خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

الخميس ٨ شعبان ١٤٤١

Thursday, April 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه حدیث انتظار
نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد
بایستی برای معرفی فرهنگ انتظار تلاش های موثری شکل بگیرد
آیت الله دژکام گفت: ما چه وظیفه ای در قبال انتظار داریم و بایستی برای معرفی فرهنگ انتظار تلاش های موثری شکل بگیرد و مسئولینی که به انتظار اعتقاد دارند باید آمادگی پشتیبانی از فرهنگ انتظار را داشته باشند.

۱۳۹۸/۸/۱۰ - ۱۲:۴۰

کارشناس مذهبی:
معیار عمل منتظران واقعی دستورات امام زمان(عج) است
حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به ویژگی منتظران واقعی گفت: اگر امروز معیار اعمال ما طبق دستورات امام زمان(عج) باشد منتظران واقعی هستیم در غیر این صورت همچون مردم کوفه، انتظار به شهادت امام ختم می‌شود.

۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۶:۲۸

دو ویژگی امام‌زمان(عج) در کلام ثامن‌الحجج(ع)
امام‌رضا(ع) در بیان ویژگی‌های امام‌ زمان(عج) می‌فرمایند: دو نشانه بارز دارد که با آنها شناخته می‌شود: دانش بیکران و استجابت دعا؛ آنچه از رویدادها پیش از وقوع آنها سخن بگوید، به صورت پیمانی است که توسط پدران خود از رسول اکرم (ص) به ارث برده است».

۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۴:۳۲

حدیث انتظار
خداوند مددکار چه کسانی می‌شود؟
گره‌گشایی از مشکل و نیاز دیگران از توصیه‌های موکد در آموزه‌های دینی است تا جایی که در احادیث فراوان نسبت به آن تاکید و برایش برکات و آثار بسیار بیان شده است.

۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۱:۰۴

ناتوان ترین مردمان در کلام امیرمومنان(ع)
امیرالمومنین امام علی(ع) در حدیثی شریف از ناتوان ترین مردم سخن به میان آورده و راه های رفع این ناتوانی و ضعف را بیان کرده اند.

۱۳۹۷/۱۰/۵ - ۱۰:۳۳

حدیث انتظار...
رفتار امام عصر(عج) پس از ظهور
امام باقرع) فرمود: «گویا دین شما را چنان می بینم که در حالی که به خون خویش آغشته است، در حرکت است و کسی آن را جز مردی از اهل بیت ما به شما بر نمی گرداند پس در سال دو بار به شما عطاء می کند ...».

۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۱۰:۲۶

حدیث انتظار
ضرورت صبر و پرهیز از عجله در امر فرج
امام باقر(ع) فرمود: «یاران عجله کنندگان هلاک شدند و مقربین نجات یافتند و قلعه ها بر روی ستون ها و میخ های شان ثابت و محکم ماندند چراکه بعد از غم و اندوه فتح و پیروزی عجیبی خواهد بود.»

۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۳:۰۳

حدیث انتظار...
آزمایش ها و ابتلائات شیعه پیش از ظهور
ابوبصیر گوید: شنیدم که امام باقر(ع) فرمود: «به خدا سوگند مورد پاکسازی واقع خواهید شد، به خدا سوگند خالص خواهید شد، به خدا سوگند غربال گیری خواهید شد همچنان که زُوان از گندم غربال می شود.»

۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۰:۳۳

حدیث انتظار
راه های رسیدن به امام عصر(عج) در آخرالزمان
امیرالمومنین امام علی(ع) فرمودند: «و آن زمانی است که (آخرالزمان) در آن نجات نمی یابد مگر هر مومن بی نام و نشان که اگر (در مجالس) حضور یابد، شناخته نشود و هر گاه غایب باشد در جستجویش برنیایند ...».

