خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه پسته
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بوئین زهرا خبر داد:
تولید سالانه ۴ هزار تن پسته در شهرستان بوئین زهرا
صالحی گفت: سالانه ۴ هزار تن پسته در شهرستان بوئین زهرا تولید می شود.

۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۰۸:۰۶

تکلیف صادرکنندگان پسته باید روشن شود
فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه وارد کردن ارز حاصل از فروش پسته به داخل کشور سخت است گفت: تکلیف صادرکنندگان پسته باید مشخص شود .

۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۵:۰۵

شرایط ملتهب موجود، صادرکنندگان پسته را دچار چالش کرده است
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط موجود التهاب کشور، صادرکنندگان پسته نمی دانند که با چه قیمتی با خار جی ها قرارداد فروش پسته خود را ببندند.

۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۴:۴۲

پس از تجربه موفق زعفران و زیره؛
پسته و خرما راهی بورس کالا می شوند
تجربه موفق بورس کالا در عرضه زعفران باعض شد بعد از ورود زیره به این بخش اقدامات لازم برای ورود پسته و خرما به این بورس انجام شود.

۱۳۹۸/۴/۱۷ - ۰۷:۱۱

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان
۱۰ هزار تن پسته از رفسنجان صادر شد
رضایی از صادرات بیش از ۱۰ هزار تن پسته طی ۹ ماه گذشته از این شهرستان خبر داد.

۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۱۰:۱۲

توضیحات مبسوط رییس جهاد کشاورزی رفسنجان درباره محصول پسته
رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان با توضیح مفصل پیرامون آنچه از سال گذشته محصول پسته را دستخوش تعییر کرده از پیش بینی افزایش این محصول در سال جاری خبر داد.

۱۳۹۸/۲/۲۲ - ۱۴:۵۵

عرضه سوغات رفسنجان در ۴ نمایشگاه نوروزی‌ این شهر+تصاویر
مدیر انجمن کشاورزی و گیاهان دارویی سمابانو استانداری کرمان گفت: سوغات منطقه رفسنجان در ۴ نمایشگاه در این شهر ارایه شده و مسافران در ایام نوروز از این نمایشگاه بازدید و سوغات خرید می کنند.

۱۳۹۸/۱/۹ - ۱۳:۲۸

توسعه رفسنجان با نگاه کارآفرینی به مس و پسته
مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: با نگاه کارآفرینی به ظرفیت های موجود از جمله پسته و مس می توان توسعه شهرستان رفسنجان را رقم زد.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۸:۳۴

مدیر انجمن پسته ایران:
مشکل اصلی در محصول پسته ایران بهره‌وری است
ابطحی گفت: مشکل اصلی ما بهره‌وری است و تنها بیش از یک‌پنجم بهره‌وری رقیب است؛ بنابراین رقیب‌مان می‌تواند با پایین آوردن قیمت پسته، ما را از میدان بیرون کند.

۱۳۹۷/۱۲/۸ - ۰۸:۱۲

طی ۷ ماه سال جاری صورت گرفت
صادرات بیش از ۲۹ هزار تنی پسته/خودکفایی در تامین نیاز داخلی
کشورمان در سال های اخیر در زمینه تولید پسته و صادرات آن به جایی رسیده است که به گفته مدیر کل دفتر میوه های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در هفت ماهه امسال بیش از ۲۹ هزارتن پسته صادر شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۲:۲۲

ایران در مسیر توسعه/ادامه صادرات پسته با وجود اعمال تحریم ها
پس از اعمال مجدد تحریم ها برخی بازگشت تحریم ها را به معنای بازگشت به دوران رقابت ناعادلانه و نابرابر در صادرات پسته تعبیر کرده بود اما با این وجود شاهد رونق صادرات این محصول هستیم تا جایی که هشت هزار تن پسته در ماه های مهر و آبان ۹۷ صادر شده است.

۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۰۸:۲۴

تولیدات پسته و زعفران خراسان رضوی رکورد شکستند
خبرگزاری شبستان: زعفران و پسته از میان محصولات کشاورزی ایران دارای جایگاه ویژه ای هستند و بر همین اساس میزان تولید این دو محصول نیز افزایش یافته است تا شاهد صادرات ۱.۵ برابری زعفران و ۵ برابری پسته از گمرکات استان خراسان رضوی هستیم.

۱۳۹۶/۲/۶ - ۰۷:۲۹

رونق صادرات پسته/صادرات بیش از ۵۰ هزار تن
خبرگزاری شبستان:لغو تحریم ها امکان رونق صادرات پسته را فراهم کرد و در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار تن پسته ایران صادر شده است.

۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۰۸:۲۷

رونق صادرات پسته/صادرات ۴۰ هزار تن در شش ماه
خبرگزاری شبستان:صادرات پسته کشورمان بعد از لغو تحریم ها رشد داشته است در سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون دلار انواع پسته صادر شد و در در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۴۰ هزار تن و به ارزش ۳۸۱ میلیون و ۶۴۷ هزار دلار صادرات داشته ایم.

۱۳۹۵/۸/۲۵ - ۰۷:۱۴

پیش بینی تولید ۳۰۰ هزار تن پسته در سال جاری
خبرگزاری شبستان: پسته ایران در دوران تحریم هم بازار خود را داشت لغو تحریم ها امکان رونق صادرات این محصول را فراهم کرد به طوری که در سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون دلار انواع پسته صادر شد.

۱۳۹۵/۷/۱۴ - ۰۷:۲۸

توسعه کشت پسته در سطح استان اردبیل گسترش خواهد یافت
خبرگزاری شبستان: مدیر کل جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: طرح آموزش کاشت پسته در بین کشاورزان استان و همزمان توسعه زیر کشت محصول پسته و بادام زمینی در استان اردبیل گسترش خواهد یافت.

۱۳۹۵/۴/۲۸ - ۱۳:۳۵

رقابت پسته ایران با آمریکا برای کسب مقام اول جهانی
خبرگزاری شبستان:پسته از جمله محصولات کشاورزی کشورمان است که علاوه بر بازار خوب داخلی دارای بازار بین المللی مناسب نیز می باشد و به گفته رادیو سراسری آمریکا؛ پسته کاران این کشور از رقابت با پسته ایران در پی لغو تحریم ها نگرانند.

۱۳۹۴/۱۲/۶ - ۰۹:۰۴

بازار پسته نیز منتظر ورود سلطان آجیل از ایران است
خبرگزاری شبستان:زعفران و پسته از میان محصولات کشاورزی ایران دارای جایگاه ویژه ای بوده اند حال با لغو تحریم ها و افزایش مراودات تجاری بازار پسته نیز منتظر ورود سلطان آجیل از ایران است.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴ - ۰۷:۱۱

برآورد برداشت بیش از 38 هزار تن پسته در استان سمنان
خبرگزاری شبستان:مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از برآورد برداشت بیش از 38 هزار تن پسته از باغ های بارور استان خبر داد .

۱۳۹۳/۶/۱۷ - ۱۲:۰۴