خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه دیوان عدالت اداری
پیرزاده خبر داد:
ورود ١٤٠٠٠ پرونده ماده صد به دیوان عدالت اداری
مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری گفت: باتوجه به اینکه علیرغم تکلیف نظارتی شهرداران برساخت وسازها برابرقانون و مفاد پروانه‌های صادره، متأسفانه سالانه شاهد ورود ١٤٠٠٠ پرونده ماده صد دردیوان عدالت اداری هستیم.

۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۶:۴۵

دیوان عدالت اداری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:
شکایت ۷۲ دانشجوی بورسیه وارد تشخیص داده شد
در پی شکایت تعدادی از دانشجویان بورسیه از اقدامات دستگاه‌های طرف شکایت و رسیدگی دیوان عدالت اداری به موضوع مزبور، روابط عمومی دیوان عدالت اداری اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۱۶:۰۰

با رأی دیوان عدالت اداری
لزوم برگزاری مزایده برای همه طرح های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بندی از یک بخشنامه، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری را موظف کرد برای واگذاری همه طرح های خود، به برگزاری مزایده اقدام نماید.

۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۳:۳۸

حجت الاسلام بهرامی:
باید میان آرای دیوان عدالت و کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری وحدت رویه ایجاد شود
رییس دیوان عدالت اداری در مورد نقض آرای کمیسیون های ماده ۱۰۰ گفت: مشکل ما با این ماده قانونی این است که افراد می توانند تخلف کنند و راه حل اصلی این موضوع اصلاح قانون است، باید تلاش کنیم میان آرای دیوان و کمیسیون های ماده ۱۰۰ وحدت رویه ایجاد شود.

۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۷:۱۲

مولابیگی:
دیوان عدالت اداری به دور از فضاسازی های رسانه ای به پرونده بورسیه ها رسیدگی می کند
معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت با تشریح دقیق نحوه رسیدگی دیوان به پرونده بورسیه‌ها گفت: دیوان هیچگاه حکم کلی درباره بورسیه‌های صادر نکرده و بصورت موردی به شکایات وارده رسیدگی کرده و حسب مورد اقدام به صدور رای نموده است.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۵:۰۶

در رای هیات عمومی مطرح شد
دیوان عدالت به شکایت علیه بانک مهراقتصاد رسیدگی نمی‌کند
هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد که رسیدگی به شکایت علیه بانک مهراقتصاد یا کمیسیون انضباط کار بانک در صلاحیت شعب دیوان عدالت اداری نیست.

۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۱۱

افتتاح ششمین دوره مسابقات قرآن ویژه سازمان‌های تابعه قوه قضائیه
مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات قرآنی ویژه همکاران و خانواده‌های حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در سالن دیوان عدالت اداری برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۸:۲۴

حجت الاسلام صادقی:
مسئولان ترس از تهدید و تخریب را کنار بگذارند/قرآن؛ داروی تمام بهم‌ریختگی‌های اقتصادی و اجتماعی
معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه تهدیدات دشمن رامی توان به فرصتی برای رفع مشکلات اقتصادی تبدیل کرد،گفت:قرآن داروی تمام بهم‌ریختگی‌های اقتصادی و اجتماعی است. مسئولان باید ترس از تهدید و تخریب را کنار بگذارند تا با اتکا به خدا از مشکلات عبور کنیم.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۱:۴۶

ششمین دور مسابقات قرآنی حوزه های ستادی و سازمان های تابعه قوه قضاییه برگزار شد
ششمین دور مسابقات قرآنی حوزه های ستادی و سازمان های تابعه قوه قضاییه با حضور رییس دیوان عدالت اداری، معاون فرهنگی قوه قضاییه، حافظان و قاریان رشته های مختلف قرآنی در دیوان عدالت اداری برگزار شد.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۱:۳۶

حجت الاسلام معصومی:
رشد ۱۰۰ درصدی شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی قوه قضاییه و دستگاه‌های تابعه
معاون فرهنگ و دینی معاونت فرهنگی قوه قضائیه از رشد ۱۰۰ درصدی شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآنی قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه خبر داد و گفت: امسال شاهد حضور ۱۶ هزار نفر در مسابقات قرآنی قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه هستیم.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۱:۱۲

حجت الاسلام بهرامی:
اقدامات معاونت فرهنگی قوه قضاییه در فعالیت های قرآنی ستودنی است
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه اقدامات معاونت فرهنگی قوه قضاییه در فعالیت های قرآنی ستودنی است، گفت: این معاونت به این امر مهم اهتمام ویژه داشته است به طوری که در این زمینه شاهد تحول در دستگاه قضا بوده ایم.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۰:۴۸

حجت الاسلام بهرامی:
نتیجه پرونده بورسیه ها به زودی اطلاع رسانی می شود
رییس دیوان عدالت اداری از اعلام نتایج نهایی پرونده بورسیه ها در آینده ای نزدیک خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۰:۴۳

از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری صادر شد:
رای وحدت رویه درباره مقررات حاکم بر روابط کارگر و کارفرما در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در رابطه با قوانین و مقررات حاکم بر روابط کارگر و کارفرما در مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد تجاری رای وحدت رویه‌ای صادر کرد.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۱:۳۳

گزارش نشست نهم مرداد ۹۷ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در نشست نهم مرداد ۹۷ خود به بحث و بررسی درباره شکایات وارده و در نتیجه ابطال برخی مقرره های مورد شکایت و صدور یک فقره رأی وحدت رویه پرداخت.

۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۹:۰۷

مخالفت دیوان عدالت اداری با مصرف منابع سازمان مدیریت بحران خارج از محل تعیین شده قانونی
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه اختصاص بخشی از منابع قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور را خارج از محل تعیین شده را مغایر قانون تشخیص داد.

۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۷:۴۶

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا درباره رای دیوان عدالت اداری برای کاهش تعرفه های خودروهای خارجی
سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود در مورد رای دیوان عدالت اداری مبنی بر کاهش تعرفه های خودروهای خارجی و بازگشت این مبلغ به سال ۹۶ گفت: چون واردات خودروهای خارجی به کشور کلا ممنوع شد این موضوع نیز منتفی شده است.

۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۶:۲۶

پرونده های باقی مانده بورسیه ها ظرف دو سه ماه آینده رسیدگی می شود
خبرگزاری شبستان: رییس دیوان عدالت اداری از رسیدگی به باقی مانده پرونده بورسیه ها تا دو سه ماه آینده خبر داد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۴:۳۴

بررسی ۳۶ هزار پرونده در شعب بدوی دیوان عدالت اداری در سال ۹۶
خبرگزاری شبستان: رییس دیوان عدالت اداری از مختومه شدن ۳۶ هزار پرونده در شعب بدوی دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: این عدد رشد ۲۶.۲ درصدی در آمار پرونده‌های مختومه را نشان می دهد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۳:۰۴

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:
ممنوعیت انجام عمل لیزر درمانی بوسیله پزشکان عمومی تأیید شد
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با رد تقاضای ابطال ممنوعیت انجام عمل لیزر درمانی بوسیله پزشکان عمومی، رأی به ابقاء این تصمیم وزارت بهداشت در خصوص انجام عمل مذکور بوسیله متخصصان پوست داد.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۳:۵۹

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
فعالیت های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شد
خبرگزاری شبستان: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از بخشنامه معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، فعالیت های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۴:۵۱