۱۳۹۷/۷/۸ - ۱۴:۴۸

حدیث انتظار
برکات وجود امام غایب(عج)
امیرالمومنین امام علی(ع) در ضمن حدیثی طولانی با اشاره به اینکه زمین [هیچگاه] از حجتى که به اقامه امر خدا قیام کند، خالى نمی ماند، دلیل وجود امام معصوم(ع) را بیان کرده اند.

۱۳۹۷/۶/۶ - ۱۱:۲۲

حدیث انتظار
از دلایل اصلی طولانی شدن غیبت
سدیر با نقل روایتی از امام صادق(ع) از فلسفه عدم قیام ائمه(ع) پرده برداشت، فلسفه ای که به سوال از طولانی شدن عمر غیبت و دور شدن از عصر ظهور نیز پاسخ می دهد.

۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۶:۲۶

حدیث انتظار
تعبیر امام جواد(ع) از فرجام انتظار فرج
«... اگر از عمر دنیا فقط یك روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را چنان طولانی گرداند تا اینكه قائم ما در آن روز خارج شده و ظهور نماید. پس با ظهورش جهان را از عدل و داد پر كند، چنانكه از ظلم و ستم پر شده است.»

۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۰۳

حدیث انتظار
راه به خاک مالیدن بینی شیطان
امام زمان عجل الله تعالی فرجه ضمن حدیثی شریف راه شکست شیطان و به خاک مالیدن بینی اش را به منتظران و مهدی باوران یاد داده اند.

۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۵:۱۸

حدیث انتظار
وضعیت مشرکان پس از ظهور
زمین به وسیله مهدی عجل الله تعالی فرجه آباد، خرم و سرسبز می شود و به وسیله او چشمه سارها روان گردد فتنه ها و غارتگری ها از بین می رود و برکات بسیار می شود.

۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۶:۱۴

حدیث انتظار
آثار انتظار برای فرج امام زمان(عج)
احادیث متعددی از اهل بیت عصمت و طهارت درباره فضیلت و برکات انتظار وجود دارد چنان که امام کاظم(ع) فرمودند: «خوشا به حال آن شیعیان ما که در دوران غیبت قائم ما به ریسمان ما چنگ زنند و بر ولایت ما استوار مانند ... آنان از مایند و ما از آنانیم.»

۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۶:۱۸

حدیث انتظار
نظر امام زمان(عج) درباره تعیین کنندگان وقت ظهور
امام مهدی(عج) در حدیثی شریف با اشاره به اینکه ظهور تحت اراده خداوند رخ می دهد، موضع شان نسبت به آنها را که برای فرج وقت تعیین می کنند، اعلام کرده اند.

۱۳۹۷/۵/۷ - ۱۳:۴۷

حدیث انتظار
توصیف امام رضا(ع) از دولت کریمه ولیعصر(عج)
امام رضا(ع) فرمودند: «... ترازوی عدالت در ميان مردم قرار دهد (ارزش‌ها و معيارهای عدالت را پياده کند) ديگر احدی به ديگری ستم نمی کند، زمين زير پايش طی می شود و برای او سايه نمی باشد... ».

۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۱۵:۱۶

عواقب خالی ماندن زمین از امام(ع)
امام رضا(ع) در حدیثی شریف با اشاره به اینکه زمین هرگز از حجت خالی نمی ماند از عواقب نبود امام در زمین خبر داده اند.

۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۸:۳۳

انتظار در کلام امام صادق(ع)
احادیث نقل شده از امام صادق(ع) در موضوع مهدویت علاوه بر ترسیم وظیفه منتظران، از آسیب هایی همچون تعیین وقت ظهور، ظهور مدعیان دروغین و ... جلوگیری می کند.

۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۱:۲۴

حدیث انتظار
نحوه اجرای احکام در دولت بقیه الله(عج)
خبرگزاری شبستان: رسول خدا(ص) در حدیثی شریف ضمن اشاره به دولت کریمه مهدوی، درباره نحوه اجرای احکام اسلام در عصر ظهور سخن گفته اند.

۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۴:۵۶