خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢

Monday, September 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه تربت حیدریه
مدیر جهاد کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه:
۲۰۵ هکتار از اراضی کشاورزی بخش رخ به کشت کلزا اختصاص یافته است
شیبانی از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در برخی از مناطق این بخش اطلاع داد و گفت: ‌۲۰۵ هکتار از اراضی کشاورزی بخش رخ در سال زراعی جاری به کشت کلزا اختصاص داده شده است.

۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۴:۰۳

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی:
۹۷ بنای تاریخی و فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شده است
میرزایی گفت: از مجموع ۸۰۰ بنای تاریخی کشور که ساماندهی آن‌ها به این صندوق واگذار شده، تاکنون ۹۷ بنای تاریخی و فرهنگی توسط صندوق به بخش خصوصی واگذار شده ‌است.

۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۹:۱۶

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت ‌حیدریه:
چهارمین همایش مشاوره تحصیلی دانشگاه تربت ‌حیدریه برگزار شد
صالحان گفت:چهارمین همایش مشاوره و هدایت تحصیلی رایگان داوطلبان کنکور سراسری سال جاری توسط استادان دانشگاه تربت ‌حیدریه برگزار شد.

۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۳:۵۸

فرمانده سپاه تربت حیدریه:
۹۰ عنوان برنامه ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه برگزار می شود
ناصری موحد از اجرای ۹۰ عنوان ویژه برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه خبر داد و گفت: این برنامه ها در سرفصل های مختلف و در سه سطح شهرستانی، بخشی و محلات از ۳۱ شهریورماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۰۸:۲۲

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی:
سرانه مدیریتی تربت ‌حیدریه ۶ میلیون ریال است
خادم پیر گفت: سرانه بودجه مدیریت شهری در تربت‌ حیدریه تنها ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است در حالی که این شهر به لحاظ ردیف درآمدی بودجه عنوان چهارمین شهر استان را دارد اما به لحاظ بودجه در حوزه جمعیت سرزمینی سی و دومین شهر استان به شمار می‌رود.

۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۰۰:۵۶

مدیر جهاد کشاورزی بخش کدکن تربت حیدریه:
بخش کدکن تربت حیدریه قطب تولید محصولات کشاورزی در خراسان رضوی است
عباسیان گفت :بخش کدکن از توابع شهرستان تربت حیدریه با عملکرد بالای تولید محصولات کشاورزی در حوزه های گوناگون به عنوان قطب تولید این محصولات در استان خراسان رضوی به شمار می رود.

۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۴:۱۰

مدیر اداره آموزش و پرورش تربت‌ حیدریه:
۳۷ هزار دانش آموز در تربت حیدریه راهی کلاس درس شدند
قرائی تربتی گفت:در سال تحصیلی جدید بالغ بر ۳۷ هزار نفر دانش آموز به کلاس‌های درس رفتند که از ان تعداد سه هزار و ۷۵۰ نفرشان کلاس اولی هستند.

۱۳۹۹/۶/۱۵ - ۱۶:۱۹

فرماندار تربت حیدریه:
ادارات فرهنگ و ارشاد به لحاظ برخورداری از اعتبارات دولتی فقیر هستند
رستمی، گفت: این بدان معناست که این حوزه به لحاظ برخورداری از اعتبارات دولتی بسیار فقیر، اما از حیث وجود افراد هنرمند، فرهنگ‌ دوست، صاحب ‌اندیشه و مدیران توانمند بسیار غنی و ثروتمند هستند.

۱۳۹۹/۶/۱۵ - ۱۵:۴۸

مدير شركت ملي پخش فرآورده ‌هاي نفتي تربت حيدريه:
۲۶۰ میلیون لیتر انواع فرآورده ‌های نفتی در تربت حیدریه توزیع شد
بلندی گفت: از ابتدای امسال ۲۶۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در این منطقه توزیع شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است.

