خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه شورای همکاری خلیج فارس
 معاون فنی و نظارت اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان، خبر داد:
محور بزرگراهی خلیج فارس (جیرفت- کهنوج ) پر تردد ترین مسیر در موج اول سفرهای نوروزی
مسلم قادری، گفت: سامانه های تردد شمار اداره کل راهداری جنوب کرمان ۵۷۹ هزارو ۶۴۶ تردد در محوهای جنوب کرمان را ثبت کردند.

۱۳۹۸/۱/۷ - ۰۹:۵۷

«الجزیره» گزارش داد:
«شورای همکاری»، ابزار قدرت طلبی سعودی ها / آیا توپ در زمین قطر است؟!
تحلیلگران می گویند که شورای همکاری خلیج فارس که یک سازمان عمدتا نمادین است سال هاست وظیفه اصلی خود برای ایجاد روابط نزدیک تر میان کشورهای عضو را فراموش کرده است.

۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۰:۰۶

اجلاس ریاض بدون «امیر قطر»
یک منبع قطری اعلام کرد که شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در ریاض شرکت نمی کند و یکی از وزیران این کشور در این اجلاس حضور دارد.

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۱۰

سایه بحران خلیجی بر فراز «اجلاس شورای همکاری»
اجلاس شورای خلیج فارس درحالی در ریاض برگزار خواهد شد که سایه بحران خلیجی همچنان برآن سنگینی می کند.

۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۹:۵۲

اعتراض هنرمند کویتی به تصمیم شیخ‌های حاشیه خلیج فارس!
یک هنرمند اهل کویت نمایشگاهی اعتراضی نسبت به تصمیم مقامات این کشور در سانسور کتاب‌ها و رمان‌های کلاسیک برگزار می‌کند.

۱۳۹۷/۹/۱۱ - ۰۹:۰۸

در ریاض برگزار شد:
اجلاس شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران
عربستان با میزبانی نشستی به ادامه توطئه ها علیه کشورمان پرداخت و از اقدامات آمریکا علیه ایران حمایت کرد.

۱۳۹۷/۹/۱۰ - ۱۴:۰۶

اردن سفیر جایگزینی در تهران معرفی نمی کند
خبرگزاری شبستان: اردن سفیر خود از جمهوری اسلامی ایران را فراخواند. این در حالی است که تهران و امان طی هفته های گذشته سیگنال های را مبنی بر بهبود مناسبات دو جانبه رد و بدل کرده بودند.

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۰۷:۴۳

نخستین نشست اقتصادی اسلامی در مسکو
خبرگزاری شبستان: نخستین نشست اقتصادی اسلامی با حضور اعضای اتحادیه اتاق بازرگانی کشورهای شورای همکاری حوزه خلیج فارس در مسکو برگزار خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۹

رقابت تسلیحاتی در شورای همکاری و مساله ایران
خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران قدرتمندترین کشور خاورمیانه محسوب می شود. با نگاهی اجمالی به خریدهای تسلیحاتی کشورهای شورای همکاری شاید به نظر برسد زرق و برق این خریدها بسیار چشم نواز است اما تفاوت عمده تهران با آنها در خودکفا بودن است.

۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۳

تلاش های کویت برای احیای بنیان سلطنتی تخریب شده توسط عربستان سعودی
خبرگزاری شبستان: نظام پادشاهی و سلطنتی رژیم های عربی دیگر مورد اعتماد نیست و با قدرت یافتن هیولای خون آشام در عربستان سعودی به تعبیر امیر کویت دیگر آزمایش های ناامیدانه کویت برای جلوگیری از فرسایش و نابودی بنیان سلطنت امری بی فایده به نظر می رسد.

۱۳۹۶/۹/۱۱ - ۰۹:۰۸

ترند ‌:
ایران و کشورهای شورای همکاری به سمت همکاری پیش می روند؟
خبرگزاری شبستان: تعاملات منطقه خاورمیانه با خروج قطر از شورای همکاری و تحریم این کشور توسط اعضای این شورای همکاری خلیج فارس عملا وارد مرحله تازه ای شد به طوری که دوحه و تهران بر اساس همین تصمیم برای همکاری مشترک گام برداشتند.

