خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دیوان عدالت اداری
ابطال مقرره تبعیض آمیز اعطای تخفیف شهریه به فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه شریف
هیات عمومی دیوان عدالت اداری دستور هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف در خصوص اعطای تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصدی شهریه به فرزندان اعضای هیات علمی این دانشگاه را ابطال کرد.

۱۳۹۸/۵/۷ - ۱۳:۲۵

مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت:
پاسخگویی به شهروندان افزایش و زمان رسیدگی به پرونده ها کاهش می یابد
پیرزاده افزایش پاسخگویی مراجع اداری به شهروندان را از برکات تصویب طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری دانست و گفت: نظام قضایی ایران از پیشرفته ترین نظام قضایی دنیا و دیوان عدالت اداری، افتخار نظام قضایی کشور است.

۱۳۹۸/۵/۲ - ۱۰:۳۰

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
تصمیم دیوان عدالت درباره انتخابات شورایاری‌ها ملاک عمل است
سراج از ارسال پرونده انتخابات شورایاری‌ها به دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: روز گذشته این پرونده را به دیوان عدالت اداری ارسال کردیم و هر تصمیمی در دیوان گرفته شود، ملاک عمل است.

۱۳۹۸/۵/۱ - ۱۴:۴۷

 معاون قضایی دیوان عدالت اداری:
دیوان عدالت اداری در حوزه کار و تامین اجتماعی بسیار فعال است
حجت السلام  باقری گفت: ۲۰ شعبه بدوی و ۸ شعبه تجدید نظر در دیوان عدالت اداری در حوزه کار و تأمین اجتماعی روزانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ رای صادر می کنند.

۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۱۶:۳۰

با رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری انجام شد
ابطال مصوبه هیات وزیران درباره مالیات مسکن مهر
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه هیئت وزیران در رابطه با تعرفه بیمه تأمین اجتماعی و نیز میزان مالیات پروژه‌های مسکن مهر را ابطال کرد.

۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۳:۵۵

رئیس دیوان عدالت اداری مطرح کرد
تلاش برای جلوگیری از تعارض آرای دیوان عدالت اداری
حجت الاسلام بهرامی گفت: در تلاش هستیم برای جلوگیری از تعارض آرا، در مورد تمامی موضوعاتی که در دیوان شکایت می‌شود بر اساس قوانین و مقررات رأی صحیح را استخراج کنیم تا از این طریق از تعارض جلوگیری شود و صحت آرا در دیوان ملموس‌تر شود.

۱۳۹۸/۳/۱۸ - ۱۱:۵۵

در پی سیل‌های ویرانگر در نامه‌ای به وزیر کشور مطرح شد
رئیس دیوان عدالت اداری خواستار تسریع در اصلاح ساختار کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری شد
بهرامی با ارسال نامه‌ای برای وزیر کشور خواهان فعال شدن کار گروه اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری برای نهایی کردن پیش‌نویس مربوط به اصلاح این قانون شد.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۱:۳۹

قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا نشان‌دهنده استیصال این کشور در منطقه است
حجت‌الاسلام‌ بهرامی گفت: قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریست ها ازسوی دولت آمریکا نشان‌دهنده استیصال این کشور در نفوذ در منطقه است.

۱۳۹۸/۱/۲۰ - ۱۶:۲۷

ماه رجب ریسمان بین خالق و مخلوق است
حجت الاسلام بهرامی با اشاره به فرا رسیدن ماه پر فضیلت رجب گفت: در ادعیه خاص ماه رجب، این ماه را ریسمان بین خالق و مخلوق بیان کرده است

۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۷

صدور سند مشاعی برای مالکان اراضی مشاع زراعی
هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشنامه سازمان امور اراضی مقرر کرد صدور سند مشاع برای مالکین مشاع اراضی زراعی و باغات بلامانع است.

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۸

خدمت رسانی بهتر دیوان عدالت با طرح اصلاح قانون تشکیلات
طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری که ۱۳ آذرماه در مجلس اعلام وصول شده بود در کمیسیون قضایی مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید؛ طرحی که با آن خدمت رسانی دیوان قرار است بهتر شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۷:۰۰

رای دیوان عدالت اداری به استرداد وجوه دریافتی غیرقانونی مدیران بیمه سلامت ایران
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال فصل سوم آیین نامه استخدامی شرکت سرمایه گذاری سازمان بیمه سلامت ایرانیان، به استرداد وجوه غیر قانونی دریافت شده توسط مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و کارکنان این شرکت دولتی رای داد.

۱۳۹۷/۹/۲۶ - ۱۲:۰۰

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری انجام شد:
ابطال مقرره کاهش شهریه برای همسران و فرزندان اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشی از یک مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران، با کاهش شهریه این دانشگاه برای همسران و فرزندان اعضای هیأت علمی و کارکنان آن مخالفت کرد.

۱۳۹۷/۹/۶ - ۱۹:۱۱

ممنوعیت تبدیل شدن مدارس دولتی به هیئت امنایی و واکنش آموزش و پرورش
شورای عالی آموزش و پرورش نسبت به رای عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت تبدیل شدن مدارس دولتی به هیئت امنایی واکنش نشان داد.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۳۶

رئیس دیوان عدالت اداری:
آمریکا نمی تواند رفتار مردم ایران را تغییر دهد
حجت الاسلام بهرامی گفت: آمریکا به دنبال تغییر رفتار مردم ایران می باشد که این خواسته آمریکایی ها در مقابل مردمی که چهل سال در برابر استکبار مقاومت کردند بی فایده است.

۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۰۶

به موجب رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری
سهمیه مناطق محروم آزمون دستیاری پزشکی بدون قید و شرط اعمال شود
هیات عمومی دیوان عدالت اداری شرط کسب حدنصاب ۸۵ درصد از حداقل نمره قبولی در رشته محل انتخابی برای داوطلبان بومی سهمیه مناطق محروم در آزمون پذیرش دستیاری پزشکی را ابطال کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۱۴

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری
ممنوعیت ثبت‌نام دوبار قبول‌شدها در کنکور لغو شد
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بند «ج» دفترچه شماره (۱) راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی سازمان سنجش آموزش کشور را غیر قانونی دانست و آن را ابطال کرد.

۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۵:۴۸

نشست «از شورای دولتی تا دیوان عدالت اداری» در آنکارا
نشست از شورای دولتی تا دیوان عدالت اداری با حضور نمایندگانی از ۲۰ کشور دنیا و نمایندگانی از دیوان عدالت اداری جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد.

۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۶:۵۶

برگزاری مسابقه «موت کورت» دیوان عدالت اداری
مسابقه موت کورت دیوان عدالت در راستای آموزش جنبه عملی رشته حقوق در حوزه حقوق اداری با همکاری دیوان عدالت اداری و انجمن علمی حقوق دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۷:۳۰

با دستور مدیرعامل تامین اجتماعی
اجرای دادنامه‌های بدوی دیوان عدالت اداری درباره افزایش مرخصی زایمان صادر شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دستور داد پس از ابلاغ دادنامه‌های صادره ازشعب بدوی دیوان عدالت اداری درباره افزایش مرخصی زایمان به این سازمان، چنانچه بیمه شده حائز شرایط قانونی باشد، نسبت به اجابت خواسته شُکات اقدام شود.

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۱۴