خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

الثلاثاء ١٣ شعبان ١٤٤١

Tuesday, April 7, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه رباعيات خيام
خیام راهنماي بشر به راستی و پیروی از هدف متعالی دین
خبرگزاري شبستان: يكي از اساتيد دانشگاه با اشاره به اينكه رباعيات خيام با كمال فصاحت و بلاغت و در عين حال داراي معاني و مفهوم ژرف و عميق است، گفت: اين انديشمند بشر را به راستی، انسانیت، خدمت و پیروی از هدف متعالی دین راهنمایی می کند.

۱۳۹۴/۲/۳۰ - ۱۱:۰۴

در جستجوی خیام، به بهانه روز خيام/
خيام، چراغي كه به خانه روا نيست!
خبرگزاری شبستان: غیاث الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم خیامی نیشابوری كه امروز به اختصار خيام مي‌خوانيمش، تنها رياضيدان، منجم و شاعر ايراني است كه شهرت جهاني‌اش از هر ايراني بيشتر است. هرچند رباعيات خيام به اغلب زبان‌هاي زنده ترجمه شده. اما جست‌وجوي ساده «رباعيات خيام» در اينترنت نشان مي‌دهد كه دسترسی به آن با محدودیت روبروست. اين تنها جايي نيست كه اين دانشمند ناديده گرفته می شود.

۱۳۹۴/۲/۲۹ - ۱۵:۳۰