خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأحد ١٥ شعبان ١٤٤٠

Sunday, April 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه مجلس
در پی انتشار اخبار مبنی برافزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین حامل های انرژی؛
پارلمان مخالف افزایش قیمت بنزین/تصمیم گیر نهایی؛ شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا
افزایش قیمت بنزین در جلسه اسفند ۹۷ مجلس با مخالفت مواجه شد و حالا با شروع سال جدید باز هم زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت و سهمینه بندی آنها نمایندگان همچنان مخالف این موضوع هستند و شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا را تصمیم گیر نهایی این امر می دانند.

۱۳۹۸/۲/۱ - ۱۲:۴۵

بررسی طرح بانکداری در کمیسیون اقتصادی مجلس پایان یافت
کار بررسی طرح بانکداری که قرار است پس از تصویب نهایی جایگزین قانون پولی و بانکی مصوب ۱۳۵۱ و قانون نظام بانکداری بدون ربا مصوب سال۱۳۶۲ شود امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پایان یافت.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۸:۴۲

عضو کمیسیون انرژی مجلس:
شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا در مورد افزایش قیمت حامل های انرژی تصمیم گیری کند
میرزایی با بیان اینکه شرایط فعلی در رابطه با وضعیت حامل های انرژی مطلوب نیست، گفت: ما معتقدیم که تصمیم گیری نهایی در مورد افزایش قیمت حامل های انرژی باید در شورای هماهنگی قوا انجام شود.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۳:۲۹

طرح پارلمان برای ایجاد رونق اقتصادی و تولید +جزئیات
پس از نامگذاری سال جدید با عنوان «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب نهادها و دستگاه های مختلف به دنبال تدوین سیاست و برنامه برای تحقق این مهم هستند و در این راستا نمایندگان مجلس طرحی را در ۲۱ ارایه کردند.

۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۱۰:۳۴

۲ خرداد؛ آغاز روند یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ٢ اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود و بنا بر اعلام رییس کمیسیون شوراهای مجلس ۲ خرداد ماه روند یازدهمین دوره انتخابات مجلس کلید می خورد.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۲:۱۵

آخرین خبرها از لایحه ساماندهی سهام عدالت
بررسی جزئیات واگذاری سهام عدالت به مردم
در آخرین بررسی های کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مقرر شد طی ۵ سال سهام عدالت به مردم واگذار شود و حالا در ادامه این مسیر جزئیات واگذاری سهام عدالت به مردم در این کمیسیون در حال بررسی است.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۲:۰۰

دستور کار هفته آینده کمیسیون های تخصصی مجلس/حضور ۲ وزیر در نشست های تخصصی
کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه (۳۱ فروردین، ۲، ۳ و ۴ اردیبهشت) جلسه دارند که این جلسات با حضور ۷ وزیر اطلاعات، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه، نیرو، کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی برگزار می شود.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۱:۱۲

دستور جلسه هفته آینده مجلس/بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه
نمایندگان مجلس در جلسات هفته آینده خود طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا که کلیات آن چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه در مجلس تصویب شده است را بررسی می کنند.

۱۳۹۸/۱/۳۰ - ۱۰:۵۴

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:
مجلس با افزایش قیمت حاملهای انرژی مخالف است
خادمی با بیان اینکه مجلس با افزایش قیمت حامل های انرژی مخالف است، گفت: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت سایر کالاها می شود.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۰:۱۳

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:
عبور از بحران ها با تدبیر و مدیریت ویژه/ باید در جنگ اقتصادی مقابل آمریکا پیروز شویم
مفتح با بیان اینکه باید با نظر کارشناسی، شکلی از اداره کشور را تنظیم کنیم که بهترین بازدهی را برای مردم داشته باشد، گفت: در حال حاضر صنعت کشور شرایط خاصی دارد و به تدبیر و مدیریت ویژه ای نیاز دارد تا بتواند از این بحران ها عبور کند.

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۰۹:۵۲

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:
برای محافظت از تاسیسات نفتی خوزستان ۱۶۰ هزار بشکه نفت کاهش تولید داشته ایم
قره خانی با بیان اینکه از سرمایه ملی تاسیسات نفتی در برابر سیل خوزستان به خوبی صیانت شده است، گفت: برای محافظت از تاسیسات نفتی در خوزستان ۱۶۰هزار بشکه نفت کاهش تولید داشته ایم

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۰:۳۶

طرح سپرده گذاری ارزی در مرحله بررسی ایرادات و ابهامات
طرح سپرده گذاری ارزی که یکشنبه هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی شد در حال حاضر در کمیسیون های تخصصی مجلس تصویب شده و اکنون در کمیته تخصصی مجلس بررسی ایرادات وارده و ابهامات آن در حال انجام است.

۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۰:۱۱

زاهدی در تشریح سوال از وزیر علوم:
حلقه استرالیایی در وزارت علوم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری می‌کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه حلقه استرالیایی در وزارت علوم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری می‌کند، از نحوه مدیریت دانشگاه پیام نور انتقاد کرد.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۷:۳۵

غلامی در پاسخ به سوال زاهدی درباره مدیریت دانشگاه پیام نور:
اصلاح اشکالات دانشگاه پیام نور در دوران مدیریت جدید/تعیین تکلیف ۳۲ نفر از اعضای هیأت علمی مشکل‌دار
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اصلاح وضعیت و شرایط دانشگاه پیام نور در دوران مدیریت جدید گفت: تعیین تکلیف ۹۰۰ هیأت علمی جدید در دوره گذشته در دستور کار قرار گرفته و ۳۲ نفر از آنها مشکلشان کاملاً رفع شده است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۷:۲۵

وزیر علوم و تحقیقات:
تلاش خود را برای تقویت دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام داده ایم
غلامی با بیان اینکه تلاش خود را برای تقویت دانشگاه علمی و کاربردی انجام داده ایم گفت: وزارت علوم حمایت های خوبی را برای ایجاد رشته های کاردانی و کارشناسی مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی داشته است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۶:۵۵

مخالفان و موافقان طرح حمایت از جایگاه سپاه
طرح مجلس برای مقابله با آمریکا ضعیف است/طرح مجلس در دفاع از منافع ملی و امنیت کشور است
در حالی که مخالفان طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا معتقد بودند که این طرح باید متناسب و متناظر با اقدام آمریکا طراحی می شد، تاکید داشتند این طرح کمرنگ و بی رمق است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۶:۴۰

بحث لفظی نمایندگان تهران و فلاورجان در صحن مجلس
نماینده تهران نسبت به آنچه که نماینده فلاورجان در رابطه با مجلس به کار برد، در تذکری گفت: آقای لارگانی مجلس چه کار باید می کرد که در مقیاس انقلابی شما قلمداد می شد؟

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۶:۳۵

وزیر دفاع:
سلاح تحریم آمریکا قابلیت شلیک به هدف را از دست داده است
امیر حاتمی گفت: سلاح تحریم آمریکا قابلیت شلیک به هدف را از دست داده است.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۶:۱۸

موافقت مجلس با کلیات طرح اقدام متقابل در برابر آمریکا
نمایندگان مجلس با کلیات طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا موافقت کردند.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۶:۰۶

آغاز جلسه علنی بعدازظهر مجلس
بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در مقابل اقدامات آمریکا در دستور کار
نمایندگان در دستور کار بعدازظهر امروز صحن مجلس طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل اقدامات آمریکا را مورد بررسی قرار می دهند.

۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۴:۲۶