۱۳۹۶/۷/۱۸ - ۱۶:۴۹

تهدید قطر برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس
خبرگزاری شبستان: قطر به عربستان ، بحرین و مصر سه روز مهلت داد که تحریم این کشور را لغو کنند در غیر اینصورت پس از پایان سه روز رسما از این شورا خارج خواهد شد.

۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۱:۰۰

رحیمی در گفت و گو با شبستان:
ادامه تنش‌ میان کشورهای عربی با قطر باعث تنش‌های جدی در شورای همکاری خلیج فارس می شود
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عدم همراهی عمان و کویت با برخی کشورهای عربی در بحث تحریم قطر گفت: ادامه این تنش‌ها باعث ایجاد اختلافات شدید در شورای همکاری خلیج فارس می باشد.

۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۱۲:۱۴

بحران میان رژیم سعودی و قطر؛ پایان رویای وحدت عربی
خبرگزاری شبستان:کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نتوانستند طی مدت گذشته زمینه سیاسی انعطاف پذیر واتحاد راهبردی قوی میان کشورهای عضوایجاد کنند که دلیل این ناکامی به وجوداختلافات سیاسی میان این کشورها برسر تمایل هرکدام از آنها برای رهبری شورا بازمی گردد.

۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۰۸:۵۶

ایران محورهای اصلی گفتگوهای اعضای شورای همکاری خلیج فارس
خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به عنوان یکی از محورهای اصلی گفتگوهای اعضای شورای همکاری خلیج فارس مبدل شد. روابط تهران و اعراب خلیجی پس از اعدام شیخ نمر روحانی شیعیان در سرزمین حجاز وارد تنش های جدیدی شد.

۱۳۹۶/۱/۱۵ - ۱۵:۳۹

گفتگوی ایران با شورای همکاری مشکلات منطقه ای را تمام نکرد
خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بلاخره پس از یک دوره دوازده ساله سردی مناسبات با دیدار حسن روحانی و امیرکویت فضای جدیدی را در مناسبات دو جانبه تجربه کردند.

۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۶:۱۶

گزارش نیویرک تایمز از سفر رئیس جمهور به خاورمیانه:
ایران روابطش را با شورای همکاری خلیج فارس احیا می کند
خبرگزاری شبستان: جمهوری اسلامی ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در دوران پس از برجام مناسبات تیره ای را تجربه کرده اند که سفر حسن روحانی به کویت و عمان را می توان پنجره ای برای رونق دوباره این روابط دانست.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۱۶

آیا انگلیس علیه ایران است؟
خبرگزاری شبستان:نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گذشته در جمع شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس حضور یافت و راهی دور از اتحادیه اروپایی انتخاب کرد به طوری که ایران را در این جلسه به عنوان کشور بی ثبات کننده منطقه معرفی کرد.

۱۳۹۵/۹/۲۰ - ۰۷:۴۸

حمایت انگلیس از رژیم های دیکتاتوری ناقض حقوق بشر
خبرگزاری شبستان: در پی سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین در راستای بهبود روابط تجاری با کشورهای جنوبی حوزه خلیج فارس ، گروه های حقوق بشری از نخست وزیر خواستند در نشست شورای همکاری های خلیج فارس در منامه،نقض حقوق بشر این رژیم ها را مد نظر قرار دهد.

۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۰:۰۴

تلاش شورای همکاری خلیج فارس برای درج نام «انصارالله» در فهرست سازمانهای تروریستی
خبرگزاری شبستان: یک مسئول ارشد در شورای همکاری خلیج فارس گفت: کشورهای شورای همکاری خلیج فارس گنجاندن نام جنبش انصارالله یمن و تعدادی از گروه های دیگر در فهرست گروه های تروریستی را بررسی می کنند.

۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۴:۴۲