خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شرح دعای افتتاح
دعای افتتاح. . .
حمد خداوند متعال با اعتقاد به توحید و بی نیازی
خبرگزاری شبستان: در فراز چهارم دعای افتتاح پی می بریم که امامان معصوم با پیروی از قرآن کریم، خداوند متعال را با اعتقاد به توحید و بی نیازی او حمد می کنند. اَلْحَمْدُ للهِ الَّذي لَمْ يَتَّخِذْ صاحِبَةً وَلا وَلَداً، وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَريكٌ في الْمُلْكِ. . .

۱۳۹۴/۴/۱ - ۰۷:۴۶

دعای افتتاح. . .
باز شدن گره تمام سختی ها با عنایت الهی
خبرگزاری شبستان: مسبب الاسباب خدای متعال است، شاید در ظاهر گرفتاری، غم و اندوه به وسیله سبب های مادی برطرف شوند ولی در واقع گره تمام سختی ها با عنایت الهی باز می شود.

۱۳۹۴/۳/۳۱ - ۰۷:۰۸

دعای افتتاح. . .
دستان  برآمده تا درگاه الهی با اذن خداوند
خبرگزاری شبستان: در فراز دوم دعای افتتاح در می یابیم که اگر می توانیم دست به درگاه الهی بلند کنیم، به سبب آن است که رخصتش پیش از آن از طرف خداوند مهربان صادر شده است. اللَّهُمَّ أَذِنْتَ لِي فِي دُعَائِكَ وَ مَسْأَلَتِكَ . . .

۱۳۹۴/۳/۳۰ - ۰۸:۵۱

دعای افتتاح. . .
بخشش و رحمت در کنار مجازات و سخت گیری درس نخست دعای افتتاح
خبرگزاری شبستان: در فراز نخست دعای مهدوی افتتاح باید بدانیم که جامع اضداد بودن نشانه کمال است. بیاموزیم که هم اهل بخشش و رحمت باشیم و هم اهل مجازات و سخت گیری.

۱۳۹۴/۳/۲۸ - ۱۱:۰۸