۱۳۹۹/۶/۱۴ - ۰۰:۵۸

مسئول جهاد کشاورزی بخش رخ:
۱۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی در بخش رخ زیر کشت سیب ‌زمینی رفت
شیبانی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال از هر هکتار زمین کشت شده ۶۰ تن سیب زمینی برداشت شود، گفت:گفت:۱۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی در این منطقه طی سال جاری زیر کشت سیب زمینی رفته که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۱۷:۳۸

فرماندار تربت حیدریه:
۱۰۶ پروژه با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان در تربت حیدریه افتتاح می شود
رستمی گفت: امسال در هفته دولت، ۹۶ پروژه با اعتبار ۵۹ میلیارد تومان در تربت حیدریه افتتاح خواهد شد و ۱۰ پروژه هم با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آماده کلنگ زنی است.

۱۳۹۹/۶/۲ - ۱۴:۳۳

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:
یکی از وظایف مهم کانون های مساجد احترام ویژه به خانواده های شهدا است
ابدالی تکلو گفت: یکی از وظایف مهم کانون ها احترام ویژه به خانواده های شهدا است چرا که آسایش و امنیت امروز ما مرهون خون شهدای گرانقدر است.

۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۰:۱۹

رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه:
۳۷ هزار خانوار تحت پوشش تامین اجتماعی در تربت حیدریه هستند
شریفی مند گفت: بالغ بر ۳۷ هزار خانوار در شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که از این تعداد بیش از ۷۸۰۰ نفر مستمری ماهانه دریافت می کنند.

۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۱۶:۴۲

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری تربت حیدریه:
سفرهای درون شهری تربت‌ حیدریه ۶۰ درصد کاهش داشته است
قندهاری گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفرهای روزانه ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر به میزان ۶۰ درصد کاهش یافته ‌و این موضوع به تبع کاهش درآمد ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی را در برداشته ‌است.

۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۴:۵۵

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس:
ایجاد یک شهرک صنعتی در شهرستان زاوه احساس می شود
زنگنه گفت: با توجه به اینکه ظرفیت مناسبی برای اجرا و پیشبرد طرح‌های اقتصادی در شهرستان زاوه فراهم است لذا لزوم ایجاد یک شهرک صنعتی هم احساس می‌شود.

۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۵:۳۴

مدیر کانون ذوالفقار تربت حیدریه:
کانون فرهنگی هنری ذوالفقار تربت جام ماسک بهداشتی توزیع کرد
ولی الهی با اشاره به اینکه کانون های مساجد از رویش های انقلاب است، گفت: در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا کانون فرهنگی هنری ذوالفقار مسجد جامع علوی تربت حیدریه در سالروز ولادت حضرت رضا(ع) اقدام به توزیع ماسک بهداشتی کرده است.

۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۰۰:۳۱

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:
طرح مطالعاتی احیای حمام حاج رئیس تربت ‌حیدریه آغاز شد
مکرمی فر حمام تاریخی حاج رئیس تربت‌حیدریه از حمام‌های شاخص استان است که به دلیل اهمیت معماری آن و موقعیت قرارگیری آن در داخل بافت تاریخی و در راستای تعیین نوع کاربری، طرح مطالعاتی احیای این حمام آغاز شده است.

۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۳:۵۶

فرمانده سپاه تربت حیدریه:
۲۳ سری جهیزیه در دهه کرامت توسط سپاه به نوعروسان اهدا شد
نیک زاد گفت: همزمان با ایام با عظمت دهه کرامت، ۲۳ سری کمک جهیزیه توسط قرارگاه محرومیت زدائی و بسیج سازندگی سپاه و همچنین خیرین به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه اهدا شد.

۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۵:۵۳

با حضور اصحاب رسانه؛
جلسه استیضاح شهردار تربت حیدریه برگزار شد
جلسه استیضاح شهردار تربت حیدریه به شکل علنی و با حضور خبرنگاران، عکاسان، مخالفین و موافقین استیضاح برگزار شد.

۱۳۹۹/۴/۹ - ۱۱:۲۶

مدیرکل میراث ‌فرهنگی خراسان رضوی:
یکصدمین اقامتگاه بوم ‌گردی در تربت ‌حیدریه مجوز بهره برداری گرفت
مکرمی فر گفت:صدمین اقامتگاه بوم گردی خراسان رضوی در روستای سرخ آباد شهرستان تربت حیدریه در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر و با زیر بنای ۲۵۰ متر مربع و داشتن ۶ اتاق مجوز بهره برداری گرفت.

۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۵:۱۵