خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مجلس
در دستور کار این هفته کمیسیون آموزش قرار دارد
بررسی حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات و آتش سوزی مدرسه زاهدان
در جلسات این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این هفته گزارش حادثه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات ارایه خواهد شد.

۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۱۲:۲۴

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
قیمت بازار متناسب با ارز تخصیص یافته نیست/کالاها ۷۰ درصدگرانتر فروخته می شود
پورابراهیمی در بررسی عملکرد دولت در نظارت بر بازار و قیمت کالاها گفت: عملکرد دولت در ماه های گذشته نشان می دهد به دلیل نبود نظارت در قیمت کالاهای اساسی میانگین قیمت این کالاها حدود ۷۰ درصد بیشتر از قیمت های ارز تخصیص یافته است.

۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۰۷:۳۵

روند بررسی لایحه بودجه در کمیسیون های تخصصی و تلفیق
نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه تا ۱۰ روز می توانند پیشنهادات خود را به کمیسیون های تخصصی ارایه دهند و کمیسیون ها تا ۱۵ روز بعد از چاپ و توزیع گزارش خود را باید به کمیسیون تلفیق ارایه دهند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۴:۳۵

عیادت رییس کمیسیون آموزش از دانشجویان مصدوم
محمدرضا عارف صبح امروز با حضور در بیمارستان امام خمینی از نزدیک در جریان روند درمانی دانشجویان مصدوم حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات قرار گرفت.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۴:۲۲

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
وزیر آموزش و پرورش در مورد بی تدبیری در بروز حادثه مدرسه زاهدان پاسخگو باشد
سعیدی با اشاره به گزارش کمیته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد حادثه آتش سوزی در مدرسه زاهدان گفت: وزیرآموزش و پرورش درمورد این حادثه باید پاسخگو باشد.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۰:۵۶

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کرد:
تاخیر در ارائه بسته مالی نه به نفع ایران و نه به نفع اروپا
صفاری نطنزی با بیان اینکه اروپایی ها باید اقداماتشان در ارائه بسته مالی را تسریع ببخشند گفت:تاخیر بیش ازاین نه به نفع ایران و نه به نفع اروپا است.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۹:۵۵

لاریجانی درگذشت دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات را تسلیت گفت
رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی جان باختن جمعی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس را تسلیت گفت.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۹:۳۱

در پیامی اعلام شد:
فراکسیون امید علت سانحه دانشگاه علوم تحقیقات را ریشه‌یابی می‌کند
فراکسیون امید مجلس در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات تاکید کرد که این فراکسیون تا ریشه‌یابی علت این نوع سوانح و اطمینان از ارتقای اصول ایمنی در دانشگاه‌ها و مدارس دست از پیگیری موضوع برنخواهد داشت.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۹:۰۵

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
مسئولان دانشگاه آزاد پاسخگوی واقعه تلخ باشند
عارف ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در حادثه واژگونی اتوبوس، تاکید کرد که مسئولان دانشگاه آزاد باید پاسخگوی این واقعه تلخ باشند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۰۸:۵۶

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
مسئولان دانشگاه آزاد با حضور در کمیسیون آموزش در مورد حادثه اتوبوس توضیح دهند
اولادقباد با ابراز تأسف از حادثه اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: مسئولان دانشگاه آزاد با حضور در کمیسیون آموزش در مورد حادثه اتوبوس توضیح دهند.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۲۲:۰۹

گزارش دهمرده از بررسی های کمیسیون آموزش در حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات
رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به عیادت خود از دانشجویان مصدوم حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: طبق گفته این دانشجویان اتوبوس ترمز بریده بوده است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۹:۳۳

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:
ارائه توضیحات وزیر ورزش در مورد عملکرد وزارت ورزش
ذوالقدر با اشاره به حضور وزیر ورزش در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آقای سلطانی فر تاکید کرد که علی رغم فشارها و تحریم ها ،پیشرفت های خوبی در حوزه ورزش اتفاق افتاده است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۹:۲۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:
اختصاص ١١٠هزار میلیارد تومان به امور رفاه اجتماعی در لایحه بودجه ٩٨
تابش با اشاره به حضور نوبخت در جلسه امروز این کمیسیون ،گفت:طبق صحبت های آقای نوبخت ١١٠هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه ٩٨به امور رفاه اجتماعی اختصاص یافته است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۹:۲۳

بنا بر اعلام هیات رئیسه مجلس:
مجلس فردا جلسه علنی ندارد
بنا بر اعلام هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ،جلسه علنی چهارشنبه مجلس تشکیل نمی شود.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۹:۰۵

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان:
دست هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برای نظارت بسته است
جمالی با تأکید بر اینکه اصلاح قانون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: ما معتقدیم که باید این قانون اصلاح شود و دست هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برای نظارت باز باشد.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۱۳

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
نوسانات قیمت ارز مهمترین علت دپوی کالاها در گمرکات است
تابش نوسانات قیمت ارز را مهمترین علت دپوی کالاها در گمرکات عنوان کرد و گفت: امیدواریم مسئولان به راهکارهای میانی در این زمینه برسند که هم جلوی دپوی این کالاها گرفته شود و هم این کالاها به موقع در چرخه اقتصاد و تولید کشور قرار گیرند.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۰۹

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:
قیمت هر بشکه نفت در لایحه بودجه ۹۸ باید ۵۰ دلار محاسبه می شد
قره خانی با اشاره به اینکه قیمت هر بشکه نفت در لایحه بودجه ۹۸، ۵۴ دلار دیده شده است، گفت: این رقم نمی تواند واقعی باشد و تحقق آن سخت است.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۰۷

گزیده مهمترین اخبار مجلس در سوم دی ماه
ارایه لایحه بودجه ۹۸/ اعتراض نمایندگان خوزستان به رییس جمهوری
ارایه لایحه بودجه ۹۸، اعتراض نمایندگان خوزستان به رییس جمهوری، فرصت ۱۵ روزه کمیسیون های تخصصی مجلس برای بررسی بودجه، توضیحات لاریجانی درباره ساختار بودجه از جمله مهمترین اخبار امروز (سه شنبه چهارم دی ماه) مجلس شورای اسلامی هستند.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۴:۰۴

نماینده مردم زاهدان:
عدم نظارت وزارت آموزش و پرورش باعث بروز حادثه در مدرسه ابتدایی زاهدان شد
شهریاری با اشاره به حادثه آتش سوزی در مدرسه غیر انتفاعی ابتدایی گفت: عدم نظارت وزارت آموزش و پرورش و سهل انگاری باعث بروز این حادثه شد.

۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۳:۴۶