خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه داوود فتحعلی‌بیگی
برای حضور در نوزدهمین دوره جشنواره
آثار بخش نقالی و دانشجویی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند
آثار راه یافته به دو بخش نقالی و دانشجویی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند.

۱۳۹۸/۵/۵ - ۰۹:۵۵

مدیر کل هنرهای نمایشی به ملاقات قدیمی‌ترین مرشد ایرانی رفت
​مدیر کل هنرهای نمایشی و دبیر نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به ملاقات قدیمی‌ترین مرشد ایرانی در بیمارستان دی رفتند.

۱۳۹۸/۵/۵ - ۰۹:۴۵

اعضای شورای سیاست‌گذاری دفتر تعزیه حوزه هنری منصوب شدند
خبرگزاری شبستان:مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در احکامی جداگانه، استاد داوود فتحعلی‌بیگی، دکتر محمدحسین ناصربخت، دکتر اردشیر صالحپور، عظیم موسوی و سیدمحسن هاشمی را به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی منصوب کرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۳

فتحعلی‌بیگی و عالم‌بخش، دبیران دومین جشنواره‌ سراسری «غدیر»
خبرگزاری شبستان:کوروش زارعی، دبیران علمی و اجرایی دومین جشنواره‌ سراسری نقالی و پرده‌خوانی «غدیر» (نقالان علوی) منصوب کرد.

۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۵۰

رحمانیان به تماشای نمایش «انسانم آرزوست» نشست
خبرگزاری شبستان: ​بیستمین اجرای نمایش «انسانم آرزوست» به کارگردانی و نویسندگی داود فتحعلی بیگی به محمد رحمانیان تقدیم شد.

۱۳۹۵/۵/۳۰ - ۰۹:۳۰

اختصاصی شبستان/ گفتگو با داوود فتحعلی بیگی؛ 
تعزیه؛ هنر وقفی و میراث جاویدان ایرانیان
خبرگزاری شبستان: داوود فتحعلی بیگی، کارگردان تئاتر و پژوهشگر تعزیه گفت: هنر تعزیه، هنر آیینی سنتی است که حفظ و تقویت آن نیازمند تهیه فیلم های آموزشی و اصلاح و انتشار نسخ معتبر است.

۱۳۹۴/۸/۱۷ - ۰۸:۲۷

بزرگداشت داوود فتحعلی‌بیگی در نهمین «تولد ماه» :
هنرمندی که عيار حوزه فرهنگ است
خبرگزاری شبستان: میهمانان نهمین ويژه‌برنامه «تولد ماه» كه به بزرگداشت استاد داوود فتحعلي‌بيگي اختصاص داشت، از ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای هنرمندی سخن گفتند که سال‌های عمر خود را به هنر آیینی و سنتی ایران پیوند زده است.

۱۳۹۴/۳/۱۱ - ۱۳:۴۰