خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢ جمادى الثانية ١٤٤١

Tuesday, January 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کارت بازرگانی
سرخط خبرهای ۹۸/۱۰/۰۷

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۹:۱۲

مدیر سامانه اعتبار سنجی و رتبه‌بندی اعتباری وزارت صمت
فرآیند جدید صدور کارت بازرگانی به تخلفات و مفاسد پایان می دهد
هادی با اشاره به اینکه با اصلاحات انجام شده شاهد اصلاح در صدور کارت بازرگانی هستیم، گفت: فرآیند جدید صدور کارت بازرگانی به تخلفات و مفاسد پایان می دهد.

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۰۸:۳۷

نائب رییس اتاق ایران مطرح کرد
کاهش تخلفات نتیجه اصلاحات جدید در روند صدور کارت بازرگانی
سلاح ورزی با اشاره به اینکه روند جدید صدور کارت بازرگانی مزایای متعددی دارد، گفت: کاهش تخلفات نتیجه اصلاحات جدید در روند صدور کارت بازرگانی است.

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۰۸:۳۱

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح کرد
تسهیل در روند صدور کارت بازرگانی با سامانه اعتبار سنجی
دهقانی نیا با بیان اینکه در فرایند جدید صدور کارت بازرگانی با سامانه اعتبار سنجی شاهد تسریع در روند کار هستیم، گفت: با این کار استعلامات شفاف سازی می شود.

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۰۸:۲۴

گمرک ایران اعلام کرد؛
۵ نشانه کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای
گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، ۵ شاخصه کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را برشمرد و خواستار دقت نظر هرچه بیشتر در رابطه با استفاده از این کارت‌ها در گمرکات شد.

۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۱۴:۳۳

استاندار قزوین:
همه باید به مردم سیستان و بلوچستان برای خروج از بحران سیل کمک کنند
جمالی پور گفت: بخش محروم کشور و بهترین مردم ایران دچار سیل شده اند و همه باید کمک کنیم زیرا روزهای سختی دارند، زیرساخت‌ ها تخریب شده و همه باید کمک کنیم تا از بحران خارج شوند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۴

مدیرکل حقوقی سازمان امور مالیاتی:
۲۰ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی ناشی از کارت‌های بازرگانی وجود دارد
تاجمیر ریاحی با بیان اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی ناشی از کارت‌های بازرگانی وجود دارد، گفت: بخشی از کارت‌های بازرگانی برای افراد فاقد شرایط و صلاحیت لازم صادر شده است.

۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۰۷:۴۶

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان جنوبی:
کاهش ۵۰ درصدی صادرات از مرزهای خراسان جنوبی/ واردات افزایش یافت
بهشتی راد از کاهش ۵۰ درصدی صادرات از مرزهای استان طی هشت ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در مجموع صادارت از گمرکات و بازارچه‌های مرزی خراسان‌جنوبی و خروجی ماده ۱۱۶ حدود ۲۵۲ میلیون دلار بوده است.

۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۴:۳۳

بررسی نقش کارت‌های بازرگانی اجاره ای در قاچاق کالا در برنامه «پایش»
برنامه پایش امشب با توجه به ابهامات موجود درباره کارت های بازرگانی و نقش آنها در قاچاق، این موضوع را با حضور حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران و علی اکبر کریمی نماینده مجلس بررسی می کند.

۱۳۹۸/۸/۱۲ - ۱۱:۰۶

با حضور کارشناسان در گفتگوی ۱۸ و ۳۰ شبکه خبر:
مزایا و ابهامات «ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی به غیر» بررسی شد
رئیس کنفدراسیون صادرات و مدیرکل مبارزه با قاچاق دادستانی در گفتگوی ۱۸ و ۳۰ دققیه شبکه خبر سیما به بررسی مزایا و ابهامات ممنوعیت واگذاری کارت بازرگانی به غیر پرداختند.

۱۳۹۸/۸/۹ - ۰۹:۵۶

مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌ جنوبی:
فرار مالیاتی با سوء استفاده از کارت های بازرگانی/ ۲۱ شرکت صوری شناسایی شد
نباتی با بیان اینکه با اشاره به این که فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت‌های صوری و استفاده از کارت‌های بازرگانی شکل می‌گیرد، گفت: تاکنون ۲۱ شرکت صوری که از دیگر مناطق به خراسان جنوبی آمده‌اند شناسایی شده‌ است.

