خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حمیدرضا نعیمی
نگاهی به اقتصاد کم‌جان تئاتر به بهانه‌ی اجرای «ریچارد»
تئاتر، نخستین قربانی است
حال اقتصاد که بد باشد، تئاتر از سبد انتخاب‌های مردم ساده‌تر بیرون می‌افتد. مردمی که نگران شیب تند سقوط ریال هستند و آن‌قدر دغدغه‌های‌شان فزونی داشته که حتی تئاتربین‌ها نیز ساده‌تر از همیشه، صرف وقت و هزینه را برای تئاتر غیرضروری‌ پندارند.

۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۰۸:۱۵

نمایش «ریچارد»
نمایش «ریچارد» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی و با بازی حامد کمیلی، شقایق فراهانی، بهناز نازی، فرید قبادی، کامبیز امینی و... در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۲:۴۲

از هفته نخست مهرماه؛
تالار وحدت؛ میزبان «سهروردی» و «شوایک...»
خبرگزاری شبستان: تالار وحدت، نخستین نوبت اجراهای فصل پاییز خود را به دو نمایش «سهروردی» و «شوایک، سرباز ساده دل» اختصاص داده است. نمایش هایی به کارگردانی شکرخدا گودرزی و حمیدرضا نعیمی که از هفته ی نخست مهرماه روی صحنه می روند.

۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۰۹:۴۷

«شرق دور شرق نزدیک» به تئاتر شهرزاد می آید
خبرگزاری شبستان: نمایش «شرق دور شرق نزدیک» تازه ترین اثر نمایشی حمیدرضا نعیمی است که از پنجم مرداد ماه در سالن شماره ی یک تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۴:۳۷

«کابوس حضرت اشرف» تمام می شود
خبرگزاری شبستان: کابوسِ حضرت اشرف که نگاهی به زندگی سیاسی احمد قوام مشهور به قوام السلطنه و یا حضرت اشرف است، پس از حدود ۴۰ شب اجرا به پایان می رسد

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۷:۳۱

حمیدرضا نعیمی در کارگاه مبانی کارگردانی و شیوه های اجرا:
وظیفه کارگردان، ساده کردن نمایشنامه در اجراست
خبرگزاری شبستان: ظیفه ی کارگردان، ساده کردن نمایشنامه در اجراست. چرا که همه ی مردم خواندن نمایشنامه را دوست ندارند، اما تماشای یک تئاتر را دوست دارند. کارگردان، نمایشنامه را انتخاب می کند تا همه از آن لذت ببرند.

۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۰۹:۱۹

پایان دور چهارم اجرای نمایش سقراط؛ 
خداحافظی باشکوه «سقراط» پس از صد و پنجاه اجرا
خبرگزاری شبستان: حمیدرضا نعیمی: اگر مدیران تالار وحدت، اجرای نمایش سقراط را بخواهند، ما به صحنه بر می گردیم. سقراط متعلق به من نیست و متعلق به تماشاگرانی است که هربار از آن استقبال کرده اند.

۱۳۹۵/۷/۱۴ - ۱۵:۳۲

حمیدرضا نعیمی مطرح کرد:
از حواشی سیاسی زندگی امام رضا(ع) می توان نمایشنامه ای در اندازه «مکبث» و «هملت» نوشت
خبرگزاری شبستان: حمیدرضا نعیمی گفت: نمایشنامه نویس توانا می تواند از حواشی سیاسی دوران زندگی امام رضا (ع) اثری در حد و اندازه «مکبث» و «هملت» بنویسد.

۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۱۰:۳۰

حمیدرضا نعیمی خبر داد:
بازگشت «سقراط» به تالار وحدت در غیاب «شوایک»
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش سقراط از اجرای دوباره این اثر نمایشی به درخواست مدیر تالار وحدت خبر داد و از قصد خود برای اجرای نمایش شوایک سخن گفت.

۱۳۹۵/۵/۱۲ - ۱۶:۱۱

نعیمی «« B۵-۶» را افتتاح می‌کند
خبرگزاری شبستان: زنگ افتتاح نمایش «B۵-۶» به کارگردانی فرزام رنجبر، با حضور حمیدرضا نعیمی، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر نواخته می شود.

۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۱:۴۷

بازیگران «چمدان» معرفی شدند
خبرگزاری شبستان: بازیگران نمایش چمدان به کارگردانی فرهاد آئیش معرفی شدند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۰

با کارگردانی علی رفیعی، بهروز غریب‌پور، محمد رحمانیان، هادی مرزبان، آتیلا پسیانی و...
پانزده نمایش در بخش مهمان جشنواره فجر اجرا می‌شوند
خبرگزاری شبستان: پانزده نمایش برای حضور در بخش مهمان سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب شدند.

۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ۰۹:۳۹

نشست تئاتر«ترور» در شبستان/ ۳
به سینمای «لینچ» فکر می کردم/ مثل آتشفشان روی صحنه تئاتر
خبرگزاری شبستان: هیچ بازیگری نمی تواند بگوید دو اجرای شبیه به هم داشته، چون ضربان قلبِ هیچ انسانی در دو روز مختلف شبیه هم نیست. چیزهایی همیشه روی کار بازیگر اثر می گذارند. تفاوتی هم ندارد که سبک کار بازیگر «استانیسلاوسکی» است یا «برشت».

۱۳۹۴/۹/۲۹ - ۱۳:۱۳

نشست تئاتر«ترور» در شبستان/ ۲
به آبروی نمایشم فکر می کنم/ بازیگر باید خودآزار باشد
خبرگزاری شبستان: هرگز برای فروش بیشتر، بازیگری را دعوت نمی کنم که حاصل کار خُسران برای من و او باشد. اگر بازیگری از سینما را دعوت کردم، مطمئن باشید در تئاتر من جزو بهترین بوده و به این باور رسیده ام که پروسه ی لازم بازیگری صحنه را طی کرده است.

۱۳۹۴/۹/۲۸ - ۱۳:۳۱

نشست تئاتر«ترور» در شبستان/ ۱
سیستم صوتی«ترور» در دنیا کم نظیر است
خبرگزاری شبستان: نشست بررسی نمایش «ترور» که با حمایت سازمان مناطق آزاد اروند روی صحنه رفته، با حضور حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان، رضا مهدی زاده طراح صحنه، یکتا ناصر بازیگر و آیدین الفت طراح و مهندسی صدا در شبستان برگزار شد.

۱۳۹۴/۹/۲۴ - ۱۸:۰۹

هنرمندان به تماشای  «ترور» نشستند
خبرگزاری شبستان: نمایش «ترور» کاری از حمیدرضا نعیمی در اجرای شامگاه گذشته خود میزبان هنرمندانی همچون جعفر والی، گلاب آدینه، جهانگیر الماسی و.... بود.

۱۳۹۴/۹/۲۳ - ۲۳:۰۶

با حضور حمیدرضا نعیمی و یکتا ناصر؛
نشست بررسی نمایش «ترور» برگزار شد
خبرگزاری شبستان: نشست بررسی نمایش «ترور» که به ماجرای شهادت امام علی (ع) می پردازد، در خبرگزاری شبستان برگزار شد.

۱۳۹۴/۹/۲۳ - ۱۶:۱۲

نشست نقد و بررسی نمایش ترور
نشست نقد و بررسی نمایش دینی ترور با حضور حمیدرضا نعیمی کارگردان و یکتا ناصر بازیگر این نمایش در خبرگزاری شبستان برگزار شد. نمایش ترور به ماجرای شهادت امام علی (ع) می پردازد.

۱۳۹۴/۹/۲۳ - ۱۳:۴۳

«ترور» به صحنه باز می گردد
خبرگزاری شبستان: روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر در اطلاعیه ای از باز گشت این نمایش به صحنه خبر داد.

۱۳۹۴/۹/۷ - ۱۷:۳۲

یکشنبه اول آذر ماه صورت گرفت/
حضور مدیر کل هنرهای نمایشی در سومین اجرای « ترور»
خبرگزاری شبستان: مدیر کل هنرهای نمایشی و قائم مقام و معاون اجرایی مرکز عالی علمی کاربردی فرهنگ وهنر به همراه تعدادی دیگر از هنرمندان و مدیران فرهنگی از سومین اجرای نمایش « ترور» در تالار اصلی تئاتر شهر دیدن کردند.

۱۳۹۴/۹/۲ - ۱۱:۲۳