خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

السبت ٢٥ ذو الحجّة ١٤٤١

Saturday, August 15, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

مطالب مربوط به کلیدواژه کپی
هنرمندان بررسی می کنند
کپی آثار هنری؛ آفت هنر
خلق اثر هنری اصیل، بدون خلاقیت و نوآوری هنرمند امکانپذیر نیست اما تلاش برای ماندن در مارکت هنری برای گذران زندگی ممکن است هنرمند را به وادی کپی و خلق اثر گالری پسند بکشاند.

۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۰:۲۰

«کپی در آثار هنری» در گفتگو با فاطمه دیواندری
فضای حاکم بر هنرهای تجسمی ایران زمینه ساز کپی است
یک هنرمند نقاش با بیان این که جو حاکم بر هنرهای تجسمی ایران باعث شده که هنرمند به دام کپی بیفتد، گفت: هنرمند وقتی می بینند گروهی خاص عرصه هنر را به عنوان فاتح در می نوردد و او از قافله دور مانده، به کپی تن می دهد.

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۰۷:۱۵

شبستان گزارش می دهد/
آمار فاجعه بار صادرات فرهنگی ایران در عصر «صنایع خلاق»/ هنوز غرق رویای نفتیم
خبرگزاری شبستان:اقتصاد نفتی-دولتی در ایران همه راه ها را بسته، مدیران در فکر اقتصاد فرهنگی و خلاق نیستند و همچنان راه های نخ نمای پیشرفت را دنبال می کنند؛ در این شرایط درصد ناچیزی از صادرات غیر نفتی به محصولات فرهنگی اختصاص دارد.

۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۸:۲۱

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بیش از ۹۰ درصد محتوای تلگرام کپی است
خبرگزاری شبستان: معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با بیان اینکه براساس گزارش اعلام شده بیش از ۹۰ درصد حجم اخبار تلگرام کپی است، گفت: می‌توان با آموزش تکنولوژی‌های مختلف از جمله "مالتی‌مدیا" بستر را برای کسانی که می‌توانند تولید محتوا داشته باشد.

۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۰:۳۲

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبستان:
خلا قانونی در حوزه حقوق معنوی صاحبان اثر/ قانون اختیار تولید کننده اثر و دستگاه نظارتی را مشخص می کند
خبرگزاری شبستان: جمشید جعفرپور گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه حفظ حقوق مالکان اثر خلا قانونی است، اگر بتوانیم قانون مناسبی را بگذاریم هم تکلیف،وظیفه و اختیار افراد تولید کننده محتوا و هم دستگاه های نظارتی و قضائی و هم کاربران مشخص می شود.

۱۳۹۶/۹/۱ - ۰۹:۰۱

امر الله فرهادی در نشست دومین نمایشگاه دوسالانه آثار طراحان بسته بندی کشور
سخت گیری را بیشتر می کنیم تا فرنگی ها از ما در طراحی بسته بندی کپی کنند
خبرگزاری شبستان:عضو شورای تخصصی بسته ها با بیان اینکه ما سخت گیری ها را بیشتر می کنیم تا آثار با کیفیت مان به گونه ای باشد که فرنگی ها از ما کپی کنند؛گفت: کیفیت آثار دریافتی امسال دوسالانه افت پیدا کرده بود.

۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۴:۴۳

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی در جمع خبرنگاران درباره حاشیه های جشنواره تجسمی فجر:
اثر خراسانی ۸۰ درصد کپی است و نباید جایزه می گرفت
خبرگزاری شبستان: ملانوروزی با بیان اینکه اثر آقای خراسانی در قیاس با نمونه ترکیه‌ای از نظر فرم ۸۰ درصد کپی است اگرچه در معنا ممکن است تفاوت داشته باشد، گفت: این اندازه کپی به نظرم خلاقانه نیست و جایش در نمایشگاه نیست و حداقل نباید جایزه می گرفت.

۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۵:۵۰

رکورد سوار شدن ۵۱ نفر در یک ون! +عکس
خبرگزاری شبستان: چینی های مبتکر، این بار نه به خاطر کپی کردن سریع کالای ساخت دیگران، بلکه به دلیل استفاده از یک ون ۶ نفره برای حمل ۵۱ مسافر برسرزبان ها افتادند.

۱۳۹۴/۲/۲۷ - ۱۵:۳۱