خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٦ شوّال ١٤٤٠

Thursday, June 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دیوان عدالت اداری
شریعتمداری:
تغییر در نظام تعرفه گمرکی فقط با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری قابل اجرا نیست
خبرگزاری شبستان: وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تغییر تعرفه خودروهای وارداتی گفت: تغییر در نظام تعرفه گمرکی فقط با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری قابل اجرا نیست.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۲:۴۹

حجت الاسلام بهرامی در مراسم بزرگداشت ایام دهه فجر:
حفظ و حراست از انقلاب، سخت تر از انقلاب کردن است
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری حفاظت از این انقلاب را وظیفه همگانی دانست و یاد آور شد: این انقلاب، مردمی و برای مردم است و حفظ و حراست از این انقلاب، سخت تر از انقلاب کردن است و هر کس به سهم خود در مراقبت از این انقلاب باید تلاش کند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۸

حجت الاسلام بهرامی:
حمایت از انقلاب اسلامی در زمان حال و آینده رسالت پیش روی ملت ایران است
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی مردمی بود که با ایثارگری ها، شجاعت ها و شهادت های مردم در چهاردهه قبل به پیروزی رسید و رسال پیش روی ملت ایران در زمان حال و آینده حمایت از این حرکت شکوهمند است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۹

برگزاری نشست هم‌اندیشی معاونت پیشگیری دیوان عدالت اداری و شهرداری تهران
خبرگزاری شبستان: نخستین نشست هم اندیشی مشترک معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری، دادگستری استان تهران و شهرداری تهران پیرامون رویه قضایی دیوان عدالت اداری در خصوص آرای صادره از کمیسیون های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۱۷:۱۷

دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ «هزینه خدمات مستمر» از مشترکین گاز را هم ابطال کرد
خبرگزاری شبستان: در پی ابطال مصوبه مربوط به دریافت آبونمان از مشترکین گاز و تغییر عنوان آن به «هزینه خدمات مستمر» از سوی شورای اقتصاد، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری این مصوبه را نیز ابطال کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۵:۴۹

با پیگیری دیوان عدالت اداری انجام شد
ابلاغ وزارت کشور به استانداران؛ ممنوعیت تصویب عوارض غیرقانونی توسط شوراهای شهر و روستا
خبرگزاری شبستان: با هماهنگی و پیگیری دیوان عدالت اداری مبنی بر پیشگیری از تصویب عوارض غیرقانونی در شوراهای اسلامی شهر و روستا، قائم‌مقام وزیر کشور از استانداران خواست در این مورد اقدام کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۸

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:
لزوم پرداخت کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن آموزش و پرورش
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه حکم به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال می باشند داد.

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۲

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:
دریافت عوارض افتتاحیه از واحدهای صنفی، غیرقانونی است
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری مقرره شهرداری شهرکرد درباره دریافت عوارض افتتاحیه از واحدهای صنفی این شهر را ابطال کرد.

۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۴:۱۷

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری؛
مزایای پرداختی به کارکنان وزارت نفت که خاص کارکنان واحدهای عملیاتی بوده، باید مسترد شود
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بندهایی از آیین‌نامه نظام‌های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت، مزایای کارکنان شاغل در واحدهای عملیاتی صنعت نفت را شامل کارکنان وزارتخانه ندانست و خواهان مسترد کردن تمام مزایای پرداختی مذکور شد.

۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۱:۵۰

دیوان عدالت اداری دریافت عوارض از نقل و انتقال املاک روستایی را ممنوع کرد
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مقرره، اخذ عوارض از معاملات زمین و ساختمان در مناطق روستایی به وسیله دهیاری ها را ممنوع اعلام کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۱:۰۲

روابط عمومی دیوان عدالت اداری:
دستور موقت صادره درخصوص عضو شورای شهر یزد به قوت خود باقی است
خبرگزاری شبستان: روابط عمومی دیوان عدالت اداری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: دستور موقت صادره در خصوص عضو شورای شهر یزد به قوت خود باقی است.

۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۵:۱۱

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری انجام شد
ابطال مصوبه تبعیض آمیز شورای شهرتهران در صدور پروانه ساختمانی
خبرگزاری شبستان: مصوبه دویست و چهلمین جلسه شورای شهر و شهرداری تهران مصوبه اعطای تخفیف سیصد میلیون ریالی شهرداری به برخی از کارکنان در هنگام صدور پروانه ساختمانی باطل شد.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۰۷:۲۴

۱۴ پرونده بورسیه از دیوان عدالت اداری به قوه قضاییه ارجاع شد/کاهش پرونده های ورودی در ۸ ماه نخست سال
خبرگزاری شبستان:رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر عدم تامین اعتبار دلیل اجرایی نشدن برخی مصوبات و قوانین است گفت: ۱۲ هزار پرونده ورودی در سال ۹۴ داشتیم که در ۳۸۸ موضوع شکایت به دیوان عدالت اداری رسیده است.

۱۳۹۵/۹/۱۵ - ۱۶:۰۵

اخبار حوزه قضایی در هفته ای که گذشت:
از ادامه پرونده م.ه تا آموزش بیش از ۵۴ هزار نفر از ضابطان قضایی
خبرگزاری شبستان: پرونده م.ه هنوز در مرحله اجرای احکام است، کمک پانصد میلیون ریالی رئیس قوه قضاییه به جشن گلریزان، آموزش و پرورش بالاترین امتیاز شکایت در دیوان عدالت را دارد، برخی از عناوین اخبار حوزه قضایی در هفته گذشته بود.

۱۳۹۴/۴/۶ - ۰۸:۳۲

نشست خبری رئیس دیوان عدالت اداری
نشست خبری رئیس دیوان عدالت اداری با حضور خبرنگاران رسانه ها برگزار شد.

۱۳۹۴/۴/۲ - ۱۳:۳۳

رییس دیوان عدالت اداری:
آموزش و پرورش بالاترین امتیاز شکایت در دیوان عدالت را دارد/دریافت حق فنی در داروخانه ها قانونی نیست
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام منتظری دریافت حق فنی داروخانه ها را غیرقانونی دانست و از آمار بالای شکایت از آموزش و پرورش در دیوان عدالت خبر داد.

۱۳۹۴/۴/۲ - ۱۳:۱۵