خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
باید باور غلط اینکه روابط اقتصادی فقط با آمریکا نتیجه بخش است را دور بریزیم
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری در مورد آینده روابط اروپا و غرب با ایران گفت: باید باور غلط اینکه روابط اقتصادی فقط با آمریکا نتیجه بخش است را دور بریزیم

۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۲:۰۹

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری انجام شد
ابطال مصوبه ثابت نگهداشتن هزینه خرید برق از بخش غیردولتی
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بخشی از یک مصوبه را که متضمن ثابت نگه داشتن نرخ خرید برق توسط وزارت نیرو از نیروگاه های خارج از مدیریت این وزارت بود را باطل کرد.

۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۳:۴۵

تعداد پرونده‌های مختومه از وارده دیوان عدالت اداری سبقت گرفت
خبرگزاری شبستان: دیوان عدالت اداری اعلام کرد که پرونده‌های مختومه این مرجع در سال ۱۳۹۶ پس از ۱۰ سال از پرونده های وارده سبقت گرفته است.

۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۵:۴۱

رئیس کمیسیون قضایی مجلس در جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:
اشراف علمی قضات دیوان عدالت اداری قابل توجه است
خبرگزاری شبستان: رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، حجم کار دیوان را غیر قابل تصور، و اشراف علمی قضات دیوان را قابل توجه دانست.

۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۲:۲۳

حجت الاسلام بهرامی:
اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری پس از اعلام نظر رئیس قوه قضائیه به مجلس ارائه می شود
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی دیوان گفت: اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری پس از اعلام نظر رئیس قوه قضائیه به منظور بررسی و تصویب به مجلس ارائه می شود.

۱۳۹۷/۲/۱۸ - ۱۷:۲۶

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد
اخذ عوارض از تغییر کاربری ممنوع شد
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه اخذ عوارض از تغییر کاربری مصوب شورای اسلامی شهر تهران را باطل کرد.

۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۳:۰۴

ادعای واگذاری ۵۰۰ کارت شناور طرح ترافیک به دیوان عدالت اداری تکذیب شد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری ضمن تکذیب ادعای واهی واگذاری ۵۰۰ کارت شناور طرح ترافیک به دیوان عدالت اداری، گفت: علیه سایت منتشر کننده این اکاذیب اعلام جرم شده است.

۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۴:۱۰

مهر تائید دیوان عدالت اداری بر مصوبه کاهش ۲۵ درصدی تعرفه خدمات بیهوشی
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با رد درخواست ابطال مصوبه هیات وزیران در خصوص کاهش تعرفه خدمات بیهوشی، کاهش ۲۵ درصدی این تعرفه را مورد تائید قرار داد.

۱۳۹۷/۲/۵ - ۱۲:۳۴

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
عوارض جایگزین نقل و انتقال املاک ابطال شد
خبرگزاری شبستان:اخذ عوارض نقل وانتقال املاک توسط شهرداریها درشهرهای مختلف پیشتر ازسوی دیوان عدالت اداری باطل شده بودو مجدد با تغییر نام وتحت عنوان عوارض“صدور پاسخ استعلام واگذاری”بها دریافت می‌شد که این بار هم درهیأت عمومی دیوان عدالت اداری باطل شد.

۱۳۹۷/۲/۳ - ۱۱:۲۰

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:
اخذ وجه تحت عنوان خدمات دارویی یا عناوین مشابه، توسط داروخانه‌ها ممنوع شد
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مصوبه، اخذ مبالغی تحت عنوان " حق مدیریت خدمات دارویی" به جای حق فنی ممنوع شده قبلی، به جزء داروهای ترکیبی را ممنوع کرد.

۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۳:۴۵

دستورالعمل قطع مقرری بیمه بیکاری به بهانه تاخیر باطل شد
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری دستورالعمل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد قطع مقرری بیمه بیکاری به دلیل تاخیر ۴۵ دقیقه ای مقرری بگیران در ثبت حضور و غیاب را ابطال کرد.

۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۲:۲۹

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:
خدمات روانپزشکی بدون هیچ محدودیتی مشمول بیمه سلامت شد
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشنامه بیمه سلامت، خدمات روانپزشکی را بدون هیچ محدودیتی مشمول بیمه سلامت دانست.

۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۲:۵۸

حجت الاسلام بهرامی:
افزایش ۳۵ درصدی پرونده های مختومه در سال ۹۶
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری به عملکرد مثبت دیوان عدالت اداری در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ تعداد ۱۴۶ هزار و ۴۰۴ پرونده مختومه شده است که این افزایش نرخ رشد ۳۵ درصدی در رسیدگی پرونده ها آمار بسیار خوبی است.

۱۳۹۷/۱/۱۴ - ۱۵:۲۶

پیام تسلیت رییس دیوان عالی کشور در پی درگذشت مشاور رییس قوه قضاییه
خبرگزاری شبستان: رییس دیوان عالی کشور درگذشت حجت الاسلام شفیعی مشاور رییس قوه قضاییه را تسلیت گفت.

۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۳

گزارش مستند رئیس دیوان عدالت اداری درباره عملکرد دیوان
کاهش چشمگیر پرونده های باقیمانده از سنوات قبل و بهبود روند دادرسی در دیوان عدالت اداری
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری، با ارائه گزارشی مستند، آمار مربوط به کاهش پرونده های باقیمانده از سنوات گذشته در شعب بدوی، تجدیدنظر و اجرای احکام دیوان را نشان دهنده تلاش قضات و کارکنانِ مجموعه برای به نتیجه رساندن این پرونده ها دانست.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۱

رئیس دیوان عدالت اداری:
کمیسیون ماده صد شهرداری ها عملکرد موفقی نداشته است
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری در اولین نشست تخصصی هم اندیشی بررسی علل وقوع تخلفات ساختمانی و نقض آراء کمیسیون های ماده صد شهرداری، عملکرد این کمیسیون را ضعیف و آن را نیازمند اصلاح دانست.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۸

هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای داد
شرط پایتخت‌نشینی برای استخدام در معاونت علمی ریاست‌جمهوری ممنوع شد
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مقرره معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در مورد استخدام نیروی مورد نیاز را باطل کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۵:۱۳

تذکر رئیس دیوان عدالت اداری درباره نظارت دقیق بر ساخت‌وسازها
خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان عدالت اداری در نامه‌ای به وزیر کشور نسبت به اعمال نظارت دقیق بر ساخت و سازها از سوی فرمانداران و شهرداران سراسر کشور تذکر داد که با دستور مساعد وزیر کشور در این خصوص مواجه شد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۶:۳۲

با رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری:
اخذ عوارض از تمدید پروانه ساختمان ممنوع شد
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای اسلامی شهر یزد، در خصوص دریافت عوارض تمدید پروانه ساختمان را باطل کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۶ - ۱۳:۲۹

هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای داد
ابطال دستورالعمل محروم کردن پزشکان از امتیارات قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان بالینی
خبرگزاری شبستان: هیات عمومی دیوان عدالت اداری دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که متضمن محروم کردن پزشکان از امتیازات قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت بود را ابطال کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۵۶