خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کتابخانه های عمومی فارس
شایسته نیست کتابخانه مرکزی شیراز، بلاتکلیف باشد
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس گفت: شیراز به عنوان شهر فرهنگی شناخته می شود و برنامه های کلانی هم در حوزه فرهنگ در این شهر رقم خورده است و با این همه القاب شهر شیراز، شایسته نیست که کتابخانه مرکزی این کلانشهر بلاتکلیف باشد.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۲:۱۲

پیگیری ها برای کتابخانه مرکزی شیراز، بیش سه سال است که بی نتیجه مانده است
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس به موضوع کتابخانه مرکزی شیراز اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از دغدغه های اصلی کتابخانه‌ های عمومی است با وجود اینکه کتابخانه مرکزی پروژه ملی است اما بیش از سه سال است که پیگیری ها برای یافتن زمین به نتیجه نرسیده است.

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۲:۰۷

در دومین مرحله از طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس انجام می شود:
۶۰ کتابخانه عمومی به اینترنت بی سیم رایگان مجهز می شوند
همزمان با هفته کتاب، دومین مرحله طرح ارائه خدمات اینترنت وای فای در کتابخانه های عمومی فارس، با در نظر گرفتن ۶۰ کتابخانه عمومی در سراسر استان از لارستان آغاز شد.

۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۳:۱۳

سرود «حال خوش خواندن» رونمایی شد
سرود «حال خوش خواندن» توسط دانش آموزان دبستان «فرشتگان» خوانده و رونمایی شد، «حال خوش خواندن» شعار بیست و ششمین جشن هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است.

۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۳:۱۴

هدف از ساختن مساجد، حل مشکلات محله است
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس با اشاره به اینکه مسلمانان مردمی صلح طلبی هستند، گفت: بلکه هدف از ساختن مساجد فعالیت های فرهنگی، علمی و حل مشکلات در محله هاست.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۴۳

نشست کتابخوان «صلح» در شیراز برگزار شد
نشست کتابخوان «صلح» در شیراز با هدف معرفی کتاب‌ ها و نویسندگان در این حوزه برپا شد و با حضور فرهنگوران و اصحاب قلم در شیراز برگزار شد.

۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۵:۲۰

ایجاد شبکه آتش نشانان دوستدار کتاب برای پر کردن اوقات فراغت آتش نشانان، اثرگذار است
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: ایجاد شبکه آتش نشانان دوستدار کتاب برای پر کردن اوقات فراغت البته اندک این قشر مهم جامعه، برنامه ای مهم و اثر گذار است.

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۲:۲۹

سلسله نشست های کتابخوان، نشست های به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده است
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه سلسله نشست های کتابخوان، نشست های به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده است، گفت: معرفی کتاب یک گام کوچک است که وقتی با گام های دیگر همراه می شود، سبب توسعه در همه زمینه ها خواهد شد.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۳:۲۷

خواندن حتی یک کتاب در خصوص شهدا، زندگی افراد را دگرگون می کند
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: گفت: شهدا الگوی زندگی هستند و هرکسی که بتواند یک کتاب درباره شهدا را مطالعه کند، در تمامی ابعاد زندگیش تاثیر آن را خواهد دید.

۱۳۹۷/۷/۳ - ۱۳:۲۳

کتابخانه های عمومی شیراز، میزبان کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی می شوند
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ۱۰ کتابخانه عمومی تازه تأسیس شهر شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۴:۳۰

جشنواره های کتابخوانی می تواند زمینه ای برای ترویج کتابخوانی باشد
مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اینکه جشنواره های کتابخوانی می تواند زمینه ای برای ترویج و توسعه کتابخوانی است، گفت: باید این جشنواره ها برای سنین مختلف و همه اقشار برگزار شود.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۹:۳۸

نظر امام جمعه شیراز درباره کتاب و فضای مجازی/ هیچ چیز مزه کتابخوانی قدیم را ندارد
امام جمعه شیراز گفت: امروز فضای مجازی رقیبی برای کتاب محسوب می شود و برخی مدعی هستند که خواندن کتاب الکترونیک هم نوعی کتاب خوانی است اما هیچ چیز مزه کتابخوانی قدیم را ندارد و نمی توان بوی کتاب را با هیچ چیز عوض کرد.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۴:۴۱

حضور ۳۹ هزار نفر در مسابقات جشنواره کتابخوان رضوی فارس
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: امسال ۳۹ هزار نفر شرکت کردند و این در حالی بود که در سال گذشته این رقم حدود ۳۵ هزار نفر بود که از تعداد شرکت کننده های امسال هشت هزار و ۵۰۰ نفر در بخش برخط (آنلاین) شرکت کردند.

۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۴:۳۰

نماینده ولی فقیه در فارس سخنران اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی فارس خواهد بود
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، ۱۲ شهریور و با سخنرانی نماینده ولی فقیه استان و مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.

۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۴:۲۴

نخستین جشنواره روستاها و عشایر کتابخوان فارس برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری نخستین جشنواره روستاها و عشایر کتابخوان فارس، گفت: نخستین دوره این جشنواره در فارس برگزار می شود.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۳:۵۳

میزان کتابخوانی در روستاها به نسبت شهرها بیشتر است
مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به اینکه ۵۰ روستا در فارس دارای کتابخانه هستند، گفت: میزان کتابخوانی در روستاها به نسبت شهرها بیشتر است.

۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۳:۵۰

تمدید بخش الکترونیک و پایان مهلت شرکت در بخش مکتوب هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۱۱ - ۰۸:۳۴

عملیات «رف ‌خوانی» در ۱۸۶ کتابخانه عمومی فارس آغاز شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از آغاز عملیات «رف خوانی» کتابخانه های عمومی استان به شیوه الکترونیکی برای دومین سال پیاپی با هدف مجموعه سازی کتابخانه های عمومی، خبر داد.

۱۳۹۷/۵/۴ - ۱۲:۳۱

برگزاری بزرگداشت بزرگان اهل قلم، همزمان با هفته کتاب
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس هر تلاشی برای زنده نگه داشتن نام بزرگان را کم دانست و گفت: در هفته کتاب بزرگداشت بزرگان و اهالی قلم استان برگزار شود.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۳۳

پاسداشت زنده یادان عرصه ادب و هنر همزمان با روز قلم
با همراهی اصحاب فرهنگ، قلم و رسانه، مسئولان فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر به دیدار مزار درگذشتگان اهل قلم رفتند، این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۲:۲۹