۱۳۹۸/۷/۳۰ - ۱۷:۴۴

استاندار خراسان جنوبی:
جلوگیری از اجرای طرح‌های آب‌بر در خراسان جنوبی/ صدور کارت‌های پیله‌وری بازنگری شود
معتمدیان با بیان اینکه جلوگیری از اجرای طرح های آب‌بر از اولویت های است که در استان دنبال خواهیم کرد، گفت: خراسان جنوبی اولین استانی در کشور است که بحث سند سازگاری با کم آبی در آن اجرایی می شود.

۱۳۹۸/۷/۳۰ - ۱۶:۲۹

پیشنهاد اتاق ایران به دولت:
تمدید کارت بازرگانی بر اساس رتبه‌بندی فعالان اقتصادی انجام شود
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به دولت پیشنهاد داد که از این پس، کارت‌های بازرگانی تنها در صورتی تمدید شوند که فعالان اقتصادی صاحب کارت از سوی «مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران» رتبه‌بندی شده باشند.

۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۲۱:۱۵

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری:
آماده همکاری با اتاق بازرگانی برای رفع مسائل کارت بازرگانی هستیم
جنیدی درباره تخلف‌هایی که به واسطه شرایط موجود شکل گرفته و حاشیه‌های آن به کارت‌های بازرگانی سرایت کرده است،گفت: تغییرات و نوسانات بازار ارز باعث شده کسانی که حرفه و کارشان حوزه تجارت نیست، از هویت تجاری استفاده کنند که لزوما مجاز و قانونی نبوده است.

۱۳۹۸/۵/۱۵ - ۲۱:۵۰

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
صدور ۳۶۸کارت بازرگانی جدید دراستان سمنان
اسودی، از صدور وتمدید یک هزار و ۳۰۰ فقره کارت بازرگانی دراستان سمنان خبردادوگفت:۳۶۸کارت بازرگانی جدید صادر شده است.

۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۰:۵۱

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران:
کارت های بازرگانی به خطا صادر نمی شوند
علیخانی با تاکید بر اینکه کارت های بازرگانی به خطا صادر نمی شوند، گفت: این کارت ها بر اساس قانون و طبق شرایط برای متقاضیان صادر می شود اما ممکن است کسی بعداً مقررات را زیر پا بگذارد.

۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۸:۰۷

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی:
واگذاری و صدور کارت بازرگانی، سنگ محکی برای بخش خصوصی است
پالیزدار با بیان اینکه واگذاری و صدور کارت بازرگانی، سنگ محکی برای بخش خصوصی است، گفت: این می تواند مبنایی برای دادن اختیارات بیشتر به بخش خصوصی باشد.

۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۸:۰۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
سالانه ۱۰ هزار کارت بازرگانی یک بار مصرف اجاره ای در کشور تمدید نمی شود
پورابراهیمی با اشاره به اینکه سالی ۱۰ هزار کارت بازرگانی یک بار مصرف اجاره ای در کشور توسط اتاق بازرگانی صادر می شود که تمدید نمی شود، گفت: وزارت صمت بر اساس ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متولی صدور،​ تمدید و ابطال کارت های بازرگانی است.

۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۷:۵۹

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران:
صاحبان کارت های بازرگانی بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان حق دلالی گرفتند
مودودی با اشاره به اینکه دلالان و صاحبان کارت های بازرگانی به ازای هر دلار صادرات، ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان دریافت می کنند، گفت: سال گذشته آنها با توجه به صادرات ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری از طریق این کارتها، بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان حق دلالی گرفتند.

۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۷:۵۶

کارت های بازرگانی ساماندهی می شوند
برخی واردکنندگان غیررسمی در سال‌های اخیر با پرداخت مبالغی به دارندگان کارت‌های موقت بازرگانی به‌ اصطلاح آن را اجاره کرده و واردات انجام می‌دادند و حالا برای جلوگیری از این روند قرار است کارت های بازرگانی ساماندهی شوند.

۱۳۹۸/۴/۶ - ۰۹:۱۱