خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه استان گیلان
امام جمعه ماسال:
قبل از انقلاب در هیچ یک از معادلات سیاسی و اجتماعی دنیا حضور نداشتیم
حجت السلام موسوی با بیان اینکه ما قبل از انقلاب در هیچ یک از معادلات سیاسی و اجتماعی دنیا حضور نداشتیم، گفت: تجربه چهل ساله انقلاب به ما نشان داده است که هر کجا دشمن برای ما ممانعت به وجود آورد ما در همان عرصه بیشتر پیشرفت کردیم.

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۷:۵۲

با خاطرات انقلاب:
همبستگی دریافرها با مردم در انقلاب ۵۷
فرمانی با بیان اینکه همبستگی دریافر ها همانند همافران با مردم ضرورت جریان انقلاب بود، گفت: فرار شاه برای ما قدرتی جهت تصمیم گیری بیشتر برای شرکت در انقلاب فراهم کرد،

۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۰:۴۲

شبستان گزارش می دهد:
مساجد مهمترین خاکریز و رسانه انقلاب بودند
مساجد این امکان را برای انقلابیون فراهم آوردند که تحت هر شرایطی و در هر موقعیتی، مسائل مربوط به حرکت اسلامی را زنده نگه داشته و تداوم ببخشند.

۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۳:۲۹

یادواره «نرگس های آسمانی» در رشت برگزار می شود
یادواره ۳۳ زن شهیده استان گیلان با عنوان «نرگس های آسمانی» چهارشنبه (۱۷ بهمن )در رشت برگزار می شود.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۴

شبستان گزارش می دهد:
قصه چهل سالگی انقلاب/ این انقلاب چون کوه ایستاده است
برای یادآوری نسل‌ها باید قصه گفت، باید از قصه انقلاب و وفاداری ملتی گفت که در گرما و سرما و خوشی و ناخوشی انقلاب، زنجیر محکمی از وحدت در نظام جمهوری اسلامی ساختند تا بگویند همچنان این انقلاب پشت در پشت کوه ایستاده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۰

امام جمعه سنگر:
ضرورت توجه بر عقلانیت و شجاعت در رابطه با spv/ انقلاب ایران در حیاط خلوت آمریکا نفوذ کرده است
حجت السلام تجدد با بیان اینکه آمریکا بر حقارت خود پس از انقلاب اسلامی ایران اعتراف کرده است، گفت: قبل از انقلاب سرنوشت ملت در خارج از جغرافیای ایران رقم می خورد اما اکنون انقلاب ما در حیات خلوت آمریکا نفوذ کرده است.

۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۷:۲۰

صدای انقلاب رشت/ میثاق با آرمان های شهدای مشروطه گیلان برگزار شد
همزمان با یکصدو هفتمین سالگرد اعدام مشروطه خواهان گیلان مراسمی روز گذشته با حضور علاقه مندان بر سر مزار این شهدا واقع در خیابان پرستار رشت(پشت بیمارستان پورسینا) برگزار شد.

۱۳۹۷/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۷

یک پا در کتانی/ لودرهایی که هر چند دقیقه یکبار از حرکت می ایستاد
می ترسیدم شهید شود چون جثه‌اش بسیار کوچک و سن و سالش کم بود، بنظرم فیض شهادت حالا حالاها برای او زود بود اما او در حالی که گریه می‌۲کرد گفت: «شما به ما حسادت می‌کنید و همه چیزهای خوب حتی شهادت را برای خودتان می‌خواهید...»

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۵

همسایه با کبوتران حرم
فاطمه، فاطمه!!! همه و همه آنچه که درباره تو در پای روضه ها شنیده و در کتاب ها خوانده‌ام شیفتگی‌ام را در موردت بیشتر می‌کند، باید ترا در کارهای اجتماعی، سیاسی، خانوادگی... بیشتر بشناسیم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۷

امام جمعه سنگر:
تفکیک اسلام ناب محمدی از اسلام آمریکایی از ثمرات انقلاب اسلامی است
حجت الاسلام تجدد با بیان اینکه انقلاب ما چهل ساله نیست بلکه نطفه اش از زمان شهادت حضرت زهرا سلام الله بسته شد، گفت: تفکیک اسلام ناب محمدی از اسلام آمریکایی از ثمرات انقلاب اسلامی است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۸:۵۲

