خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

الأربعاء ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٠

Wednesday, November 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شرح دعای افتتاح
انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
افشاگریِ «افتتاح» درباره غفلت های منتظرانه!
خبرگزاری شبستان: ما در اطاعت از امام دوازدهم(عج) و رویارویی با مسئله امامت و ولایت بویژه مهدویت، یا مهدی گریز هستیم یعنی به آموزه های امامت و ولایت توجه نداریم و یا مهدی گزین هستیم بدین معنا که اگر مهدویت و امامت به نفع ما باشد، سراغش خواهیم رفت.

۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۵:۲۴

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹
سخاوت های مادی و معنوی امام زمان(عج) پس از ظهور
خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) گشاده دست ترین و بخشنده ترینِ افراد در نظام آفرینش هستند، مهم آنکه این سخاوت نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت روحی مان را نیز افزایش خواهند داد.

۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۳:۳۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۸
بایدهای سیاسی غیبت در لسان «افتتاح»/وضعیت دین در دولت کریمه
خبرگزاری شبستان: در مهندسی دعای افتتاح، دین در عصر ظهور به حاشیه رانده نمی شود بلکه در متن جامعه است و حکومت مهدوی، مردم را به سبیل الهی دعوت می کند، به گونه ای که مردم در سایه این دین سیاسی که رنگ و بوی قدسی دارد، به کرامت دنیا و آخرت دست می یابند.

۱۳۹۷/۳/۱۶ - ۰۹:۵۲

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۷
ردّیه افتتاح بر باور غربت اسلام در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: امام زمان(عج) پس از ظهور با اظهار اسلام ناب، وحدت و یکپارچگی را در جامعه ایجاد کرده و جامعه جهانی منسجمی را شکل خواهند داد که البته این دین، چیزی جز سنت پیامبر(ص) نیست که در دعای افتتاح از آن به عنوان «سُنَّهَ نَبِیِّکَ» یاد می شود.

۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۰۹:۴۶

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۶
فاش شدن راز جهانی بودنِ دولت امام عصر(عج) در «افتتاح»
خبرگزاری شبستان: در روایت است که وقتی امام(عج) ظهور می کند «کینه و کدورت از دل مردم بیرون می رود و از قلب ها زدوده می شود»، این یعنی ایشان با ظهور خود، سرزمین، قبیله و عشیره خاصی را فتح نمی کنند بلکه با فتح دل ها، جامعه جهانی را با خود همراه می کنند.

۱۳۹۷/۳/۹ - ۱۰:۳۴

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۵
رونمایی «افتتاح» از مختصات انتظار زمینه ساز
خبرگزاری شبستان: منتظران ظهور باید بدانند که زمینه سازی ظهور با فساد، ولنگاری و تبهکاری ممکن نمی شود بلکه منتظران باید خود صالح باشند؛ در این راستا جامعه هر اندازه که از شرک فاصله بگیرد و به توحید نزدیک شود، بیشتر زمینه ظهور را فراهم خواهد کرد.

۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۱:۱۸

قرائت دعای معنوی افتتاح در محل امامزاده سید محمد (ع) قصردشت
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز گفت: در ایام ماه مبارک رمضان هر شب در محل امامزاده سید محمد (ع) قصردشت با حضور عموم مردم دعای پرفیض افتتاح قرائت می شود.

۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۳:۴۹

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۲
راه جلب توجه و رضایت صاحب الزمان(عج) در ماه رمضان
خبرگزاری شبستان: اگر ما به دنبال ارتباط با خدا و جلب توجه امام عصر(عج) در این ماه هستیم و می خواهیم درهای رحمت به روی ما گشوده شود این دعا روزنه ای است که در اختیار ما قرار داده شده چرا که ملائکه این دعا را استماع می کنند.

۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۰:۰۹

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱
توصیه رمضانیِ امام زمان(عج) به منتظران
خبرگزاری شبستان: از متن برمی آید که این دعا نه تنها مورد توصیه حضرت حجت(عج) است بلکه ایشان در مرقومه ای خطاب به «محمد بن عثمان امری» دومین نایب خاص خود (که ۴۰ سال نیابت حضرت(عج) را برعهده داشته) این دعا را تعلیم داده و او نیز دعا را منتشر کرده است.

۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۱:۰۸

مهدویت در بازار نشر...
«شرح دعای شریف افتتاح» به روایت استاد قرائتی
خبرگزاری شبستان: «شرح دعای شریف افتتاح» تالیف حجت الاسلام محسن قرائتی به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۰:۵۷

مهدویت در بازار نشر...
شرح دعای افتتاح از زبان حجت الاسلام قرائتی
خبرگزاری شبستان: «شرح دعای شریف افتتاح» تالیف حجت الاسلام محسن قرائتی به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) منتشر شده است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۶

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۱
توصیه های پایانی «افتتاح» به منتظران
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: عصر غیبت لزوما عصری توام با فساد و ولنگاری نیست بلکه بنابر دعای افتتاح در آخرالزمان دینداری سخت است و کثرت گرایی دینی و قرائت های مختلف از دین افزایش می یابد اما راهی برای مقابله با آن هست.

۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۱۰

استاد حوزه علمیه:
دعا بر زندگی دنیوی و اخروی انسان بسیار اثر دارد
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: دعا از جمله زیباترین مناسک عبادی است که بر زندگی انسان از ابتدای خلقت او تا زمانیکه وارد آخرت شود اثر دارد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۱:۱۳

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۱۰
چگونگی اجابت «فُکَّ بِهِ اَسْرَنا»/با ظهور به همه آرزوهامان می رسیم
خبرگزاری شبستان: امام مهدی(عج) گشاده دست ترین و سخی ترین افراد نظام آفرینش خواهند بود که این سخاوت ایشان نه تنها مادی است بلکه براساس دعای افتتاح، ایشان سعه صدر ما یعنی ظرفیت ما را افزایش خواهد داد.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۴۰

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۹
مانع اصلی ظهور در نگاه « افتتاح»/عواقب مهدی گزینی برای انتظار
خبرگزاری شبستان: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: شرایط ظهور امام زمان (عج) را عِده و عُده یاران مشخص نمی کنند بلکه ویژگی های این یاران در اطاعت پذیری و ولایت پذیری از امام(عج) و شناختی که از ایشان دارند، مورد اهمیت است.

۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۳:۴۴

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۸
انتظار بدون ساختار سیاسی زمینه ساز نمی شود/امتیاز دولت کریمه بر دولت های تاریخ!
خبرگزاری شبستان: دعای افتتاح از معدود ادعیه ای است که در تعبیری عمیق و بی نظیر و در فرازی سیاسی، از دولت امام عصر(عج) به «دولت کریمه» تعبیر می کند؛ امری که مشابه آن در هیچ کدام از آیات قرآن، ادعیه و روایات دیگر وجود ندارد.

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۹:۰۸

ویژگی های حضرت علی علیه السلام در دعای افتتاح/۲
خدا برگزیدگان را درصف بندگی می پذیرد/ و علی بنده خدا بود
خبرگزاری شبستان: از دیگر صفات مطرح برای امیرالمومنین در دعای افتتاح، مقام بندگی است. مقام بندگی مقدّم بر همه ویژگی های کمال در انسان های برگزیده می باشد همانگونه که در اوصاف پیامبر (ص) نیز آورده شده «عبده و رسله».

۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۰۸:۵۶

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۷
مرگ سکولاریسم در آستانه ظهور/راز مشقت دینداری در عصر غیبت
خبرگزاری شبستان: در دعای افتتاح می خوانیم: «لا یَسْتَخْفِىَ بِشَىْءٍ مِنَالْحَقِّ مَخافَهَ اَحَدٍ مِنَ الْخَلْقِ» بر اساس این فراز، سکولاریزه شدن آموزه های دینی که دغدغه عصر غیبت است، در عصر ظهور و حتی آستانه آن وجود نخواهد داشت.

۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۰۷:۵۰

حجت الاسلام دکتر نصیری در گفت وگو با شبستان:
ابتلاء به اباحه گری با تعبیر غلط از رحمت الهی/پاسخ محکم «افتتاح» به اباحه گران
خبرگزاری شبستان: در متون دینی بر این نکته تأکید شده که خداوند در کنار این رحمت بی‌کران، برای انسان‌های کافر و فاسق، یعنی کسانی که در عقیده و عمل از مسیر الهی فاصله گرفته و به دین باطل یا منش فاسد روی آورده باشند، اهل انتقام، خشم و عقوبت است.

۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۳:۳۹

انس رمضانی با امام مهربانی(عج)//۶
شباهت امام مهدی(عج) با عزیز مصر/آثار نصرت و یاری امام زمان(عج)
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه و دانشگاه گفت: در زمان ظهور امام زمان(عج) علمی در جامعه رایج و رشدی محقق می شود و به تعبیر روایات، جامعه به غایت و بلوغ اجتماعی می رسد که مردم راه رسیدن به سعادت را نزد انبیاء و اولیاء الهی بویژه امام زمان(عج) می یابند.

۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۰۹:۴۸