۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۰۰

نشست تئاتر چه‌کسی سهراب را کشت؟ / بخش نخست
مواجهه اختیار انسان با مرگ و سرنوشت/ خواستم به شاهنامه ادای دین کنم
خبرگزاری شبستان: شهرام کرمی: نمایش با این سئوال آغاز می شود که چه کسی باعث مرگ فرزند شده؟ اما سئوال بزرگ این است آیا اساسا می توانیم از مرگ فاصله بگیریم؟ این سئوالی است که وجوهِ مختلف زندگی را در برابر مرگ قرار می دهد و نوعی مواجه با تقدیر است.

۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۰۹:۳۱

نمایش آئینی خورشید کاروان
نمایش آئینی خورشید کاروان پس از اجرا در کشورهای هلند، آلمان، فرانسه و امارات از ۲۰ مهرماه در در تالار مرکزی قم روی صحنه و به مدت ۱۵ روز اجرا می‌شود.

۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۰۹:۴۲

وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی پس از تماشای نمایش «هفت عصر هفتم پاییز»:
شهید جهان آرا متعلق به گذشته نیست
خبرگزاری شبستان: سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر به تماشای نمایش « هفت عصر هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقاخانی نشست.

۱۳۹۶/۷/۵ - ۱۰:۵۸

چه نمایش هایی را فقط تا پایان تابستان می توان دید؟ - بخش نخست
هنگامه بدرود با نمایش های تابستان
خبرگزاری شبستان: چند روز دیگر تابستان به آخر می رسد؛ پایانی که با توجه به فرا رسیدن ایام سوگواری محرم و تغییر برنامه ی تالارهای نمایشی به منزله ی پایان اجرای آثار روی صحنه است.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۰:۲۳