مراسم تجلیل از «تیمور گورگین» در انجمن شعر مسیر خوبان برگزار می شود
انجمن شعر مسیر خوبان خمام مراسم تجلیل از استاد تیمور گورگین و رونمایی از کتاب شعر «در نگاه آیینه» اثر مسعود ایمانی را ۲۷ دی ماه برگزار می کند.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۸:۰۶

امام جمعه سنگر:
استکبار جهانی نسبت به شناخت انقلاب عاجر است
حجت الاسلام تجدد با بیان اینکه گاهی بیش از اندازه قدرت آمریکا بزرگ و قدرت ما کوچک شمرده می شود اظهار کرد: استکبار جهانی در طول این چهل سال اشتباهات فاحشی را در نگاه به انقلاب داشته است.

۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۷:۱۴

امام جمعه سنگر
تشخیص مصلحت نظام عامل وحدت مضاعف بین قوای سه گانه
حجت السلام تجدد در خطبه های نماز جمعه سنگر اظهار امیدواری کرد: حرکت های خردمندانه ای که در دوره های قبل در تشخیص مصلحت نظام بود استمرار پیدا کند و عامل وحدت مظاعفی بین قوای سه گانه شود.

۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۸:۳۰

یوم الله ۹ دی زلزله سیاسی برای مستکبران عالم/فتنه چیزی نیست که تمام شده باشد
برخورداری از بصيرت در تمام عرصه های زندگی الزامی است، اما در برخی عرصه ها ضروری تر به نظر می رسد تا در جریانی همچون فتنه ها که تمام شدنی نیستند این بیداری باید همچنان لرزه بر اندام دشمنان اسلام و ایران بیندازد.

۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۶:۴۴

امام جمعه سنگر:
ضرورت عجین شدن علم مدرن و علم دین/ سال های آینده به وحدت بیشتری نیاز داریم
حجت الاسلام تجدد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که در سال های آینده به وحدت بیشتر نیاز داریم، گفت: جناح های سیاسی بر علیه هم حرف نزنند و برای تکمیل تولید و رشد اقتصادی و بالا بردن پول ملی در کنار هم باشند.

۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۷:۱۳

امام جمعه سنگر:
نماز ما را شجاع بار آورده/ جنگ، جنگ اقتصادی است
حجت الاسلام تجدد با بیان اینکه نماز آن چیزی است که ما را شجاع بار آورده است، گفت: در جامعه ای که نماز خوانده شود فحشا و منکرات نخواهد بود.

۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۵:۵۵

نماینده ولی فقیه در گیلان:
«تبری» و «تولی» دو ویژگی شهدا/جوانان متاثر از تعالیم انبیاء الهی هستند
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه « تبری» و «تولی» دو ویژگی شهدا است، گفت: امروز همه ملت های دنیا باورشان شده که نترسیدن، ایستادن و مقاومت رمز پیروزی مردمان و ملت هاست.

۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۳:۰۲

انسان سالم پایه توسعه و پیشرفت/ سلامت اساسی ترین خدمت در جامعه است
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه سلامت اساسی ترین خدمت در جامعه است،گفت: امکانات دولت محدود است و در همه دنیا در ارتباط با ارایه خدمات عمومی از ظرفیت ها و مشارکت های مردم و به ویژه از تشکل های مردمی و غیر دولتی استفاده می کنند.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۲۲:۰۱

دشمن غیرت و هویت خود را با پول معامله می کند
امام جمعه سنگر با بیان اینکه دشمن غیرت و هویت خود را با پول معامله می کند، گفت: روز مجلس باید روز وفاق امت اسلامی باشد و دولتمردان باید با وحدت و مدیریت اقتصادی مردم را آهسته آهسته از مشکلات دور کنند .

۱۳۹۷/۹/۹ - ۱۸:۲۵

دبیر ستاد پیشگیری از اعتیاد گیلان خبر داد:
افزایش نرخ شیوع اعتیاد در جوانان و زنان
دبیر ستاد پیشگیری از اعتیاد گیلان از افزایش نرخ شیوع اعتیاد بین نوجوانان، جوانان و زنان خبر داد.

۱۳۹۷/۹/۲ - ۱۲:۴۰