خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کتابخانه های عمومی فارس
نخستین جشنواره روستاها و عشایر کتابخوان فارس برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری نخستین جشنواره روستاها و عشایر کتابخوان فارس، گفت: نخستین دوره این جشنواره در فارس برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۳:۵۳

میزان کتابخوانی در روستاها به نسبت شهرها بیشتر است
مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه ۵۰ روستا در فارس دارای کتابخانه هستند، گفت: میزان کتابخوانی در روستاها به نسبت شهرها بیشتر است.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۳:۵۰

تمدید بخش الکترونیک و پایان مهلت شرکت در بخش مکتوب هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۱۱ - ۰۸:۳۴

عملیات «رف ‌خوانی» در ۱۸۶ کتابخانه عمومی فارس آغاز شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از آغاز عملیات «رف خوانی» کتابخانه های عمومی استان به شیوه الکترونیکی برای دومین سال پیاپی با هدف مجموعه سازی کتابخانه های عمومی، خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۲:۳۱

برگزاری بزرگداشت بزرگان اهل قلم، همزمان با هفته کتاب
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس هر تلاشی برای زنده نگه داشتن نام بزرگان را کم دانست و گفت: در هفته کتاب بزرگداشت بزرگان و اهالی قلم استان برگزار شود.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۳۳

پاسداشت زنده یادان عرصه ادب و هنر همزمان با روز قلم
با همراهی اصحاب فرهنگ، قلم و رسانه، مسئولان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر به دیدار مزار درگذشتگان اهل قلم رفتند، این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۲۹

برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هفت عنوان کتاب در ایام دهه کرامت
خبرگزاری شبستان: نماینده نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور از برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هفت عنوان کتاب در ایام دهه کرامت خبر داد.

۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۶:۵۲

۳۱ تیر، آخرین مهلت برای شرکت در جشنواره کتابخوانی «رضوی»
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه سی و یکم تیرماه آخرین فرصت برای شرکت در جشنواره «کتابخوانی رضوی» است، گفت: سایت دبیرخانه این جشنواره به نشانی razavi.iranpl.ir در دسترس عموم قرار دارد.

۱۳۹۷/۴/۴ - ۱۱:۴۰

خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد/ آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.

۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۲۳:۵۴

برخی مسئولین در حد شیراز، بزرگ نیستند/ ناآشنایی برخی مسئولین با مقوله های فرهنگ، هنر و ادب
خبرگزاری شبستان: پیشکسوت ادبی فارس معتقد است، کسانی که تصمیم برای فرهنگ، هنر و ادب شهر می گیرند، این سه مقوله را نمی شناسند و با آنها آشنایی ندارند و برخی از مسئولین ما در حد فارس عمیق نبوده و در حد شیراز بزرگ نیستند.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۸:۵۶

تیراژ ۵۰۰ جلدی برای یک کتاب فاجعه است/ لزوم راه اندازی فرهنگ وقف کتاب
خبرگزاری شبستان: یک فعال فرهنگی، تیراژ ۵۰۰ و یا یک هزار جلدی هر کتاب را به نسبت جمعیت ۸۰ میلیون کشور، نشان از عمق فاجعه دانست و بر این عقیده است که باید فرهنگ وقف کتاب در جامعه روی دهد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۸:۴۱

رونمایی از گنجینه سه هزار جلدی استاد اولاد در شیراز
خبرگزاری شبستان: طی مراسمی گنجینه سه هزار جلدی از کتاب های استاد غلامحسن اولاد، از ادیبان معاصر که توسط خانواده وی به کتابخانه رئیسی اردکانی اهدا شده بود، رونمایی شد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۸:۱۹

طرح «کتابخانه گردی» در شیراز اجرا شد
خبرگزاری شبستان: همزمان با ۱۷ اسفند، روز کتابخانه های عمومی، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی فارس طرح «کتابخانه گردی» با حضور اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و سایر مدعوین در شیراز اجرا شد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۸:۱۳

ای که دستت می رسد، کاری بکن/ هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب» کار خود را انجام نداده است
خبرگزاری شبستان: مقرر بود هیئتی برای بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب» تشکیل شود و نتایج مطالعات را در سه فاز تا پایان بهمن ماه ارسال کند، اما انگار کسی به فکر نیست و به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس، این هیئت کار خود را انجام نداده است.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۸

۶۰۰ برگه عضویت رایگان خدمات کتابخانه ای بین راهپیمایان ۲۲ بهمن شیراز توزیع شد
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس با استقرار ایستگاه فرهنگی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۶۰۰ برگه عضویت رایگان خدمات کتابخانه ای بین راهپیمایان اهدا کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۸

نشست کتابخوان اختصاصی «نیرو هوایی» به مناسبت ۱۹ بهمن برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نشست کتابخوان اختصاصی «نیرو هوایی» همزمان با آیین بزرگداشت روز ۱۹ بهمن در سالن سینمای پایگاه هوایی «شهید دوران» شیراز برگزار شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۶

هیئت بازسازی در حال بررسی سازه قدیمی ترین کتابخانه جنوب کشور
خبرگزاری شبستان: بازسازی درستی برای کتابخانه شهید دستغیب باید شکل گیرد، از این رو هیئت بازسازی تشکیل شده که متشکل از برترین مهندسان شهر شیراز است و این هیئت کارهای سازه، مقاومت و غیره را مورد بررسی قرار می دهد.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۳۵

برگزاری جشن ۷۰ سالگی کتابخانه شهید دستغیب شیراز در سال ۹۷
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس از برگزاری جشن ۷۰ سالگی کتابخانه شهید دستغیب شیراز در سال ۹۷، خبر داد و گفت: امسال شرکت کنندگان جشنواره «کتابخوانی رضوی»، چهار و نیم برابر شده است.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۴:۵۶

امروزه کتابخانه به عنوان مرکز خدمات اجتماعی به حساب می آید
خبرگزاری شبستان: معاون توسعه‌ كتابخانه ‌ها و كتابخوانی نهاد كتابخانه‌ های عمومی کشور گفت: امروزه کتابخانه به عنوان مرکز خدمات اجتماعی به حساب می آید و در نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم تلاش کردیم این مسئله را مورد توجه قرار دهیم.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۴:۴۲

کتابخانه شهید دستغیب در حال ویران شدن است
خبرگزاری شبستان: ناشر برتر کشوری با اشاره به اینکه کتابخانه شهید دستغیب هویت ما شیرازی هاست اما متاسفانه اکنون در حال ویران شدن است، گفت: امیدوارم شیراز و فارس را در جایگاهی که استحقاق آن را دارد، شاهد باشیم.

۱۳۹۶/۱۰/۴ - ۱۴:۲۵